Resultater for Vantaa Junior Meet 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:23 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Melissa Priidel | 2002 | 266 | 43.54 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
2 | Laura Andla | 2001 | 264 | 43.65 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | 250 | 44.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Helene Hirvonen | 2001 | 234 | 45.47 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Vivian Franceska Vahesaar | 2001 | 176 | 49.99 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
6 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 175 | 50.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Anni Aro | 2001 | 166 | 50.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Jade Huhtamaa | 2002 | 126 | 55.87 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Hilda Harle | 2001 | 124 | 56.20 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Fanny Talonpoika | 2001 | 81 | 1:04.74 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Jenna Saarinen | 2001 | 74 | 1:06.81 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 459 | 36.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Pinja Peippo | 1999 | 384 | 38.53 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Laura Tukia | 1999 | 350 | 39.73 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Emma Pärnänen | 1999 | 341 | 40.07 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Anett Pärismaa | 1999 | 335 | 40.32 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
6 | Saara Pumpanen | 1999 | 326 | 40.67 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Aada Pumpanen | 1999 | 315 | 41.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Räisänen | 1999 | 299 | 41.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Anni Sahla | 2000 | 280 | 42.78 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Henna Spets | 1999 | 275 | 43.06 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 274 | 43.13 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Venla Linnakivi | 1999 | 272 | 43.20 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 260 | 43.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Iida Reini | 2000 | 252 | 44.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Vilma Roman | 2000 | 244 | 44.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Veera Santasalo | 1999 | 237 | 45.26 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Pauliina Räsänen | 1999 | 230 | 45.71 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 228 | 45.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Sara Kiuru | 1999 | 225 | 46.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 222 | 46.21 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Julia Lahti | 1999 | 214 | 46.79 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
22 | Millie Kuusniemi-Fishwick | 2000 | 210 | 47.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Tara Karihtala | 1999 | 206 | 47.40 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Johanna Hyvönen | 1999 | 200 | 47.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Vilma Ruulio | 1999 | 172 | 50.39 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
26 | Sanna Tolvanen | 2000 | 145 | 53.28 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
27 | Iida Suomela | 1999 | 100 | 1:00.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 655 | 32.24 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Jessica Hölttä | 1996 | 623 | 32.78 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Helmi Lehti | 1997 | 571 | 33.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Lotta Upanne | 1998 | 561 | 33.95 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Rekonen | 1996 | 533 | 34.54 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Julia Mökkönen | 1996 | 510 | 35.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 452 | 36.48 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Veera Kallio | 1997 | 452 | 36.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Maija Rantala | 1997 | 451 | 36.51 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Jutta Loponen | 1996 | 450 | 36.55 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 449 | 36.56 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
12 | Anna Jantunen | 1998 | 446 | 36.64 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
13 | Lotta Mielonen | 1996 | 446 | 36.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Camilla Kulmala | 1997 | 435 | 36.96 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Tiia Puolakka | 1998 | 433 | 37.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Lisa Nurmi | 1997 | 431 | 37.08 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Veera Rinne | 1998 | 430 | 37.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Emilia Naumanen | 1998 | 405 | 37.83 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Elisa Pesonen | 1996 | 403 | 37.90 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Tiia Nikkanen | 1997 | 403 | 37.90 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
21 | Mari Kausiala | 1997 | 383 | 38.55 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 367 | 39.12 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
23 | Kiia Kagan | 1997 | 344 | 39.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Jemina Viljanen | 1997 | 329 | 40.54 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
25 | Emma Janhonen | 1998 | 329 | 40.57 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Onerva Lahtinen | 1998 | 328 | 40.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Ella Kettunen | 1998 | 326 | 40.67 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
28 | Katja Malmi | 1998 | 326 | 40.68 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Lene Ruohomäki | 1998 | 325 | 40.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Mia Kuutti | 1996 | 321 | 40.88 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
31 | Irina Filipova | 1998 | 317 | 41.05 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
31 | Noora Koponen | 1996 | 317 | 41.05 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
33 | Reetta Schroderus | 1997 | 316 | 41.10 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
34 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 296 | 42.00 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Emma Suomio | 1998 | 283 | 42.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 278 | 42.91 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
37 | Sanni Moisio | 1998 | 276 | 43.00 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
38 | Anniina Maavirta | 1997 | 275 | 43.08 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
39 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 271 | 43.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Tea Järvelä | 1997 | 255 | 44.16 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
41 | Pinja Kuitunen | 1998 | 248 | 44.55 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
42 | Maiju Mäenpää | 1997 | 239 | 45.14 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
43 | Rosalia Snellman | 1998 | 231 | 45.63 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
44 | Elise Salpio | 1997 | 225 | 46.03 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
45 | Ella Vainikka | 1998 | 202 | 47.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Sanna Saarinen | 1998 | 197 | 48.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Hilkka Inkeroinen | 1998 | 195 | 48.27 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
48 | Lea Ekblad | 1997 | 185 | 49.12 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
49 | Jenny Puputti | 1998 | 150 | 52.67 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
Laji 1, 50m SU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
lisäteksti |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 710 | 31.38 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 606 | 33.08 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Amanda Suihkonen | 1995 | 585 | 33.48 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Tiia Nieminen | 1994 | 568 | 33.81 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
5 | Kamilla Nissinen | 1995 | 512 | 35.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Ramona Raita | 1995 | 502 | 35.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Rea Callegari | 1995 | 456 | 36.39 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Suvi Lautala | 1995 | 418 | 37.45 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Anette Seilonen | 1995 | 215 | 46.74 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Vilja-Tuulia Kuittinen | 1995 | 208 | 47.22 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 10:23 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:37 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Hölttä | 2000 | 263 | 38.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Kirill Egorov | 2000 | 232 | 40.43 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
3 | Oliver Suurorg | 2000 | 196 | 42.79 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
4 | Robin Aloe | 2000 | 170 | 44.85 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
5 | Anton Heinonen | 2000 | 142 | 47.60 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Roope Aro | 2000 | 141 | 47.80 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Jeremia Laesvuori | 2001 | 133 | 48.65 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Oskari Rantamäki | 2001 | 119 | 50.61 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Samuli Korva | 2002 | 108 | 52.14 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Oliver Winther | 2001 | 82 | 57.14 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Kylmänen | 1998 | 332 | 35.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Kristjan Laid | 1998 | 321 | 36.32 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Niko Mäkelä | 1998 | 303 | 37.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 272 | 38.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Kristen Kaljuvald | 1998 | 254 | 39.23 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
6 | Jasper Pullinen | 1999 | 246 | 39.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Valtteri Väisänen | 1999 | 235 | 40.30 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Elias Kuusisto | 1999 | 231 | 40.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Henrik Häkkinen | 1998 | 219 | 41.26 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Jon Lundgren | 1998 | 216 | 41.43 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Tommi Tikkanen | 1998 | 208 | 41.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Antti Myllynen | 1999 | 195 | 42.85 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Joel Salonen | 1999 | 179 | 44.11 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Ville Muilu | 1998 | 171 | 44.78 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
15 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 152 | 46.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Teemu Järkkä | 1999 | 123 | 49.95 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Alex Sirén | 1999 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | 471 | 31.96 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Nikita Smirnov | 1995 | 465 | 32.09 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Joona Haanpää | 1997 | 461 | 32.19 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Lassi Väre | 1995 | 459 | 32.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Toni Riento | 1996 | 451 | 32.42 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Aleksi Liehu | 1995 | 450 | 32.43 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Atte Isomaa | 1995 | 450 | 32.44 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Eetu Soini | 1996 | 432 | 32.89 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
9 | Samu Vuoriainen | 1995 | 431 | 32.90 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
10 | Mikko Pesso | 1997 | 429 | 32.95 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
11 | Otto Kuittinen | 1995 | 415 | 33.33 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Hannes Väre | 1997 | 412 | 33.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Niki Räikkönen | 1997 | 405 | 33.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Juuso Lumilahti | 1995 | 395 | 33.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Johannes Lindroos | 1996 | 394 | 33.91 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
16 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 388 | 34.09 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Henri Meriläinen | 1995 | 383 | 34.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Eemil Varho | 1997 | 362 | 34.89 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
19 | Christian Rikkinen | 1996 | 355 | 35.11 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
20 | Matias Yritys | 1997 | 350 | 35.27 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Juhani Jablokov | 1995 | 348 | 35.35 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Oiva Lahtinen | 1997 | 333 | 35.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Karri Lahtinen | 1997 | 316 | 36.49 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
24 | Niko Juurinen | 1997 | 300 | 37.14 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Ville Haapala | 1997 | 291 | 37.51 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Arni Siline | 1997 | 271 | 38.42 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Markus Silvola | 1996 | 212 | 41.67 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
28 | Juuso Huppunen | 1997 | 199 | 42.55 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
29 | Aki Huunonen | 1996 | 199 | 42.59 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Joona Lätti | 1997 | 174 | 44.51 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
31 | Santeri Matilainen | 1997 | 139 | 47.96 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Merivirta | 1993 | 631 | 28.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 603 | 29.43 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Petteri Otranen | 1993 | 505 | 31.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Matias Suihkonen | 1993 | 466 | 32.07 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Antti Ylönen | 1993 | 444 | 32.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Niklas Aaltonen | 1994 | 433 | 32.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Nikita Nikitin | 1994 | 244 | 39.79 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 10:37 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 410 | 35.03 | 1:18.59 | 2:05.47 | 2:49.16 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Noora Visto | 1998 | 394 | 36.44 | 1:19.83 | 2:06.04 | 2:51.34 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Roosa Nieminen | 1999 | 337 | 36.34 | 1:19.56 | 2:09.85 | 3:00.56 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Ida Kankare | 1998 | 317 | 39.68 | 1:26.04 | 2:15.90 | 3:04.32 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 206 | 45.13 | 1:38.56 | 2:36.06 | 3:32.73 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Noora Tuovinen | 1998 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Yvonne Tollander | 1997 | 522 | 34.31 | 1:14.55 | 1:54.64 | 2:36.05 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Neea Turunen | 1996 | 467 | 33.08 | 1:12.14 | 1:56.35 | 2:41.89 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Senna Mäki | 1997 | 457 | 34.13 | 1:14.15 | 1:58.04 | 2:43.09 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Julia Mökkönen | 1996 | 439 | 35.24 | 1:17.63 | 2:01.10 | 2:45.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Viivi Iivari | 1997 | 427 | 36.49 | 1:20.90 | 2:02.95 | 2:46.85 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
6 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 349 | 38.44 | 1:23.49 | 2:10.95 | 2:58.49 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Aino Ettilä | 1997 | 323 | 39.53 | 1:25.20 | 2:14.08 | 3:03.15 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 315 | 35.05 | 1:19.35 | 2:10.74 | 3:04.57 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Claudia Åvist | 1997 | DNF | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 200m PU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 553 | 32.99 | 1:11.99 | 1:53.25 | 2:33.03 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Nina Salminen | 1995 | 528 | 35.01 | 1:14.42 | 1:55.31 | 2:35.46 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Janita Bergbom | 1995 | 453 | 35.51 | 1:15.59 | 1:58.81 | 2:43.55 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
4 | Roosa Parikka | 1994 | 398 | 35.23 | 1:16.61 | 2:03.41 | 2:50.80 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Marietta Kuivanen | 1995 | 374 | 36.10 | 1:19.63 | 2:06.82 | 2:54.35 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:02 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 296 | 36.58 | 1:19.73 | 2:03.88 | 2:50.76 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 232 | 39.67 | 1:26.98 | 2:17.10 | 3:05.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Roni Oinonen | 1996 | 471 | 32.48 | 1:09.90 | 1:48.18 | 2:26.30 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Juuso Sirkola | 1996 | 360 | 33.23 | 1:13.52 | 1:57.95 | 2:39.89 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Santeri Rantanen | 1996 | 353 | 33.30 | 1:13.37 | 1:57.03 | 2:40.99 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Ossi Airaksinen | 1996 | 283 | 38.30 | 1:21.45 | 2:08.25 | 2:53.24 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Harri Varheenmaa | 1995 | 194 | 40.27 | 1:28.88 | 2:21.35 | 3:16.48 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Atte Isomaa | 1995 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 4, 200m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 603 | 29.92 | 1:04.27 | 1:39.54 | 2:14.70 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Jaan Tollander | 1994 | 373 | 34.00 | 1:13.26 | 1:54.80 | 2:38.10 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Niklas Aaltonen | 1994 | 336 | 34.23 | 1:14.92 | 1:58.86 | 2:43.65 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:02 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 14:00 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 336 | 45.41 | 1:35.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | 293 | 47.49 | 1:39.95 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Iida Reini | 2000 | 281 | 48.85 | 1:41.27 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Teele Telgma | 2000 | 277 | 47.05 | 1:41.82 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
5 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 273 | 49.36 | 1:42.27 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Ele-Riin Luuk | 2000 | 263 | 49.99 | 1:43.62 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
7 | Millie Kuusniemi-Fishwick | 2000 | 228 | 53.29 | 1:48.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Jenna Mustonen | 2000 | 202 | 53.89 | 1:53.17 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Milla Nylander | 2000 | 186 | 54.33 | 1:56.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Erika Kattilakoski | 2000 | 179 | 56.19 | 1:57.87 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Maria Sarasvirta | 2000 | 172 | 56.03 | 1:59.45 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
12 | Vilma Roman | 2000 | 147 | 1:00.26 | 2:05.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Sanna Tolvanen | 2000 | 147 | 1:01.04 | 2:05.82 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
14 | Helene Hirvonen | 2001 | 137 | 1:03.01 | 2:08.65 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Kristiina Haapala | 2000 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Reetta Rantakokko | 2001 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 433 | 43.47 | 1:27.75 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
2 | Veera Rinne | 1998 | 429 | 41.65 | 1:28.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Roosa Mört | 1999 | 415 | 42.10 | 1:28.99 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Mila Pelttari | 1998 | 400 | 41.31 | 1:30.11 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Laura Ojamäe | 1999 | 385 | 43.84 | 1:31.23 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
6 | Nelli Honkanen | 1998 | 373 | 42.87 | 1:32.19 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Roosa Andelin | 1998 | 355 | 45.39 | 1:33.75 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
8 | Emma Janhonen | 1998 | 349 | 45.13 | 1:34.28 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Emmi Mustakoski | 1999 | 344 | 45.53 | 1:34.68 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Irina Filipova | 1998 | 343 | 46.87 | 1:34.84 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
11 | Tea Österlund | 1998 | 324 | 47.08 | 1:36.60 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 302 | 46.04 | 1:38.94 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ella Kettunen | 1998 | 287 | 48.56 | 1:40.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Iina Aro | 1998 | 277 | 49.75 | 1:41.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Lene Ruohomäki | 1998 | 273 | 48.61 | 1:42.27 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 270 | 48.66 | 1:42.67 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Venla Huju | 1999 | 266 | 47.96 | 1:43.23 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
18 | Julia Korva | 1999 | 256 | 48.80 | 1:44.46 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Pauliina Räsänen | 1999 | 256 | 50.75 | 1:44.59 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
20 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 252 | 49.14 | 1:45.10 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 241 | 51.38 | 1:46.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Ella Vainikka | 1998 | 241 | 49.30 | 1:46.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Rosalia Snellman | 1998 | 240 | 50.35 | 1:46.81 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
24 | Hilkka Inkeroinen | 1998 | 221 | 52.80 | 1:49.85 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
25 | Julia Lahti | 1999 | 214 | 54.15 | 1:51.01 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Henna Spets | 1999 | 213 | 54.08 | 1:51.20 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Katja Malmi | 1998 | 210 | 53.75 | 1:51.64 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Ada Jentze | 1998 | 189 | 53.80 | 1:55.69 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 187 | 56.31 | 1:56.00 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Sara Tuomaala | 1998 | 187 | 55.42 | 1:56.12 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Pinja Puranen | 1999 | 187 | 54.19 | 1:56.13 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
32 | Laura Haapanen | 1999 | 182 | 55.31 | 1:57.04 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
33 | Veera Santasalo | 1999 | 179 | 57.50 | 1:57.73 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
34 | Sara Kiuru | 1999 | 176 | 56.12 | 1:58.34 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Johanna Hyvönen | 1999 | 166 | 57.78 | 2:00.68 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
36 | Iida Suomela | 1999 | 133 | 58.58 | 2:09.99 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Tiia Tuomisto | 1998 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Vilma Ruulio | 1999 | DSQ | |||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Houni | 1996 | 639 | 36.29 | 1:17.07 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Kamilla Ryöti | 1996 | 556 | 37.61 | 1:20.72 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Jade Pönni | 1997 | 534 | 37.48 | 1:21.82 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Tiia Louhevaara | 1997 | 522 | 37.42 | 1:22.45 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
5 | Kiia Karimaa | 1996 | 500 | 38.66 | 1:23.61 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Camilla Kulmala | 1997 | 439 | 41.69 | 1:27.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jutta Loponen | 1996 | 439 | 41.24 | 1:27.34 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Ruhala | 1997 | 436 | 41.23 | 1:27.51 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Lotta Tirri | 1997 | 416 | 41.65 | 1:28.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Kiia Kagan | 1997 | 372 | 44.40 | 1:32.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Jenna Väänänen | 1996 | 355 | 44.20 | 1:33.71 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Minja Laitinen | 1997 | 352 | 44.79 | 1:34.01 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
13 | Iida Hauhia | 1996 | 344 | 44.96 | 1:34.71 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Venla Moisio | 1997 | 344 | 44.84 | 1:34.75 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
15 | Veera Pellinen | 1997 | 341 | 44.33 | 1:34.99 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Ida Vuorela | 1997 | 335 | 44.47 | 1:35.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Mari Kausiala | 1997 | 326 | 45.33 | 1:36.40 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Miira Lallukka | 1997 | 265 | 47.34 | 1:43.27 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Maiju Mäenpää | 1997 | 253 | 49.17 | 1:44.87 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Tea Järvelä | 1997 | 242 | 49.87 | 1:46.45 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
21 | Elise Salpio | 1997 | 221 | 53.46 | 1:49.70 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
22 | Lea Ekblad | 1997 | 201 | 54.75 | 1:53.29 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Netta Wistrand | 1995 | 506 | 38.42 | 1:23.29 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Ramona Raita | 1995 | 417 | 42.49 | 1:28.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Anni Rantala | 1994 | 372 | 43.61 | 1:32.29 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Suvi Lautala | 1995 | 370 | 43.98 | 1:32.48 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Jasmine Nystedt | 1995 | 273 | 47.34 | 1:42.33 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
6 | Anette Seilonen | 1995 | 235 | 51.62 | 1:47.54 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Vilja-Tuulia Kuittinen | 1995 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 14:00 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:00 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 255 | 44.45 | 1:33.95 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | 248 | 44.72 | 1:34.90 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 246 | 44.58 | 1:35.13 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 219 | 47.04 | 1:38.83 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Valtteri Väisänen | 1999 | 198 | 47.42 | 1:42.32 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Saku Laakkonen | 1999 | 197 | 48.52 | 1:42.44 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Rami Rissanen | 1999 | 195 | 49.48 | 1:42.73 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 174 | 50.18 | 1:46.74 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Samu Nylander | 1999 | 157 | 50.78 | 1:50.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Tanel Laane | 1999 | 150 | 52.20 | 1:52.27 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
11 | Aarni-Pekka Lapila | 2000 | 148 | 50.29 | 1:52.66 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
12 | Teemu Järkkä | 1999 | 123 | 56.19 | 1:59.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Aksel Bektas | 1999 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Aleksi Kylmänen | 1999 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa | ||||||||||
- | Alex Klemola | 1999 | DSQ | |||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Markus Hugo Rohtla | 1999 | DSQ | |||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Laakso | 1997 | 426 | 37.34 | 1:19.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Henri Aaltonen | 1997 | 358 | 40.15 | 1:23.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Samuli Suominen | 1997 | 354 | 40.07 | 1:24.26 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Niki Räikkönen | 1997 | 344 | 40.40 | 1:25.04 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Kevin Kroon | 1997 | 292 | 41.64 | 1:29.84 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Vilho Mäenpää | 1998 | 283 | 42.91 | 1:30.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Aleksi Kurronen | 1997 | 267 | 43.59 | 1:32.61 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Arthur Visulainen | 1998 | 249 | 43.90 | 1:34.71 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Mikko Sopanen | 1997 | 248 | 45.58 | 1:34.84 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Marko Lassila | 1998 | 246 | 45.75 | 1:35.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Aleksi Salminen | 1998 | 238 | 45.75 | 1:36.24 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Anton Vaherno | 1998 | 235 | 45.63 | 1:36.64 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Samuel Heinonen | 1998 | 218 | 46.03 | 1:38.96 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Sami Westman | 1998 | 215 | 45.31 | 1:39.47 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Tommi Järkkä | 1998 | 195 | 48.29 | 1:42.71 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Santeri Matilainen | 1997 | 193 | 47.99 | 1:43.18 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 183 | 48.95 | 1:44.89 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Lauri Kuitunen | 1998 | 182 | 50.23 | 1:45.19 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Joona Lätti | 1997 | 174 | 1:46.72 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Mika Vänskä | 1998 | 161 | 51.28 | 1:49.65 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Ville Muilu | 1998 | 132 | 54.60 | 1:57.13 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
- | Roberto Honni | 1998 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Forslund | 1995 | 629 | 32.91 | 1:09.57 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
2 | Tony Eriksson | 1995 | 580 | 33.79 | 1:11.47 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Juuso Lumilahti | 1995 | 487 | 35.05 | 1:15.76 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Johannes Lindroos | 1996 | 466 | 36.32 | 1:16.86 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Pyry Toijanen | 1995 | 433 | 36.64 | 1:18.77 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
6 | Aleksi Liehu | 1995 | 414 | 37.24 | 1:19.95 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Miika Nuorinko | 1996 | 414 | 37.37 | 1:19.97 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Rico Rokka | 1995 | 405 | 37.46 | 1:20.54 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 392 | 37.50 | 1:21.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Juhani Jablokov | 1995 | 383 | 37.06 | 1:22.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Eetu Soini | 1996 | 366 | 39.84 | 1:23.32 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Arttu Vänttinen | 1996 | 288 | 41.24 | 1:30.27 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Eero Karola | 1995 | 252 | 43.35 | 1:34.37 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Jesse Viljanen | 1996 | 211 | 46.14 | 1:40.18 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
15 | Jere Vänskä | 1996 | 188 | 48.13 | 1:44.11 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Markus Silvola | 1996 | 185 | 49.98 | 1:44.64 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Aki Huunonen | 1996 | 167 | 50.64 | 1:48.32 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Tuomas Tiainen | 1996 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 100m RU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Otranen | 1993 | 487 | 35.24 | 1:15.73 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Nikita Nikitin | 1994 | 353 | 37.94 | 1:24.32 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:00 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:08 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 7, 400m VU T-12,15,17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Tukia | 1999 | 454 | 1:16.49 | 2:37.64 | 3:58.90 | 5:16.23 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Vilma Ryöti | 1999 | 409 | 1:16.62 | 2:39.57 | 4:04.70 | 5:27.57 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Anniina Perkiö | 1999 | 393 | 1:17.03 | 2:42.04 | 4:08.49 | 5:31.87 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Pinja Peippo | 1999 | 374 | 1:19.70 | 2:47.18 | 4:14.72 | 5:37.36 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Vilma Havo | 1999 | 361 | 1:19.75 | 2:48.65 | 4:16.35 | 5:41.43 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Janita Markkanen | 1999 | 327 | 1:22.86 | 2:53.06 | 4:23.75 | 5:52.81 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 321 | 1:22.71 | 2:53.43 | 4:26.04 | 5:55.25 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Kristiina Haapala | 2000 | 315 | 1:22.98 | 2:55.93 | 4:30.24 | 5:57.40 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Saara Pumpanen | 1999 | 312 | 1:24.46 | 2:58.10 | 4:30.90 | 5:58.37 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Lotta Räisänen | 1999 | 302 | 1:22.17 | 2:55.52 | 4:31.65 | 6:02.38 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Iida Koiranen | 2000 | 293 | 1:24.75 | 3:00.86 | 4:36.04 | 6:06.09 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 292 | 1:24.74 | 3:00.08 | 4:35.03 | 6:06.64 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Laura Haapanen | 1999 | 284 | 1:22.17 | 2:56.59 | 5:25.09 | 6:09.70 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Anni Sahla | 2000 | 284 | 1:27.37 | 3:02.81 | 4:40.07 | 6:09.87 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Emma Pärnänen | 1999 | 284 | 1:25.11 | 3:00.24 | 4:36.98 | 6:09.98 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Amanda Jalonen | 2000 | 282 | 1:25.34 | 3:00.88 | 4:37.17 | 6:10.87 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Saara Lehtonen | 2000 | 278 | 1:27.84 | 3:04.46 | 4:36.44 | 6:12.64 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Noora Kanerva | 2000 | 258 | 1:28.44 | 3:07.30 | 4:46.08 | 6:21.88 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Juuli Miettinen | 2000 | 247 | 1:30.20 | 3:10.36 | 4:50.04 | 6:27.37 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Sanni Alamattila | 1999 | 237 | 1:26.52 | 3:08.49 | 4:51.62 | 6:32.65 | |||
Poseidon | ||||||||||
21 | Tara Karihtala | 1999 | 232 | 1:27.07 | 3:10.40 | 4:55.60 | 6:35.50 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 231 | 1:30.61 | 3:14.84 | 4:59.11 | 6:36.02 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Katri Pyhältö | 2000 | 230 | 1:30.00 | 3:13.63 | 4:58.68 | 6:36.56 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
Laji 7, 400m VU T-12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Visto | 1998 | 579 | 1:09.88 | 2:25.30 | 3:40.92 | 4:51.65 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Susanne Hirvonen | 1997 | 575 | 1:07.03 | 2:22.77 | 3:38.72 | 4:52.42 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Kamilla Ryöti | 1996 | 526 | 1:09.88 | 2:26.53 | 3:44.80 | 5:01.19 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 515 | 1:08.90 | 2:27.51 | 3:46.26 | 5:03.38 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Sofia Viitanen | 1996 | 507 | 1:08.87 | 2:25.73 | 3:45.36 | 5:04.81 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
6 | Yvonne Tollander | 1997 | 493 | 1:13.71 | 2:33.20 | 3:50.70 | 5:07.70 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Tiia Puolakka | 1998 | 483 | 1:13.25 | 2:33.35 | 3:53.52 | 5:09.79 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Claudia Åvist | 1997 | 483 | 1:15.11 | 2:36.24 | 3:55.19 | 5:09.86 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Helmi Lehti | 1997 | 458 | 1:11.73 | 2:31.78 | 3:54.96 | 5:15.53 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Anna Jantunen | 1998 | 431 | 1:16.59 | 2:40.34 | 4:02.48 | 5:21.75 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
11 | Satu Mäkinen | 1997 | 431 | 1:14.82 | 2:36.76 | 4:00.85 | 5:21.78 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Annika Laihonen | 1997 | 430 | 1:10.50 | 2:31.14 | 3:56.43 | 5:22.04 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Jemina Viljanen | 1997 | 408 | 1:16.58 | 2:40.76 | 4:05.34 | 5:27.74 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
14 | Lisa Nurmi | 1997 | 404 | 1:18.26 | 2:43.12 | 4:08.24 | 5:28.89 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Tiia Nikkanen | 1997 | 400 | 1:17.97 | 2:42.67 | 4:06.75 | 5:29.88 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
16 | Maria Vuin | 1997 | 399 | 1:17.43 | 2:42.35 | 4:06.62 | 5:30.18 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Elina Hanelius | 1998 | 362 | 1:20.78 | 2:48.73 | 4:17.28 | 5:41.21 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Eveliina Vainio | 1998 | 348 | 1:20.31 | 2:49.16 | 4:19.08 | 5:45.80 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Pinja Lindholm | 1996 | 317 | 1:20.14 | 2:51.04 | 4:25.29 | 5:56.44 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Alina Katajisto | 1998 | 314 | 1:24.29 | 2:55.86 | 4:29.42 | 5:57.66 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
21 | Kiira Karvonen | 1997 | 313 | 1:17.56 | 2:49.71 | 4:23.99 | 5:58.13 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Anna Karen | 1997 | 299 | 1:23.61 | 2:57.29 | 4:32.62 | 6:03.51 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Eveliina Juvonen | 1998 | 294 | 1:26.57 | 3:02.00 | 4:36.54 | 6:05.59 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
24 | Kia Purhonen | 1998 | 276 | 1:26.10 | 3:04.47 | 4:43.13 | 6:13.57 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
25 | Emma Suomio | 1998 | 273 | 1:26.81 | 3:03.89 | 4:42.55 | 6:14.91 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Vera Haarakangas | 1998 | 266 | 1:26.35 | 3:04.43 | 4:45.05 | 6:18.11 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
27 | Veera Heiskanen | 1997 | 247 | 1:26.81 | 3:06.78 | 4:48.79 | 6:27.43 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 7, 400m VU T-12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anni Hirvelä | 1995 | 660 | 1:05.00 | 2:15.62 | 3:27.39 | 4:39.23 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Kamilla Nissinen | 1995 | 536 | 1:08.82 | 2:26.49 | 3:42.55 | 4:59.36 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Karliina Kujala | 1994 | 508 | 1:11.24 | 2:29.63 | 3:48.15 | 5:04.72 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Ellen Heikkilä | 1995 | 487 | 1:11.60 | 2:30.31 | 3:50.06 | 5:08.98 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Krista Heikkilä | 1995 | 442 | 1:16.31 | 2:39.39 | 3:59.91 | 5:19.12 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Iida Rantala | 1994 | 424 | 1:16.26 | 2:40.06 | 4:03.10 | 5:23.70 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 13:08 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 8, 400m VU P-13,16,18, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Kylmänen | 1998 | 375 | 1:09.42 | 2:28.85 | 3:49.78 | 5:08.89 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 332 | 1:15.66 | 2:37.47 | 4:00.50 | 5:21.61 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 317 | 1:16.50 | 2:40.92 | 4:05.32 | 5:26.75 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Marko Lassila | 1998 | 288 | 1:20.67 | 2:49.07 | 4:17.81 | 5:37.17 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Henri Kyyrä | 1999 | 281 | 1:19.92 | 2:48.47 | 4:17.38 | 5:40.06 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Anton Vaherno | 1998 | 279 | 1:20.15 | 2:49.59 | 4:18.58 | 5:40.82 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Jasper Pullinen | 1999 | 278 | 1:20.96 | 2:49.26 | 4:17.03 | 5:41.27 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Elias Kuusisto | 1999 | 275 | 1:20.65 | 2:49.32 | 4:18.71 | 5:42.52 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Heikki Tervanen | 1998 | 269 | 1:15.62 | 2:48.04 | 4:19.12 | 5:44.80 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Rami Rissanen | 1999 | 264 | 1:19.58 | 2:48.55 | 4:19.57 | 5:47.10 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Vilho Mäenpää | 1998 | 252 | 1:24.18 | 2:57.05 | 4:27.19 | 5:52.45 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Elias Soukola | 1999 | 235 | 1:26.06 | 2:58.15 | 4:31.23 | 6:00.83 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Jon Lundgren | 1998 | 231 | 1:22.27 | 2:57.56 | 4:33.83 | 6:02.71 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Antti Myllynen | 1999 | 231 | 1:26.01 | 2:58.94 | 4:32.28 | 6:02.82 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Aleksi Salminen | 1998 | 227 | 1:26.58 | 3:01.92 | 4:37.09 | 6:05.09 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Tommi Tikkanen | 1998 | 208 | 1:26.38 | 3:04.51 | 4:42.35 | 6:15.70 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Tommi Järkkä | 1998 | 181 | 1:28.67 | 3:11.57 | 4:54.50 | 6:33.64 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 8, 400m VU P-13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 666 | 1:01.00 | 2:05.24 | 3:09.88 | 4:15.01 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Patrick Vossi | 1995 | 536 | 1:05.05 | 2:14.90 | 3:24.96 | 4:34.08 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Emil Martikainen | 1997 | 534 | 1:04.00 | 2:14.39 | 3:25.61 | 4:34.44 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 516 | 1:05.36 | 2:16.36 | 3:27.69 | 4:37.70 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Samu Vuoriainen | 1995 | 495 | 1:06.25 | 2:17.71 | 3:30.24 | 4:41.45 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
6 | Joona Haanpää | 1997 | 486 | 1:05.48 | 2:18.69 | 3:32.57 | 4:43.20 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Otto Kuittinen | 1995 | 486 | 1:06.08 | 2:19.42 | 3:32.84 | 4:43.28 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Joni Honkala | 1995 | 477 | 1:05.63 | 2:18.35 | 3:32.10 | 4:44.96 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Hannes Väre | 1997 | 452 | 1:07.70 | 2:22.44 | 3:36.83 | 4:50.13 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Matias Yritys | 1997 | 429 | 1:10.50 | 2:25.44 | 3:40.97 | 4:55.31 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Ville Haapala | 1997 | 412 | 1:10.22 | 2:26.50 | 3:43.54 | 4:59.30 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 399 | 1:10.71 | 2:30.28 | 3:48.46 | 5:02.38 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Nikita Saunonen | 1997 | 393 | 1:12.70 | 2:31.66 | 3:50.10 | 5:03.94 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Lassi Väre | 1995 | 385 | 1:10.49 | 2:29.93 | 3:49.41 | 5:06.14 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Elmo Kiuru | 1997 | 379 | 1:10.94 | 2:31.78 | 3:52.84 | 5:07.62 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Arni Siline | 1997 | 360 | 1:13.33 | 2:33.72 | 3:54.24 | 5:12.97 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Niko Juurinen | 1997 | 326 | 1:16.18 | 2:41.09 | 4:05.14 | 5:23.61 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Aapo Kinnari | 1997 | 306 | 1:18.14 | 2:42.82 | 4:07.20 | 5:30.35 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Karri Lahtinen | 1997 | 303 | 1:14.03 | 2:38.48 | 4:04.43 | 5:31.36 | |||
Someron Esa | ||||||||||
20 | Jesse Tuppuri | 1997 | 260 | 1:22.15 | 2:53.46 | 4:23.71 | 5:48.91 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Miika Hynninen | 1996 | 226 | 1:21.88 | 2:57.07 | 4:32.45 | 6:05.69 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Samu Hujanen | 1997 | 211 | 1:25.81 | 3:01.90 | 4:41.17 | 6:13.76 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 8, 400m VU P-13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Ekdahl | 1993 | 604 | 1:02.38 | 2:09.58 | 3:16.49 | 4:23.48 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Mikko Karttunen | 1994 | 513 | 1:04.78 | 2:16.19 | 3:27.99 | 4:38.16 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Samuli Pellinen | 1994 | 418 | 1:09.97 | 2:26.99 | 3:44.73 | 4:57.79 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Aleksi Raninen | 1994 | 416 | 1:09.03 | 2:25.29 | 3:43.88 | 4:58.21 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Otto Pirvola | 1993 | 345 | 1:08.33 | 2:27.41 | 3:50.75 | 5:17.65 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:30 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Andla | 2001 | 279 | 37.03 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | 261 | 37.87 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Reetta Rantakokko | 2001 | 243 | 38.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Vivian Franceska Vahesaar | 2001 | 210 | 40.71 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
5 | Jenny Kareinen | 2002 | 179 | 42.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Anni Aro | 2001 | 176 | 43.21 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Helene Hirvonen | 2001 | 149 | 45.71 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Hilda Harle | 2001 | 134 | 47.28 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
9 | Gabriella Westergård | 2001 | 124 | 48.58 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
10 | Venla Suihkonen | 2002 | 123 | 48.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Jade Huhtamaa | 2002 | 122 | 48.75 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
12 | Fanny Talonpoika | 2001 | 90 | 53.96 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Jenna Saarinen | 2001 | 80 | 56.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Mört | 1999 | 494 | 30.63 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Roosa Nieminen | 1999 | 443 | 31.75 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
3 | Pinja Sormunen | 1999 | 416 | 32.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Pinja Peippo | 1999 | 375 | 33.58 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Laura Tukia | 1999 | 373 | 33.63 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Emmi Mustakoski | 1999 | 367 | 33.80 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Anniina Perkiö | 1999 | 363 | 33.94 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Anett Pärismaa | 1999 | 360 | 34.04 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
9 | Janita Markkanen | 1999 | 340 | 34.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Juulia Jokinen | 1999 | 323 | 35.27 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
11 | Venla Huju | 1999 | 316 | 35.55 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Laura Haapanen | 1999 | 313 | 35.65 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Laura Ojamäe | 1999 | 313 | 35.66 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
14 | Kristiina Haapala | 2000 | 306 | 35.92 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 303 | 36.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Tara Karihtala | 1999 | 302 | 36.10 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Henna Spets | 1999 | 296 | 36.31 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 292 | 36.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Venla Linnakivi | 1999 | 277 | 37.14 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Riina Karola | 2000 | 275 | 37.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Ida Wagner | 2000 | 273 | 37.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Julia Lahti | 1999 | 255 | 38.19 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
23 | Roosa Hannuksela | 1999 | 253 | 38.26 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 251 | 38.38 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Erika Kangastupa | 1999 | 249 | 38.49 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Saara Hirvo | 1999 | 247 | 38.56 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Pia Peräjoki | 2000 | 242 | 38.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Jenna Mustonen | 2000 | 242 | 38.86 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
29 | Emilia Kari | 2000 | 233 | 39.35 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
30 | Veera Santasalo | 1999 | 232 | 39.42 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
31 | Sara Häkkinen | 2000 | 227 | 39.71 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
32 | Johanna Hyvönen | 1999 | 224 | 39.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
33 | Vilma Roman | 2000 | 223 | 39.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
34 | Sanni Kuitunen | 2000 | 217 | 40.26 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
35 | Klara Westerholm | 1999 | 203 | 41.18 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Sara Taskinen | 2000 | 197 | 41.64 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Iida Suomela | 1999 | 187 | 42.31 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Sanna Tolvanen | 2000 | 162 | 44.43 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elviira Salmi | 1996 | 614 | 28.48 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Jessica Hölttä | 1996 | 598 | 28.74 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Johanna Silventoinen | 1997 | 575 | 29.11 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
4 | Yvonne Tollander | 1997 | 573 | 29.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Kallio | 1997 | 547 | 29.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Vilma Venäläinen | 1996 | 543 | 29.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Anna Ihalainen | 1996 | 539 | 29.75 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Kiia Karimaa | 1996 | 530 | 29.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Julia Mökkönen | 1996 | 520 | 30.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 494 | 30.62 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Jenna Väänänen | 1996 | 486 | 30.79 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Annika Laihonen | 1997 | 479 | 30.94 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Lotta Tirri | 1997 | 476 | 31.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 476 | 31.01 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Emilia Naumanen | 1998 | 474 | 31.04 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Viivi Iivari | 1997 | 459 | 31.39 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
17 | Eveliina Perämäki | 1997 | 448 | 31.65 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Claudia Åvist | 1997 | 447 | 31.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Mari Kausiala | 1997 | 447 | 31.66 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Camilla Kulmala | 1997 | 446 | 31.69 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Tiia Nikkanen | 1997 | 445 | 31.70 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
22 | Veera Rinne | 1998 | 437 | 31.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Lotta Upanne | 1998 | 429 | 32.09 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
24 | Lotta Mielonen | 1996 | 428 | 32.13 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 425 | 32.21 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
26 | Paula Autio | 1996 | 421 | 32.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Ida Kankare | 1998 | 420 | 32.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Iina Siren | 1997 | 417 | 32.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Elli Ylinen | 1996 | 416 | 32.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Maija Rantala | 1997 | 412 | 32.53 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Ida Vuorela | 1997 | 405 | 32.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Veera Nissilä | 1997 | 402 | 32.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
33 | Mia Kuutti | 1996 | 392 | 33.07 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
34 | Aurora Laitinen | 1997 | 390 | 33.13 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Wilma Westerholm | 1996 | 387 | 33.23 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Anna Jantunen | 1998 | 383 | 33.35 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
37 | Meri Parviainen | 1998 | 377 | 33.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
38 | Ella Kettunen | 1998 | 374 | 33.61 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
39 | Venla Moisio | 1997 | 372 | 33.67 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
40 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 370 | 33.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Reetta Schroderus | 1997 | 362 | 33.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 358 | 34.08 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
43 | Onerva Lahtinen | 1998 | 355 | 34.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
44 | Elina Hanelius | 1998 | 348 | 34.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
45 | Noora Koponen | 1996 | 341 | 34.67 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
46 | Kristina Elo | 1997 | 339 | 34.73 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
47 | Maija Hirvo | 1997 | 330 | 35.02 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
48 | Eveliina Vainio | 1998 | 329 | 35.06 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
49 | Nina Lehto | 1996 | 325 | 35.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
50 | Katja Malmi | 1998 | 321 | 35.36 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
51 | Suvi Taskinen | 1998 | 317 | 35.52 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 312 | 35.68 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
53 | Eveliina Koski | 1998 | 310 | 35.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
54 | Miira Lallukka | 1997 | 305 | 35.98 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
55 | Alisa Toivanen | 1998 | 301 | 36.12 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
56 | Rosalia Snellman | 1998 | 292 | 36.49 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
57 | Pinja Kuitunen | 1998 | 285 | 36.80 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
58 | Sanna Saarinen | 1998 | 284 | 36.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
59 | Joanna Hamberg | 1998 | 281 | 36.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
60 | Iina Aro | 1998 | 279 | 37.07 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
61 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 276 | 37.17 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
62 | Eveliina Juvonen | 1998 | 274 | 37.27 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
63 | Emma Suomio | 1998 | 270 | 37.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
64 | Ella Vainikka | 1998 | 268 | 37.57 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
65 | Katariina Elo | 1997 | 264 | 37.74 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
66 | Ada Jentze | 1998 | 220 | 40.11 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
67 | Anniina Maavirta | 1997 | 213 | 40.55 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
68 | Jenny Tenhunen | 1998 | 209 | 40.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Emilia Tenhunen | 1997 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Pinja Lindholm | 1996 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sanni Moisio | 1998 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 9, 50m VU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 688 | 27.43 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Amanda Suihkonen | 1995 | 601 | 28.69 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 572 | 29.16 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Ramona Raita | 1995 | 564 | 29.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Mari Parviainen | 1995 | 528 | 29.96 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Kamilla Nissinen | 1995 | 519 | 30.12 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Krista Heikkilä | 1995 | 485 | 30.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Sanna Salonen | 1995 | 477 | 30.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Ellen Heikkilä | 1995 | 421 | 32.29 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Anni Rantala | 1994 | 416 | 32.43 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Hilla Heimo | 1994 | 399 | 32.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Katariina Flinkman | 1995 | 393 | 33.06 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
13 | Iida Rantala | 1994 | 387 | 33.23 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Essi Jokilammi | 1994 | 344 | 34.54 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
15 | Mea Ahlstedt | 1994 | 317 | 35.50 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
16 | Nea Haverinen | 1994 | 294 | 36.41 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
17 | Anette Seilonen | 1995 | 255 | 38.18 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Vilja-Tuulia Kuittinen | 1995 | 197 | 41.58 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 16:30 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oliver Suurorg | 2000 | 228 | 35.16 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
2 | Robin Aloe | 2000 | 171 | 38.69 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Alexander Pevgonen | 2000 | 167 | 39.04 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Lauri Helin | 2000 | 163 | 39.38 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 161 | 39.52 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Joona Siren | 2000 | 149 | 40.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Aarni-Pekka Lapila | 2000 | 149 | 40.55 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Lauri Jämsén | 2000 | 147 | 40.72 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Anton Heinonen | 2000 | 139 | 41.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Kalle Härmä | 2000 | 136 | 41.76 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Jeremia Laesvuori | 2001 | 127 | 42.71 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Taneli Lantta | 2001 | 119 | 43.75 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Oliver Winther | 2001 | 114 | 44.36 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
14 | Alexander Beresten | 2001 | 112 | 44.56 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
15 | Jens Kerman | 2001 | 100 | 46.28 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Sampo Peltola | 2002 | 72 | 51.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Kylmänen | 1998 | 382 | 29.62 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 328 | 31.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Marko Lassila | 1998 | 311 | 31.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Kristjan Laid | 1998 | 308 | 31.82 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
5 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 306 | 31.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Anton Vaherno | 1998 | 297 | 32.20 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Valtteri Väisänen | 1999 | 287 | 32.59 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Kristen Kaljuvald | 1998 | 282 | 32.76 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
9 | Saku Laakkonen | 1999 | 278 | 32.94 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Mika Vänskä | 1998 | 275 | 33.03 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Aleksi Salminen | 1998 | 270 | 33.24 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Henrik Häkkinen | 1998 | 268 | 33.33 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Elias Kuusisto | 1999 | 260 | 33.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Henri Kyyrä | 1999 | 259 | 33.73 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Tommi Järkkä | 1998 | 253 | 33.98 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Roberto Honni | 1998 | 253 | 34.00 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
17 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 249 | 34.17 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Samuel Heinonen | 1998 | 247 | 34.26 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Arthur Visulainen | 1998 | 247 | 34.27 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Jasper Pullinen | 1999 | 233 | 34.94 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
21 | Juho Seppälä | 1999 | 232 | 34.95 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Äländ Farak | 1998 | 231 | 35.02 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
23 | Vilho Mäenpää | 1998 | 231 | 35.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Rasmus Kujala | 1999 | 230 | 35.09 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
25 | Vili Korhonen | 1999 | 229 | 35.13 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
26 | Johannes Länsisalo | 1998 | 219 | 35.64 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Jon Lundgren | 1998 | 216 | 35.84 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Lauri Kuitunen | 1998 | 206 | 36.36 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
29 | Petteri Rautiainen | 1998 | 204 | 36.51 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
30 | Tommi Tikkanen | 1998 | 204 | 36.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Ville Laukkanen | 1999 | 203 | 36.57 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Elias Soukola | 1999 | 192 | 37.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
33 | Ilari Kankare | 1998 | 182 | 37.92 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Kujansuu Jere | 1999 | 167 | 39.01 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Aksel Bektas | 1999 | 160 | 39.61 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Juuso Lindh | 1998 | 129 | 42.58 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
37 | Tuomo Järvelä | 1999 | 126 | 42.90 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
38 | Teemu Järkkä | 1999 | 125 | 43.02 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Roni-Asser Nissilä | 1999 | 99 | 46.39 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Emil Piho | 1999 | 99 | 46.46 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Alex Sirén | 1999 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Eetu Ahjosaari | 1999 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 606 | 25.40 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Aleksi Liehu | 1995 | 506 | 26.96 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Daniel Forslund | 1995 | 500 | 27.07 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Emil Martikainen | 1997 | 468 | 27.68 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Juhani Jablokov | 1995 | 466 | 27.71 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Nikita Smirnov | 1995 | 465 | 27.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Atte Isomaa | 1995 | 446 | 28.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Lassi Väre | 1995 | 434 | 28.39 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Henrik Rinkinen | 1997 | 430 | 28.48 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Joona Haanpää | 1997 | 425 | 28.59 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
11 | Joni Honkala | 1995 | 424 | 28.60 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Oiva Lahtinen | 1997 | 424 | 28.61 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Elmo Kiuru | 1997 | 418 | 28.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Eetu Soini | 1996 | 415 | 28.80 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
15 | Toni Riento | 1996 | 406 | 29.02 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Samuli Suominen | 1997 | 397 | 29.23 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Jyri Pönni | 1996 | 390 | 29.42 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Nikita Saunonen | 1997 | 389 | 29.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Roni Lahtinen | 1997 | 389 | 29.44 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Olli Häkli | 1996 | 375 | 29.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Christian Rikkinen | 1996 | 363 | 30.12 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
22 | Aleksi Salmi | 1996 | 359 | 30.23 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Hannes Väre | 1997 | 359 | 30.23 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Aleksi Kurronen | 1997 | 357 | 30.28 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
25 | Kevin Kroon | 1997 | 357 | 30.29 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 355 | 30.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Eero Karola | 1995 | 350 | 30.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Jesse Pöllänen | 1995 | 350 | 30.50 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
29 | Toni Meriläinen | 1997 | 339 | 30.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Ossi Airaksinen | 1996 | 335 | 30.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Markus Silvola | 1996 | 330 | 31.11 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
32 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 329 | 31.14 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Joni Kitinoja | 1996 | 328 | 31.16 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Ville Haapala | 1997 | 326 | 31.24 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
35 | Jesse Tuppuri | 1997 | 316 | 31.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
36 | Karri Lahtinen | 1997 | 305 | 31.92 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
37 | Santeri Rautiainen | 1995 | 293 | 32.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
38 | Henri Aaltonen | 1997 | 281 | 32.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
39 | Niko Juurinen | 1997 | 280 | 32.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
40 | Jere Vänskä | 1996 | 268 | 33.34 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
41 | Tomas Gust | 1997 | 263 | 33.56 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
42 | Santeri Pitkänen | 1997 | 260 | 33.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
43 | Jon-Erik Klint | 1995 | 257 | 33.78 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
44 | Samu Hujanen | 1997 | 249 | 34.14 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
45 | Henri Helin | 1997 | 239 | 34.65 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
46 | Henrik Honkanen | 1996 | 231 | 35.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
47 | Aki Huunonen | 1996 | 221 | 35.54 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Topias Saari | 1996 | 207 | 36.31 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Juuso Sirkola | 1996 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Rico Rokka | 1995 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 10, 50m VU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Myller | 1994 | 624 | 25.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 614 | 25.28 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Gustav Carlsson | 1993 | 600 | 25.48 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
4 | Tomas Johansson | 1994 | 571 | 25.91 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Antti Ylönen | 1993 | 524 | 26.65 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Petteri Otranen | 1993 | 518 | 26.75 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Matias Suihkonen | 1993 | 514 | 26.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Niklas Aaltonen | 1994 | 485 | 27.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Mikko Karttunen | 1994 | 472 | 27.61 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Antti Hannula | 1994 | 458 | 27.88 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
11 | Tatu Vihro | 1994 | 446 | 28.12 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Juha Silventoinen | 1993 | 443 | 28.19 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
13 | Samuli Pellinen | 1994 | 432 | 28.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Nikita Nikitin | 1994 | 374 | 29.84 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Aleksi Kesälä | 1993 | 352 | 30.44 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 16:54 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:31 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 445 | 45.06 | 1:32.65 | 2:21.26 | 3:07.00 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
2 | Noora Visto | 1998 | 412 | 43.74 | 1:32.65 | 2:22.94 | 3:11.86 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Nelli Honkanen | 1998 | 362 | 43.93 | 1:35.23 | 2:28.62 | 3:20.37 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Emma Janhonen | 1998 | 347 | 45.80 | 1:35.93 | 2:30.44 | 3:23.20 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 313 | 48.11 | 1:41.86 | 2:37.31 | 3:30.30 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 308 | 49.50 | 1:44.15 | 2:38.55 | 3:31.32 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Iida Reini | 2000 | 297 | 51.98 | 1:47.45 | 2:42.16 | 3:33.91 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 296 | 46.09 | 1:41.27 | 2:39.13 | 3:34.15 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Lene Ruohomäki | 1998 | 267 | 48.98 | 1:45.63 | 2:43.58 | 3:41.67 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Kia Purhonen | 1998 | 255 | 52.29 | 1:49.30 | 2:48.99 | 3:45.18 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
11 | Vera Haarakangas | 1998 | 253 | 49.65 | 1:48.75 | 2:48.96 | 3:45.54 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
12 | Jenna Mustonen | 2000 | 230 | 53.50 | 1:52.63 | 2:52.72 | 3:52.89 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
13 | Jenny Tenhunen | 1998 | 210 | 55.65 | 1:55.73 | 2:58.95 | 4:00.11 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Pinja Puranen | 1999 | 192 | 56.82 | 2:00.17 | 3:03.81 | 4:07.45 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
15 | Klara Westerholm | 1999 | 188 | 56.40 | 1:59.08 | 3:03.70 | 4:09.00 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Juulia Jokinen | 1999 | DSQ | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Tiia Turunen | 1998 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Houni | 1996 | 635 | 37.05 | 1:18.52 | 2:02.11 | 2:46.11 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Kamilla Ryöti | 1996 | 534 | 37.69 | 1:20.79 | 2:08.05 | 2:55.94 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Tiia Louhevaara | 1997 | 529 | 38.29 | 1:22.67 | 2:09.32 | 2:56.46 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Jade Pönni | 1997 | 501 | 39.27 | 1:24.82 | 2:12.22 | 2:59.73 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Kiia Karimaa | 1996 | 475 | 41.26 | 1:26.82 | 2:16.17 | 3:02.93 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Jutta Loponen | 1996 | 458 | 40.69 | 1:27.64 | 2:16.74 | 3:05.15 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Johanna Silventoinen | 1997 | 449 | 41.93 | 1:29.59 | 2:18.97 | 3:06.35 | |||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
8 | Camilla Kulmala | 1997 | 441 | 43.13 | 1:31.89 | 2:20.40 | 3:07.55 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Lotta Tirri | 1997 | 437 | 42.73 | 1:30.76 | 2:20.89 | 3:08.12 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Viivi Iivari | 1997 | 422 | 44.17 | 1:33.76 | 2:22.63 | 3:10.31 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
11 | Maija Hirvo | 1997 | 401 | 42.00 | 1:32.24 | 2:24.05 | 3:13.60 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Kiia Kagan | 1997 | 385 | 45.81 | 1:35.97 | 2:27.35 | 3:16.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Minja Laitinen | 1997 | 351 | 45.76 | 1:39.11 | 2:32.04 | 3:22.34 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
14 | Paula Autio | 1996 | 320 | 48.26 | 1:42.02 | 2:36.92 | 3:28.77 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Wilma Westerholm | 1996 | 305 | 46.62 | 1:40.25 | 2:36.43 | 3:31.99 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 295 | 47.71 | 1:41.81 | 2:37.48 | 3:34.40 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Nina Lehto | 1996 | 290 | 50.85 | 1:46.19 | 2:41.93 | 3:35.73 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Maiju Mäenpää | 1997 | 280 | 49.88 | 1:44.35 | 2:42.84 | 3:38.25 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Miira Lallukka | 1997 | 276 | 49.66 | 1:45.72 | 2:42.78 | 3:39.21 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Iina Siren | 1997 | 276 | 49.96 | 1:47.49 | 2:44.71 | 3:39.35 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Lea Ekblad | 1997 | 204 | 57.03 | 1:58.97 | 3:04.47 | 4:02.48 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Emilia Tenhunen | 1997 | 202 | 56.30 | 1:59.85 | 3:04.21 | 4:03.17 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Iida Hauhia | 1996 | DSQ | |||||||
Someron Esa | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Lotta Ruhala | 1997 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 11, 200m RU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Netta Wistrand | 1995 | 495 | 40.89 | 1:26.71 | 2:14.28 | 3:00.42 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Karliina Kujala | 1994 | 461 | 43.13 | 1:31.16 | 2:18.85 | 3:04.79 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Anni Rantala | 1994 | 380 | 44.87 | 1:35.08 | 2:26.04 | 3:17.11 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Essi Jokilammi | 1994 | 306 | 46.67 | 1:40.44 | 2:36.56 | 3:31.74 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:31 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Aaltonen | 1997 | 355 | 41.45 | 1:27.90 | 2:15.37 | 3:01.91 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Niki Räikkönen | 1997 | 353 | 40.90 | 1:26.52 | 2:15.09 | 3:02.25 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Kevin Kroon | 1997 | 283 | 41.43 | 1:31.67 | 2:24.31 | 3:16.08 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Vilho Mäenpää | 1998 | 279 | 45.35 | 1:36.44 | 2:28.11 | 3:17.07 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Jasper Pullinen | 1999 | 247 | 47.18 | 1:39.86 | 2:32.92 | 3:25.17 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jan-Henrik Haapiainen | 1998 | 200 | 45.71 | 1:44.23 | 2:43.60 | 3:40.13 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Juuso Huppunen | 1997 | 193 | 48.87 | 1:45.59 | 2:45.16 | 3:42.92 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
8 | Tomas Gust | 1997 | 141 | 50.64 | 1:53.69 | 3:01.39 | 4:07.28 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | 532 | 35.52 | 1:17.19 | 1:58.50 | 2:38.97 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Juuso Lumilahti | 1995 | 493 | 35.92 | 1:17.47 | 2:00.88 | 2:43.04 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 481 | 36.79 | 1:18.05 | 2:02.03 | 2:44.37 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Johannes Lindroos | 1996 | 471 | 36.69 | 1:20.13 | 2:03.33 | 2:45.55 | |||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Santeri Rantanen | 1996 | 389 | 38.67 | 1:24.00 | 2:10.09 | 2:56.41 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 387 | 40.44 | 1:24.98 | 2:10.56 | 2:56.69 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Miika Nuorinko | 1996 | 381 | 38.92 | 1:24.74 | 2:12.03 | 2:57.74 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Elias Länsisalo | 1996 | 380 | 39.43 | 1:26.02 | 2:12.53 | 2:57.89 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Miika Hynninen | 1996 | 304 | 43.55 | 1:32.74 | 2:23.39 | 3:11.57 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Santeri Rautiainen | 1995 | 213 | 46.28 | 1:41.06 | 2:38.80 | 3:35.66 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Jesse Viljanen | 1996 | 211 | 46.55 | 1:42.58 | 2:39.51 | 3:36.49 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
12 | Jere Vänskä | 1996 | 181 | 49.81 | 1:49.50 | 2:51.35 | 3:47.84 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 12, 200m RU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Aaltonen | 1994 | 425 | 38.39 | 1:22.22 | 2:07.31 | 2:51.33 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Jaan Tollander | 1994 | 422 | 38.51 | 1:22.13 | 2:07.04 | 2:51.74 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:47 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:30 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Olivia Hellsten | 2000 | 297 | 42.57 | 1:28.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Ele-Riin Luuk | 2000 | 294 | 43.10 | 1:29.03 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Kristiina Haapala | 2000 | 280 | 45.66 | 1:30.47 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Riina Karola | 2000 | 264 | 45.23 | 1:32.24 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Anni Sahla | 2000 | 264 | 44.84 | 1:32.32 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 255 | 45.07 | 1:33.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Amanda Jalonen | 2000 | 254 | 45.14 | 1:33.43 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Saara Lehtonen | 2000 | 250 | 46.11 | 1:33.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Kristiina Merenluoto | 2000 | 244 | 46.55 | 1:34.78 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Pia Peräjoki | 2000 | 242 | 47.28 | 1:34.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Iida Koiranen | 2000 | 241 | 45.89 | 1:35.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Sara Häkkinen | 2000 | 235 | 45.78 | 1:35.98 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | 234 | 48.07 | 1:36.09 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
14 | Iida Reini | 2000 | 234 | 46.85 | 1:36.12 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Reetta Rantakokko | 2001 | 228 | 49.07 | 1:36.84 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Noora Kanerva | 2000 | 219 | 48.07 | 1:38.17 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Katri Pyhältö | 2000 | 217 | 46.33 | 1:38.48 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Teele Telgma | 2000 | 205 | 48.10 | 1:40.32 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
19 | Emilia Kari | 2000 | 204 | 49.24 | 1:40.58 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
20 | Milla Nylander | 2000 | 187 | 49.61 | 1:43.54 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Maria Sarasvirta | 2000 | 184 | 51.02 | 1:44.04 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
22 | Juuli Miettinen | 2000 | 177 | 51.87 | 1:45.43 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Erika Kattilakoski | 2000 | 174 | 50.68 | 1:46.11 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Helene Hirvonen | 2001 | 165 | 52.29 | 1:47.92 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Sanni Kuitunen | 2000 | 147 | 53.40 | 1:52.22 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Sanna Tolvanen | 2000 | 131 | 55.30 | 1:56.58 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
- | Vilma Roman | 2000 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Upanne | 1998 | 501 | 35.65 | 1:14.52 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Roosa Mört | 1999 | 433 | 37.16 | 1:18.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Anna Jantunen | 1998 | 425 | 38.50 | 1:18.70 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
4 | Ida Kankare | 1998 | 388 | 40.24 | 1:21.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Roosa Andelin | 1998 | 383 | 39.87 | 1:21.53 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 369 | 40.59 | 1:22.51 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Laura Tukia | 1999 | 368 | 40.02 | 1:22.59 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Meri Parviainen | 1998 | 367 | 40.18 | 1:22.70 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Noora Tuovinen | 1998 | 365 | 41.18 | 1:22.80 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Emilia Naumanen | 1998 | 357 | 40.42 | 1:23.47 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Eveliina Vainio | 1998 | 355 | 41.43 | 1:23.62 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
12 | Mila Pelttari | 1998 | 324 | 41.36 | 1:26.22 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Anniina Perkiö | 1999 | 322 | 42.54 | 1:26.35 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Pinja Sormunen | 1999 | 322 | 41.67 | 1:26.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 312 | 43.15 | 1:27.27 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Janita Markkanen | 1999 | 306 | 42.38 | 1:27.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Vilma Ryöti | 1999 | 306 | 41.91 | 1:27.82 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Juulia Jokinen | 1999 | 302 | 43.59 | 1:28.20 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
19 | Emma Pärnänen | 1999 | 293 | 43.70 | 1:29.08 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Tea Österlund | 1998 | 290 | 43.98 | 1:29.45 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Emmi Mustakoski | 1999 | 287 | 43.04 | 1:29.74 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Katja Malmi | 1998 | 286 | 43.46 | 1:29.81 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 266 | 45.64 | 1:32.07 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Lene Ruohomäki | 1998 | 263 | 44.58 | 1:32.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 263 | 45.55 | 1:32.38 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Eveliina Koski | 1998 | 262 | 43.72 | 1:32.50 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Emma Suomio | 1998 | 259 | 45.00 | 1:32.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Venla Huju | 1999 | 258 | 45.08 | 1:32.93 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
29 | Joanna Hamberg | 1998 | 257 | 45.31 | 1:33.05 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Laura Haapanen | 1999 | 249 | 45.67 | 1:34.05 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
31 | Pinja Kuitunen | 1998 | 242 | 46.69 | 1:34.97 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
32 | Venla Linnakivi | 1999 | 233 | 46.63 | 1:36.18 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
33 | Julia Korva | 1999 | 231 | 46.77 | 1:36.41 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
34 | Ida-Maria Muinonen | 1999 | 231 | 45.37 | 1:36.46 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Johanna Hyvönen | 1999 | 223 | 48.57 | 1:37.60 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
36 | Veera Santasalo | 1999 | 213 | 47.95 | 1:39.14 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
37 | Ilona Kämäräinen | 1998 | 211 | 46.52 | 1:39.45 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
38 | Julia Lahti | 1999 | 206 | 50.16 | 1:40.19 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
39 | Ella Vainikka | 1998 | 203 | 49.00 | 1:40.67 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
40 | Pinja Puranen | 1999 | 188 | 51.84 | 1:43.34 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
41 | Ada Jentze | 1998 | 156 | 52.50 | 1:49.95 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
42 | Erika Kangastupa | 1999 | 141 | 55.13 | 1:53.81 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 680 | 32.96 | 1:07.31 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Neea Turunen | 1996 | 595 | 34.77 | 1:10.38 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Susanne Hirvonen | 1997 | 569 | 34.43 | 1:11.44 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Helmi Lehti | 1997 | 531 | 34.93 | 1:13.11 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Claudia Åvist | 1997 | 518 | 35.95 | 1:13.69 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Enni Toiviainen | 1997 | 493 | 35.66 | 1:14.93 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Anna Ihalainen | 1996 | 417 | 38.30 | 1:19.21 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Veera Kallio | 1997 | 407 | 39.24 | 1:19.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Mari Kausiala | 1997 | 402 | 39.04 | 1:20.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Yvonne Tollander | 1997 | 400 | 38.93 | 1:20.32 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Lisa Nurmi | 1997 | 400 | 39.13 | 1:20.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Jenna Väänänen | 1996 | 394 | 39.11 | 1:20.77 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Maija Rantala | 1997 | 390 | 38.98 | 1:21.04 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Eveliina Perämäki | 1997 | 360 | 40.32 | 1:23.18 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 348 | 42.11 | 1:24.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Tiia Nikkanen | 1997 | 342 | 41.72 | 1:24.63 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
17 | Iina Nyholm | 1997 | 340 | 40.03 | 1:24.83 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Pinja Lindholm | 1996 | 339 | 41.65 | 1:24.86 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
19 | Mia Tammelin | 1997 | 317 | 41.73 | 1:26.83 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Iida Hauhia | 1996 | 308 | 42.61 | 1:27.67 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
21 | Noora Koponen | 1996 | 294 | 43.51 | 1:28.99 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
22 | Kristina Elo | 1997 | 292 | 43.01 | 1:29.19 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Anniina Maavirta | 1997 | 289 | 45.48 | 1:29.54 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Reetta Schroderus | 1997 | 285 | 42.92 | 1:29.96 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
25 | Mia Kuutti | 1996 | 283 | 43.45 | 1:30.17 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
26 | Kiira Karvonen | 1997 | 268 | 43.60 | 1:31.77 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Anna Karen | 1997 | 266 | 44.35 | 1:32.08 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
28 | Tea Järvelä | 1997 | 242 | 47.00 | 1:34.94 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
29 | Katariina Elo | 1997 | 227 | 47.20 | 1:37.07 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Minna Korkeasalo | 1997 | 218 | 45.65 | 1:38.34 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 13, 100m SU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 685 | 32.90 | 1:07.14 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Roosa Parikka | 1994 | 525 | 35.51 | 1:13.36 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Jenny Parkkinen | 1995 | 502 | 35.75 | 1:14.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenni Sundqvist | 1994 | 473 | 36.74 | 1:15.97 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Sanna Salonen | 1995 | 452 | 37.25 | 1:17.15 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Rea Callegari | 1995 | 410 | 38.59 | 1:19.68 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Mari Parviainen | 1995 | 375 | 38.42 | 1:22.09 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Krista Heikkilä | 1995 | 351 | 39.57 | 1:23.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Ida Saukkonen | 1995 | 311 | 41.46 | 1:27.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Katariina Flinkman | 1995 | 309 | 42.46 | 1:27.59 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
11 | Hilla Heimo | 1994 | 260 | 43.64 | 1:32.77 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 18:30 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 234 | 41.43 | 1:25.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Elias Kuusisto | 1999 | 231 | 42.48 | 1:26.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | 230 | 41.19 | 1:26.45 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Valtteri Väisänen | 1999 | 210 | 42.71 | 1:29.08 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Rami Rissanen | 1999 | 209 | 43.62 | 1:29.21 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 206 | 44.11 | 1:29.65 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
7 | Henri Kyyrä | 1999 | 190 | 44.71 | 1:32.21 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Antti Myllynen | 1999 | 183 | 45.56 | 1:33.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Joel Salonen | 1999 | 174 | 45.68 | 1:34.91 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Leevi Kaukonen | 1999 | 173 | 46.66 | 1:35.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Vili Korhonen | 1999 | 168 | 47.03 | 1:36.02 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Verneri Mattila | 1999 | 168 | 46.59 | 1:36.07 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
13 | Samu Nylander | 1999 | 160 | 46.36 | 1:37.53 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Ville Laukkanen | 1999 | 138 | 46.09 | 1:42.40 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 138 | 49.54 | 1:42.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Samuli Korsow | 1999 | 137 | 49.69 | 1:42.87 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Kalle Härmä | 2000 | 118 | 53.15 | 1:47.90 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Teemu Järkkä | 1999 | 116 | 52.97 | 1:48.63 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Oliver Winther | 2001 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tanel Laane | 1999 | DSQ | |||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tuomo Järvelä | 1999 | DSQ | |||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Haanpää | 1997 | 471 | 33.39 | 1:08.07 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Hannes Väre | 1997 | 412 | 34.39 | 1:11.22 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Mikael Laakso | 1997 | 383 | 35.75 | 1:12.96 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Elmo Kiuru | 1997 | 351 | 36.01 | 1:15.10 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Eemil Varho | 1997 | 350 | 36.75 | 1:15.17 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Roni Lahtinen | 1997 | 335 | 36.39 | 1:16.26 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Henrik Rinkinen | 1997 | 318 | 37.68 | 1:17.65 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Nikita Saunonen | 1997 | 309 | 38.16 | 1:18.38 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Karri Lahtinen | 1997 | 297 | 38.44 | 1:19.45 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
10 | Kristjan Laid | 1998 | 291 | 39.50 | 1:19.94 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
11 | Elias Lampinen | 1997 | 291 | 37.72 | 1:19.99 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Marko Lassila | 1998 | 283 | 40.53 | 1:20.71 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Niko Mäkelä | 1998 | 281 | 39.43 | 1:20.86 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Anton Vaherno | 1998 | 276 | 39.81 | 1:21.37 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Ville Haapala | 1997 | 272 | 39.65 | 1:21.81 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Niko Juurinen | 1997 | 245 | 40.28 | 1:24.69 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Teo Pentikäinen | 1998 | 227 | 42.88 | 1:26.89 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
18 | Henri Helin | 1997 | 222 | 42.39 | 1:27.45 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Johannes Länsisalo | 1998 | 218 | 42.49 | 1:27.97 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Aapo Kinnari | 1997 | 216 | 42.67 | 1:28.30 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Dmitry Nosov | 1998 | 213 | 42.55 | 1:28.76 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Santeri Pitkänen | 1997 | 193 | 45.29 | 1:31.74 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Robert Jalonen | 1998 | 188 | 44.15 | 1:32.46 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
24 | Aleksi Salminen | 1998 | 185 | 45.97 | 1:32.90 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 185 | 43.42 | 1:33.04 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Tommi Järkkä | 1998 | 168 | 45.91 | 1:35.95 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Petteri Rautiainen | 1998 | 129 | 49.77 | 1:44.75 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Atte Isomaa | 1995 | 485 | 32.54 | 1:07.43 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Daniel Forslund | 1995 | 446 | 33.90 | 1:09.33 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
3 | Lassi Väre | 1995 | 441 | 33.88 | 1:09.63 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Iiro Laisi | 1995 | 432 | 33.63 | 1:10.09 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
5 | Joni Honkala | 1995 | 397 | 34.68 | 1:12.06 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Eetu Soini | 1996 | 397 | 35.10 | 1:12.09 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Otto Kuittinen | 1995 | 393 | 35.07 | 1:12.30 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Nikita Smirnov | 1995 | 393 | 34.64 | 1:12.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Toni Riento | 1996 | 390 | 35.03 | 1:12.52 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Aleksi Liehu | 1995 | 384 | 35.92 | 1:12.89 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Rico Rokka | 1995 | 366 | 36.36 | 1:14.09 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Henri Meriläinen | 1995 | 350 | 35.22 | 1:15.19 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Arttu Vänttinen | 1996 | 324 | 36.18 | 1:17.17 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 315 | 38.02 | 1:17.83 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Aleksi Salmi | 1996 | 298 | 38.78 | 1:19.31 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Joni Kitinoja | 1996 | 283 | 39.89 | 1:20.71 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 273 | 40.81 | 1:21.66 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Jesse Pöllänen | 1995 | 254 | 40.52 | 1:23.65 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Olli Häkli | 1996 | 252 | 41.20 | 1:23.90 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Henrik Honkanen | 1996 | 168 | 45.25 | 1:35.93 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Aki Huunonen | 1996 | 156 | 47.41 | 1:38.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Topias Saari | 1996 | 146 | 48.72 | 1:40.58 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 14, 100m SU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Teemu Aho | 1994 | 619 | 29.85 | 1:02.17 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Juha Silventoinen | 1993 | 469 | 34.10 | 1:08.17 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
3 | Otto Pirvola | 1993 | 401 | 35.18 | 1:11.83 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Antti Ylönen | 1993 | 399 | 34.10 | 1:11.96 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Tatu Vihro | 1994 | 322 | 35.87 | 1:17.26 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:27 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 15, 400m SKU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Visto | 1998 | 503 | 1:20.85 | 2:49.54 | 4:31.39 | 5:43.37 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Tiia Puolakka | 1998 | 470 | 1:20.69 | 2:51.37 | 4:32.62 | 5:51.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Veera Rinne | 1998 | 470 | 1:23.36 | 2:52.44 | 4:33.50 | 5:51.22 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Roosa Nieminen | 1999 | 408 | 1:24.89 | 3:01.96 | 4:45.87 | 6:08.08 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
5 | Iina Aro | 1998 | 325 | 1:31.56 | 3:11.20 | 5:07.59 | 6:37.21 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 316 | 1:40.09 | 3:20.48 | 5:17.64 | 6:40.84 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 15, 400m SKU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Senna Mäki | 1997 | 526 | 1:14.57 | 2:40.28 | 4:21.36 | 5:38.15 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 512 | 1:19.64 | 2:50.73 | 4:23.83 | 5:41.28 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Tiia Louhevaara | 1997 | 507 | 1:16.10 | 2:45.90 | 4:22.34 | 5:42.42 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Sofia Viitanen | 1996 | 503 | 1:21.45 | 2:48.78 | 4:28.86 | 5:43.24 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
5 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 473 | 1:21.40 | 2:50.75 | 4:35.76 | 5:50.41 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Aino Ettilä | 1997 | 394 | 1:24.86 | 3:05.86 | 4:50.00 | 6:12.53 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Satu Mäkinen | 1997 | 359 | 1:30.48 | 3:03.91 | 4:57.64 | 6:24.20 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Veera Pellinen | 1997 | 357 | 1:31.81 | 3:12.16 | 5:02.62 | 6:24.90 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Joanna Kyrölä | 1996 | 355 | 1:27.44 | 3:10.77 | 5:02.62 | 6:25.39 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Kiia Kagan | 1997 | 351 | 1:38.49 | 3:16.73 | 5:03.76 | 6:27.04 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 15, 400m SKU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 645 | 1:10.12 | 2:35.21 | 4:05.42 | 5:16.03 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Nina Salminen | 1995 | 567 | 1:13.94 | 2:40.31 | 4:14.05 | 5:29.89 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Janita Bergbom | 1995 | 494 | 1:18.26 | 2:48.19 | 4:28.64 | 5:45.32 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
4 | Suvi Lautala | 1995 | 425 | 1:22.33 | 2:53.43 | 4:36.92 | 6:03.09 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:27 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 16, 400m SKU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | 534 | 1:10.96 | 2:30.32 | 4:00.52 | 5:07.30 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 421 | 1:14.57 | 2:40.13 | 4:16.26 | 5:32.49 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Miikka Kylmänen | 1998 | 370 | 1:26.06 | 2:55.56 | 4:32.35 | 5:47.09 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Rami Rissanen | 1999 | 242 | 1:40.04 | 3:21.00 | 5:16.20 | 6:40.22 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Roberto Honni | 1998 | 235 | 1:35.88 | 3:19.45 | 5:10.77 | 6:43.86 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
6 | Arthur Visulainen | 1998 | 222 | 1:46.91 | 3:28.68 | 5:20.01 | 6:51.81 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Mika Vänskä | 1998 | 208 | 1:47.12 | 3:29.05 | 5:34.01 | 7:00.40 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 16, 400m SKU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 646 | 1:05.89 | 2:21.58 | 3:44.03 | 4:48.33 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 501 | 1:12.42 | 2:33.90 | 4:02.00 | 5:13.95 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Roni Oinonen | 1996 | 480 | 1:08.98 | 2:33.50 | 4:02.25 | 5:18.42 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Juuso Sirkola | 1996 | 373 | 1:18.81 | 2:50.00 | 4:31.68 | 5:46.37 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Ossi Airaksinen | 1996 | 345 | 1:22.16 | 2:58.13 | 4:38.56 | 5:55.43 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Harri Varheenmaa | 1995 | 283 | 1:25.50 | 3:04.28 | 4:58.70 | 6:19.67 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
Laji 16, 400m SKU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Otranen | 1993 | 525 | 1:09.02 | 2:29.03 | 3:58.67 | 5:09.10 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:26 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 269 | 40.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Wilma Jacobson | 2000 | 250 | 41.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Olivia Hellsten | 2000 | 245 | 41.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Anni Sahla | 2000 | 244 | 41.36 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Iida Koiranen | 2000 | 231 | 42.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Ele-Riin Luuk | 2000 | 221 | 42.76 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
7 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | 206 | 43.76 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
8 | Teele Telgma | 2000 | 201 | 44.16 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
9 | Reetta Rantakokko | 2001 | 199 | 44.31 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 198 | 44.36 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Vilma Roman | 2000 | 189 | 45.05 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Melissa Priidel | 2002 | 188 | 45.12 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
13 | Saara Lehtonen | 2000 | 180 | 45.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Millie Kuusniemi-Fishwick | 2000 | 173 | 46.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Pinja Peltonen | 2000 | 161 | 47.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Pia Peräjoki | 2000 | 159 | 47.78 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Maria Sarasvirta | 2000 | 157 | 47.89 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
18 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 153 | 48.36 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Vivian Franceska Vahesaar | 2001 | 130 | 51.05 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
20 | Noora Kanerva | 2000 | 127 | 51.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Emilia Kari | 2000 | 102 | 55.26 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Kristiina Haapala | 2000 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Sanni Kuitunen | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Sara Häkkinen | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 484 | 32.93 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Roosa Mört | 1999 | 465 | 33.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Roosa Nieminen | 1999 | 432 | 34.22 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
4 | Ida Kankare | 1998 | 388 | 35.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 383 | 35.61 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Mila Pelttari | 1998 | 368 | 36.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Pinja Peippo | 1999 | 346 | 36.82 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Tea Österlund | 1998 | 344 | 36.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Laura Tukia | 1999 | 338 | 37.12 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Meri Parviainen | 1998 | 338 | 37.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Anett Pärismaa | 1999 | 326 | 37.56 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
12 | Aada Pumpanen | 1999 | 322 | 37.73 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 315 | 37.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Pinja Sormunen | 1999 | 306 | 38.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Jenni Kukkonen | 1999 | 305 | 38.41 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Ida Hyytiäinen | 1998 | 301 | 38.58 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
16 | Joanna Hamberg | 1998 | 301 | 38.58 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Saara Pumpanen | 1999 | 300 | 38.63 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Ella Kettunen | 1998 | 298 | 38.72 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Roosa Andelin | 1998 | 297 | 38.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Elina Hanelius | 1998 | 286 | 39.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 281 | 39.46 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Aino Heimovaara | 1998 | 270 | 40.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Tiia Tuomisto | 1998 | 252 | 40.92 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 246 | 41.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Emma Suomio | 1998 | 243 | 41.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
27 | Sanni Moisio | 1998 | 236 | 41.82 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
28 | Onerva Lahtinen | 1998 | 233 | 42.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Nelli Honkanen | 1998 | 226 | 42.48 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
30 | Milla Kulmala | 1998 | 223 | 42.62 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Lene Ruohomäki | 1998 | 217 | 43.02 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Eveliina Koski | 1998 | 216 | 43.08 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Vera Haarakangas | 1998 | 215 | 43.16 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
34 | Milla Koskela | 1999 | 213 | 43.27 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Sofia Väljä | 1999 | 205 | 43.88 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Alina Lopperi | 1998 | 191 | 44.87 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
37 | Julia Lahti | 1999 | 183 | 45.53 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
38 | Sanni Alamattila | 1999 | 176 | 46.12 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Laura Aaltonen | 1998 | 173 | 46.45 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
40 | Erika Kangastupa | 1999 | 162 | 47.47 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
41 | Saara Hirvo | 1999 | 162 | 47.48 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
42 | Laura Haapanen | 1999 | 161 | 47.52 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
43 | Veera Santasalo | 1999 | 151 | 48.60 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
44 | Sanna Saarinen | 1998 | 148 | 48.87 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Tara Karihtala | 1999 | 132 | 50.79 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Yvonne Tollander | 1997 | 641 | 29.99 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Julia Mökkönen | 1996 | 589 | 30.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Claudia Åvist | 1997 | 567 | 31.24 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Johanna Silventoinen | 1997 | 553 | 31.51 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
5 | Jessica Hölttä | 1996 | 523 | 32.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 518 | 32.19 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Vilma Venäläinen | 1996 | 475 | 33.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Helmi Lehti | 1997 | 422 | 34.48 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Lotta Tirri | 1997 | 394 | 35.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Anna Ihalainen | 1996 | 369 | 36.04 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Elisa Pesonen | 1996 | 349 | 36.74 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Jutta Loponen | 1996 | 344 | 36.91 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
13 | Iina Siren | 1997 | 336 | 37.20 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Noora Koponen | 1996 | 324 | 37.64 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Kiia Kagan | 1997 | 310 | 38.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Minja Laitinen | 1997 | 301 | 38.57 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
17 | Ida Vuorela | 1997 | 274 | 39.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Petriina Luokkala | 1997 | 267 | 40.15 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Iida Hauhia | 1996 | 264 | 40.29 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
20 | Nina Lehto | 1996 | 255 | 40.78 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Taru Taponen | 1997 | 237 | 41.77 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Lotta-Sofia Kyrönaho | 1997 | 231 | 42.16 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
23 | Senni Köntti | 1997 | 221 | 42.78 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
24 | Outi Jurvanen | 1996 | 217 | 43.03 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
25 | Katja Lahdelma | 1996 | 187 | 45.25 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Veera Heiskanen | 1997 | 178 | 45.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Heini Vartiainen | 1997 | 171 | 46.56 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 17, 50m PU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 748 | 28.49 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Jenni Sundqvist | 1994 | 644 | 29.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 614 | 30.42 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Roosa Parikka | 1994 | 573 | 31.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 512 | 32.33 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
6 | Mari Parviainen | 1995 | 509 | 32.38 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Suvi Lautala | 1995 | 480 | 33.02 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Janita Bergbom | 1995 | 471 | 33.24 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
9 | Ramona Raita | 1995 | 464 | 33.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Karliina Kujala | 1994 | 414 | 34.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Iida Rantala | 1994 | 374 | 35.88 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Jenny Parkkinen | 1995 | 374 | 35.89 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Noora Huovinen | 1994 | 368 | 36.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Hilla Heimo | 1994 | 361 | 36.31 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Anni Rantala | 1994 | 353 | 36.58 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
16 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 340 | 37.06 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Tiia-Maria Ruotsalainen | 1994 | 294 | 38.89 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Katariina Flinkman | 1995 | 280 | 39.51 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
19 | Nea Haverinen | 1994 | 268 | 40.10 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
20 | Essi Jokilammi | 1994 | 251 | 40.98 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
21 | Anette Seilonen | 1995 | 173 | 46.43 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 10:26 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:46 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 248 | 37.12 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Jonni Aho | 1999 | 244 | 37.36 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | 222 | 38.53 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Saku Laakkonen | 1999 | 211 | 39.19 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Verneri Mattila | 1999 | 205 | 39.54 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
6 | Elias Tiihonen | 1999 | 197 | 40.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Valtteri Väisänen | 1999 | 195 | 40.23 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Leevi Kaukonen | 1999 | 182 | 41.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | 170 | 42.13 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Kaius Karvo | 2000 | 170 | 42.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Henri Kyyrä | 1999 | 168 | 42.30 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 143 | 44.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Samu Nylander | 1999 | 138 | 45.13 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 132 | 45.78 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
15 | Tanel Laane | 1999 | 132 | 45.82 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
16 | Oliver Suurorg | 2000 | 126 | 46.52 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
17 | Alex Klemola | 1999 | 123 | 46.87 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
18 | Lauri Helin | 2000 | 115 | 48.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Robin Aloe | 2000 | 113 | 48.21 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
- | Elias Soukola | 1999 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Santeri Hölttä | 2000 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Valtteri Lausala | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Oiva Lahtinen | 1997 | 494 | 29.51 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Mikael Laakso | 1997 | 448 | 30.48 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Henrik Rinkinen | 1997 | 419 | 31.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Eemil Varho | 1997 | 396 | 31.76 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Nikita Saunonen | 1997 | 375 | 32.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Miikka Kylmänen | 1998 | 366 | 32.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Toni Meriläinen | 1997 | 335 | 33.60 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Niki Räikkönen | 1997 | 299 | 34.87 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Henri Aaltonen | 1997 | 299 | 34.88 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Kevin Kroon | 1997 | 297 | 34.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Kristjan Laid | 1998 | 294 | 35.08 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
12 | Roni Lahtinen | 1997 | 294 | 35.10 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Karri Lahtinen | 1997 | 288 | 35.33 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Ville Haapala | 1997 | 287 | 35.36 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Jesse Tuppuri | 1997 | 274 | 35.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Henrik Häkkinen | 1998 | 240 | 37.54 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Emil Eronen | 1998 | 214 | 39.01 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
18 | Santeri Pitkänen | 1997 | 207 | 39.46 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Arthur Visulainen | 1998 | 192 | 40.42 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Henri Helin | 1997 | 192 | 40.44 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Mika Vänskä | 1998 | 187 | 40.79 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
22 | Roberto Honni | 1998 | 187 | 40.80 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Jon Lundgren | 1998 | 151 | 43.82 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Tommi Tikkanen | 1998 | 148 | 44.14 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Sami Westman | 1998 | 133 | 45.69 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Lauri Kuitunen | 1998 | 118 | 47.53 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Casper Laurikainen | 1998 | 110 | 48.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Elmo Paloniemi | 1998 | 103 | 49.83 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Daniel Viitikko | 1996 | 609 | 27.52 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
2 | Teemu Aula | 1995 | 520 | 29.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Aleksi Liehu | 1995 | 513 | 29.14 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Otto Kuittinen | 1995 | 507 | 29.25 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Johannes Lindroos | 1996 | 464 | 30.13 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Ville Laine | 1995 | 455 | 30.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Eetu Soini | 1996 | 430 | 30.90 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Juhani Jablokov | 1995 | 427 | 30.98 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Arttu Vänttinen | 1996 | 425 | 31.04 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Christian Rikkinen | 1996 | 402 | 31.61 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
11 | Juuso Sirkola | 1996 | 369 | 32.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 313 | 34.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Ossi Airaksinen | 1996 | 294 | 35.08 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Aleksi Salmi | 1996 | 286 | 35.39 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Christian Mielonen | 1996 | 285 | 35.45 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Olli Häkli | 1996 | 266 | 36.29 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Jesse Pöllänen | 1995 | 255 | 36.81 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
18 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 241 | 37.50 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Karri Virtanen | 1996 | 191 | 40.48 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
20 | Henrik Honkanen | 1996 | 181 | 41.24 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Topias Saari | 1996 | 178 | 41.50 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Jon-Erik Klint | 1995 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Myller | 1994 | 603 | 27.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Gustav Carlsson | 1993 | 596 | 27.73 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
3 | Niklas Aaltonen | 1994 | 474 | 29.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Samuli Pellinen | 1994 | 446 | 30.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Juha Silventoinen | 1993 | 438 | 30.71 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
6 | Tatu Vihro | 1994 | 400 | 31.66 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Nikita Nikitin | 1994 | 337 | 33.53 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 19 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Natunen | 1992 | 125 | 46.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 10:46 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 11:07 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Upanne | 1998 | 499 | 37.25 | 1:18.70 | 2:00.44 | 2:40.09 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Anna Jantunen | 1998 | 438 | 39.47 | 1:21.90 | 2:05.20 | 2:47.20 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
3 | Noora Visto | 1998 | 394 | 38.50 | 1:22.98 | 2:08.90 | 2:53.13 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 392 | 41.24 | 1:26.31 | 2:10.76 | 2:53.40 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
5 | Noora Tuovinen | 1998 | 378 | 41.68 | 1:26.73 | 2:11.75 | 2:55.51 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Emilia Naumanen | 1998 | 332 | 39.89 | 1:25.50 | 2:16.34 | 3:03.39 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Emma Janhonen | 1998 | 298 | 43.42 | 1:32.22 | 2:22.22 | 3:10.15 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Katja Malmi | 1998 | 272 | 45.71 | 1:35.92 | 2:27.15 | 3:15.94 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 658 | 34.03 | 1:10.76 | 1:48.68 | 2:25.95 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Neea Turunen | 1996 | 640 | 34.57 | 1:11.25 | 1:49.51 | 2:27.28 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Veera Rekonen | 1996 | 531 | 36.56 | 1:16.84 | 1:57.19 | 2:36.76 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Susanne Hirvonen | 1997 | 529 | 35.64 | 1:16.36 | 1:58.59 | 2:36.97 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
5 | Helmi Lehti | 1997 | 490 | 36.79 | 1:18.01 | 2:00.02 | 2:41.01 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Claudia Åvist | 1997 | 457 | 37.50 | 1:18.32 | 2:02.22 | 2:44.81 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Kamilla Ryöti | 1996 | 433 | 37.21 | 1:19.25 | 2:03.27 | 2:47.78 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Lisa Nurmi | 1997 | 402 | 39.45 | 1:22.83 | 2:08.14 | 2:51.99 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Ida Vuorela | 1997 | 371 | 41.15 | 1:25.51 | 2:11.19 | 2:56.61 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Lotta Ruhala | 1997 | 319 | 43.60 | 1:30.47 | 2:18.98 | 3:05.73 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Kristina Elo | 1997 | 317 | 41.56 | 1:29.80 | 2:19.55 | 3:06.28 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Lotta-Sofia Kyrönaho | 1997 | 267 | 45.15 | 1:35.49 | 2:26.66 | 3:17.04 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
13 | Katariina Elo | 1997 | 253 | 47.27 | 1:37.78 | 2:30.64 | 3:20.60 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 19, 200m SU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Marissa Rämänen | 1994 | 558 | 35.83 | 1:14.97 | 1:55.38 | 2:34.17 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Tiia Nieminen | 1994 | 533 | 36.35 | 1:15.76 | 1:56.64 | 2:36.62 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Marietta Kuivanen | 1995 | 430 | 38.85 | 1:21.74 | 2:05.48 | 2:48.17 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Suvi Lautala | 1995 | 404 | 40.59 | 1:24.21 | 2:08.94 | 2:51.70 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 11:07 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:59 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | 471 | 34.16 | 1:12.65 | 1:51.82 | 2:28.14 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Joona Haanpää | 1997 | 467 | 33.66 | 1:10.94 | 1:50.49 | 2:28.54 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Hannes Väre | 1997 | 426 | 35.00 | 1:14.61 | 1:54.66 | 2:33.18 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Niki Räikkönen | 1997 | 422 | 36.20 | 1:15.35 | 1:55.48 | 2:33.71 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Niko Mäkelä | 1998 | 348 | 37.98 | 1:19.74 | 2:02.96 | 2:43.83 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Niko Juurinen | 1997 | 271 | 39.79 | 1:25.46 | 2:12.89 | 2:58.09 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Vilho Mäenpää | 1998 | 271 | 43.26 | 1:29.42 | 2:15.44 | 2:58.11 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Elias Kuusisto | 1999 | 264 | 43.60 | 1:29.12 | 2:16.33 | 2:59.68 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Jasper Pullinen | 1999 | 236 | 43.20 | 1:31.70 | 2:20.47 | 3:06.58 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 203 | 46.00 | 1:36.70 | 2:28.07 | 3:16.25 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Joel Salonen | 1999 | 187 | 45.82 | 1:36.58 | 2:29.54 | 3:21.67 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
- | Mikko Sopanen | 1997 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Isomaa | 1995 | 502 | 33.62 | 1:10.31 | 1:47.94 | 2:25.04 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Iiro Laisi | 1995 | 436 | 35.17 | 1:13.69 | 1:53.61 | 2:31.98 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
3 | Lassi Väre | 1995 | 422 | 33.73 | 1:12.01 | 1:52.84 | 2:33.64 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Samu Vuoriainen | 1995 | 392 | 36.17 | 1:16.62 | 1:58.49 | 2:37.56 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
5 | Nikita Smirnov | 1995 | 373 | 35.08 | 1:15.07 | 1:58.59 | 2:40.17 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Toni Riento | 1996 | 339 | 38.00 | 1:20.35 | 2:04.81 | 2:45.34 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Juuso Sirkola | 1996 | 334 | 38.96 | 1:22.06 | 2:06.90 | 2:46.08 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Jere Vänskä | 1996 | 233 | 44.43 | 1:32.98 | 2:21.79 | 3:07.40 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 20, 200m SU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 627 | 31.93 | 1:05.44 | 1:40.71 | 2:14.66 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Petteri Otranen | 1993 | 533 | 33.52 | 1:09.58 | 1:46.13 | 2:22.17 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Otto Pirvola | 1993 | 361 | 36.17 | 1:17.02 | 1:59.88 | 2:41.91 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:59 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:13 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 394 | 34.34 | 1:12.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Kristiina Haapala | 2000 | 346 | 37.64 | 1:16.11 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Olivia Hellsten | 2000 | 327 | 36.85 | 1:17.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 317 | 37.06 | 1:18.37 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Iida Reini | 2000 | 315 | 38.03 | 1:18.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Anni Sahla | 2000 | 301 | 37.71 | 1:19.72 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Iida Koiranen | 2000 | 293 | 38.59 | 1:20.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Amanda Jalonen | 2000 | 288 | 37.97 | 1:20.96 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Ele-Riin Luuk | 2000 | 275 | 38.09 | 1:22.14 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
10 | Saara Lehtonen | 2000 | 271 | 39.63 | 1:22.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Roosa Lappi | 2000 | 266 | 39.28 | 1:23.08 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
12 | Vilma Roman | 2000 | 260 | 40.01 | 1:23.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Pinja Peltonen | 2000 | 251 | 39.81 | 1:24.75 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Katri Pyhältö | 2000 | 250 | 39.80 | 1:24.87 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
15 | Laura Andla | 2001 | 249 | 39.76 | 1:24.92 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
16 | Noora Kanerva | 2000 | 248 | 39.95 | 1:25.10 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Millie Kuusniemi-Fishwick | 2000 | 237 | 42.22 | 1:26.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Juuli Miettinen | 2000 | 236 | 40.59 | 1:26.53 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Pia Peräjoki | 2000 | 235 | 40.92 | 1:26.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Reetta Rantakokko | 2001 | 235 | 42.18 | 1:26.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Erika Kattilakoski | 2000 | 228 | 41.26 | 1:27.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Emilia Kari | 2000 | 228 | 40.63 | 1:27.49 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
23 | Maria Sarasvirta | 2000 | 199 | 43.03 | 1:31.60 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
24 | Milla Nylander | 2000 | 179 | 43.15 | 1:34.84 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Sara Taskinen | 2000 | 165 | 43.62 | 1:37.35 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Sanni Kuitunen | 2000 | 163 | 42.74 | 1:37.86 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
27 | Jenna Saarinen | 2001 | 95 | 55.52 | 1:56.93 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Fanny Talonpoika | 2001 | 86 | 56.54 | 2:00.94 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 500 | 32.48 | 1:07.35 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Roosa Andelin | 1998 | 489 | 32.77 | 1:07.84 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Ida Kankare | 1998 | 483 | 33.87 | 1:08.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Emilia Naumanen | 1998 | 464 | 32.33 | 1:09.03 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Roosa Mört | 1999 | 460 | 33.85 | 1:09.21 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Roosa Nieminen | 1999 | 455 | 33.34 | 1:09.46 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
7 | Mila Pelttari | 1998 | 436 | 33.14 | 1:10.46 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Laura Tukia | 1999 | 426 | 33.93 | 1:11.03 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Pinja Sormunen | 1999 | 425 | 34.15 | 1:11.06 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Pinja Peippo | 1999 | 424 | 34.04 | 1:11.13 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 416 | 34.18 | 1:11.58 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Meri Parviainen | 1998 | 410 | 33.96 | 1:11.93 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Eveliina Vainio | 1998 | 405 | 35.24 | 1:12.22 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Anniina Perkiö | 1999 | 395 | 34.56 | 1:12.86 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 391 | 35.06 | 1:13.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Emmi Mustakoski | 1999 | 388 | 34.83 | 1:13.27 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Pinja Nivalainen | 1998 | 374 | 35.49 | 1:14.14 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Aada Pumpanen | 1999 | 365 | 36.69 | 1:14.79 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Lene Ruohomäki | 1998 | 357 | 36.25 | 1:15.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Elina Hanelius | 1998 | 356 | 36.63 | 1:15.40 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Pinja Kaisla | 1998 | 355 | 35.84 | 1:15.44 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
22 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 354 | 36.04 | 1:15.56 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Onerva Lahtinen | 1998 | 345 | 35.68 | 1:16.19 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Lotta Räisänen | 1999 | 336 | 36.07 | 1:16.84 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Aino Heimovaara | 1998 | 334 | 36.52 | 1:16.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Saara Pumpanen | 1999 | 334 | 38.05 | 1:16.99 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 334 | 36.71 | 1:17.02 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Ella Kettunen | 1998 | 329 | 35.55 | 1:17.41 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
29 | Emma Pärnänen | 1999 | 324 | 37.56 | 1:17.78 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Alina Katajisto | 1998 | 320 | 37.41 | 1:18.11 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
31 | Laura Haapanen | 1999 | 319 | 37.24 | 1:18.18 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
32 | Laura Aaltonen | 1998 | 319 | 37.44 | 1:18.22 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Tiia Tuomisto | 1998 | 318 | 36.79 | 1:18.31 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Eveliina Juvonen | 1998 | 316 | 39.14 | 1:18.46 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
35 | Milla Koskela | 1999 | 314 | 37.01 | 1:18.63 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Jenni Kukkonen | 1999 | 314 | 37.29 | 1:18.64 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
37 | Pinja Kuitunen | 1998 | 303 | 37.89 | 1:19.53 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
38 | Joanna Hamberg | 1998 | 302 | 38.55 | 1:19.69 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
39 | Emma Suomio | 1998 | 285 | 38.34 | 1:21.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Laura Ojamäe | 1999 | 276 | 38.11 | 1:22.10 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
41 | Eveliina Koski | 1998 | 267 | 38.66 | 1:23.00 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
42 | Ida Hyytiäinen | 1998 | 265 | 39.88 | 1:23.24 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
43 | Julia Lahti | 1999 | 253 | 40.06 | 1:24.52 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
44 | Julia Korva | 1999 | 252 | 39.17 | 1:24.64 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
44 | Sanni Alamattila | 1999 | 252 | 39.40 | 1:24.64 | |||||
Poseidon | ||||||||||
46 | Alina Lopperi | 1998 | 244 | 42.08 | 1:25.48 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Suvi Taskinen | 1998 | 244 | 39.06 | 1:25.54 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
48 | Pinja Puranen | 1999 | 242 | 41.49 | 1:25.73 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
49 | Erika Kangastupa | 1999 | 238 | 40.37 | 1:26.28 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
50 | Sara Kiuru | 1999 | 237 | 41.45 | 1:26.33 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
51 | Veera Santasalo | 1999 | 234 | 41.94 | 1:26.77 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
52 | Saara Hirvo | 1999 | 207 | 41.02 | 1:30.37 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
53 | Sara Tuomaala | 1998 | 201 | 43.08 | 1:31.23 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
54 | Patrisia Kaisla | 1998 | 170 | 44.93 | 1:36.39 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
55 | Iida Suomela | 1999 | 168 | 45.68 | 1:36.79 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Melina Virtanen | 1999 | 163 | 44.50 | 1:37.85 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
- | Eveliina Ollikainen | 1998 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jessica Hölttä | 1996 | 655 | 29.75 | 1:01.54 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Elviira Salmi | 1996 | 639 | 29.56 | 1:02.05 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Yvonne Tollander | 1997 | 628 | 30.44 | 1:02.40 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Johanna Silventoinen | 1997 | 582 | 31.17 | 1:04.02 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
5 | Sofia Viitanen | 1996 | 580 | 30.82 | 1:04.07 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
6 | Veera Kallio | 1997 | 577 | 30.54 | 1:04.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Vilma Venäläinen | 1996 | 546 | 31.38 | 1:05.37 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
8 | Enni Toiviainen | 1997 | 542 | 31.22 | 1:05.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Annika Laihonen | 1997 | 536 | 31.48 | 1:05.77 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Anna Ihalainen | 1996 | 535 | 31.13 | 1:05.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Helmi Lehti | 1997 | 531 | 32.03 | 1:06.01 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Viivi Iivari | 1997 | 528 | 31.42 | 1:06.13 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
13 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 518 | 32.90 | 1:06.55 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Jade Pönni | 1997 | 510 | 32.28 | 1:06.90 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Lotta Tirri | 1997 | 508 | 32.72 | 1:06.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Jutta Loponen | 1996 | 480 | 32.70 | 1:08.25 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
17 | Veera Pellinen | 1997 | 479 | 33.56 | 1:08.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Lotta Mielonen | 1996 | 478 | 33.06 | 1:08.35 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
19 | Camilla Kulmala | 1997 | 475 | 33.22 | 1:08.51 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Eveliina Perämäki | 1997 | 465 | 32.52 | 1:08.99 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Iina Siren | 1997 | 445 | 33.03 | 1:09.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Tiia Nikkanen | 1997 | 445 | 33.57 | 1:10.02 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
23 | Satu Mäkinen | 1997 | 439 | 33.70 | 1:10.30 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Iina Nyholm | 1997 | 436 | 33.12 | 1:10.48 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Veera Nissilä | 1997 | 431 | 33.98 | 1:10.73 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Mia Tammelin | 1997 | 410 | 34.34 | 1:11.96 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
27 | Reetta Schroderus | 1997 | 387 | 34.49 | 1:13.34 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
28 | Venla Moisio | 1997 | 376 | 35.47 | 1:14.01 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
29 | Aurora Laitinen | 1997 | 367 | 34.07 | 1:14.64 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
30 | Nina Lehto | 1996 | 358 | 36.70 | 1:15.23 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Iida Hauhia | 1996 | 341 | 36.29 | 1:16.46 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
32 | Outi Jurvanen | 1996 | 298 | 37.99 | 1:20.03 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
33 | Taru Taponen | 1997 | 297 | 37.24 | 1:20.09 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
34 | Lotta-Sofia Kyrönaho | 1997 | 296 | 37.78 | 1:20.17 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
35 | Miira Lallukka | 1997 | 295 | 36.97 | 1:20.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
36 | Katja Lahdelma | 1996 | 288 | 37.65 | 1:20.90 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
37 | Veera Heiskanen | 1997 | 282 | 37.58 | 1:21.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Heini Vartiainen | 1997 | 267 | 38.01 | 1:22.95 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
39 | Elise Salpio | 1997 | 263 | 38.13 | 1:23.40 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
40 | Anette Ottela | 1997 | 250 | 38.47 | 1:24.82 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
41 | Anniina Maavirta | 1997 | 242 | 40.39 | 1:25.80 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
42 | Senni Köntti | 1997 | 231 | 42.09 | 1:27.14 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
43 | Maiju Sipiläinen | 1997 | 185 | 45.42 | 1:33.84 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Petriina Luokkala | 1997 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 21, 100m VU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Suihkonen | 1995 | 657 | 29.09 | 1:01.46 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Anni Hirvelä | 1995 | 652 | 29.90 | 1:01.64 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 602 | 30.29 | 1:03.30 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Ramona Raita | 1995 | 567 | 31.24 | 1:04.57 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Jenny Parkkinen | 1995 | 560 | 31.21 | 1:04.83 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Mari Parviainen | 1995 | 486 | 31.90 | 1:07.97 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Rantala | 1994 | 437 | 33.61 | 1:10.40 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
8 | Noora Huovinen | 1994 | 435 | 33.41 | 1:10.51 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Tiia-Maria Ruotsalainen | 1994 | 413 | 34.41 | 1:11.74 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Hilla Heimo | 1994 | 412 | 33.36 | 1:11.80 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Ida Saukkonen | 1995 | 396 | 35.22 | 1:12.78 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Iida Rantala | 1994 | 382 | 35.09 | 1:13.62 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Anette Seilonen | 1995 | 274 | 39.81 | 1:22.23 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:13 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:50 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 315 | 33.57 | 1:09.93 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 294 | 34.88 | 1:11.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Saku Laakkonen | 1999 | 293 | 34.74 | 1:11.60 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Valtteri Väisänen | 1999 | 286 | 34.49 | 1:12.17 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Elias Kuusisto | 1999 | 278 | 35.34 | 1:12.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 278 | 34.70 | 1:12.91 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Santeri Hölttä | 2000 | 262 | 34.45 | 1:14.31 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Rasmus Kujala | 1999 | 254 | 35.68 | 1:15.12 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Rami Rissanen | 1999 | 245 | 36.53 | 1:16.01 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Elias Tiihonen | 1999 | 238 | 37.29 | 1:16.77 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Antti Myllynen | 1999 | 223 | 37.76 | 1:18.39 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Elias Soukola | 1999 | 214 | 38.35 | 1:19.54 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Ville Laukkanen | 1999 | 198 | 37.52 | 1:21.66 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Alex Klemola | 1999 | 188 | 39.21 | 1:22.95 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
15 | Verneri Mattila | 1999 | 188 | 39.61 | 1:23.03 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
16 | Kaius Karvo | 2000 | 185 | 39.12 | 1:23.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Leevi Kaukonen | 1999 | 184 | 41.15 | 1:23.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Joel Salonen | 1999 | 177 | 39.43 | 1:24.65 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Lauri Helin | 2000 | 160 | 41.04 | 1:27.61 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 159 | 41.00 | 1:27.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Kujansuu Jere | 1999 | 157 | 40.19 | 1:28.10 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Joona Siren | 2000 | 155 | 41.48 | 1:28.46 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Samuli Korsow | 1999 | 148 | 41.25 | 1:29.90 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Samu Nylander | 1999 | 144 | 40.61 | 1:30.69 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Anton Heinonen | 2000 | 140 | 43.19 | 1:31.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Jeremia Laesvuori | 2001 | 124 | 44.81 | 1:35.47 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Iiro Paloniemi | 2000 | 109 | 47.34 | 1:39.60 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Oliver Winther | 2001 | 103 | 46.86 | 1:41.48 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Harald Åström | 2001 | 102 | 47.27 | 1:41.79 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Roni-Asser Nissilä | 1999 | 89 | 48.12 | 1:46.51 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Yritys | 1997 | 429 | 30.18 | 1:03.08 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Elias Lampinen | 1997 | 418 | 30.50 | 1:03.62 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Henrik Rinkinen | 1997 | 418 | 30.97 | 1:03.62 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Samuli Suominen | 1997 | 406 | 30.41 | 1:04.24 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Roni Lahtinen | 1997 | 406 | 30.62 | 1:04.25 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Miikka Kylmänen | 1998 | 400 | 30.64 | 1:04.55 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Eemil Varho | 1997 | 377 | 32.03 | 1:05.83 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Nikita Saunonen | 1997 | 365 | 32.25 | 1:06.56 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Ville Haapala | 1997 | 358 | 32.16 | 1:06.97 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Kevin Kroon | 1997 | 355 | 31.36 | 1:07.16 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
11 | Toni Meriläinen | 1997 | 335 | 32.38 | 1:08.46 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Mikael Laakso | 1997 | 326 | 32.14 | 1:09.11 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Karri Lahtinen | 1997 | 310 | 33.02 | 1:10.31 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Henri Aaltonen | 1997 | 303 | 34.30 | 1:10.83 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Mika Vänskä | 1998 | 292 | 33.58 | 1:11.70 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
16 | Jesse Tuppuri | 1997 | 291 | 33.99 | 1:11.73 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Heikki Tervanen | 1998 | 289 | 33.53 | 1:11.93 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Henrik Häkkinen | 1998 | 278 | 35.24 | 1:12.84 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Aapo Kinnari | 1997 | 276 | 35.04 | 1:13.09 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Santeri Pitkänen | 1997 | 274 | 34.40 | 1:13.20 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Kristen Kaljuvald | 1998 | 263 | 34.77 | 1:14.21 | |||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
22 | Arthur Visulainen | 1998 | 262 | 34.72 | 1:14.30 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Vilho Mäenpää | 1998 | 256 | 36.77 | 1:14.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Henri Helin | 1997 | 255 | 36.00 | 1:14.98 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Samu Hujanen | 1997 | 238 | 36.59 | 1:16.70 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Johannes Länsisalo | 1998 | 229 | 37.60 | 1:17.72 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Jon Lundgren | 1998 | 226 | 36.60 | 1:18.06 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Samuel Heinonen | 1998 | 226 | 37.65 | 1:18.08 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
29 | Tommi Tikkanen | 1998 | 226 | 36.99 | 1:18.13 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Roberto Honni | 1998 | 221 | 36.52 | 1:18.65 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
31 | Lauri Kuitunen | 1998 | 216 | 37.01 | 1:19.31 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
32 | Emil Eronen | 1998 | 208 | 38.84 | 1:20.21 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
33 | Juuso Huppunen | 1997 | 200 | 36.85 | 1:21.34 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
34 | Aleksi Satumäki | 1997 | 193 | 38.59 | 1:22.36 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
35 | Äländ Farak | 1998 | 185 | 37.91 | 1:23.47 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
36 | Casper Laurikainen | 1998 | 183 | 39.49 | 1:23.77 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
37 | Sami Westman | 1998 | 183 | 39.52 | 1:23.81 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 174 | 39.62 | 1:25.13 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Elmo Paloniemi | 1998 | 125 | 44.93 | 1:35.10 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Aleksi Kurronen | 1997 | DSQ | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Arni Siline | 1997 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 636 | 26.73 | 55.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Patrick Vossi | 1995 | 532 | 27.58 | 58.69 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Otto Kuittinen | 1995 | 522 | 28.16 | 59.06 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Johannes Lindroos | 1996 | 516 | 28.47 | 59.28 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Daniel Viitikko | 1996 | 514 | 29.69 | 59.37 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
6 | Ville Laine | 1995 | 494 | 28.52 | 1:00.18 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Aleksi Liehu | 1995 | 488 | 28.49 | 1:00.40 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 479 | 29.67 | 1:00.77 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Henri Meriläinen | 1995 | 479 | 29.22 | 1:00.79 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Rico Rokka | 1995 | 477 | 29.16 | 1:00.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Juhani Jablokov | 1995 | 475 | 29.43 | 1:00.97 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Joni Honkala | 1995 | 467 | 29.19 | 1:01.30 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Tuomas Tiainen | 1996 | 454 | 29.24 | 1:01.89 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Arttu Vänttinen | 1996 | 427 | 29.79 | 1:03.14 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Toni Riento | 1996 | 420 | 29.78 | 1:03.51 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 383 | 31.23 | 1:05.51 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Miika Nuorinko | 1996 | 382 | 31.50 | 1:05.57 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Ossi Airaksinen | 1996 | 372 | 31.77 | 1:06.15 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Aleksi Salmi | 1996 | 354 | 32.67 | 1:07.21 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 350 | 32.62 | 1:07.49 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Christian Mielonen | 1996 | 347 | 32.71 | 1:07.71 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
22 | Markus Silvola | 1996 | 317 | 32.68 | 1:09.76 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
23 | Teemu Aula | 1995 | 301 | 27.13 | 1:10.99 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
24 | Jere Vänskä | 1996 | 247 | 34.60 | 1:15.80 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Jon-Erik Klint | 1995 | 234 | 37.38 | 1:17.14 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
26 | Karri Virtanen | 1996 | 223 | 36.89 | 1:18.43 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Henrik Honkanen | 1996 | 211 | 37.40 | 1:19.83 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Topias Saari | 1996 | 174 | 40.46 | 1:25.12 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Gustav Carlsson | 1993 | 644 | 26.73 | 55.08 | |||||
IF Åland | ||||||||||
2 | Tuukka Myller | 1994 | 617 | 26.61 | 55.87 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Teemu Aho | 1994 | 615 | 26.71 | 55.94 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Tomas Johansson | 1994 | 605 | 26.91 | 56.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 604 | 26.93 | 56.26 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Eemil Ekdahl | 1993 | 598 | 26.91 | 56.44 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Matias Suihkonen | 1993 | 534 | 27.33 | 58.63 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Antti Ylönen | 1993 | 529 | 27.72 | 58.81 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Mikko Karttunen | 1994 | 524 | 28.00 | 59.00 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Niklas Aaltonen | 1994 | 517 | 28.50 | 59.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Juha Silventoinen | 1993 | 481 | 29.47 | 1:00.69 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
12 | Aleksi Raninen | 1994 | 468 | 29.48 | 1:01.27 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Antti Hannula | 1994 | 459 | 29.34 | 1:01.66 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Tatu Vihro | 1994 | 442 | 29.18 | 1:02.43 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Nikita Nikitin | 1994 | 405 | 30.75 | 1:04.29 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Simo Sinkko | 1993 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 19 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Natunen | 1992 | 243 | 36.77 | 1:16.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:50 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:49 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 23, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Noora Visto | 1998 | 567 | 1:10.00 | 2:25.93 | 3:41.85 | 4:57.87 | 10:02.55 | ||
Riihimäen Uimaseura | 6:14.36 | 7:31.04 | 8:48.47 | |||||||
2 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 540 | 1:11.85 | 2:28.88 | 3:45.69 | 5:03.33 | 10:12.52 | ||
Rauman Uimaseura | 6:21.11 | 7:39.10 | 8:56.92 | |||||||
3 | Veera Rinne | 1998 | 484 | 1:14.73 | 2:33.89 | 3:53.76 | 5:13.85 | 10:35.34 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:33.96 | 7:55.47 | 9:16.69 | |||||||
4 | Tiia Puolakka | 1998 | 473 | 1:12.92 | 2:32.61 | 3:54.49 | 5:17.00 | 10:40.15 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:38.35 | 8:01.34 | 9:23.54 | |||||||
5 | Sofia Väljä | 1999 | 348 | 1:21.55 | 2:49.24 | 4:20.17 | 5:51.31 | 11:49.01 | ||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 7:21.58 | 8:52.61 | 10:22.45 | |||||||
6 | Sanna Saarinen | 1998 | 331 | 1:24.16 | 2:52.34 | 4:23.20 | 5:54.61 | 12:01.29 | ||
Simmis Wanda | 7:27.02 | 8:59.12 | 10:32.66 | |||||||
- | Milla Kulmala | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 23, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Senna Mäki | 1997 | 577 | 1:08.29 | 2:23.79 | 3:39.94 | 4:56.17 | 9:59.13 | ||
Kankaanpään Uimarit | 6:12.39 | 7:29.26 | 8:45.41 | |||||||
2 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 519 | 1:11.24 | 2:29.04 | 3:47.67 | 5:07.11 | 10:20.88 | ||
Simmis Grani | 6:26.22 | 7:45.65 | 9:04.97 | |||||||
3 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 510 | 1:11.89 | 2:30.58 | 3:51.00 | 5:11.00 | 10:24.24 | ||
Simmis Grani | 6:30.83 | 7:49.94 | 9:08.23 | |||||||
4 | Mari Kausiala | 1997 | 487 | 1:11.91 | 2:31.25 | 3:52.31 | 5:14.22 | 10:33.90 | ||
Nokian Pyry | 6:35.67 | 7:57.00 | 9:18.09 | |||||||
5 | Jenna Väänänen | 1996 | 477 | 1:10.31 | 2:30.19 | 3:51.38 | 5:12.41 | 10:38.39 | ||
Porin Uimaseura | 6:33.69 | 7:55.25 | 9:18.71 | |||||||
6 | Aino Ettilä | 1997 | 440 | 1:14.62 | 2:35.63 | 3:58.25 | 5:22.12 | 10:55.84 | ||
Simmis Grani | 6:46.71 | 8:10.64 | 9:33.93 | |||||||
7 | Joanna Kyrölä | 1996 | 427 | 1:13.99 | 2:36.72 | 4:00.88 | 5:25.49 | 11:02.56 | ||
Simmis Grani | 6:50.74 | 8:15.94 | 9:40.99 | |||||||
8 | Minja Mielonen | 1997 | 409 | 1:16.39 | 2:40.57 | 4:08.23 | 5:33.78 | 11:11.99 | ||
Seinäjoen Uimarit-58 | 7:01.35 | 8:28.46 | 9:51.73 | |||||||
9 | Kiia Kagan | 1997 | 398 | 1:16.87 | 2:43.06 | 4:10.06 | 5:36.69 | 11:17.86 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:03.38 | 8:30.95 | 9:55.80 | |||||||
10 | Maria Vuin | 1997 | 380 | 1:17.85 | 2:43.29 | 4:10.13 | 5:38.34 | 11:28.93 | ||
Octopus Lohja | 7:06.40 | 8:34.87 | 10:02.54 | |||||||
11 | Elisa Vuorinen | 1996 | 321 | 1:21.20 | 2:53.91 | 4:27.96 | 6:01.57 | 12:08.48 | ||
Vantaan Uimarit | 7:34.99 | 9:08.95 | 10:42.19 | |||||||
12 | Riitta Chorfi | 1996 | 293 | 1:21.30 | 2:55.27 | 4:30.77 | 6:04.43 | 12:30.75 | ||
Vantaan Vesikot | 7:41.27 | 9:18.96 | 10:55.73 | |||||||
Laji 23, 800m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 637 | 1:05.82 | 2:18.67 | 3:32.54 | 4:46.73 | 9:39.70 | ||
Vantaan Vesikot | 6:00.62 | 7:15.31 | 8:28.42 | |||||||
2 | Nina Salminen | 1995 | 558 | 1:10.72 | 2:28.26 | 3:44.96 | 5:02.13 | 10:05.94 | ||
Orca Helsinki | 6:19.25 | 7:35.84 | 8:51.47 | |||||||
3 | Jenni Sundqvist | 1994 | 538 | 1:07.93 | 2:24.64 | 3:42.56 | 5:01.84 | 10:13.13 | ||
Vantaan Vesikot | 6:20.41 | 7:39.81 | 9:00.03 | |||||||
4 | Roosa Parikka | 1994 | 492 | 1:12.10 | 2:31.60 | 3:51.76 | 5:12.38 | 10:31.77 | ||
Octopus Lohja | 6:33.22 | 7:54.38 | 9:14.84 | |||||||
5 | Marietta Kuivanen | 1995 | 488 | 1:12.65 | 2:32.22 | 3:52.66 | 5:14.23 | 10:33.41 | ||
Orca Helsinki | 6:36.13 | 7:57.67 | 9:18.68 | |||||||
6 | Sanna Salonen | 1995 | 448 | 1:15.75 | 2:37.88 | 4:00.64 | 5:24.29 | 10:52.10 | ||
Keravan Uimarit | 6:47.90 | 8:11.52 | 9:33.99 | |||||||
7 | Krista Heikkilä | 1995 | 438 | 1:19.13 | 2:41.96 | 4:04.57 | 5:26.82 | 10:56.67 | ||
Riihimäen Uimaseura | 6:49.52 | 8:12.26 | 9:35.97 | |||||||
8 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 409 | 1:15.84 | 2:39.98 | 4:05.13 | 5:31.00 | 11:11.95 | ||
Tampereen Työväen Uimarit | 6:56.71 | 8:22.33 | 9:47.53 | |||||||
9 | Katariina Flinkman | 1995 | 314 | 1:19.41 | 2:51.49 | 4:26.23 | 6:01.24 | 12:14.25 | ||
Nurmijärven Kunto | 7:35.94 | 9:10.42 | 10:45.24 | |||||||
10 | Essi Jokilammi | 1994 | 298 | 1:21.79 | 2:58.15 | 4:34.44 | 6:10.16 | 12:26.47 | ||
Nurmijärven Kunto | 7:45.87 | 9:21.43 | 10:56.20 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:49 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 15:56 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 24, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Hannes Väre | 1997 | 505 | 1:08.32 | 2:22.25 | 3:36.22 | 4:49.72 | 9:44.66 | ||
Riihimäen Uimaseura | 6:04.12 | 7:18.13 | 8:32.95 | |||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 460 | 1:10.48 | 2:26.47 | 3:43.51 | 5:00.36 | 10:03.27 | ||
Simmis Grani | 6:17.02 | 7:33.85 | 8:49.99 | |||||||
3 | Elmo Kiuru | 1997 | 382 | 1:14.28 | 2:36.04 | 3:59.20 | 5:22.21 | 10:42.01 | ||
Keravan Uimarit | 6:44.23 | 8:05.13 | 9:26.62 | |||||||
4 | Niko Juurinen | 1997 | 331 | 1:17.39 | 2:41.01 | 4:07.71 | 5:35.49 | 11:13.34 | ||
Riihimäen Uimaseura | 7:01.66 | 8:28.12 | 9:53.28 | |||||||
5 | Henrik Rinkinen | 1997 | 311 | 1:17.00 | 2:43.26 | 4:12.34 | 5:43.71 | 11:26.90 | ||
Tuusulan Uimaseura | 7:14.62 | 8:43.56 | 10:09.58 | |||||||
6 | Jasper Pullinen | 1999 | 287 | 1:23.57 | 2:52.08 | 4:21.89 | 5:54.50 | 11:45.83 | ||
Riihimäen Uimaseura | 7:25.41 | 8:53.65 | 10:22.77 | |||||||
7 | Robert Jalonen | 1998 | 272 | 1:20.94 | 2:52.55 | 4:24.84 | 5:55.86 | 11:58.83 | ||
Gladius Kirkkonummi | 7:27.19 | 8:58.61 | 10:29.86 | |||||||
8 | Teo Pentikäinen | 1998 | 267 | 1:22.56 | 2:52.74 | 4:26.23 | 5:58.95 | 12:03.52 | ||
Gladius Kirkkonummi | 7:31.53 | 9:04.40 | 10:37.00 | |||||||
Laji 24, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Eetu Soini | 1996 | 516 | 1:06.95 | 2:20.61 | 3:33.23 | 4:47.41 | 9:40.40 | ||
Someron Esa | 6:00.92 | 7:15.38 | 8:29.60 | |||||||
2 | Harri Varheenmaa | 1995 | 343 | 1:16.90 | 2:39.78 | 4:03.50 | 5:28.86 | 11:05.29 | ||
Simmis Grani | 6:54.17 | 7:37.13 | 8:54.51 | |||||||
3 | Joni Kitinoja | 1996 | 313 | 1:20.13 | 2:47.54 | 4:14.70 | 5:43.58 | 11:25.61 | ||
Keravan Uimarit | 7:12.89 | 8:39.84 | 10:05.21 | |||||||
4 | Olli Häkli | 1996 | 303 | 1:19.04 | 2:46.66 | 4:15.98 | 5:45.42 | 11:33.05 | ||
Keravan Uimarit | 7:14.31 | 8:43.67 | 10:12.17 | |||||||
5 | Elias Länsisalo | 1996 | 260 | 1:20.61 | 2:51.25 | 4:24.24 | 5:58.51 | 12:09.67 | ||
Keravan Uimarit | 7:33.58 | 9:08.11 | 10:41.92 | |||||||
Laji 24, 800m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Jaan Tollander | 1994 | 447 | 1:10.37 | 2:26.27 | 3:43.64 | 5:01.97 | 10:08.85 | ||
Riihimäen Uimaseura | 6:19.54 | 7:37.24 | 8:53.68 | |||||||
- | Ahti Kosonen | 1994 | DNF | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 15:56 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:16 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 269 | 47.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Reetta Rantakokko | 2001 | 231 | 49.97 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Melissa Priidel | 2002 | 194 | 52.99 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
4 | Vivian Franceska Vahesaar | 2001 | 190 | 53.34 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
5 | Jenny Kareinen | 2002 | 172 | 55.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Laura Andla | 2001 | 159 | 56.58 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
7 | Elsa Kotola | 2001 | 157 | 56.79 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Anni Hirvo | 2001 | 121 | 1:01.92 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Fanny Talonpoika | 2001 | 65 | 1:16.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Havo | 1999 | 397 | 41.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Laura Ojamäe | 1999 | 355 | 43.31 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Hanna Kareinen | 2000 | 349 | 43.53 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Anett Pärismaa | 1999 | 345 | 43.70 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
5 | Pinja Peippo | 1999 | 343 | 43.81 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Lotta Räisänen | 1999 | 341 | 43.88 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Jenni Kukkonen | 1999 | 304 | 45.60 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Kristiina Haapala | 2000 | 280 | 46.85 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Milla Koskela | 1999 | 235 | 49.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Julia Lahti | 1999 | 226 | 50.34 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 198 | 52.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Veera Santasalo | 1999 | 187 | 53.57 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Laura Haapanen | 1999 | 181 | 54.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Tara Karihtala | 1999 | 177 | 54.57 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Vilma Roman | 2000 | 161 | 56.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jade Pönni | 1997 | 573 | 36.91 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Elviira Salmi | 1996 | 562 | 37.15 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Kamilla Ryöti | 1996 | 540 | 37.64 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Roosa Andelin | 1998 | 441 | 40.29 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Camilla Kulmala | 1997 | 429 | 40.65 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jutta Loponen | 1996 | 423 | 40.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Iida Hauhia | 1996 | 418 | 41.02 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
8 | Maija Hirvo | 1997 | 415 | 41.11 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Mila Pelttari | 1998 | 409 | 41.30 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Lotta Tirri | 1997 | 405 | 41.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Veera Rinne | 1998 | 392 | 41.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Taru Taponen | 1997 | 358 | 43.17 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Mari Kausiala | 1997 | 344 | 43.76 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Emma Janhonen | 1998 | 316 | 45.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Joanna Hamberg | 1998 | 297 | 45.95 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Eveliina Ollikainen | 1998 | 296 | 45.98 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
17 | Pinja Nivalainen | 1998 | 282 | 46.75 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Aino Heimovaara | 1998 | 267 | 47.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Veera Heiskanen | 1997 | 258 | 48.15 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Anette Ottela | 1997 | 245 | 48.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
21 | Hilkka Inkeroinen | 1998 | 239 | 49.39 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
22 | Heini Vartiainen | 1997 | 236 | 49.62 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Elise Salpio | 1997 | 230 | 50.07 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
24 | Katja Lahdelma | 1996 | 214 | 51.26 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
25 | Sanna Saarinen | 1998 | 212 | 51.41 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
26 | Anniina Maavirta | 1997 | 208 | 51.76 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Alina Lopperi | 1998 | 194 | 52.98 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
28 | Friman Daniela | 1997 | 171 | 55.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
29 | Petriina Luokkala | 1997 | 158 | 56.66 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
30 | Maiju Sipiläinen | 1997 | 142 | 58.83 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 25, 50m RU T-10,12,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 715 | 34.28 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Karliina Kujala | 1994 | 481 | 39.13 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Anni Rantala | 1994 | 355 | 43.31 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Anette Seilonen | 1995 | 222 | 50.65 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Jasmine Nystedt | 1995 | DSQ | |||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 16:16 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 16:28 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kirill Egorov | 2000 | 283 | 41.77 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
2 | Oliver Suurorg | 2000 | 181 | 48.51 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
3 | Robin Aloe | 2000 | 151 | 51.48 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
4 | Alexander Beresten | 2001 | 143 | 52.47 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
5 | Iiro Paloniemi | 2000 | 67 | 1:07.48 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Ville Lauslahti | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miikka Kylmänen | 1998 | 336 | 39.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Samuel Heinonen | 1998 | 251 | 43.47 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Kristen Kaljuvald | 1998 | 221 | 45.33 | ||||||
Uimaseura Briis | ||||||||||
4 | Sami Westman | 1998 | 215 | 45.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Henri Kyyrä | 1999 | 213 | 45.89 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Valtteri Väisänen | 1999 | 188 | 47.88 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Emil Eronen | 1998 | 185 | 48.14 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
8 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 182 | 48.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Petteri Rautiainen | 1998 | 167 | 49.82 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Elmo Paloniemi | 1998 | 104 | 58.22 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Elias Kuusisto | 1999 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 617 | 32.20 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Tuomas Tiainen | 1996 | 568 | 33.11 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Emil Martikainen | 1997 | 458 | 35.57 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Mikael Laakso | 1997 | 450 | 35.78 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Pyry Toijanen | 1995 | 437 | 36.13 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
6 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 433 | 36.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Oiva Lahtinen | 1997 | 382 | 37.78 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Christian Rikkinen | 1996 | 380 | 37.85 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Henri Aaltonen | 1997 | 368 | 38.27 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Niki Räikkönen | 1997 | 357 | 38.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Samuli Suominen | 1997 | 355 | 38.73 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Christian Mielonen | 1996 | 304 | 40.77 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
13 | Roni Lahtinen | 1997 | 296 | 41.14 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Eemil Varho | 1997 | 288 | 41.54 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Santeri Rautiainen | 1995 | 255 | 43.24 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Ville Haapala | 1997 | 247 | 43.70 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Jon-Erik Klint | 1995 | 237 | 44.28 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
18 | Juuso Huppunen | 1997 | 196 | 47.21 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
19 | Joona Lätti | 1997 | 190 | 47.71 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
20 | Karri Virtanen | 1996 | 162 | 50.26 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Aleksi Satumäki | 1997 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Myller | 1994 | 651 | 31.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 534 | 33.79 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Niklas Aaltonen | 1994 | 509 | 34.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Antti Hannula | 1994 | 434 | 36.22 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Nikita Nikitin | 1994 | 402 | 37.15 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
Laji 26, 50m RU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 19 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Natunen | 1992 | 125 | 54.83 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 16:28 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:01 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Noora Visto | 1998 | 520 | 32.62 | 1:09.30 | 1:46.75 | 2:23.91 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | 504 | 33.25 | 1:09.91 | 1:48.20 | 2:25.39 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Roosa Andelin | 1998 | 467 | 33.44 | 1:11.48 | 1:52.09 | 2:29.15 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
4 | Laura Tukia | 1999 | 459 | 34.52 | 1:13.04 | 1:52.38 | 2:30.05 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Ida Kankare | 1998 | 438 | 34.32 | 1:13.32 | 1:53.04 | 2:32.34 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Noora Tuovinen | 1998 | 401 | 37.32 | 1:17.71 | 1:58.70 | 2:36.99 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 385 | 36.21 | 1:16.48 | 1:57.90 | 2:39.06 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Emilia Naumanen | 1998 | 363 | 34.00 | 1:15.07 | 1:59.70 | 2:42.30 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 361 | 37.98 | 1:21.27 | 2:04.19 | 2:42.60 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Hanna Kareinen | 2000 | 346 | 39.39 | 1:22.67 | 2:05.29 | 2:44.85 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Pinja Kaisla | 1998 | 342 | 36.29 | 1:18.47 | 2:02.96 | 2:45.41 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
12 | Lene Ruohomäki | 1998 | 322 | 38.44 | 1:21.60 | 2:06.50 | 2:48.76 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Aino Heimovaara | 1998 | 321 | 38.12 | 1:22.40 | 2:07.56 | 2:49.06 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Sofia Väljä | 1999 | 317 | 37.17 | 1:20.81 | 2:06.18 | 2:49.66 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
15 | Iida Reini | 2000 | 314 | 40.03 | 1:23.53 | 2:07.41 | 2:50.23 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Laura Aaltonen | 1998 | 300 | 38.71 | 1:23.79 | 2:09.79 | 2:52.83 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Sanna Saarinen | 1998 | 300 | 38.96 | 1:23.59 | 2:09.43 | 2:52.92 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Emma Suomio | 1998 | 292 | 38.83 | 1:22.92 | 2:09.77 | 2:54.36 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Vilma Roman | 2000 | 250 | 42.33 | 1:29.67 | 2:19.14 | 3:03.74 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Noora Kanerva | 2000 | 249 | 40.98 | 1:28.28 | 2:17.81 | 3:03.90 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Eveliina Koski | 1998 | 232 | 40.73 | 1:30.32 | 2:20.76 | 3:08.26 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Alina Lopperi | 1998 | 216 | 45.37 | 1:36.13 | 2:27.90 | 3:12.81 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
23 | Reetta Rantakokko | 2001 | 211 | 44.79 | 1:33.70 | 2:26.92 | 3:14.53 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
24 | Patrisia Kaisla | 1998 | 174 | 45.46 | 1:38.60 | 2:33.79 | 3:27.15 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jessica Hölttä | 1996 | 641 | 29.95 | 1:03.00 | 1:38.32 | 2:14.23 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Claudia Åvist | 1997 | 582 | 32.09 | 1:07.26 | 1:44.17 | 2:18.63 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Julia Mökkönen | 1996 | 555 | 32.46 | 1:08.73 | 1:45.46 | 2:20.86 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Yvonne Tollander | 1997 | 520 | 33.32 | 1:09.69 | 1:46.99 | 2:23.92 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Veera Kallio | 1997 | 494 | 32.36 | 1:09.45 | 1:48.20 | 2:26.44 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Elisa Pesonen | 1996 | 473 | 33.47 | 1:10.93 | 1:50.03 | 2:28.49 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Annika Laihonen | 1997 | 472 | 33.53 | 1:10.89 | 1:49.43 | 2:28.69 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Iina Nyholm | 1997 | 439 | 34.03 | 1:13.15 | 1:53.19 | 2:32.31 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Joanna Kyrölä | 1996 | 438 | 33.86 | 1:13.20 | 1:53.85 | 2:32.43 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Maija Rantala | 1997 | 415 | 33.46 | 1:12.72 | 1:53.77 | 2:35.12 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Mia Tammelin | 1997 | 386 | 35.14 | 1:16.11 | 1:58.41 | 2:38.94 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Reetta Schroderus | 1997 | 370 | 35.08 | 1:16.14 | 1:59.06 | 2:41.23 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Kiira Karvonen | 1997 | 335 | 35.90 | 1:16.83 | 2:01.33 | 2:46.63 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Aurora Laitinen | 1997 | 334 | 35.50 | 1:17.26 | 2:02.04 | 2:46.80 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Taru Taponen | 1997 | 321 | 36.74 | 1:19.26 | 2:04.55 | 2:48.94 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Veera Heiskanen | 1997 | 266 | 38.52 | 1:23.99 | 2:12.75 | 2:59.95 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Heini Vartiainen | 1997 | 258 | 40.55 | 1:28.29 | 2:17.54 | 3:01.73 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Katja Lahdelma | 1996 | 248 | 41.76 | 1:28.19 | 2:18.10 | 3:04.20 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
19 | Elise Salpio | 1997 | 246 | 40.58 | 1:28.10 | 2:17.80 | 3:04.64 | |||
Eura Swimming Team | ||||||||||
20 | Petriina Luokkala | 1997 | 235 | 41.80 | 1:30.53 | 2:22.12 | 3:07.56 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
- | Minja Mielonen | 1997 | DSQ | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 27, 200m VU T-13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Suihkonen | 1995 | 585 | 30.70 | 1:06.18 | 1:43.63 | 2:18.35 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Jenny Parkkinen | 1995 | 550 | 31.60 | 1:06.60 | 1:44.45 | 2:21.26 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ramona Raita | 1995 | 541 | 32.32 | 1:07.99 | 1:44.82 | 2:22.04 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Krista Heikkilä | 1995 | 506 | 32.89 | 1:09.30 | 1:48.25 | 2:25.22 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Jasmine Nystedt | 1995 | 241 | 40.74 | 1:26.83 | 2:17.35 | 3:05.94 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:01 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:35 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joona Haanpää | 1997 | 473 | 30.16 | 1:04.26 | 1:39.82 | 2:14.85 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Hannes Väre | 1997 | 428 | 31.54 | 1:07.23 | 1:44.07 | 2:19.42 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Elias Lampinen | 1997 | 409 | 31.79 | 1:08.82 | 1:47.36 | 2:21.57 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Elmo Kiuru | 1997 | 400 | 31.45 | 1:07.92 | 1:46.15 | 2:22.62 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Nikita Saunonen | 1997 | 359 | 33.79 | 1:12.43 | 1:51.83 | 2:27.89 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Karri Lahtinen | 1997 | 328 | 34.04 | 1:12.77 | 1:53.11 | 2:32.32 | |||
Someron Esa | ||||||||||
7 | Henri Aaltonen | 1997 | 319 | 36.04 | 1:16.30 | 1:56.39 | 2:33.71 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Niko Juurinen | 1997 | 318 | 34.41 | 1:13.63 | 1:55.23 | 2:33.91 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Kevin Kroon | 1997 | 308 | 33.10 | 1:12.16 | 1:54.05 | 2:35.57 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 298 | 35.49 | 1:16.82 | 1:58.94 | 2:37.32 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Aapo Kinnari | 1997 | 292 | 35.47 | 1:16.00 | 1:57.93 | 2:38.38 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Vilho Mäenpää | 1998 | 287 | 37.16 | 1:18.17 | 2:00.47 | 2:39.33 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Heikki Tervanen | 1998 | 280 | 35.21 | 1:17.27 | 2:00.40 | 2:40.54 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Rami Rissanen | 1999 | 278 | 36.53 | 1:17.28 | 2:00.32 | 2:41.07 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
15 | Elias Kuusisto | 1999 | 273 | 37.59 | 1:19.24 | 2:01.51 | 2:42.02 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Valtteri Väisänen | 1999 | 242 | 39.32 | 1:24.24 | 2:09.06 | 2:48.61 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Antti Myllynen | 1999 | 234 | 38.95 | 1:23.51 | 2:08.49 | 2:50.62 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Elias Soukola | 1999 | 231 | 39.25 | 1:23.46 | 2:07.80 | 2:51.22 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Samu Hujanen | 1997 | 226 | 38.86 | 1:24.49 | 2:09.96 | 2:52.42 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Lauri Kuitunen | 1998 | 220 | 39.05 | 1:23.63 | 2:10.69 | 2:54.08 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Jon Lundgren | 1998 | 212 | 36.37 | 1:19.51 | 2:09.54 | 2:56.24 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Tommi Tikkanen | 1998 | 205 | 36.67 | 1:19.46 | 2:11.49 | 2:58.11 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Petteri Rautiainen | 1998 | 202 | 40.38 | 1:25.39 | 2:13.51 | 2:59.05 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Joona Lätti | 1997 | 177 | 40.75 | 1:29.32 | 2:18.65 | 3:07.11 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
25 | Joel Salonen | 1999 | 172 | 40.54 | 1:28.67 | 2:20.84 | 3:08.82 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Aleksi Satumäki | 1997 | 162 | 39.36 | 1:29.19 | 2:22.73 | 3:12.92 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
27 | Kujansuu Jere | 1999 | 146 | 40.98 | 1:32.41 | 2:27.80 | 3:19.53 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Elmo Paloniemi | 1998 | 118 | 45.99 | 1:41.41 | 2:38.27 | 3:34.05 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
29 | Iiro Paloniemi | 2000 | 112 | 49.94 | 1:44.02 | 2:40.93 | 3:37.78 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 650 | 28.39 | 59.34 | 1:30.38 | 2:01.30 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Patrick Vossi | 1995 | 559 | 29.53 | 1:01.68 | 1:34.71 | 2:07.52 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Johannes Lindroos | 1996 | 523 | 29.39 | 1:02.37 | 1:37.11 | 2:10.45 | |||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 519 | 29.85 | 1:02.70 | 1:37.23 | 2:10.77 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Samu Vuoriainen | 1995 | 510 | 29.71 | 1:03.08 | 1:37.66 | 2:11.52 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
6 | Ville Laine | 1995 | 477 | 30.01 | 1:04.61 | 1:40.68 | 2:14.50 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Atte Isomaa | 1995 | 469 | 30.88 | 1:05.70 | 1:41.72 | 2:15.26 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Rico Rokka | 1995 | 468 | 30.41 | 1:04.88 | 1:40.75 | 2:15.31 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Eetu Soini | 1996 | 456 | 30.41 | 1:05.16 | 1:41.49 | 2:16.48 | |||
Someron Esa | ||||||||||
10 | Aleksi Liehu | 1995 | 455 | 29.84 | 1:04.88 | 1:41.84 | 2:16.61 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Lassi Väre | 1995 | 453 | 31.21 | 1:06.76 | 1:43.26 | 2:16.81 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Tuomas Tiainen | 1996 | 430 | 30.29 | 1:06.44 | 1:44.11 | 2:19.24 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Nikita Smirnov | 1995 | 414 | 30.45 | 1:05.48 | 1:43.63 | 2:20.92 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Ossi Airaksinen | 1996 | 386 | 33.17 | 1:09.12 | 1:46.77 | 2:24.28 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Jesse Pöllänen | 1995 | 347 | 32.96 | 1:09.67 | 1:49.98 | 2:29.49 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Christian Mielonen | 1996 | 319 | 34.90 | 1:15.15 | 1:56.51 | 2:33.70 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
17 | Jere Vänskä | 1996 | 242 | 36.42 | 1:19.74 | 2:04.33 | 2:48.52 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
18 | Santeri Rautiainen | 1995 | 237 | 34.24 | 1:16.46 | 2:03.68 | 2:49.71 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Aki Huunonen | 1996 | 214 | 37.13 | 1:22.80 | 2:10.85 | 2:55.58 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Karri Virtanen | 1996 | 212 | 39.15 | 1:24.82 | 2:11.59 | 2:56.09 | |||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 28, 200m VU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Ekdahl | 1993 | 637 | 28.78 | 59.70 | 1:31.40 | 2:02.09 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 596 | 29.34 | 1:00.70 | 1:33.22 | 2:04.87 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Mikko Karttunen | 1994 | 532 | 29.33 | 1:02.36 | 1:36.48 | 2:09.70 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Matias Suihkonen | 1993 | 504 | 29.74 | 1:03.11 | 1:37.47 | 2:12.00 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Antti Ylönen | 1993 | 479 | 29.72 | 1:03.53 | 1:38.61 | 2:14.31 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaan Tollander | 1994 | 445 | 31.15 | 1:05.68 | 1:41.74 | 2:17.61 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Simo Sinkko | 1993 | 377 | 31.57 | 1:06.74 | 1:45.34 | 2:25.41 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:35 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:46 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roosa Nieminen | 1999 | 491 | 34.39 | 1:12.51 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Roosa Mört | 1999 | 382 | 34.18 | 1:18.88 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Veera Rinne | 1998 | 381 | 35.59 | 1:18.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Katariina Pihkamäki | 1998 | 311 | 37.83 | 1:24.43 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Janita Markkanen | 1999 | 252 | 41.08 | 1:30.57 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Emma Suomio | 1998 | 225 | 43.63 | 1:34.13 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 223 | 43.35 | 1:34.34 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Jenni Kukkonen | 1999 | 220 | 40.58 | 1:34.76 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Veera Santasalo | 1999 | 153 | 48.35 | 1:46.86 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
10 | Laura Haapanen | 1999 | 145 | 48.52 | 1:48.88 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Lene Ruohomäki | 1998 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Yvonne Tollander | 1997 | 636 | 31.10 | 1:06.51 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Claudia Åvist | 1997 | 566 | 32.59 | 1:09.15 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Neea Turunen | 1996 | 556 | 31.84 | 1:09.58 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Susanne Hirvonen | 1997 | 530 | 31.92 | 1:10.70 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
5 | Kamilla Ryöti | 1996 | 528 | 32.99 | 1:10.78 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Senna Mäki | 1997 | 475 | 33.30 | 1:13.33 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 449 | 33.86 | 1:14.69 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Tirri | 1997 | 371 | 35.60 | 1:19.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Kiia Karimaa | 1996 | 358 | 34.18 | 1:20.57 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Vilma Venäläinen | 1996 | 330 | 37.05 | 1:22.76 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 29, 100m PU T-13,T-15,T-17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sini Kuutamo | 1995 | 697 | 29.73 | 1:04.51 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 631 | 30.57 | 1:06.70 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
3 | Kamilla Nissinen | 1995 | 475 | 32.72 | 1:13.34 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Suvi Lautala | 1995 | 424 | 33.52 | 1:16.16 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Iida Rantala | 1994 | 312 | 37.56 | 1:24.38 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Anni Rantala | 1994 | 303 | 37.92 | 1:25.20 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Anette Seilonen | 1995 | 160 | 48.12 | 1:45.39 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:46 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 17:56 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Oiva Lahtinen | 1997 | 435 | 31.28 | 1:07.35 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Nikita Saunonen | 1997 | 325 | 34.17 | 1:14.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Niko Mäkelä | 1998 | 302 | 34.86 | 1:16.02 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Toni Meriläinen | 1997 | 286 | 33.73 | 1:17.49 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Ville Haapala | 1997 | 282 | 35.12 | 1:17.83 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Niki Räikkönen | 1997 | 228 | 37.49 | 1:23.50 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Robert Jalonen | 1998 | 196 | 38.94 | 1:27.82 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Mikko Sopanen | 1997 | 181 | 39.81 | 1:30.13 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Roberto Honni | 1998 | 161 | 42.43 | 1:33.78 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
10 | Teo Pentikäinen | 1998 | 155 | 40.87 | 1:34.97 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Aleksi Kylmänen | 1999 | 153 | 43.71 | 1:35.46 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Arthur Visulainen | 1998 | 146 | 41.81 | 1:37.02 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
13 | Mika Vänskä | 1998 | 131 | 44.57 | 1:40.60 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juuso Lumilahti | 1995 | 441 | 30.35 | 1:07.04 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Santeri Rantanen | 1996 | 407 | 32.23 | 1:08.84 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Juuso Sirkola | 1996 | 384 | 32.54 | 1:10.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Vlad Mukkulainen | 1996 | 273 | 36.62 | 1:18.70 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Daniel Viitikko | 1996 | DNF | |||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
- | Miika Hynninen | 1996 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 30, 100m PU P-14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuukka Myller | 1994 | 563 | 28.44 | 1:01.81 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Teemu Aho | 1994 | 529 | 29.58 | 1:03.10 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
3 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 522 | 29.12 | 1:03.39 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Aleksi Raninen | 1994 | 417 | 31.98 | 1:08.31 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 17:56 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 18:35 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 31, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Wilma Jacobson | 2000 | 387 | 39.06 | 1:26.62 | 2:17.81 | 2:58.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Olivia Hellsten | 2000 | 311 | 41.93 | 1:31.78 | 2:28.45 | 3:11.79 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Kristiina Haapala | 2000 | 301 | 44.64 | 1:36.76 | 2:32.61 | 3:13.91 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Iida Reini | 2000 | 287 | 46.88 | 1:39.54 | 2:34.51 | 3:16.94 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Anni Sahla | 2000 | 286 | 43.48 | 1:34.32 | 2:35.06 | 3:17.22 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Carmen Sandra Kuusk | 2000 | 275 | 48.41 | 1:40.60 | 2:37.66 | 3:19.98 | |||
Uimaseura Briis | ||||||||||
7 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 241 | 53.20 | 1:46.84 | 2:41.27 | 3:28.91 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Riina Karola | 2000 | 241 | 50.17 | 1:38.29 | 2:44.00 | 3:28.96 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Teele Telgma | 2000 | 232 | 48.05 | 1:41.47 | 2:41.05 | 3:31.37 | |||
Uimaseura Briis | ||||||||||
10 | Roosa Lappi | 2000 | 213 | 52.87 | 1:50.53 | 2:53.88 | 3:37.67 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
11 | Katri Pyhältö | 2000 | 199 | 56.25 | 1:49.04 | 2:56.60 | 3:42.72 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
Laji 31, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 545 | 34.16 | 1:17.59 | 2:03.18 | 2:39.07 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Noora Visto | 1998 | 492 | 35.74 | 1:19.28 | 2:09.88 | 2:44.67 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Tiia Puolakka | 1998 | 482 | 35.80 | 1:19.27 | 2:09.53 | 2:45.76 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Noora Tuovinen | 1998 | 421 | 37.88 | 1:23.20 | 2:15.95 | 2:53.38 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Vilma Havo | 1999 | 365 | 40.06 | 1:28.70 | 2:20.08 | 3:01.81 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Mila Pelttari | 1998 | 365 | 37.39 | 1:26.93 | 2:19.54 | 3:01.89 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Vilma Ryöti | 1999 | 342 | 41.78 | 1:30.08 | 2:24.90 | 3:05.85 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Anniina Perkiö | 1999 | 338 | 39.47 | 1:27.23 | 2:25.42 | 3:06.59 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Emma Janhonen | 1998 | 338 | 42.31 | 1:32.23 | 2:23.71 | 3:06.67 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
10 | Lotta Räisänen | 1999 | 326 | 42.69 | 1:32.24 | 2:25.52 | 3:08.83 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Joanna Hamberg | 1998 | 318 | 39.16 | 1:30.68 | 2:26.59 | 3:10.49 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Elina Hanelius | 1998 | 314 | 42.92 | 1:35.35 | 2:30.71 | 3:11.12 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Sofia Väljä | 1999 | 312 | 45.98 | 1:36.50 | 2:29.97 | 3:11.72 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
14 | Nelli Honkanen | 1998 | 298 | 44.21 | 1:34.94 | 2:27.71 | 3:14.49 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
15 | Laura Aaltonen | 1998 | 289 | 48.93 | 1:39.89 | 2:34.11 | 3:16.68 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Marika Kuntijärvi | 1998 | 280 | 42.70 | 1:33.46 | 2:34.32 | 3:18.68 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Milla Koskela | 1999 | 275 | 42.22 | 1:35.20 | 2:34.84 | 3:19.82 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Tiia Tuomisto | 1998 | 236 | 45.21 | 1:39.32 | 2:42.49 | 3:30.19 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Julia Lahti | 1999 | 226 | 48.08 | 1:43.45 | 2:48.13 | 3:33.44 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Alina Katajisto | 1998 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Maria Roiko-Jokela | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Melina Virtanen | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Vera Haarakangas | 1998 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 31, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 659 | 33.08 | 1:11.45 | 1:54.75 | 2:29.36 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Tiia Louhevaara | 1997 | 567 | 32.57 | 1:13.93 | 1:59.80 | 2:37.02 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Elviira Salmi | 1996 | 546 | 32.97 | 1:14.88 | 2:01.52 | 2:39.01 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Yvonne Tollander | 1997 | 510 | 33.91 | 1:17.80 | 2:04.90 | 2:42.65 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Enni Toiviainen | 1997 | 505 | 32.46 | 1:14.73 | 2:05.50 | 2:43.22 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Camilla Kulmala | 1997 | 471 | 37.11 | 1:21.36 | 2:10.15 | 2:47.07 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jutta Loponen | 1996 | 458 | 37.79 | 1:21.94 | 2:10.97 | 2:48.61 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Veera Kallio | 1997 | 433 | 39.37 | 1:22.31 | 2:13.72 | 2:51.75 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Mari Kausiala | 1997 | 418 | 37.01 | 1:21.53 | 2:15.87 | 2:53.83 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Lotta Ruhala | 1997 | 416 | 36.76 | 1:22.68 | 2:12.17 | 2:54.10 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Iida Hauhia | 1996 | 359 | 42.49 | 1:30.03 | 2:22.14 | 3:02.93 | |||
Someron Esa | ||||||||||
12 | Minja Mielonen | 1997 | 351 | 40.32 | 1:29.56 | 2:24.18 | 3:04.29 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
13 | Anna Karen | 1997 | 337 | 44.59 | 1:32.50 | 2:22.48 | 3:06.68 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
14 | Mia Tammelin | 1997 | 333 | 40.92 | 1:30.27 | 2:27.64 | 3:07.60 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Outi Jurvanen | 1996 | 270 | 42.15 | 1:36.35 | 2:37.72 | 3:21.01 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
Laji 31, 200m SKU T-11,13,15,17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Marissa Rämänen | 1994 | 584 | 33.83 | 1:12.90 | 1:58.49 | 2:35.53 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
2 | Nina Salminen | 1995 | 560 | 33.92 | 1:14.88 | 2:00.30 | 2:37.67 | |||
Orca Helsinki | ||||||||||
3 | Tiia Nieminen | 1994 | 497 | 36.24 | 1:15.75 | 2:07.51 | 2:44.05 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
4 | Ellen Heikkilä | 1995 | 438 | 37.38 | 1:21.69 | 2:12.47 | 2:51.10 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 18:35 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Vantaa Junior Meet 5.-6.3.2011 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:00 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 maaliskuu 2011 |
Laji 32, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jasper Pullinen | 1999 | 286 | 37.47 | 1:24.20 | 2:18.00 | 2:57.87 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Saku Laakkonen | 1999 | 274 | 38.97 | 1:25.68 | 2:21.17 | 3:00.51 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Rasmus Kujala | 1999 | 261 | 42.13 | 1:28.80 | 2:22.12 | 3:03.34 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 249 | 42.60 | 1:32.54 | 2:25.28 | 3:06.39 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Rami Rissanen | 1999 | 234 | 43.22 | 1:32.52 | 2:30.05 | 3:10.34 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Elias Tiihonen | 1999 | 232 | 40.20 | 1:29.02 | 2:26.98 | 3:10.66 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Kaius Karvo | 2000 | 207 | 44.45 | 1:36.12 | 2:34.77 | 3:18.12 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Markus Hugo Rohtla | 1999 | 202 | 48.37 | 1:38.85 | 2:38.22 | 3:19.74 | |||
Uimaseura Briis | ||||||||||
9 | Eetu Ahjosaari | 1999 | 175 | 48.38 | 1:43.93 | 2:42.11 | 3:29.54 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Tanel Laane | 1999 | 170 | 47.04 | 1:42.27 | 2:45.52 | 3:31.50 | |||
Uimaseura Briis | ||||||||||
11 | Lauri Helin | 2000 | 168 | 48.50 | 1:42.31 | 2:45.21 | 3:32.27 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Harald Åström | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Kustaa Yli-Äyhö | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Valtteri Lausala | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Ville Lauslahti | 2001 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 32, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emil Martikainen | 1997 | 545 | 30.92 | 1:08.38 | 1:51.19 | 2:23.52 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Mikael Laakso | 1997 | 419 | 33.04 | 1:15.15 | 1:59.56 | 2:36.69 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Eemil Varho | 1997 | 359 | 34.11 | 1:16.19 | 2:09.40 | 2:44.88 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Karri Lahtinen | 1997 | 359 | 37.71 | 1:19.24 | 2:08.69 | 2:44.97 | |||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Dmitry Nosov | 1998 | 212 | 47.57 | 2:36.90 | 3:16.70 | 3:16.70 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Aapo Kinnari | 1997 | 206 | 45.02 | 1:33.10 | 2:33.74 | 3:18.38 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Vilho Mäenpää | 1998 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku" | ||||||||||
Laji 32, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Miro Torola | 1995 | 633 | 30.05 | 1:05.42 | 1:46.13 | 2:16.55 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 503 | 31.92 | 1:10.51 | 1:53.08 | 2:27.38 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Johannes Lindroos | 1996 | 493 | 32.64 | 1:11.89 | 1:55.17 | 2:28.41 | |||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Atte Isomaa | 1995 | 476 | 31.45 | 1:09.20 | 1:54.90 | 2:30.18 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Eetu Soini | 1996 | 425 | 33.97 | 1:14.79 | 2:01.06 | 2:35.85 | |||
Someron Esa | ||||||||||
6 | Nikita Smirnov | 1995 | 373 | 33.34 | 1:15.54 | 2:04.52 | 2:42.88 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Ossi Airaksinen | 1996 | 338 | 35.77 | 1:21.61 | 2:10.69 | 2:48.27 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Christian Mielonen | 1996 | 285 | 37.49 | 1:27.37 | 2:17.61 | 2:58.18 | |||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
Laji 32, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Otranen | 1993 | 573 | 30.26 | 1:06.27 | 1:47.75 | 2:21.12 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Jaan Tollander | 1994 | 476 | 33.76 | 1:11.88 | 1:54.57 | 2:30.13 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 06 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:00 |