Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 06 marts 2011 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.17 | 1:10.64 | 1:48.30 | 2:25.62 | |||
2 | Emil Klingberg | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.18 | 1:10.43 | 1:48.94 | 2:27.36 | |||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 35.24 | 1:13.71 | 1:51.16 | 2:29.89 | |||
4 | Lars Merl | 1993 | Køge Svømmeklub | 33.83 | 1:10.75 | 1:50.25 | 2:29.93 | |||
5 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | Køge Svømmeklub | 34.07 | 1:12.09 | 1:50.80 | 2:30.62 | |||
6 | Mads Jensen | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 35.07 | 1:13.60 | 1:52.52 | 2:31.05 | |||
7 | Mikkel Wagner | 1991 | Herlev Svømning | 34.61 | 1:13.19 | 1:53.27 | 2:32.38 | |||
8 | Peter Skotte | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 34.41 | 1:13.42 | 1:54.92 | 2:36.13 | |||
9 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 37.79 | 1:19.20 | 1:59.07 | 2:37.90 | |||
10 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 36.20 | 1:15.97 | 1:57.53 | 2:38.26 | |||
11 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 36.10 | 1:17.85 | 1:58.53 | 2:39.52 | |||
12 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.59 | 1:17.14 | 1:58.43 | 2:39.97 | |||
13 | Tobias N Sandager | 1993 | GI-40 Hermes | 36.33 | 1:17.38 | 1:58.87 | 2:40.35 | |||
14 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 35.57 | 1:17.78 | 1:58.34 | 2:40.44 | |||
15 | Andreas Olczyk | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.43 | 1:18.08 | 1:59.07 | 2:40.66 | |||
16 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 35.06 | 1:15.23 | 1:57.87 | 2:40.80 | |||
17 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 36.14 | 1:16.96 | 1:58.16 | 2:41.31 | |||
18 | Mark Halding | 1991 | Hørsholm Svømmeforening | 36.96 | 1:18.28 | 2:01.03 | 2:42.38 | |||
19 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 37.07 | 1:17.76 | 2:00.79 | 2:42.54 | |||
20 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.59 | 1:18.75 | 2:01.46 | 2:43.54 | |||
21 | Burak Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 38.43 | 1:19.78 | 2:02.30 | 2:44.48 | |||
22 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 36.71 | 1:19.27 | 2:02.05 | 2:44.58 | |||
23 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 37.06 | 1:21.08 | 2:02.09 | 2:44.69 | |||
24 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 37.31 | 1:19.87 | 2:02.30 | 2:44.90 | |||
25 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 37.00 | 1:18.87 | 2:02.50 | 2:45.04 | |||
26 | Rasmus Hansen | 1994 | Vest-Brøndby | 38.32 | 1:21.86 | 2:04.03 | 2:45.14 | |||
27 | Mads Østberg Wagner | 1994 | Herlev Svømning | 37.24 | 1:19.60 | 2:02.75 | 2:45.23 | |||
28 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.53 | 1:19.98 | 2:03.04 | 2:45.34 | |||
29 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.09 | 1:20.31 | 2:03.18 | 2:45.40 | |||
30 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.86 | 1:19.31 | 2:02.17 | 2:45.62 | |||
31 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 39.36 | 1:20.94 | 2:04.27 | 2:45.98 | |||
32 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.02 | 1:19.32 | 2:01.86 | 2:46.17 | |||
33 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 36.06 | 1:18.81 | 2:02.57 | 2:46.72 | |||
34 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.87 | 1:21.20 | 2:03.48 | 2:46.90 | |||
35 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 39.92 | 1:22.26 | 2:06.58 | 2:49.00 | |||
36 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 37.81 | 1:22.24 | 2:05.73 | 2:49.04 | |||
37 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 38.02 | 1:21.66 | 2:05.28 | 2:49.79 | |||
38 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 37.76 | 1:21.72 | 2:06.17 | 2:50.05 | |||
39 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 38.17 | 1:22.21 | 2:06.71 | 2:51.60 | |||
40 | Gøkhan Dagidir | 1995 | Vest-Brøndby | 38.77 | 1:24.35 | 2:07.82 | 2:51.72 | |||
41 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 39.61 | 1:23.60 | 2:08.25 | 2:52.52 | |||
42 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.16 | 1:23.22 | 2:09.22 | 2:53.57 | |||
43 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 38.32 | 1:22.86 | 2:08.48 | 2:54.97 | |||
44 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.36 | 1:23.29 | 2:10.47 | 2:55.15 | |||
45 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 40.11 | 1:25.95 | 2:10.86 | 2:56.88 | |||
46 | Julian Kressner Læbel | 1992 | Vest-Brøndby | 40.62 | 1:27.95 | 2:16.88 | 3:04.40 | |||
- | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:23 |