Tulokset Østdanske Langbane Mesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 06 marts 2011 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben TRITON og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 32.47 | 1:12.82 | 1:53.67 | 2:28.55 | |||
2 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.96 | 1:11.52 | 1:58.20 | 2:30.64 | |||
3 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:10.56 | 1:56.84 | 2:30.81 | |||
4 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 31.88 | 1:11.89 | 1:57.43 | 2:31.02 | |||
5 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.83 | 1:16.69 | 1:57.39 | 2:31.28 | |||
6 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.82 | 1:13.75 | 1:58.56 | 2:32.20 | |||
7 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.22 | 1:12.56 | 1:59.25 | 2:33.00 | |||
8 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 31.92 | 1:12.77 | 1:59.18 | 2:33.12 | |||
9 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 33.03 | 1:12.17 | 1:59.25 | 2:33.89 | |||
10 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | 1:09.70 | 1:59.21 | 2:34.04 | |||
11 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 33.76 | 1:15.37 | 1:58.60 | 2:34.25 | |||
12 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.97 | 1:14.72 | 1:59.11 | 2:34.81 | |||
13 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.01 | 1:12.97 | 2:01.51 | 2:34.89 | |||
14 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:15.19 | 1:59.69 | 2:35.50 | |||
15 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 32.67 | 1:12.94 | 2:00.10 | 2:36.03 | |||
16 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.32 | 1:12.07 | 1:59.42 | 2:36.48 | |||
17 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.21 | 1:12.65 | 2:00.20 | 2:36.84 | |||
18 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.41 | 1:17.93 | 1:59.16 | 2:36.92 | |||
19 | Mette Meyer | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.88 | 1:16.70 | 2:02.40 | 2:37.56 | |||
20 | Maria Madsen | 1995 | Søllerød Svømmeklub | 33.23 | 1:15.96 | 2:01.79 | 2:37.91 | |||
21 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 34.02 | 1:13.67 | 2:02.04 | 2:38.16 | |||
22 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:14.42 | 2:02.94 | 2:39.26 | |||
23 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 33.41 | 1:15.36 | 2:04.83 | 2:39.37 | |||
24 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 35.46 | 1:16.44 | 2:02.26 | 2:39.49 | |||
25 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 33.79 | 1:13.89 | 2:01.80 | 2:39.62 | |||
26 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 35.51 | 1:20.51 | 2:04.97 | 2:40.70 | |||
27 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.27 | 1:15.53 | 2:04.07 | 2:40.74 | |||
28 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.51 | 1:18.28 | 2:03.63 | 2:40.83 | |||
29 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 36.12 | 1:19.21 | 2:04.20 | 2:42.10 | |||
30 | Ida Schütt | 1996 | Søllerød Svømmeklub | 35.84 | 1:20.17 | 2:07.35 | 2:42.26 | |||
31 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.76 | 1:18.99 | 2:05.79 | 2:42.48 | |||
32 | Marisa Bjørklund | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 34.01 | 1:16.66 | 2:07.17 | 2:42.77 | |||
33 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.23 | 1:17.57 | 2:06.34 | 2:43.88 | |||
34 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.41 | 1:16.05 | 2:07.44 | 2:44.47 | |||
35 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 37.91 | 1:19.18 | 2:08.49 | 2:44.97 | |||
36 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.13 | 1:17.24 | 2:07.97 | 2:45.85 | |||
37 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 37.44 | 1:21.60 | 2:09.62 | 2:47.47 | |||
- | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 marts 2011 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:57 |