Results for Öppna Masters-SM 50 m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | ppna Masters-SM 50 m | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tvlingsort | Gteborg | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangr | Vstsvenska SF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 17 juni 2011 |
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 280 - 319 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix [280] | 280 | Simklubben Neptun | 3:05.85 | ||||||
Rolf Friberg | 1937 | 41.64 | 41.64 | |||||||
Hans Lindstrm | 1937 | 37.92 | 1:19.56 | |||||||
Inger Sjberg | 1940 | 1:00.12 | 2:19.68 | |||||||
Ulla-Britt berg | 1934 | 46.17 | 3:05.85 | |||||||
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 240 - 279 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Mix | 241 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:13.40 | ||||||
Glen Bengtsson | 1949 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Annika Goos-Nilsson | 1955 | 33.77 | 1:03.11 | |||||||
Ronnie Paleski | 1943 | 34.60 | 1:37.71 | |||||||
Margit Ohlsson | 1945 | 35.69 | 2:13.40 | |||||||
2 | Kunglv Mix [250] | 240 | Kunglvs Simsllskap | 3:06.39 | ||||||
Knut Rosn | 1923 | 1:13.45 | 1:13.45 | |||||||
Lena Skoglund | 1960 | 43.91 | 1:57.36 | |||||||
Jan Wingfors | 1942 | 39.92 | 2:37.28 | |||||||
Anna-Karin Lundin | 1973 | 29.11 | 3:06.39 | |||||||
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 200 - 239 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kungsbacka Mix | 200 | Kungsbacka Simsllskap | 2:06.99 | ||||||
Peter Lundin | 1959 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Lotta rne | 1959 | 36.84 | 1:05.65 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | 30.54 | 1:36.19 | |||||||
Marie Holmberg | 1969 | 30.80 | 2:06.99 | |||||||
2 | Nautilus Mix [200] | 200 | Simklubben Nautilus | 2:18.97 | ||||||
Maria Haglund | 1963 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Ola Jensen | 1965 | 31.22 | 1:05.54 | |||||||
Harriet Bure | 1946 | 38.63 | 1:44.17 | |||||||
Lennart Larsson | 1949 | 34.80 | 2:18.97 | |||||||
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 160 - 199 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S 77 Mix [160] | 160 | S77 Stenungsund | 2:02.61 | ||||||
Katarina Hallerstedt | 1966 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Ragnar Svensson | 1960 | 29.00 | 1:03.80 | |||||||
Annika Svanberg | 1962 | 32.69 | 1:36.49 | |||||||
Weine Hgberg | 1978 | 26.12 | 2:02.61 | |||||||
Gren 34, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 120 - 159 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mkk Mix [120] | 120 | Malm Kappsimningsklubb | 1:52.49 | ||||||
Jonas Falk | 1979 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Anna Lohmann | 1975 | 29.36 | 55.71 | |||||||
Henrik Jangvall | 1966 | 26.16 | 1:21.87 | |||||||
Cecilia Kentell | 1975 | 30.62 | 1:52.49 | |||||||
2 | Mkk Mix 2 | 134 | Malm Kappsimningsklubb | 2:00.57 | ||||||
Pontus Mark | 1978 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Jenni Svensson | 1982 | 32.10 | 59.03 | |||||||
Anders Johansson | 1969 | 27.07 | 1:26.10 | |||||||
Sofia Borglin | 1981 | 34.47 | 2:00.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Vstsvenska Simfrbundet | Utskriftstid | 16:43 |