Tulokset Limfjords Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2011 | Udskriftsdato | 29 januar 2011 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2011 |
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 41.54 | 1:25.54 | 2:15.08 | 2:50.55 | |||
2 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.74 | 1:26.33 | 2:22.09 | 3:04.71 | |||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.63 | 1:32.25 | 2:24.00 | 3:05.58 | |||
4 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.23 | 1:36.37 | 2:27.96 | 3:11.46 | |||
5 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 50.61 | 1:38.33 | 2:29.13 | 3:12.56 | |||
6 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.72 | 1:35.85 | 2:28.98 | 3:12.89 | |||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 46.43 | 1:37.77 | 2:35.32 | 3:18.68 | |||
8 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 54.83 | 1:48.65 | 2:49.04 | 3:37.92 | |||
9 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 57.54 | 1:49.48 | 2:53.63 | 3:40.19 | |||
10 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | Ikast Svømmeklub | 56.71 | 1:53.64 | 2:55.02 | 3:40.31 | |||
11 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 53.15 | 1:51.11 | 2:55.10 | 3:41.88 | |||
12 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:01.56 | 1:56.94 | 3:08.55 | 3:59.57 | |||
- | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | På mave e/vend75m | |||||
- | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | På mave f/vend75m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 35.33 | 1:19.58 | 2:11.39 | 2:50.00 | |||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.19 | 1:20.49 | 2:11.23 | 2:53.12 | |||
3 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 39.81 | 1:21.47 | 2:18.53 | 2:57.41 | |||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 41.41 | 1:26.02 | 2:20.22 | 2:59.65 | |||
5 | Christina Schlott Køpke | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.40 | 1:28.83 | 2:23.35 | 3:04.09 | |||
6 | Sara Stecher | 1997 | Svømmeklubben Rask | 42.18 | 1:30.18 | 2:26.87 | 3:06.27 | |||
7 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.27 | 1:37.77 | 2:35.87 | 3:15.63 | |||
8 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 47.05 | 1:38.66 | 2:36.07 | 3:17.77 | |||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | Ikast Svømmeklub | 46.90 | 1:40.25 | 2:36.62 | 3:20.87 | |||
10 | Henriette Sørensen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 47.44 | 1:44.35 | 2:41.48 | 3:29.61 | |||
11 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 46.67 | 1:44.90 | 2:47.55 | 3:37.46 | |||
12 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 55.31 | 1:51.51 | 2:56.06 | 3:49.94 | |||
- | Matilda Mikkelsen | 1997 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Ej berøring 100m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.67 | 1:12.88 | 1:57.40 | 2:33.20 | |||
2 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.10 | 1:17.17 | 2:04.87 | 2:42.49 | |||
3 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.83 | 1:20.64 | 2:06.43 | 2:44.70 | |||
4 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.53 | 1:22.69 | 2:08.99 | 2:46.94 | |||
5 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.57 | 1:25.57 | 2:16.02 | 2:54.72 | |||
6 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.95 | 1:28.37 | 2:18.57 | 2:57.75 | |||
7 | Tashia Lundvig | 1996 | Ikast Svømmeklub | 41.54 | 1:29.62 | 2:22.07 | 3:05.51 | |||
8 | Anne Nielsen | 1996 | Aars Svømmeklub | 45.65 | 1:34.96 | 2:27.31 | 3:07.08 | |||
9 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 41.21 | 1:27.93 | 2:25.85 | 3:08.82 | |||
10 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 40.61 | 1:31.78 | 2:27.69 | 3:10.27 | |||
11 | Maria Møldrup | 1995 | Brædstrup Svømmeklub | 44.63 | 1:34.44 | 2:30.42 | 3:12.12 | |||
12 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 47.44 | 1:33.88 | 2:27.33 | 3:12.96 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 32.10 | 1:10.04 | 1:57.10 | 2:33.02 | |||
2 | Cecilie Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 33.83 | 1:15.25 | 2:02.89 | 2:38.79 | |||
3 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.93 | 1:19.40 | 2:03.30 | 2:41.06 | |||
4 | Lise Bak | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.86 | 1:24.65 | 2:14.18 | 2:54.21 | |||
5 | Sanne Engemann | 1994 | Svømmeklubben Rask | 37.94 | 1:22.17 | 2:15.96 | 2:56.67 | |||
6 | Ea Jacobsen | 1991 | Svømmeklubben Koral | 37.88 | 1:24.39 | 2:19.59 | 3:02.34 | |||
7 | Lene Engemann | 1994 | Svømmeklubben Rask | 40.22 | 1:27.19 | 2:21.08 | 3:02.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 januar 2011 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |