Results for Lyngby Open 2011 - Trongården
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Trongaarden | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2011 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | ||||||
2 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.24 | ||||||
3 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 32.58 | ||||||
4 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.59 | ||||||
5 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 32.60 | ||||||
6 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.18 | ||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 34.31 | ||||||
8 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.34 | ||||||
9 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 34.55 | ||||||
10 | Magnus Troest | 1997 | Dragør Svømmeklub | 35.95 | ||||||
11 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 36.96 | ||||||
12 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 38.66 | ||||||
13 | Oliver Ringheim | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | ||||||
14 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.55 | ||||||
15 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.00 | ||||||
- | Lau Funch Nielsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Christopher Pedersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.62 | ||||||
2 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.09 | ||||||
3 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.22 | ||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.86 | ||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | A6 | 34.42 | ||||||
6 | Fredrik Hjalmarsson | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.07 | ||||||
7 | Marco Walter | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 36.53 | ||||||
8 | Kanavos Hristos | 1998 | Olympiada Petroupolis | 36.80 | ||||||
9 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 37.01 | ||||||
10 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.21 | ||||||
11 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.98 | ||||||
12 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 38.88 | ||||||
13 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.03 | ||||||
14 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 39.54 | ||||||
15 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 39.71 | ||||||
16 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 39.75 | ||||||
17 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.02 | ||||||
18 | Benjamin D. Jensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.60 | ||||||
19 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.82 | ||||||
20 | Simon Wang Rasmussen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.38 | ||||||
21 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.39 | ||||||
22 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.07 | ||||||
23 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 43.56 | ||||||
24 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.68 | ||||||
25 | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 44.48 | ||||||
26 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 45.00 | ||||||
27 | Fredrik Svanberg | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 46.90 | ||||||
27 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.90 | ||||||
29 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 48.90 | ||||||
30 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 53.17 | ||||||
- | Bjørn Sanbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gillbert Brandt | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Henrik Mortensen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Jakob Steen Mikkelsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | William Thorsen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Arme ikke over vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |