Results for Lyngby Open 2011 - Trongården
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Trongaarden | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2011 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 476 | 1:13.42 | 2:27.36 | 2:27.36 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | 472 | 1:12.74 | 2:27.74 | 2:27.74 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Clara Lerche | 1999 | 410 | 1:16.07 | 2:34.77 | 2:34.77 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 407 | 1:17.38 | 2:35.18 | 2:35.18 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 406 | 1:13.73 | 2:35.38 | 2:35.38 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Christina F. Eriksen | 1999 | 399 | 1:14.71 | 2:36.30 | 2:36.30 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ditte Friis | 1999 | 377 | 1:16.89 | 2:39.24 | 2:39.24 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine B. Hansen | 1999 | 372 | 1:17.51 | 2:39.88 | 2:39.88 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | 320 | 1:20.31 | 2:48.10 | 2:48.10 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Christensen | 1999 | 306 | 1:23.38 | 2:50.69 | 2:50.69 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nicoline Clement | 1999 | 305 | 1:23.37 | 2:50.86 | 2:50.86 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Agnes Ljunggren | 1999 | 297 | 1:24.42 | 2:52.46 | 2:52.46 | ||||
Hvetlanda Simsällskap | ||||||||||
13 | Sofie Strandby | 1999 | 288 | 1:23.18 | 2:54.13 | 2:54.13 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Fie Hansen | 1999 | 281 | 1:26.53 | 2:55.70 | 2:55.70 | ||||
A6 | ||||||||||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 269 | 1:22.53 | 2:58.18 | 2:58.18 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Maria Buch | 1999 | 230 | 1:30.55 | 3:07.73 | 3:07.73 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emilie Heick | 1999 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Mathilde Norking | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Elise Fraser | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | 470 | 1:12.04 | 2:27.92 | 2:27.92 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 408 | 1:15.65 | 2:35.04 | 2:35.04 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 396 | 1:17.00 | 2:36.69 | 2:36.69 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | 368 | 1:16.75 | 2:40.44 | 2:40.44 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 356 | 1:18.90 | 2:42.35 | 2:42.35 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 349 | 1:19.34 | 2:43.31 | 2:43.31 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 326 | 1:21.77 | 2:47.04 | 2:47.04 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 314 | 1:21.55 | 2:49.30 | 2:49.30 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nana Hansen | 2000 | 297 | 1:23.35 | 2:52.31 | 2:52.31 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 265 | 1:28.59 | 2:58.98 | 2:58.98 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 264 | 1:26.63 | 2:59.38 | 2:59.38 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | My Weitling | 2000 | 260 | 1:29.28 | 3:00.14 | 3:00.14 | ||||
A6 | ||||||||||
13 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 254 | 1:28.93 | 3:01.69 | 3:01.69 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | 249 | 1:28.11 | 3:02.83 | 3:02.83 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thit Bondo | 2000 | 244 | 1:30.34 | 3:04.19 | 3:04.19 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 226 | 1:30.29 | 3:08.80 | 3:08.80 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | 198 | 1:35.98 | 3:17.34 | 3:17.34 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lina Friis | 2001 | 196 | 1:34.88 | 3:18.00 | 3:18.00 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Dessau | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Line Refsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |