Results for Lyngby Open 2011 - Trongården
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Trongaarden | Udskriftsdato | 29 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2011 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 25m | 50m | 75m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 475 | 34.82 | 1:17.15 | 1:17.15 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Kakkava Ioanna | 1999 | 455 | 34.97 | 1:18.26 | 1:18.26 | ||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
3 | Signe Bro | 1999 | 425 | 37.09 | 1:20.10 | 1:20.10 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | 395 | 37.80 | 1:22.08 | 1:22.08 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 392 | 38.70 | 1:22.28 | 1:22.28 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 386 | 37.64 | 1:22.70 | 1:22.70 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 382 | 39.42 | 1:22.99 | 1:22.99 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 381 | 38.62 | 1:23.04 | 1:23.04 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 381 | 37.43 | 1:23.04 | 1:23.04 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Gunni | 1999 | 379 | 39.44 | 1:23.15 | 1:23.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine B. Hansen | 1999 | 364 | 40.80 | 1:24.31 | 1:24.31 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 352 | 39.79 | 1:25.27 | 1:25.27 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 342 | 39.46 | 1:26.06 | 1:26.06 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Gram | 1999 | 341 | 40.03 | 1:26.18 | 1:26.18 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 341 | 43.06 | 1:26.19 | 1:26.19 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 328 | 39.68 | 1:27.25 | 1:27.25 | ||||
A6 | ||||||||||
17 | Sara Krell Refn | 1999 | 328 | 1:27.28 | 1:27.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nana Thorngreen | 1999 | 313 | 41.84 | 1:28.70 | 1:28.70 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Ditte Friis | 1999 | 309 | 41.61 | 1:29.01 | 1:29.01 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Feldmann | 1999 | 309 | 40.78 | 1:29.09 | 1:29.09 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Clara Lerche | 1999 | 299 | 41.98 | 1:30.07 | 1:30.07 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicoline Clement | 1999 | 294 | 42.36 | 1:30.56 | 1:30.56 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Nina Lisakowski | 1999 | 286 | 42.56 | 1:31.34 | 1:31.34 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Irene Halck | 1999 | 281 | 42.25 | 1:31.87 | 1:31.87 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Delphine Møller | 1999 | 280 | 42.90 | 1:32.02 | 1:32.02 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | 279 | 42.33 | 1:32.17 | 1:32.17 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Christensen | 1999 | 269 | 43.32 | 1:33.26 | 1:33.26 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nanna Sonne | 1999 | 252 | 43.93 | 1:35.26 | 1:35.26 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Stinna Schnabl | 1999 | 251 | 44.13 | 1:35.47 | 1:35.47 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 250 | 44.25 | 1:35.56 | 1:35.56 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Klara Reeh | 1999 | 245 | 43.12 | 1:36.22 | 1:36.22 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Josefin Sörensson | 1999 | 237 | 45.93 | 1:37.25 | 1:37.25 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
33 | Hannah Pilgaard | 1999 | 236 | 44.94 | 1:37.37 | 1:37.37 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mathilde Harring Christja | 1999 | 221 | 46.06 | 1:39.60 | 1:39.60 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | 216 | 47.44 | 1:40.40 | 1:40.40 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Pernille Weberg | 1999 | 207 | 48.17 | 1:41.72 | 1:41.72 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathilde Norking | 1999 | 205 | 49.51 | 1:42.10 | 1:42.10 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Cassandra Thimmer | 1999 | 162 | 52.37 | 1:50.35 | 1:50.35 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julia Trock Jansen | 1999 | 162 | 50.28 | 1:50.38 | 1:50.38 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | 160 | 54.30 | 1:50.85 | 1:50.85 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
41 | Mai Sørensen | 1999 | 121 | 1:00.15 | 2:01.85 | 2:01.85 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Amalie Henum | 1999 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Andrea Dalum | 1999 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Heick | 1999 | DNS | |||||||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Nini Sørensen | 1999 | DSQ | Sv. på maven v 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 25m | 50m | 75m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 481 | 36.29 | 1:16.82 | 1:16.82 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Dorthea Hauch | 2000 | 465 | 36.94 | 1:17.72 | 1:17.72 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julia Jønsson | 2000 | 364 | 38.27 | 1:24.28 | 1:24.28 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 357 | 39.73 | 1:24.86 | 1:24.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sandra Lendt | 2000 | 348 | 39.33 | 1:25.58 | 1:25.58 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 338 | 40.19 | 1:26.45 | 1:26.45 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 316 | 41.20 | 1:28.38 | 1:28.38 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 303 | 43.46 | 1:29.61 | 1:29.61 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nicola Parfitt | 2000 | 295 | 42.22 | 1:30.42 | 1:30.42 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
10 | Rachel Townsend | 2000 | 286 | 42.38 | 1:31.35 | 1:31.35 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 285 | 42.47 | 1:31.44 | 1:31.44 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 279 | 43.33 | 1:32.11 | 1:32.11 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 278 | 41.12 | 1:32.23 | 1:32.23 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | My Weitling | 2000 | 277 | 43.67 | 1:32.39 | 1:32.39 | ||||
A6 | ||||||||||
15 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 265 | 44.54 | 1:33.73 | 1:33.73 | ||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christine Matilde Heineke | 2000 | 262 | 45.25 | 1:34.11 | 1:34.11 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Camilla Taylor | 2000 | 261 | 43.99 | 1:34.17 | 1:34.17 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 259 | 44.65 | 1:34.50 | 1:34.50 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikoline N. Norby | 2000 | 256 | 44.90 | 1:34.76 | 1:34.76 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nicole Bennetsen | 2000 | 255 | 42.18 | 1:34.91 | 1:34.91 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 254 | 45.66 | 1:35.10 | 1:35.10 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 252 | 45.22 | 1:35.35 | 1:35.35 | ||||
A6 | ||||||||||
23 | Mathilde Nielsen | 2001 | 248 | 44.13 | 1:35.79 | 1:35.79 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 248 | 45.48 | 1:35.82 | 1:35.82 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Monica Kristiansen | 2001 | 241 | 47.52 | 1:36.73 | 1:36.73 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Marina Jakobsen | 2000 | 240 | 46.93 | 1:36.89 | 1:36.89 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Thit Bondo | 2000 | 237 | 46.21 | 1:37.29 | 1:37.29 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 229 | 44.82 | 1:38.42 | 1:38.42 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 227 | 48.52 | 1:38.68 | 1:38.68 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 225 | 45.63 | 1:39.00 | 1:39.00 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Klara Henum | 2001 | 224 | 46.26 | 1:39.16 | 1:39.16 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Alberte M Hansen | 2000 | 222 | 46.24 | 1:39.44 | 1:39.44 | ||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
33 | Rosemarie Blicher | 2000 | 221 | 43.95 | 1:39.53 | 1:39.53 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 219 | 45.82 | 1:39.84 | 1:39.84 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 214 | 45.72 | 1:40.70 | 1:40.70 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Katrine Stampe | 2000 | 212 | 45.71 | 1:41.02 | 1:41.02 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
37 | Amalie L. Madsen | 2000 | 211 | 46.05 | 1:41.07 | 1:41.07 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
38 | Mia Walter | 2000 | 208 | 46.27 | 1:41.62 | 1:41.62 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Victoria Wolsted | 2000 | 204 | 48.06 | 1:42.34 | 1:42.34 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
40 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 202 | 48.55 | 1:42.63 | 1:42.63 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
41 | Caroline Fraser | 2002 | 198 | 45.55 | 1:43.22 | 1:43.22 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Emilie Friis Preisler | 2000 | 188 | 48.68 | 1:45.09 | 1:45.09 | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 187 | 1:45.25 | 1:45.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
44 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 187 | 1:45.34 | 1:45.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
45 | Sara L. Brinch | 2000 | 177 | 49.98 | 1:47.19 | 1:47.19 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
46 | Victoria Ringgaard | 2000 | 155 | 51.78 | 1:52.00 | 1:52.00 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
47 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 153 | 53.90 | 1:52.55 | 1:52.55 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
48 | Cecilie Kure | 2000 | 148 | 57.53 | 1:53.72 | 1:53.72 | ||||
Kalundborg SK | ||||||||||
49 | Anna Andersen | 2001 | 136 | 57.22 | 1:56.93 | 1:56.93 | ||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | 75 | 1:08.78 | 2:22.70 | 2:22.70 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Svensson-Fehér | 2000 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Caroline Schwenger | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Davilda Lareva | 2000 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Emilie Dessau | 2000 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Huberts | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mira Mass | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Natasja Kepp | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Regitze Lyngfeldt | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Tang-Holbek | 2000 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Tea Gladher | 2000 | DNS | |||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Sarah C. Meno | 2000 | DSQ | Sv. på maven v 50m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 januar 2011 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |