Results for Lyngby Open 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 3
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2011 Stadion | Udskriftsdato | 29 januar 2011 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | 29.29 | 1:00.19 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 29.55 | 1:00.80 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Patrick Hesselberg | 1991 | 30.36 | 1:01.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | 29.57 | 1:01.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 31.26 | 1:05.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Patrick Højbøge | 1992 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 30.84 | 1:03.43 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper Bang | 1995 | 31.71 | 1:04.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Thomos Georgios | 1995 | 31.28 | 1:04.57 | ||||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
4 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 31.87 | 1:07.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 33.03 | 1:07.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anders Hansen | 1995 | 33.36 | 1:08.01 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 32.83 | 1:07.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Alfred Ahlberg | 1996 | 33.44 | 1:09.28 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | 34.49 | 1:11.36 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Malte Frederiksen | 1996 | 34.92 | 1:11.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | André Larsen | 1996 | 36.27 | 1:13.59 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Skelsager | 1996 | 35.33 | 1:14.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 34.59 | 1:10.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | August Willems | 1997 | 35.83 | 1:13.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Victor Bødker | 1997 | 36.43 | 1:14.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 37.19 | 1:17.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Gustav Bækgaard | 1997 | 37.40 | 1:17.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 39.48 | 1:21.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 35.51 | 1:12.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 36.20 | 1:12.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 36.15 | 1:13.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | William Matras | 1998 | 36.37 | 1:13.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Kommatas Georgios | 1998 | 36.64 | 1:14.06 | ||||||
Olympiada Petroupolis | ||||||||||
6 | Emil Ebbesen | 1998 | 39.42 | 1:21.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |