Resultater for RSK International 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 27 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 32.21 | 1:10.72 | |||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 33.25 | 1:11.35 | |||||
3 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 34.02 | 1:12.78 | |||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.49 | 1:13.23 | |||||
5 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 34.87 | 1:14.00 | |||||
6 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.59 | 1:14.34 | |||||
7 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 36.62 | 1:14.52 | |||||
8 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 34.87 | 1:14.59 | |||||
9 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 34.25 | 1:14.78 | |||||
10 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 35.78 | 1:15.27 | |||||
11 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.04 | 1:15.38 | |||||
12 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.99 | 1:15.41 | |||||
13 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 35.20 | 1:15.42 | |||||
14 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.54 | 1:15.44 | |||||
15 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.48 | 1:16.17 | |||||
16 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 35.24 | 1:16.51 | |||||
17 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 36.00 | 1:16.69 | |||||
18 | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 35.98 | 1:17.06 | |||||
19 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 36.18 | 1:17.29 | |||||
20 | Signe Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 36.07 | 1:17.47 | |||||
21 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 37.27 | 1:17.80 | |||||
22 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 37.26 | 1:18.50 | |||||
23 | Nadine Wever | 1993 | Tv Gut Heil Billstedt | 36.15 | 1:18.99 | |||||
24 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 36.12 | 1:19.57 | |||||
25 | Kerrin Steensen | 1990 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 37.88 | 1:19.72 | |||||
26 | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.26 | 1:19.90 | |||||
27 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 37.29 | 1:20.11 | |||||
28 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.75 | 1:20.19 | |||||
29 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 38.82 | 1:20.59 | |||||
30 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.14 | 1:20.72 | |||||
31 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 35.82 | 1:20.83 | |||||
32 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 35.92 | 1:20.89 | |||||
33 | Neele Ludwig | 1990 | Tv Gut Heil Billstedt | 38.02 | 1:21.12 | |||||
34 | Anne Beyer | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 37.23 | 1:21.46 | |||||
35 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 36.66 | 1:22.30 | |||||
36 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 40.74 | 1:22.61 | |||||
37 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.48 | 1:22.87 | |||||
38 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 39.12 | 1:23.26 | |||||
39 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 38.61 | 1:23.95 | |||||
40 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.36 | 1:24.16 | |||||
41 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 41.45 | 1:25.04 | |||||
42 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.98 | 1:25.14 | |||||
43 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 38.77 | 1:26.27 | |||||
44 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.68 | 1:26.37 | |||||
45 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Tommerup Svømme Klub | 41.12 | 1:26.63 | |||||
46 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 41.96 | 1:26.86 | |||||
47 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.48 | 1:27.16 | |||||
48 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 41.59 | 1:27.24 | |||||
49 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 39.85 | 1:27.62 | |||||
50 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.66 | 1:27.68 | |||||
51 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 39.64 | 1:27.97 | |||||
52 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 41.95 | 1:28.50 | |||||
53 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 41.06 | 1:28.55 | |||||
54 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 42.12 | 1:28.58 | |||||
55 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 41.91 | 1:29.62 | |||||
56 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 41.93 | 1:29.87 | |||||
57 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 41.83 | 1:30.20 | |||||
58 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 42.42 | 1:31.52 | |||||
59 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.98 | 1:32.32 | |||||
60 | Asta Marie Hansen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 43.24 | 1:32.36 | |||||
61 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.85 | 1:32.56 | |||||
62 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 43.18 | 1:32.86 | |||||
63 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 44.81 | 1:33.66 | |||||
64 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 42.65 | 1:33.68 | |||||
65 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 46.29 | 1:34.04 | |||||
66 | Elena Bogomolova | 1995 | Tv Gut Heil Billstedt | 44.41 | 1:34.23 | |||||
67 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 41.52 | 1:34.45 | |||||
68 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 45.14 | 1:34.51 | |||||
69 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 44.20 | 1:35.21 | |||||
70 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.92 | 1:35.77 | |||||
71 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 47.00 | 1:36.34 | |||||
72 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 47.02 | 1:36.89 | |||||
73 | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 46.95 | 1:36.92 | |||||
74 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.73 | 1:37.93 | |||||
75 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 45.01 | 1:38.02 | |||||
76 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 45.18 | 1:38.92 | |||||
77 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 47.43 | 1:39.28 | |||||
78 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 48.89 | 1:39.44 | |||||
79 | Luisa Gunia | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | 47.62 | 1:40.22 | |||||
80 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 47.36 | 1:40.62 | |||||
81 | Lucy Rastetter | 1998 | Tvg Drochtersen | 50.55 | 1:41.15 | |||||
82 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 50.37 | 1:41.33 | |||||
83 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 51.89 | 1:41.67 | |||||
84 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 44.09 | 1:41.72 | |||||
85 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 50.60 | 1:42.15 | |||||
86 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 48.90 | 1:43.79 | |||||
87 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 53.18 | 1:46.70 | |||||
88 | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 49.00 | 1:47.11 | |||||
89 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 53.25 | 1:48.73 | |||||
90 | Sarah Kronbügel | 1997 | Sv Preussen Reinfeld | 52.18 | 1:49.26 | |||||
91 | Laura Wolf Andersen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 51.86 | 1:49.57 | |||||
92 | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | 51.11 | 1:50.11 | |||||
93 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 53.46 | 1:50.15 | |||||
94 | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 55.18 | 1:51.22 | |||||
95 | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 56.02 | 1:52.89 | |||||
96 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 54.04 | 1:53.92 | |||||
97 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 53.74 | 1:55.57 | |||||
98 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 51.72 | 1:55.72 | |||||
99 | Lil Todzy | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 55.81 | 2:02.28 | |||||
100 | Corinna Miketiuk | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:01.78 | 2:08.29 | |||||
101 | Nadine Klive | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:12.51 | 2:12.51 | |||||
102 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.57 | 2:16.74 | |||||
- | Lea Sophie Brüss | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | crawl på første 25m | |||||
- | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Isabell Damrath | 2000 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej fordat bev. v 50m | |||||
- | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | bryst ej afsluttet | |||||
- | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | bryst i fly | |||||
- | Lene Petersen | 2000 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Louisa Kronemeyer | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | crawlben i bryst | |||||
- | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | bryst ej afsluttet | |||||
- | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sørine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 27 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 1:13.79 | ||||||
2 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 1:14.48 | ||||||
3 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:15.56 | ||||||
4 | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:16.88 | ||||||
5 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:17.09 | ||||||
6 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 1:17.52 | ||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.42 | ||||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:12.52 | ||||||
3 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 1:13.82 | ||||||
4 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
5 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:14.04 | ||||||
6 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:14.98 | ||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:11.57 | ||||||
2 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:11.82 | ||||||
3 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.36 | ||||||
4 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:15.32 | ||||||
5 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:15.46 | ||||||
- | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:19.06 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.11 | ||||||
3 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:21.39 | ||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.27 | ||||||
5 | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:24.36 | ||||||
6 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 1:24.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 27 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.65 | 1:02.14 | |||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.59 | 1:03.13 | |||||
3 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 28.40 | 1:03.22 | |||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.51 | 1:03.23 | |||||
5 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.04 | 1:03.25 | |||||
6 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 29.28 | 1:04.35 | |||||
7 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 30.95 | 1:05.64 | |||||
8 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.96 | 1:06.61 | |||||
9 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 30.96 | 1:06.85 | |||||
10 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 30.17 | 1:07.10 | |||||
11 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 32.56 | 1:07.96 | |||||
12 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.22 | 1:08.27 | |||||
13 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.80 | 1:09.04 | |||||
14 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.62 | 1:09.14 | |||||
15 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.27 | 1:09.51 | |||||
16 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 33.26 | 1:09.58 | |||||
17 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 31.59 | 1:10.15 | |||||
18 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.13 | 1:12.03 | |||||
19 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.81 | 1:12.28 | |||||
20 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 34.74 | 1:12.30 | |||||
21 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.56 | 1:12.45 | |||||
22 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 34.73 | 1:12.65 | |||||
23 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 34.35 | 1:13.00 | |||||
24 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.68 | 1:13.09 | |||||
25 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 35.29 | 1:13.26 | |||||
26 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 33.86 | 1:14.06 | |||||
27 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.76 | 1:14.56 | |||||
28 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 35.17 | 1:14.96 | |||||
29 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 35.74 | 1:14.98 | |||||
30 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.05 | 1:15.66 | |||||
31 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.87 | 1:15.99 | |||||
32 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.58 | 1:16.12 | |||||
33 | Joakim Dam Hansen | 1994 | Flipper Gudskov | 34.46 | 1:16.41 | |||||
34 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 35.85 | 1:16.88 | |||||
35 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.34 | 1:17.15 | |||||
36 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 34.55 | 1:18.10 | |||||
37 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 36.61 | 1:18.95 | |||||
38 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 38.33 | 1:19.56 | |||||
39 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 37.68 | 1:20.61 | |||||
40 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.09 | 1:20.92 | |||||
41 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 39.60 | 1:22.39 | |||||
42 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.89 | 1:24.19 | |||||
43 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.30 | 1:24.86 | |||||
44 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 37.94 | 1:25.61 | |||||
45 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.99 | 1:27.51 | |||||
46 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 41.97 | 1:29.12 | |||||
47 | Ilja Wolfsohn | 1997 | Tv Gut Heil Billstedt | 38.90 | 1:29.81 | |||||
48 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.98 | 1:30.35 | |||||
49 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 43.65 | 1:30.60 | |||||
50 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 44.15 | 1:31.73 | |||||
51 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 44.01 | 1:32.05 | |||||
52 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 42.40 | 1:32.95 | |||||
53 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 42.84 | 1:33.51 | |||||
54 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 45.84 | 1:33.83 | |||||
55 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.06 | 1:33.97 | |||||
56 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 42.97 | 1:34.13 | |||||
56 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 43.23 | 1:34.13 | |||||
58 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 46.33 | 1:34.74 | |||||
59 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.84 | 1:35.11 | |||||
60 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 44.13 | 1:35.20 | |||||
61 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 45.71 | 1:35.97 | |||||
62 | Lennart Dammert | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 44.63 | 1:36.15 | |||||
63 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 43.72 | 1:36.50 | |||||
64 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 47.64 | 1:37.18 | |||||
65 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 46.27 | 1:38.42 | |||||
66 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 46.14 | 1:38.67 | |||||
67 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 47.45 | 1:40.50 | |||||
68 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:40.88 | 1:40.88 | |||||
69 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 48.62 | 1:41.42 | |||||
70 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 47.82 | 1:42.20 | |||||
71 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 47.20 | 1:44.35 | |||||
72 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 49.09 | 1:44.94 | |||||
73 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 50.66 | 1:45.32 | |||||
74 | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | 50.33 | 1:45.96 | |||||
75 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 50.71 | 1:46.06 | |||||
76 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.27 | 1:47.05 | |||||
77 | Julius Mensing | 1999 | Waspo Nordhorn | 51.40 | 1:48.72 | |||||
78 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.56 | 1:48.92 | |||||
79 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 52.85 | 1:49.65 | |||||
80 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 52.40 | 1:52.75 | |||||
81 | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 56.29 | 2:01.86 | |||||
82 | Vincent Hartwig | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 56.39 | 2:02.11 | |||||
83 | Etienne Weinbach | 2002 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:03.18 | 2:03.42 | |||||
84 | Karl-Emil Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.30 | 2:05.58 | |||||
85 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.86 | 2:21.84 | |||||
- | Bosse Feddersen | 1997 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DNS | ||||||
- | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | ej forsat bev i ryg | |||||
- | Hans-Einar Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | gik på bunden | |||||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk arm i fly | |||||
- | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | DSQ | ryg ej afsluttet | |||||
- | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | DSQ | arme frem under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 27 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.35 | ||||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.49 | ||||||
3 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:04.88 | ||||||
4 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 1:05.00 | ||||||
5 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.34 | ||||||
6 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 1:08.20 | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:02.44 | ||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.82 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.87 | ||||||
4 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.55 | ||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.78 | ||||||
6 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:12.05 | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:07.61 | ||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 1:08.85 | ||||||
3 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:10.82 | ||||||
4 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:13.03 | ||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.27 | ||||||
- | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:16.66 | ||||||
2 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:18.71 | ||||||
3 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:26.19 | ||||||
4 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:26.25 | ||||||
5 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:31.68 | ||||||
- | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | ej berør. v/vend.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 1:19.07 | ||||||
2 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:25.14 | ||||||
3 | Kerrin Steensen | 1990 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:27.00 | ||||||
4 | Theresa Albers | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:38.03 | ||||||
5 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:44.55 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:24.87 | ||||||
2 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:38.20 | ||||||
3 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 1:51.64 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:22.83 | ||||||
2 | Natasja Simonsen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:24.24 | ||||||
3 | Melina Poll | 1995 | Waspo Nordhorn | 1:28.32 | ||||||
4 | Asta Marie Hansen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 1:37.27 | ||||||
5 | Rikke Heckmann | 1995 | Gudme Svømmeklub | 1:52.87 | ||||||
6 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:55.66 | ||||||
- | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:18.36 | ||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:18.41 | ||||||
3 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.23 | ||||||
4 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:31.62 | ||||||
5 | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:59.32 | ||||||
- | Lea Sophie Brüss | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Stine Laulund | 1996 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Luisa Gunia | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
- | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 2 flyben v/start | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:25.54 | ||||||
2 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:25.77 | ||||||
3 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:27.43 | ||||||
4 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:41.63 | ||||||
5 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:42.12 | ||||||
6 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:44.70 | ||||||
7 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:55.22 | ||||||
8 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:58.10 | ||||||
9 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.39 | ||||||
10 | Sarah Kronbügel | 1997 | Sv Preussen Reinfeld | 2:00.11 | ||||||
11 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 2:03.78 | ||||||
- | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:28.34 | ||||||
2 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:29.99 | ||||||
3 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 1:30.50 | ||||||
4 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.94 | ||||||
5 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:34.11 | ||||||
6 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:37.98 | ||||||
7 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 1:38.76 | ||||||
8 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 1:39.83 | ||||||
9 | Lucy Rastetter | 1998 | Tvg Drochtersen | 1:40.09 | ||||||
10 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:42.95 | ||||||
11 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:44.71 | ||||||
12 | Anne Heckmann | 1998 | Gudme Svømmeklub | 1:49.40 | ||||||
13 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:54.30 | ||||||
14 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:55.34 | ||||||
15 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:56.08 | ||||||
16 | Laura Schmidt | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.16 | ||||||
17 | Marie-Cecilie Nilsen | 1998 | Gudme Svømmeklub | 2:01.36 | ||||||
18 | Sørine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:04.66 | ||||||
19 | Corinna Miketiuk | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 2:17.93 | ||||||
- | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:34.27 | ||||||
2 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:37.84 | ||||||
3 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:38.93 | ||||||
4 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:40.48 | ||||||
5 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:45.30 | ||||||
6 | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:49.58 | ||||||
7 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:49.82 | ||||||
8 | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:50.94 | ||||||
9 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:59.19 | ||||||
10 | Maria Mortense | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:00.40 | ||||||
11 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:01.27 | ||||||
12 | Judith Fitschen | 1999 | Tvg Drochtersen | 2:10.50 | ||||||
13 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:10.99 | ||||||
14 | Julie Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:12.69 | ||||||
15 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:13.65 | ||||||
16 | Catharina May Vedkiær | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:19.96 | ||||||
17 | Emilie Schleimann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:22.46 | ||||||
18 | Emma Larsson | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:23.34 | ||||||
19 | Amalie Skov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:43.04 | ||||||
- | Ida Stricker Bennebjerg | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.36 | ||||||
2 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:49.45 | ||||||
3 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 1:53.66 | ||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:58.40 | ||||||
5 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:02.01 | ||||||
6 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 2:05.44 | ||||||
7 | Lil Todzy | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 2:15.15 | ||||||
8 | Karoline Larsson | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.71 | ||||||
- | Lene Petersen | 2000 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:57.86 | ||||||
2 | Nadine Klive | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:04.96 | ||||||
3 | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:05.58 | ||||||
4 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:13.32 | ||||||
5 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:13.99 | ||||||
6 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 2:15.18 | ||||||
7 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 2:21.14 | ||||||
8 | Sophie Heyer | 2001 | Sv Preussen Reinfeld | 2:26.47 | ||||||
- | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 1:11.82 | ||||||
2 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:16.92 | ||||||
3 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:17.28 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjørtur Á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 1:17.51 | ||||||
2 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:21.19 | ||||||
3 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 1:22.01 | ||||||
4 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:26.73 | ||||||
5 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:30.49 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:20.17 | ||||||
2 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:20.59 | ||||||
3 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.23 | ||||||
4 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.12 | ||||||
5 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:48.84 | ||||||
6 | Lasse Bylov Larsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:49.71 | ||||||
7 | Anders Sørensen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 2:04.74 | ||||||
- | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej berør m/2 hænder | |||||
- | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:27.50 | ||||||
2 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:38.68 | ||||||
3 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.90 | ||||||
4 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:47.23 | ||||||
5 | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:54.99 | ||||||
6 | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:56.32 | ||||||
7 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:07.53 | ||||||
8 | Peter Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 2:10.45 | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:32.34 | ||||||
2 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:34.54 | ||||||
3 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:37.31 | ||||||
4 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:43.28 | ||||||
5 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:45.27 | ||||||
6 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:48.94 | ||||||
7 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:50.34 | ||||||
8 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 1:51.14 | ||||||
9 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:51.16 | ||||||
10 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:54.31 | ||||||
11 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:54.76 | ||||||
12 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:54.97 | ||||||
13 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:56.81 | ||||||
14 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:59.76 | ||||||
15 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.51 | ||||||
- | Rasmus Stenvang | 1998 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Uffe Hansen | 1998 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | udsv m/crawl v/start | |||||
- | Jacob M. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | DSQ | flyben i bryst | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:55.15 | ||||||
2 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:56.30 | ||||||
3 | Jens Christian H. Hagelsø | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:57.97 | ||||||
4 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.53 | ||||||
5 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:59.08 | ||||||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:03.87 | ||||||
- | Tobias Mejdahl | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | afslut m/1 hånd | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:56.41 | ||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:57.11 | ||||||
3 | Mikkel la Cour | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 2:22.95 | ||||||
- | Sirg Hilmer | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
- | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | crawlb v/udsv i star | |||||
- | Viktor N. Andersen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v/25m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Vincent Hartwig | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:04.42 | ||||||
2 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:11.91 | ||||||
- | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | crawlarmtag | |||||
- | Justin Pietz | 2001 | Tvg Drochtersen | DSQ | asymm. benspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 27 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.49 | ||||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.26 | ||||||
3 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 29.33 | ||||||
4 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 29.43 | ||||||
5 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 29.78 | ||||||
6 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.82 | ||||||
7 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 29.97 | ||||||
8 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 29.98 | ||||||
9 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.01 | ||||||
10 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 30.19 | ||||||
11 | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 30.21 | ||||||
12 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 30.41 | ||||||
13 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.48 | ||||||
14 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | ||||||
15 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 30.51 | ||||||
16 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.56 | ||||||
17 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.57 | ||||||
18 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 30.82 | ||||||
19 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 30.88 | ||||||
20 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.90 | ||||||
21 | Carina Toftelund | 1992 | Ringe Svømme Klub | 30.91 | ||||||
22 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 30.93 | ||||||
23 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 30.97 | ||||||
24 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 31.07 | ||||||
24 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 31.07 | ||||||
26 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 31.14 | ||||||
27 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 31.15 | ||||||
28 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.42 | ||||||
29 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
30 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.46 | ||||||
31 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.51 | ||||||
32 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 31.72 | ||||||
33 | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.74 | ||||||
34 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.97 | ||||||
34 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 31.97 | ||||||
36 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 32.03 | ||||||
37 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.07 | ||||||
38 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 32.18 | ||||||
39 | Anne Beyer | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 32.22 | ||||||
40 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.79 | ||||||
41 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 32.82 | ||||||
42 | Nadine Wever | 1993 | Tv Gut Heil Billstedt | 32.90 | ||||||
43 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.12 | ||||||
44 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.15 | ||||||
45 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.20 | ||||||
46 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 33.26 | ||||||
47 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Tommerup Svømme Klub | 33.34 | ||||||
48 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 33.35 | ||||||
49 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.37 | ||||||
50 | Pernille Vallentin | 1995 | Swim Team Odense 95 | 33.43 | ||||||
50 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.43 | ||||||
52 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.68 | ||||||
53 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 33.72 | ||||||
54 | Melina Poll | 1995 | Waspo Nordhorn | 33.75 | ||||||
55 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.83 | ||||||
56 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 33.90 | ||||||
57 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 33.98 | ||||||
58 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.00 | ||||||
59 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 34.13 | ||||||
60 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.45 | ||||||
61 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 34.62 | ||||||
62 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 35.78 | ||||||
63 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 36.19 | ||||||
64 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 36.46 | ||||||
65 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.57 | ||||||
66 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 36.71 | ||||||
67 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 36.72 | ||||||
67 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 36.72 | ||||||
69 | Asta Marie Hansen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 36.82 | ||||||
70 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 36.95 | ||||||
71 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 37.22 | ||||||
72 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 37.28 | ||||||
73 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 37.48 | ||||||
74 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.51 | ||||||
75 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 37.70 | ||||||
75 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.70 | ||||||
75 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 37.70 | ||||||
75 | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | 37.70 | ||||||
79 | Anne Heckmann | 1998 | Gudme Svømmeklub | 38.11 | ||||||
80 | Elena Bogomolova | 1995 | Tv Gut Heil Billstedt | 38.15 | ||||||
81 | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.21 | ||||||
82 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 38.29 | ||||||
83 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 38.41 | ||||||
84 | Luisa Gunia | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | 38.50 | ||||||
85 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.57 | ||||||
86 | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 39.51 | ||||||
87 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 40.04 | ||||||
88 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 40.39 | ||||||
89 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.77 | ||||||
90 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 40.90 | ||||||
91 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 41.10 | ||||||
92 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 41.26 | ||||||
93 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.54 | ||||||
94 | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 41.94 | ||||||
95 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 42.59 | ||||||
96 | Britt Spillemose | 1996 | Gudme Svømmeklub | 42.80 | ||||||
97 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.98 | ||||||
98 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 43.23 | ||||||
99 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 43.24 | ||||||
100 | Rikke Krebs | 1999 | Ringe Svømme Klub | 43.25 | ||||||
101 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 43.42 | ||||||
102 | Laura Wolf Andersen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 43.49 | ||||||
103 | Emilie Schleimann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.73 | ||||||
104 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.87 | ||||||
105 | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 44.05 | ||||||
106 | Laura Schmidt | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 44.55 | ||||||
107 | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | 44.81 | ||||||
108 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 45.07 | ||||||
109 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.88 | ||||||
110 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 45.90 | ||||||
111 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 46.05 | ||||||
112 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 46.79 | ||||||
113 | Amalie Skov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 46.99 | ||||||
114 | Louisa Kronemeyer | 1998 | Waspo Nordhorn | 47.00 | ||||||
115 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 47.19 | ||||||
116 | Emma Larsson | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 47.25 | ||||||
117 | Corinna Miketiuk | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 47.29 | ||||||
118 | Lene Petersen | 2000 | Buxtehuder Schwimmclub | 47.42 | ||||||
119 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.04 | ||||||
120 | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 48.10 | ||||||
121 | Lil Todzy | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 48.27 | ||||||
122 | Nane Winkelmann | 2000 | Waspo Nordhorn | 49.25 | ||||||
123 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 49.31 | ||||||
124 | Isabell Damrath | 2000 | Waspo Nordhorn | 49.42 | ||||||
125 | Catharina May Vedkiær | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 50.01 | ||||||
126 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 50.62 | ||||||
127 | Nadine Klive | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 52.06 | ||||||
128 | Marie-Cecilie Nilsen | 1998 | Gudme Svømmeklub | 52.59 | ||||||
129 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 53.23 | ||||||
130 | Maria Mortense | 1999 | Ringe Svømme Klub | 54.00 | ||||||
131 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 55.35 | ||||||
132 | Ida Stricker Bennebjerg | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 55.57 | ||||||
133 | Karoline Larsson | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.08 | ||||||
134 | Julie Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:02.37 | ||||||
135 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 1:03.18 | ||||||
136 | Judith Fitschen | 1999 | Tvg Drochtersen | 1:03.61 | ||||||
137 | Sophie Heyer | 2001 | Sv Preussen Reinfeld | 1:10.46 | ||||||
138 | Christine Anker Madsen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.87 | ||||||
139 | Frederikke B. Henriksen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.35 | ||||||
- | Christine Anker Madsen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ditte Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Sophie Brüss | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Lucy Rastetter | 1998 | Tvg Drochtersen | DNS | ||||||
- | Petrine Stryhn | 1998 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sarah Kronbügel | 1997 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | tyvstart | |||||
- | Signe Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 27 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 30.25 | ||||||
2 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 30.30 | ||||||
3 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 30.39 | ||||||
4 | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 30.47 | ||||||
5 | Carina Toftelund | 1992 | Ringe Svømme Klub | 31.44 | ||||||
6 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 31.55 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 29.11 | ||||||
2 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 29.58 | ||||||
3 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 30.77 | ||||||
4 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 30.85 | ||||||
5 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.91 | ||||||
- | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.03 | ||||||
2 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.77 | ||||||
3 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 29.85 | ||||||
4 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 30.71 | ||||||
5 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 32.13 | ||||||
- | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 29.06 | ||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 29.52 | ||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.87 | ||||||
4 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 30.49 | ||||||
5 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.68 | ||||||
6 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 31.15 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 29.58 | ||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.06 | ||||||
3 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 30.39 | ||||||
4 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 30.40 | ||||||
5 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.06 | ||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.98 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.57 | ||||||
2 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 32.96 | ||||||
3 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.02 | ||||||
4 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 33.21 | ||||||
5 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 34.39 | ||||||
- | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | Tyvstart/Fehlstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.34 | ||||||
2 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 32.74 | ||||||
3 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.82 | ||||||
4 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 33.19 | ||||||
5 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 34.12 | ||||||
6 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 35.29 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 36.71 | ||||||
2 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 38.93 | ||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.58 | ||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 40.41 | ||||||
5 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 40.45 | ||||||
6 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.36 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 41.89 | ||||||
2 | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 42.86 | ||||||
3 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.01 | ||||||
4 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.53 | ||||||
5 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 45.64 | ||||||
- | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | DSQ | Tyvstart/Fehlstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 27 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 25.31 | ||||||
2 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 25.41 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 25.52 | ||||||
4 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 25.69 | ||||||
5 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 25.86 | ||||||
6 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 25.94 | ||||||
7 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 26.07 | ||||||
8 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 26.24 | ||||||
9 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 26.27 | ||||||
10 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 26.29 | ||||||
11 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 26.32 | ||||||
12 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.43 | ||||||
13 | Florian Fries | 1995 | Tønder Svømmeklub | 26.46 | ||||||
14 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.49 | ||||||
15 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 26.56 | ||||||
16 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 26.64 | ||||||
17 | Steven Carney | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 26.80 | ||||||
18 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 27.22 | ||||||
19 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 27.40 | ||||||
20 | Mikkel Bremer | 1995 | Swim Team Odense 95 | 27.51 | ||||||
21 | Gustav Ranum Grønsdal | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 27.57 | ||||||
22 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 27.82 | ||||||
23 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 27.85 | ||||||
24 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 28.07 | ||||||
25 | Hjørtur Á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 28.08 | ||||||
26 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 28.53 | ||||||
26 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 28.53 | ||||||
28 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 28.58 | ||||||
29 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 28.65 | ||||||
30 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 28.80 | ||||||
31 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 28.81 | ||||||
32 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 28.84 | ||||||
33 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
34 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 29.06 | ||||||
35 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 29.35 | ||||||
36 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 29.60 | ||||||
37 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 29.91 | ||||||
37 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 29.91 | ||||||
39 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.15 | ||||||
40 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 30.32 | ||||||
41 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.85 | ||||||
42 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.16 | ||||||
43 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.25 | ||||||
44 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.45 | ||||||
45 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 31.54 | ||||||
46 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.72 | ||||||
47 | Ellindur Erlingsson | 1994 | Gudme Svømmeklub | 31.73 | ||||||
48 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.89 | ||||||
49 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 32.28 | ||||||
50 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.72 | ||||||
51 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 32.75 | ||||||
52 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.88 | ||||||
53 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimmclub | 32.93 | ||||||
54 | Ilja Wolfsohn | 1997 | Tv Gut Heil Billstedt | 33.26 | ||||||
55 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.11 | ||||||
56 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.22 | ||||||
57 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 34.26 | ||||||
58 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 34.71 | ||||||
58 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 34.71 | ||||||
60 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 35.17 | ||||||
61 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 35.30 | ||||||
62 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 35.46 | ||||||
63 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.54 | ||||||
64 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 35.76 | ||||||
65 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.29 | ||||||
66 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 36.32 | ||||||
67 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.46 | ||||||
67 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 36.46 | ||||||
69 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 36.49 | ||||||
70 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 36.64 | ||||||
71 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 37.06 | ||||||
72 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.02 | ||||||
73 | Lennart Dammert | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 38.19 | ||||||
74 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 38.50 | ||||||
75 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 38.91 | ||||||
76 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 39.22 | ||||||
77 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.26 | ||||||
78 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.38 | ||||||
79 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.04 | ||||||
80 | Lasse Bylov Larsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 40.05 | ||||||
81 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 40.79 | ||||||
82 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 41.43 | ||||||
83 | Julius Mensing | 1999 | Waspo Nordhorn | 41.46 | ||||||
84 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 42.02 | ||||||
85 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 42.10 | ||||||
86 | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 42.24 | ||||||
87 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 42.67 | ||||||
88 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 42.76 | ||||||
89 | Jacob Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 42.98 | ||||||
90 | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | 43.05 | ||||||
91 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 43.07 | ||||||
92 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.68 | ||||||
93 | Mikkel la Cour | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 44.94 | ||||||
94 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.24 | ||||||
95 | Uffe Hansen | 1998 | Gudme Svømmeklub | 46.04 | ||||||
96 | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 46.28 | ||||||
97 | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 47.74 | ||||||
98 | Etienne Weinbach | 2002 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 49.16 | ||||||
99 | Sirg Hilmer | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 49.84 | ||||||
100 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 50.04 | ||||||
101 | Karl-Emil Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 50.20 | ||||||
102 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 50.28 | ||||||
103 | Tobias Mejdahl | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 51.51 | ||||||
104 | Jacob M. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 52.24 | ||||||
105 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.48 | ||||||
106 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 55.85 | ||||||
107 | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 57.75 | ||||||
108 | Hans-Einar Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.07 | ||||||
109 | Viktor N. Andersen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.54 | ||||||
110 | Justin Pietz | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:17.69 | ||||||
- | Anders Sørensen | 1996 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Bosse Feddersen | 1997 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DNS | ||||||
- | Rasmus Stenvang | 1998 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jens Christian H. Hagelsø | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Vincent Hartwig | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 27 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 25.29 | ||||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 25.37 | ||||||
3 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 25.46 | ||||||
4 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 25.84 | ||||||
5 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 25.98 | ||||||
6 | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 26.42 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 25.19 | ||||||
2 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.13 | ||||||
3 | Steven Carney | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 26.63 | ||||||
4 | Hjørtur Á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 27.71 | ||||||
5 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 28.51 | ||||||
- | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 25.76 | ||||||
2 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 26.07 | ||||||
3 | Florian Fries | 1995 | Tønder Svømmeklub | 27.21 | ||||||
4 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 27.37 | ||||||
5 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 27.65 | ||||||
- | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 27.34 | ||||||
2 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 27.54 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 28.44 | ||||||
4 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 28.52 | ||||||
5 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 29.26 | ||||||
- | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 27.12 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
3 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.46 | ||||||
4 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 30.65 | ||||||
5 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 31.73 | ||||||
6 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimmclub | 32.52 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 30.93 | ||||||
2 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 31.11 | ||||||
3 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 33.69 | ||||||
4 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 34.29 | ||||||
5 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.39 | ||||||
6 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 35.76 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.26 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.88 | ||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.33 | ||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 34.01 | ||||||
5 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 35.06 | ||||||
6 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 39.65 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 36.73 | ||||||
2 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 39.33 | ||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 40.61 | ||||||
4 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 41.00 | ||||||
5 | Mikkel la Cour | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 43.76 | ||||||
- | Sirg Hilmer | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 45.09 | ||||||
2 | Etienne Weinbach | 2002 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 46.77 | ||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 54.79 | ||||||
4 | Hans-Einar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 59.64 | ||||||
- | Justin Pietz | 2001 | Tvg Drochtersen | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 1:14.62 | ||||||
2 | Theresa Albers | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:19.78 | ||||||
3 | Neele Ludwig | 1990 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:22.92 | ||||||
4 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 1:24.18 | ||||||
- | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | asymm armt. eft. 25m | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:11.34 | ||||||
2 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 1:26.61 | ||||||
3 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:27.63 | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:23.19 | ||||||
2 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 1:27.83 | ||||||
3 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:33.17 | ||||||
4 | Natasja Simonsen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:35.52 | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:12.70 | ||||||
2 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:12.77 | ||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:15.70 | ||||||
4 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:30.39 | ||||||
5 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:35.11 | ||||||
- | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asymm armtag v/start | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.04 | ||||||
2 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:17.42 | ||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.43 | ||||||
4 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.88 | ||||||
- | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:29.36 | ||||||
2 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:37.46 | ||||||
3 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:37.55 | ||||||
4 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:40.96 | ||||||
5 | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:43.06 | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:29.51 | ||||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:31.77 | ||||||
3 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:48.45 | ||||||
4 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:48.55 | ||||||
5 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:48.81 | ||||||
6 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:49.99 | ||||||
7 | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:55.57 | ||||||
- | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:46.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:01.00 | ||||||
2 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.69 | ||||||
3 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:06.08 | ||||||
4 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:19.04 | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:04.04 | ||||||
2 | Joakim Dam Hansen | 1994 | Flipper Gudskov | 1:08.65 | ||||||
3 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 1:15.16 | ||||||
4 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:24.60 | ||||||
5 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:40.12 | ||||||
- | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:04.93 | ||||||
2 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.63 | ||||||
3 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:09.72 | ||||||
4 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:11.97 | ||||||
5 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:13.84 | ||||||
6 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:22.83 | ||||||
7 | Mathias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 1:29.36 | ||||||
8 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:31.19 | ||||||
- | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.53 | ||||||
2 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:19.26 | ||||||
3 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:23.87 | ||||||
4 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:30.38 | ||||||
- | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 1:07.30 | ||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:15.66 | ||||||
3 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.45 | ||||||
4 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:26.73 | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:21.45 | ||||||
2 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:23.81 | ||||||
3 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:34.43 | ||||||
4 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:41.34 | ||||||
5 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:43.05 | ||||||
6 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.86 | ||||||
7 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:53.40 | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:33.80 | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 2:01.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Berns Piger 1 | 0 | Bernstorffsminde | 2:09.32 | ||||||
2 | Gangsters Piger 1 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:11.91 | ||||||
3 | Waspo 1. Mannschaft | 0 | Waspo Nordhorn | 2:13.64 | ||||||
4 | Svendborg Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:18.06 | ||||||
5 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:19.31 | ||||||
6 | Waspo 2. Mannschaft | 0 | Waspo Nordhorn | 2:19.93 | ||||||
7 | Tsk Supergirls | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 2:20.92 | ||||||
8 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense 95 | 2:23.75 | ||||||
9 | Berns Piger 2 | 0 | Bernstorffsminde | 2:26.41 | ||||||
10 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:34.83 | ||||||
11 | Gangsters Piger 2 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:34.89 | ||||||
12 | Billstedt 1. Mannschaft | 0 | Tv Gut Heil Billstedt | 2:36.66 | ||||||
13 | 1. Mannschaft Buxtehuder | 0 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:43.08 | ||||||
14 | Tsk Piger 2 | 0 | Tommerup Svømme Klub | 2:43.44 | ||||||
15 | Gangsters Piger 3 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:52.74 | ||||||
16 | Svendborg Piger 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:52.97 | ||||||
17 | 2. Mannschaft Buxtehuder | 0 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:18.26 | ||||||
- | 1. Mannschaft Niebüll | 0 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | Forkert svømmer | |||||
- | Svendborg Piger 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Svendborg Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 1:51.28 | ||||||
2 | Berns Drenge 1 | 0 | Bernstorffsminde | 1:58.13 | ||||||
3 | Svendborg Drenge 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:03.49 | ||||||
4 | Waspo 1. Mannschaft | 0 | Waspo Nordhorn | 2:04.13 | ||||||
5 | Gangsters Drenge 1 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:04.52 | ||||||
6 | 1. Mannschaft Niebüll | 0 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:06.09 | ||||||
7 | Berns Drenge 2 | 0 | Bernstorffsminde | 2:08.19 | ||||||
8 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:12.92 | ||||||
9 | Tsk Superboys | 0 | Tommerup Svømme Klub | 2:14.11 | ||||||
10 | Gangsters Drenge 2 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:20.26 | ||||||
11 | Svendborg Drenge 3 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:31.42 | ||||||
12 | 1. Mannschaft Buxtehuder | 0 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:32.58 | ||||||
13 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:36.41 | ||||||
14 | Billstedt 1. Mannschaft | 0 | Tv Gut Heil Billstedt | 2:43.30 | ||||||
15 | Gangsters Drenge 3 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:49.89 | ||||||
16 | 2. Mannschaft Buxtehuder | 0 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:13.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:14.70 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 1:28.41 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:13.96 | ||||||
2 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:23.27 | ||||||
3 | Elena Bogomolova | 1995 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:26.33 | ||||||
- | Rikke Heckmann | 1995 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:17.36 | ||||||
2 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:17.86 | ||||||
3 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 1:23.94 | ||||||
4 | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:24.51 | ||||||
5 | Luisa Gunia | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | 1:27.72 | ||||||
6 | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:44.82 | ||||||
- | Lea Sophie Brüss | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Tommerup Svømme Klub | 1:15.78 | ||||||
2 | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:17.44 | ||||||
3 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:17.73 | ||||||
4 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:22.17 | ||||||
5 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:22.50 | ||||||
6 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:23.32 | ||||||
7 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:24.06 | ||||||
8 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:24.92 | ||||||
9 | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:30.00 | ||||||
10 | Sarah Kronbügel | 1997 | Sv Preussen Reinfeld | 1:41.33 | ||||||
11 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:49.97 | ||||||
- | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:13.08 | ||||||
2 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:14.98 | ||||||
3 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 1:17.06 | ||||||
4 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:18.47 | ||||||
5 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:18.60 | ||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 1:20.81 | ||||||
7 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:23.72 | ||||||
8 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:24.00 | ||||||
9 | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:24.50 | ||||||
10 | Petrine Stryhn | 1998 | Tommerup Svømme Klub | 1:25.91 | ||||||
11 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 1:26.36 | ||||||
12 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:27.08 | ||||||
13 | Sørine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:28.98 | ||||||
14 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:33.62 | ||||||
15 | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:45.67 | ||||||
16 | Louisa Kronemeyer | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:48.26 | ||||||
17 | Corinna Miketiuk | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:50.22 | ||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lucy Rastetter | 1998 | Tvg Drochtersen | DSQ | tyvstart/fehlstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:14.37 | ||||||
2 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:16.03 | ||||||
3 | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:16.19 | ||||||
4 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:17.56 | ||||||
5 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:18.03 | ||||||
6 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:19.27 | ||||||
7 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:23.15 | ||||||
8 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:23.28 | ||||||
9 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:26.02 | ||||||
10 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:27.23 | ||||||
11 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:30.54 | ||||||
12 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:30.92 | ||||||
13 | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:32.33 | ||||||
14 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:32.67 | ||||||
15 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:38.80 | ||||||
16 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:39.22 | ||||||
17 | Fie Frank | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:42.39 | ||||||
18 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:44.03 | ||||||
19 | Emilie Schleimann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:44.93 | ||||||
20 | Amalie Skov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:47.19 | ||||||
21 | Emma Larsson | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:47.54 | ||||||
22 | Catharina May Vedkiær | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:49.27 | ||||||
23 | Judith Fitschen | 1999 | Tvg Drochtersen | 2:10.18 | ||||||
24 | Ida Stricker Bennebjerg | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:12.98 | ||||||
- | Julie Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maria Mortense | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:24.89 | ||||||
2 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.92 | ||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:31.78 | ||||||
4 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 1:32.09 | ||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:36.06 | ||||||
6 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:42.89 | ||||||
7 | Isabell Damrath | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:48.31 | ||||||
8 | Lil Todzy | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 1:52.99 | ||||||
9 | Lene Petersen | 2000 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:55.45 | ||||||
10 | Nane Winkelmann | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:57.39 | ||||||
11 | Karoline Larsson | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:27.38 | ||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:37.33 | ||||||
2 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:40.57 | ||||||
3 | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | 1:42.31 | ||||||
4 | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:42.67 | ||||||
5 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:45.33 | ||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:54.28 | ||||||
7 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:55.05 | ||||||
8 | Nadine Klive | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:57.05 | ||||||
9 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 1:58.22 | ||||||
10 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:00.44 | ||||||
11 | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:11.84 | ||||||
12 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 2:23.73 | ||||||
13 | Frederikke B. Henriksen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:37.86 | ||||||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 55.45 | ||||||
2 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 56.07 | ||||||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 56.09 | ||||||
4 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 56.64 | ||||||
5 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 57.19 | ||||||
6 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 58.82 | ||||||
7 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:00.54 | ||||||
8 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:01.71 | ||||||
9 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:03.48 | ||||||
- | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 56.15 | ||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 56.54 | ||||||
3 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 58.17 | ||||||
4 | Hjørtur Á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 1:01.04 | ||||||
5 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:01.68 | ||||||
6 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 1:02.12 | ||||||
7 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:03.24 | ||||||
8 | Joakim Dam Hansen | 1994 | Flipper Gudskov | 1:03.32 | ||||||
9 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.11 | ||||||
10 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:04.34 | ||||||
11 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 1:04.77 | ||||||
12 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:15.56 | ||||||
13 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 1:26.46 | ||||||
- | Ellindur Erlingsson | 1994 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav Ranum Grønsdal | 1994 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 57.77 | ||||||
2 | Florian Fries | 1995 | Tønder Svømmeklub | 59.12 | ||||||
3 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 1:01.01 | ||||||
4 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:01.83 | ||||||
5 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.97 | ||||||
6 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:04.67 | ||||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:07.19 | ||||||
8 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:11.84 | ||||||
9 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:17.95 | ||||||
10 | Lennart Dammert | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:24.47 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 59.69 | ||||||
2 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:02.10 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.39 | ||||||
4 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.58 | ||||||
5 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.39 | ||||||
6 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:06.64 | ||||||
7 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:12.62 | ||||||
8 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:18.32 | ||||||
9 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:26.03 | ||||||
10 | Lasse Bylov Larsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:32.39 | ||||||
- | Christian Schou | 1996 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Marc Johansen | 1996 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 59.52 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.61 | ||||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:06.43 | ||||||
4 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:06.86 | ||||||
5 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.65 | ||||||
6 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:11.31 | ||||||
7 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:15.17 | ||||||
8 | Ilja Wolfsohn | 1997 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:15.34 | ||||||
9 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:25.69 | ||||||
10 | Peter Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:52.31 | ||||||
- | Bosse Feddersen | 1997 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DNS | ||||||
- | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:05.03 | ||||||
2 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:05.94 | ||||||
3 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:11.60 | ||||||
4 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:16.17 | ||||||
5 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:18.48 | ||||||
6 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:20.48 | ||||||
7 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.80 | ||||||
8 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:21.16 | ||||||
9 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:21.83 | ||||||
10 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:22.46 | ||||||
11 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.49 | ||||||
12 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:24.46 | ||||||
13 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:28.89 | ||||||
14 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:30.26 | ||||||
15 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 1:30.50 | ||||||
16 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:30.86 | ||||||
17 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.32 | ||||||
18 | Niels Beyer | 1998 | Tommerup Svømme Klub | 1:40.00 | ||||||
19 | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:43.88 | ||||||
20 | Jacob M. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:55.81 | ||||||
- | Uffe Hansen | 1998 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:10.65 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:15.82 | ||||||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:18.81 | ||||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.07 | ||||||
5 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:27.24 | ||||||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:30.71 | ||||||
7 | Julius Mensing | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:40.26 | ||||||
8 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:40.28 | ||||||
9 | Jens Christian H. Hagelsø | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:41.09 | ||||||
10 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:42.61 | ||||||
11 | Tobias Mejdahl | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:47.88 | ||||||
12 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:50.06 | ||||||
13 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:50.57 | ||||||
- | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:34.28 | ||||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:34.51 | ||||||
3 | Mikkel la Cour | 2000 | Tommerup Svømme Klub | 1:41.97 | ||||||
4 | Lucas Kirkegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:44.24 | ||||||
5 | Sirg Hilmer | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 1:46.84 | ||||||
6 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:51.08 | ||||||
7 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.05 | ||||||
8 | Viktor N. Andersen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:24.88 | ||||||
- | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:43.74 | ||||||
2 | Etienne Weinbach | 2002 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:55.98 | ||||||
3 | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:05.13 | ||||||
4 | Vincent Hartwig | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:11.41 | ||||||
5 | Hans-Einar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:15.44 | ||||||
- | Justin Pietz | 2001 | Tvg Drochtersen | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 33.86 | ||||||
2 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 35.11 | ||||||
3 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 35.76 | ||||||
4 | Neele Ludwig | 1990 | Tv Gut Heil Billstedt | 35.84 | ||||||
5 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 38.32 | ||||||
- | Nadine Wever | 1993 | Tv Gut Heil Billstedt | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.80 | ||||||
2 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 33.15 | ||||||
3 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 33.78 | ||||||
4 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 38.34 | ||||||
5 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 47.26 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.38 | ||||||
2 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 33.22 | ||||||
3 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 36.44 | ||||||
4 | Melina Poll | 1995 | Waspo Nordhorn | 39.25 | ||||||
5 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 41.19 | ||||||
6 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 43.95 | ||||||
7 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 48.03 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 31.86 | ||||||
2 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 32.13 | ||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.97 | ||||||
4 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 37.39 | ||||||
5 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 38.33 | ||||||
6 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 39.02 | ||||||
7 | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | 41.20 | ||||||
8 | Luisa Gunia | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | 47.12 | ||||||
9 | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | 52.44 | ||||||
- | Lea Sophie Brüss | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asymetrisk armtag | |||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 34.06 | ||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.68 | ||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.08 | ||||||
4 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.44 | ||||||
5 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.83 | ||||||
6 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 44.76 | ||||||
7 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 46.85 | ||||||
8 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 49.27 | ||||||
9 | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 50.61 | ||||||
10 | Sarah Kronbügel | 1997 | Sv Preussen Reinfeld | 55.17 | ||||||
- | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.69 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.92 | ||||||
3 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 41.03 | ||||||
4 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 42.17 | ||||||
5 | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | 43.77 | ||||||
6 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.57 | ||||||
7 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 45.72 | ||||||
8 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 46.01 | ||||||
9 | Lucy Rastetter | 1998 | Tvg Drochtersen | 51.45 | ||||||
10 | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 56.37 | ||||||
11 | Corinna Miketiuk | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:05.23 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.12 | ||||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 38.64 | ||||||
3 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 42.96 | ||||||
4 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 43.35 | ||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.55 | ||||||
6 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.62 | ||||||
7 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.73 | ||||||
8 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 47.00 | ||||||
9 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 49.74 | ||||||
10 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 51.56 | ||||||
11 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 55.85 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 46.19 | ||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 46.68 | ||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 51.81 | ||||||
4 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.90 | ||||||
5 | Lil Todzy | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 58.09 | ||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 55.00 | ||||||
2 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 1:17.94 | ||||||
- | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.85 | ||||||
2 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 28.06 | ||||||
3 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 28.37 | ||||||
4 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.62 | ||||||
5 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 29.40 | ||||||
6 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 29.90 | ||||||
- | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Morten Dising | 1992 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.20 | ||||||
2 | Joakim Dam Hansen | 1994 | Flipper Gudskov | 29.83 | ||||||
3 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.95 | ||||||
4 | Hjørtur Á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 32.00 | ||||||
5 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.60 | ||||||
6 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 32.95 | ||||||
7 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.69 | ||||||
8 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 35.86 | ||||||
9 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.59 | ||||||
- | Gustav Ranum Grønsdal | 1994 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 27.74 | ||||||
2 | Florian Fries | 1995 | Tønder Svømmeklub | 29.83 | ||||||
3 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 30.32 | ||||||
4 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.81 | ||||||
5 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 31.88 | ||||||
6 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 32.07 | ||||||
7 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 32.88 | ||||||
8 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 46.35 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.55 | ||||||
2 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
3 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.05 | ||||||
4 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 39.41 | ||||||
5 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 45.67 | ||||||
6 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 45.79 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.35 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.09 | ||||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.44 | ||||||
4 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.45 | ||||||
5 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.98 | ||||||
6 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.30 | ||||||
7 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 52.86 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 36.27 | ||||||
2 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 39.87 | ||||||
3 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.90 | ||||||
4 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 43.36 | ||||||
5 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 43.80 | ||||||
6 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 43.98 | ||||||
7 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.19 | ||||||
8 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 45.48 | ||||||
9 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 48.19 | ||||||
10 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.25 | ||||||
11 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 49.46 | ||||||
12 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.52 | ||||||
13 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 51.67 | ||||||
14 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 53.29 | ||||||
15 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 55.88 | ||||||
16 | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:02.12 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 38.89 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 44.49 | ||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.59 | ||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 45.02 | ||||||
5 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 52.50 | ||||||
- | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 49.23 | ||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 51.84 | ||||||
3 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 56.68 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 53.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.25 | ||||||
2 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 1:16.52 | ||||||
3 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 1:20.44 | ||||||
4 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:21.75 | ||||||
- | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.07 | ||||||
2 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
3 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:15.36 | ||||||
4 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:16.44 | ||||||
5 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 1:17.39 | ||||||
6 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 1:19.99 | ||||||
7 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:26.52 | ||||||
8 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 1:55.02 | ||||||
- | Ditte Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.68 | ||||||
2 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:12.16 | ||||||
3 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.07 | ||||||
4 | Anne Beyer | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:20.76 | ||||||
5 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 1:26.77 | ||||||
6 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | O.S.L.F. | 1:28.16 | ||||||
7 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 1:29.98 | ||||||
8 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:51.12 | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:13.39 | ||||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:14.79 | ||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:15.04 | ||||||
4 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:15.94 | ||||||
5 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.86 | ||||||
6 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:21.49 | ||||||
7 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:30.04 | ||||||
8 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 1:32.55 | ||||||
- | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bev. 75m | |||||
- | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.23 | ||||||
2 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:16.99 | ||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
4 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:20.13 | ||||||
5 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:21.05 | ||||||
6 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Tommerup Svømme Klub | 1:28.07 | ||||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:29.36 | ||||||
8 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:35.24 | ||||||
9 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:36.24 | ||||||
10 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 1:41.71 | ||||||
11 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:42.23 | ||||||
12 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:55.82 | ||||||
- | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.01 | ||||||
2 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 1:25.86 | ||||||
3 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:27.03 | ||||||
4 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:27.93 | ||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 1:28.32 | ||||||
6 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:37.59 | ||||||
7 | Sørine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:47.25 | ||||||
8 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:49.42 | ||||||
9 | Louisa Kronemeyer | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:56.99 | ||||||
- | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Petrine Stryhn | 1998 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej forsat bev 50m | |||||
- | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej forsat bev 25m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
2 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:27.66 | ||||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:28.77 | ||||||
4 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:30.02 | ||||||
5 | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:37.32 | ||||||
6 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:37.46 | ||||||
7 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:37.49 | ||||||
8 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:38.37 | ||||||
9 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:38.92 | ||||||
10 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:40.38 | ||||||
11 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:41.31 | ||||||
12 | Fie Frank | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:49.74 | ||||||
13 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:50.78 | ||||||
14 | Emilie Schleimann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:57.85 | ||||||
15 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:01.03 | ||||||
16 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:01.58 | ||||||
17 | Amalie Skov | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:02.60 | ||||||
18 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:03.35 | ||||||
19 | Emma Larsson | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:04.24 | ||||||
20 | Catharina May Vedkiær | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:19.48 | ||||||
21 | Judith Fitschen | 1999 | Tvg Drochtersen | 2:36.71 | ||||||
- | Julie Nielsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maria Mortense | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej forsta bev 75m | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:44.51 | ||||||
2 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:48.89 | ||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 1:50.79 | ||||||
4 | Lene Petersen | 2000 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:59.98 | ||||||
5 | Isabell Damrath | 2000 | Waspo Nordhorn | 2:01.58 | ||||||
6 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 2:02.77 | ||||||
7 | Nane Winkelmann | 2000 | Waspo Nordhorn | 2:12.36 | ||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Larsson | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:49.94 | ||||||
2 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 1:55.74 | ||||||
3 | Nadine Klive | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:59.91 | ||||||
4 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 2:06.86 | ||||||
5 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 2:08.56 | ||||||
6 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:16.85 | ||||||
7 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 2:22.76 | ||||||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | DSQ | brystben ved 25m v | |||||
- | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ingen berøring v 50m | |||||
- | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | DSQ | afslutter på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 58.14 | ||||||
2 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:08.49 | ||||||
3 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:13.25 | ||||||
4 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:16.28 | ||||||
- | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | ||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.21 | ||||||
3 | Steven Carney | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:07.28 | ||||||
4 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:11.68 | ||||||
5 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:15.15 | ||||||
6 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:16.09 | ||||||
7 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 1:18.88 | ||||||
8 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.46 | ||||||
9 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:33.65 | ||||||
- | Jonas Nibe Klit | 1994 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:03.06 | ||||||
2 | Florian Fries | 1995 | Tønder Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
3 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 1:16.43 | ||||||
4 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:25.64 | ||||||
5 | Lennart Dammert | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:46.10 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.87 | ||||||
2 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:11.23 | ||||||
3 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:11.57 | ||||||
4 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.76 | ||||||
5 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:13.09 | ||||||
6 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:16.46 | ||||||
7 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:16.65 | ||||||
8 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:44.28 | ||||||
9 | Lasse Bylov Larsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:55.39 | ||||||
- | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Marc Johansen | 1996 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.77 | ||||||
2 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:13.65 | ||||||
3 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.57 | ||||||
4 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:24.52 | ||||||
5 | Ilja Wolfsohn | 1997 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:25.46 | ||||||
6 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:31.27 | ||||||
7 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:33.69 | ||||||
8 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:46.62 | ||||||
9 | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:50.98 | ||||||
10 | Peter Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:52.22 | ||||||
- | Bosse Feddersen | 1997 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DNS | ||||||
- | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:24.18 | ||||||
2 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:32.86 | ||||||
3 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:32.96 | ||||||
4 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:33.13 | ||||||
5 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:33.77 | ||||||
6 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:34.61 | ||||||
7 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:38.83 | ||||||
8 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:39.61 | ||||||
9 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.38 | ||||||
10 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:49.97 | ||||||
11 | Niels Beyer | 1998 | Tommerup Svømme Klub | 2:00.43 | ||||||
- | Jacob M. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej forsat bev | |||||
- | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | ej forsat bev | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:26.83 | ||||||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:31.28 | ||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:33.84 | ||||||
4 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:42.31 | ||||||
5 | Jens Christian H. Hagelsø | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:49.27 | ||||||
6 | Julius Mensing | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:56.28 | ||||||
7 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:03.04 | ||||||
8 | Tobias Mejdahl | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:06.77 | ||||||
9 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:11.87 | ||||||
- | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikki Trustrup | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:41.46 | ||||||
2 | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | 1:44.86 | ||||||
3 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:47.63 | ||||||
4 | Lucas Kirkegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:51.13 | ||||||
5 | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | 2:12.55 | ||||||
6 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:15.70 | ||||||
- | Mikkel la Cour | 2000 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | udsvøm på bryst v 25 | |||||
- | Sirg Hilmer | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | DSQ | brysttag ved 25m | |||||
- | Viktor N. Andersen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej forsat bev. | |||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:50.72 | ||||||
2 | Etienne Weinbach | 2002 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:03.48 | ||||||
3 | Vincent Hartwig | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:05.82 | ||||||
4 | Hans-Einar Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:29.37 | ||||||
- | Justin Pietz | 2001 | Tvg Drochtersen | DNS | ||||||
- | Markus Simonsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 2:46.15 | ||||||
2 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:50.03 | ||||||
3 | Kerrin Steensen | 1990 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:50.96 | ||||||
4 | Theresa Albers | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:55.48 | ||||||
5 | Neele Ludwig | 1990 | Tv Gut Heil Billstedt | 2:59.50 | ||||||
6 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:11.31 | ||||||
- | Nadine Wever | 1993 | Tv Gut Heil Billstedt | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 2:35.55 | ||||||
2 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 2:38.79 | ||||||
3 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 2:43.95 | ||||||
4 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 2:44.58 | ||||||
5 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:07.43 | ||||||
6 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 3:08.27 | ||||||
- | Ditte Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 2:38.09 | ||||||
2 | Signe Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 2:51.44 | ||||||
3 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 2:58.42 | ||||||
4 | Natasja Simonsen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 3:00.49 | ||||||
5 | Elena Bogomolova | 1995 | Tv Gut Heil Billstedt | 3:22.50 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 2:38.61 | ||||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 2:41.51 | ||||||
3 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 3:12.65 | ||||||
4 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:12.83 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 2:40.12 | ||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:41.98 | ||||||
3 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:23.32 | ||||||
4 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:32.14 | ||||||
5 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 3:35.01 | ||||||
6 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:37.56 | ||||||
7 | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 3:56.34 | ||||||
- | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslut bry | |||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 2:50.86 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:54.03 | ||||||
3 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 2:55.36 | ||||||
4 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 2:55.65 | ||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 3:01.41 | ||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 3:13.34 | ||||||
7 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:23.80 | ||||||
8 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:29.37 | ||||||
9 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:45.75 | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:58.34 | ||||||
2 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:11.88 | ||||||
3 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:28.39 | ||||||
4 | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 3:31.42 | ||||||
5 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:32.62 | ||||||
6 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:34.39 | ||||||
7 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:40.32 | ||||||
8 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:41.42 | ||||||
- | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:33.37 | ||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 3:46.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:36.99 | ||||||
- | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej en forsat bev | |||||
- | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 2:44.82 | ||||||
2 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:44.91 | ||||||
3 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:13.39 | ||||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ej en forsat bev | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 2:20.21 | ||||||
2 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 2:28.53 | ||||||
3 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 2:37.32 | ||||||
4 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 2:40.30 | ||||||
5 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 2:50.31 | ||||||
6 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 2:50.74 | ||||||
7 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 3:08.16 | ||||||
8 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 3:25.35 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:29.19 | ||||||
2 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.95 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 2:37.18 | ||||||
4 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 2:38.04 | ||||||
5 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 3:02.75 | ||||||
- | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 2:29.48 | ||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 2:40.15 | ||||||
3 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:42.36 | ||||||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:14.12 | ||||||
5 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 3:27.88 | ||||||
6 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:56.88 | ||||||
- | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:44.61 | ||||||
2 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:47.28 | ||||||
3 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:14.86 | ||||||
4 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:16.37 | ||||||
5 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 3:21.72 | ||||||
6 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 3:27.09 | ||||||
7 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 3:27.90 | ||||||
8 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:28.25 | ||||||
9 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:28.35 | ||||||
10 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 3:42.06 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:09.80 | ||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 3:23.59 | ||||||
3 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 3:25.36 | ||||||
- | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:38.74 | ||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:53.80 | ||||||
- | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 23, 10x50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Svendborg 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 4:24.53 | ||||||
Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Mark Kjær | 1996 | 28.21 | 57.31 | |||||||
Peter Knoblauch | 1995 | 25.90 | 1:23.21 | |||||||
Jonas Andersen | 1992 | 26.58 | 1:49.79 | |||||||
Alexander Riis | 1993 | 25.85 | 2:15.64 | |||||||
Henrik Kingo | 1991 | 25.94 | 2:41.58 | |||||||
Alexander R. Schleimann | 1996 | 29.00 | 3:10.58 | |||||||
Morten Andersen | 1994 | 24.65 | 3:35.23 | |||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 24.41 | 3:59.64 | |||||||
Martin Dyrehøj | 1988 | 24.89 | 4:24.53 | |||||||
2 | Mix 1 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:38.11 | ||||||
Stefan Gregersen | 1992 | 26.25 | 26.25 | |||||||
Oliver Bruun | 1995 | 27.81 | 54.06 | |||||||
Rasmus Stubager | 1985 | 25.95 | 1:20.01 | |||||||
Kasper Egelund | 1995 | 25.85 | 1:45.86 | |||||||
Christian Lund | 1996 | 28.43 | 2:14.29 | |||||||
Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | 28.63 | 2:42.92 | |||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 29.94 | 3:12.86 | |||||||
Anders Pedersen | 1994 | 29.40 | 3:42.26 | |||||||
Steven Boer | 1985 | 27.02 | 4:09.28 | |||||||
Helene Jørgensen | 1995 | 28.83 | 4:38.11 | |||||||
3 | 1. Mannschaft Niebüll | 0 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 5:00.27 | ||||||
Lars-Kevin Klüver | 1996 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Wencke Steensen | 1992 | 30.02 | 57.96 | |||||||
Maurice Hage | 1998 | 31.43 | 1:29.39 | |||||||
Kerrin Steensen | 1990 | 31.93 | 2:01.32 | |||||||
Jeffrey Ketzscher | 1998 | 30.57 | 2:31.89 | |||||||
Theresa Albers | 1992 | 33.13 | 3:05.02 | |||||||
Elias Christiansen | 1999 | 32.27 | 3:37.29 | |||||||
Mareike Sophie Suhr | 1993 | 30.24 | 4:07.53 | |||||||
Frank Erdmann | 1992 | 27.20 | 4:34.73 | |||||||
Jan-Hendrik Suhr | 1991 | 25.54 | 5:00.27 | |||||||
4 | Nyborg Mix 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:04.17 | ||||||
Patrick Terp | 1994 | 29.80 | 29.80 | |||||||
Stine Johansen | 1997 | 30.86 | 1:00.66 | |||||||
Steven Carney | 1994 | 27.46 | 1:28.12 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 32.36 | 2:00.48 | |||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 29.20 | 2:29.68 | |||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 30.01 | 2:59.69 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 30.01 | 3:29.70 | |||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 30.72 | 4:00.42 | |||||||
Natascha Zender | 1997 | 32.83 | 4:33.25 | |||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 30.92 | 5:04.17 | |||||||
5 | Berns Mix 2 | 0 | Bernstorffsminde | 5:13.37 | ||||||
Niels Mortensen | 1995 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 29.33 | 1:00.58 | |||||||
Frida Dalgaard | 1995 | 29.83 | 1:30.41 | |||||||
Camilla L. Jacobsen | 1994 | 30.37 | 2:00.78 | |||||||
Pernille Valentin Jensen | 1995 | 34.16 | 2:34.94 | |||||||
Simone Martinsen | 1994 | 30.61 | 3:05.55 | |||||||
Cecilie Lundsfryd | 1994 | 32.52 | 3:38.07 | |||||||
Anne Henriksen | 1996 | 32.09 | 4:10.16 | |||||||
Trine Vendelboe | 1995 | 33.57 | 4:43.73 | |||||||
Hildur Á Fløtti | 1993 | 29.64 | 5:13.37 | |||||||
6 | Tsk Stjernemix | 0 | Tommerup Svømme Klub | 5:34.72 | ||||||
Jacob Larsen | 1992 | 29.69 | 29.69 | |||||||
Natasja Simonsen | 1995 | 34.72 | 1:04.41 | |||||||
Anne Beyer | 1995 | 32.83 | 1:37.24 | |||||||
Ninna Frydendal | 1995 | 33.72 | 2:10.96 | |||||||
Shiva Leisner | 1995 | 34.93 | 2:45.89 | |||||||
Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | 38.17 | 3:24.06 | |||||||
Petrine Stryhn | 1998 | 36.70 | 4:00.76 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 33.83 | 4:34.59 | |||||||
Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 31.16 | 5:05.75 | |||||||
Anders Trab | 1995 | 28.97 | 5:34.72 | |||||||
7 | Mix 2 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:36.11 | ||||||
Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 31.55 | 1:03.05 | |||||||
Cecilie Toftelund | 1996 | 33.96 | 1:37.01 | |||||||
Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | 35.10 | 2:12.11 | |||||||
Mathias Poulsen | 1996 | 30.45 | 2:42.56 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 34.87 | 3:17.43 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 34.44 | 3:51.87 | |||||||
Frederik Larsen | 1998 | 34.66 | 4:26.53 | |||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 35.67 | 5:02.20 | |||||||
Stine Flensburg | 1996 | 33.91 | 5:36.11 | |||||||
8 | Svendborg 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 5:41.20 | ||||||
Sophia Møller | 1997 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Cecilie Brink | 1997 | 36.09 | 1:12.93 | |||||||
Matilda Holse | 1998 | 37.79 | 1:50.72 | |||||||
Frida Frydendal | 1999 | 34.80 | 2:25.52 | |||||||
Alberte Back Schmidt | 1999 | 34.00 | 2:59.52 | |||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 36.51 | 3:36.03 | |||||||
Liv Strømkjær | 1996 | 31.11 | 4:07.14 | |||||||
Mathilde Kallesøe | 1993 | 31.85 | 4:38.99 | |||||||
Lau Reese-Petersen | 1995 | 32.44 | 5:11.43 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 29.77 | 5:41.20 | |||||||
9 | 1. Mannschaft Buxtehuder | 0 | Buxtehuder Schwimmclub | 5:51.26 | ||||||
Nicole Münzenberg | 1995 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Jannik Ruhnke | 1998 | 39.44 | 1:18.46 | |||||||
Athena Dammert | 1993 | 33.31 | 1:51.77 | |||||||
Abbas Zein | 1998 | 35.50 | 2:27.27 | |||||||
Charlotta Radtke | 1999 | 38.95 | 3:06.22 | |||||||
Alexander Tobaben | 1994 | 32.80 | 3:39.02 | |||||||
Daniela Schwantes | 1996 | 35.99 | 4:15.01 | |||||||
Mark Vincent Pape | 1997 | 34.09 | 4:49.10 | |||||||
Josephin Appenrodt | 1994 | 33.70 | 5:22.80 | |||||||
Simon Ecks | 1994 | 28.46 | 5:51.26 | |||||||
10 | Nyborg Mix 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:51.52 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Rasmus Kristensen | 1997 | 35.31 | 1:08.88 | |||||||
Ida Schmidt | 1997 | 38.01 | 1:46.89 | |||||||
Morten Høybye Olesen | 1997 | 31.89 | 2:18.78 | |||||||
Camilla B. Kristensen | 1997 | 34.59 | 2:53.37 | |||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 35.28 | 3:28.65 | |||||||
Fie Mortensen | 1997 | 37.01 | 4:05.66 | |||||||
Jacob Schøler | 1998 | 38.85 | 4:44.51 | |||||||
Silke Meyer | 1998 | 33.58 | 5:18.09 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 33.43 | 5:51.52 | |||||||
11 | Billstedt 1. Mannschaft | 0 | Tv Gut Heil Billstedt | 6:11.51 | ||||||
Neele Ludwig | 1990 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Ilja Wolfsohn | 1997 | 34.17 | 1:07.36 | |||||||
Elena Bogomolova | 1995 | 39.30 | 1:46.66 | |||||||
Fatih Beköz | 1998 | 37.69 | 2:24.35 | |||||||
Julia Corth | 1996 | 43.02 | 3:07.37 | |||||||
Danilo Wilm | 2000 | 42.16 | 3:49.53 | |||||||
Victoria Afanasjev | 1999 | 38.85 | 4:28.38 | |||||||
Denis Klonowski | 1998 | 38.50 | 5:06.88 | |||||||
Antonio Aykurt | 1998 | 34.82 | 5:41.70 | |||||||
Janne Ludwig | 1994 | 29.81 | 6:11.51 | |||||||
12 | Mix 3 Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 6:28.84 | ||||||
Sofie Hald | 1999 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 38.59 | 1:15.80 | |||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 37.23 | 1:53.03 | |||||||
Sofie A. Pedersen | 1999 | 42.17 | 2:35.20 | |||||||
Lauritz Bech | 1998 | 36.36 | 3:11.56 | |||||||
Cecilie Ahrentsen | 1998 | 39.16 | 3:50.72 | |||||||
Silja Kirkegård | 1998 | 43.40 | 4:34.12 | |||||||
Victoria Snedevind | 1996 | 36.76 | 5:10.88 | |||||||
Frida Borup Christensen | 1999 | 39.69 | 5:50.57 | |||||||
Karen Bilner Lund | 1999 | 38.27 | 6:28.84 | |||||||
13 | Nyborg Mix 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 7:40.02 | ||||||
Karoline Larsson | 2000 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Tobias Mejdahl | 1999 | 48.35 | 1:22.17 | |||||||
Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 51.74 | 2:13.91 | |||||||
Sørine M Gadegaard | 1998 | 40.21 | 2:54.12 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 51.22 | 3:45.34 | |||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 47.75 | 4:33.09 | |||||||
Laura Schmidt | 1998 | 45.47 | 5:18.56 | |||||||
Emma Larsson | 1999 | 31.88 | 5:50.44 | |||||||
Hans-Einar Elnegaard | 2001 | 58.70 | 6:49.14 | |||||||
Thomas Kristensen | 2000 | 50.88 | 7:40.02 | |||||||
- | Berns Mix 1 | 0 | Bernstorffsminde | DSQ | tyvstart 6sv | |||||
Florian Fries | 1995 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 25.67 | 52.36 | |||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 24.83 | 1:17.19 | |||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 25.86 | 1:43.05 | |||||||
Joakim Dam Hansen | 1994 | 27.77 | 2:10.82 | |||||||
- | Nyborg Mix 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart sv 1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |