Results for RSK International 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | 31.Internationale Svmmestvne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stvne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangr | Ringe Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 2010-11-27 |
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 17 - 60 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svmmeklub | 1:16.25 | ||||||
2 | Anna Prllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 1:16.52 | ||||||
3 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 1:20.44 | ||||||
4 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rot Weiss Niebll | 1:21.75 | ||||||
- | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebll | DSQ | ej forsat bevgelse | |||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svmmeklub | 1:09.07 | ||||||
2 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svmmeklub | 1:14.32 | ||||||
3 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svmme Klub | 1:15.36 | ||||||
4 | Janne Ludwig | 1994 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:16.44 | ||||||
5 | Simone Martinsen | 1994 | Svmmeklubben Syd | 1:17.39 | ||||||
6 | Tina Rttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 1:19.99 | ||||||
7 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:26.52 | ||||||
8 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 1:55.02 | ||||||
- | Ditte Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 15 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svmmeklub | 1:11.68 | ||||||
2 | Helene Jrgensen | 1995 | Ringe Svmme Klub | 1:12.16 | ||||||
3 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svmme Klub | 1:19.07 | ||||||
4 | Anne Beyer | 1995 | Tommerup Svmme Klub | 1:20.76 | ||||||
5 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svmme Klub | 1:26.77 | ||||||
6 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | O.S.L.F. | 1:28.16 | ||||||
7 | Lena Holtvlwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 1:29.98 | ||||||
8 | Nicole Mnzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:51.12 | ||||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Matilde Schrder | 1996 | Svendborg Svmme Klub | 1:13.39 | ||||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svmme Klub | 1:14.79 | ||||||
3 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svmme Klub | 1:15.04 | ||||||
4 | Liv Strmkjr | 1996 | Svendborg Svmme Klub | 1:15.94 | ||||||
5 | Sofie K Jrgensen | 1996 | Nyborg Svmmeklub | 1:16.86 | ||||||
6 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svmme Klub | 1:21.49 | ||||||
7 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:30.04 | ||||||
8 | Kathrine Sejer Srensen | 1996 | Tommerup Svmme Klub | 1:32.55 | ||||||
- | Jaqueline Gtz | 1996 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bev. 75m | |||||
- | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svmmeklub | 1:13.23 | ||||||
2 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svmme Klub | 1:16.99 | ||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svmmeklub | 1:19.11 | ||||||
4 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:20.13 | ||||||
5 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svmmeklub | 1:21.05 | ||||||
6 | Sofie Hjortshj | 1997 | Tommerup Svmme Klub | 1:28.07 | ||||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 1:29.36 | ||||||
8 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svmmeklub | 1:35.24 | ||||||
9 | Cecilie Brink | 1997 | Svendborg Svmme Klub | 1:36.24 | ||||||
10 | Sophia Mller | 1997 | Svendborg Svmme Klub | 1:41.71 | ||||||
11 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svmmeklub | 1:42.23 | ||||||
12 | Katrine Hansen | 1997 | Ringe Svmme Klub | 1:55.82 | ||||||
- | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Louise Madsen | 1997 | Svendborg Svmme Klub | DNS | ||||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svmmeklub | 1:22.01 | ||||||
2 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svmme Klub | 1:25.86 | ||||||
3 | Helene Grnnegaard | 1998 | Ringe Svmme Klub | 1:27.03 | ||||||
4 | Neele Punt | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:27.93 | ||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 1:28.32 | ||||||
6 | Silja Kirkegrd | 1998 | Ringe Svmme Klub | 1:37.59 | ||||||
7 | Srine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svmmeklub | 1:47.25 | ||||||
8 | Marina Burghard | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:49.42 | ||||||
9 | Louisa Kronemeyer | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:56.99 | ||||||
- | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | Nyborg Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Birte Mundt | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bev 75m | |||||
- | Petrine Stryhn | 1998 | Tommerup Svmme Klub | DSQ | ej forsat bev 50m | |||||
- | Sophie Lund Mller | 1998 | Odense Svmme Klub | DSQ | ej forsat bev 25m | |||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svmmeklub | 1:22.59 | ||||||
2 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svmme Klub | 1:27.66 | ||||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svmme Klub | 1:28.77 | ||||||
4 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 1:30.02 | ||||||
5 | Marie Weinbach | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebll | 1:37.32 | ||||||
6 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 1:37.46 | ||||||
7 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebll | 1:37.49 | ||||||
8 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:38.37 | ||||||
9 | Julia Mller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:38.92 | ||||||
10 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svmme Klub | 1:40.38 | ||||||
11 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:41.31 | ||||||
12 | Fie Frank | 1999 | Ringe Svmme Klub | 1:49.74 | ||||||
13 | Signe Strmose | 1999 | Nyborg Svmmeklub | 1:50.78 | ||||||
14 | Emilie Schleimann | 1999 | Svendborg Svmme Klub | 1:57.85 | ||||||
15 | Cecilie Jensen | 1999 | Ringe Svmme Klub | 2:01.03 | ||||||
16 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | Ringe Svmme Klub | 2:01.58 | ||||||
17 | Amalie Skov | 1999 | Ringe Svmme Klub | 2:02.60 | ||||||
18 | Freja Linde | 1999 | Ringe Svmme Klub | 2:03.35 | ||||||
19 | Emma Larsson | 1999 | Nyborg Svmmeklub | 2:04.24 | ||||||
20 | Catharina May Vedkir | 1999 | Svendborg Svmme Klub | 2:19.48 | ||||||
21 | Judith Fitschen | 1999 | Tvg Drochtersen | 2:36.71 | ||||||
- | Julie Nielsen | 1999 | Ringe Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Maria Mortense | 1999 | Ringe Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Frida Borup Christensen | 1999 | Ringe Svmme Klub | DSQ | ej forsta bev 75m | |||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 10 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svmmeklub | 1:44.51 | ||||||
2 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svmmeklub | 1:48.89 | ||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svmme Klub | 1:50.79 | ||||||
4 | Lene Petersen | 2000 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:59.98 | ||||||
5 | Isabell Damrath | 2000 | Waspo Nordhorn | 2:01.58 | ||||||
6 | Jasmin Pietz | 2000 | Tvg Drochtersen | 2:02.77 | ||||||
7 | Nane Winkelmann | 2000 | Waspo Nordhorn | 2:12.36 | ||||||
- | Alberte Antje Kallese | 2000 | Svendborg Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Karoline Larsson | 2000 | Nyborg Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 19, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 9 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Karina Hybye Olesen | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 1:49.94 | ||||||
2 | Karoline Kjr | 2001 | Ringe Svmme Klub | 1:55.74 | ||||||
3 | Nadine Klive | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 1:59.91 | ||||||
4 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 2:06.86 | ||||||
5 | Caroline Larsen | 2001 | Ringe Svmme Klub | 2:08.56 | ||||||
6 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svmmeklub | 2:16.85 | ||||||
7 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 2:22.76 | ||||||
- | Caroline Worrell | 2001 | Svendborg Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Alina Bohlen | 2001 | Waspo Nordhorn | DSQ | brystben ved 25m v | |||||
- | Camille Hertzog | 2001 | Ringe Svmme Klub | DSQ | ingen berring v 50m | |||||
- | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | DSQ | afslutter p maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |