Resultater for RSK International 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:36.99 | ||||||
- | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej en forsat bev | |||||
- | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 2:44.82 | ||||||
2 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 2:44.91 | ||||||
3 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:13.39 | ||||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ej en forsat bev | |||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 2:20.21 | ||||||
2 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 2:28.53 | ||||||
3 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 2:37.32 | ||||||
4 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 2:40.30 | ||||||
5 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 2:50.31 | ||||||
6 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 2:50.74 | ||||||
7 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 3:08.16 | ||||||
8 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 3:25.35 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:29.19 | ||||||
2 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.95 | ||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 2:37.18 | ||||||
4 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 2:38.04 | ||||||
5 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 3:02.75 | ||||||
- | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 2:29.48 | ||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 2:40.15 | ||||||
3 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 2:42.36 | ||||||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:14.12 | ||||||
5 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 3:27.88 | ||||||
6 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 3:56.88 | ||||||
- | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:44.61 | ||||||
2 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 2:47.28 | ||||||
3 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:14.86 | ||||||
4 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:16.37 | ||||||
5 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 3:21.72 | ||||||
6 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 3:27.09 | ||||||
7 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 3:27.90 | ||||||
8 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:28.25 | ||||||
9 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 3:28.35 | ||||||
10 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 3:42.06 | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 3:09.80 | ||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 3:23.59 | ||||||
3 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 3:25.36 | ||||||
- | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:38.74 | ||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 3:53.80 | ||||||
- | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |