Results for RSK International 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.85 | ||||||
2 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 28.06 | ||||||
3 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 28.37 | ||||||
4 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.62 | ||||||
5 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 29.40 | ||||||
6 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 29.90 | ||||||
- | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Henrik Kingo | 1991 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Morten Dising | 1992 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.20 | ||||||
2 | Joakim Dam Hansen | 1994 | Flipper Gudskov | 29.83 | ||||||
3 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.95 | ||||||
4 | Hjørtur Á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 32.00 | ||||||
5 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.60 | ||||||
6 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 32.95 | ||||||
7 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.69 | ||||||
8 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 35.86 | ||||||
9 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.59 | ||||||
- | Gustav Ranum Grønsdal | 1994 | Tommerup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 27.74 | ||||||
2 | Florian Fries | 1995 | Tønder Svømmeklub | 29.83 | ||||||
3 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 30.32 | ||||||
4 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 31.81 | ||||||
5 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 31.88 | ||||||
6 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 32.07 | ||||||
7 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 32.88 | ||||||
8 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 46.35 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.55 | ||||||
2 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
3 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.05 | ||||||
4 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 39.41 | ||||||
5 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 45.67 | ||||||
6 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 45.79 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.35 | ||||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 35.09 | ||||||
3 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.44 | ||||||
4 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.45 | ||||||
5 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.98 | ||||||
6 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 41.30 | ||||||
7 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 52.86 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 36.27 | ||||||
2 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 39.87 | ||||||
3 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.90 | ||||||
4 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 43.36 | ||||||
5 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 43.80 | ||||||
6 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 43.98 | ||||||
7 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.19 | ||||||
8 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 45.48 | ||||||
9 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 48.19 | ||||||
10 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.25 | ||||||
11 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 49.46 | ||||||
12 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.52 | ||||||
13 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 51.67 | ||||||
14 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 53.29 | ||||||
15 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 55.88 | ||||||
16 | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:02.12 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 38.89 | ||||||
2 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 44.49 | ||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.59 | ||||||
4 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 45.02 | ||||||
5 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 52.50 | ||||||
- | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 49.23 | ||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 51.84 | ||||||
3 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 56.68 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 53.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |