Resultater for RSK International 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wencke Steensen | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 33.86 | ||||||
2 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 35.11 | ||||||
3 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 35.76 | ||||||
4 | Neele Ludwig | 1990 | Tv Gut Heil Billstedt | 35.84 | ||||||
5 | Athena Dammert | 1993 | Buxtehuder Schwimmclub | 38.32 | ||||||
- | Nadine Wever | 1993 | Tv Gut Heil Billstedt | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.80 | ||||||
2 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 33.15 | ||||||
3 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 33.78 | ||||||
4 | Josephin Appenrodt | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 38.34 | ||||||
5 | Lisa Becker | 1994 | Sv Preussen Reinfeld | 47.26 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.38 | ||||||
2 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 33.22 | ||||||
3 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 36.44 | ||||||
4 | Melina Poll | 1995 | Waspo Nordhorn | 39.25 | ||||||
5 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 41.19 | ||||||
6 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 43.95 | ||||||
7 | Nicole Münzenberg | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 48.03 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 31.86 | ||||||
2 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 32.13 | ||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.97 | ||||||
4 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 37.39 | ||||||
5 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 38.33 | ||||||
6 | Daniela Schwantes | 1996 | Buxtehuder Schwimmclub | 39.02 | ||||||
7 | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | 41.20 | ||||||
8 | Luisa Gunia | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | 47.12 | ||||||
9 | Julia Corth | 1996 | Tv Gut Heil Billstedt | 52.44 | ||||||
- | Lea Sophie Brüss | 1996 | Sv Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asymetrisk armtag | |||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 34.06 | ||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.68 | ||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.08 | ||||||
4 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.44 | ||||||
5 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.83 | ||||||
6 | Emilie Ellehus | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 44.76 | ||||||
7 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 46.85 | ||||||
8 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 49.27 | ||||||
9 | Kanita Doric | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 50.61 | ||||||
10 | Sarah Kronbügel | 1997 | Sv Preussen Reinfeld | 55.17 | ||||||
- | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 37.69 | ||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.92 | ||||||
3 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 41.03 | ||||||
4 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 42.17 | ||||||
5 | Apolonia Jacobs | 1998 | Waspo Nordhorn | 43.77 | ||||||
6 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.57 | ||||||
7 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 45.72 | ||||||
8 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 46.01 | ||||||
9 | Lucy Rastetter | 1998 | Tvg Drochtersen | 51.45 | ||||||
10 | Jasmin Kirschke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 56.37 | ||||||
11 | Corinna Miketiuk | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:05.23 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.12 | ||||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 38.64 | ||||||
3 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 42.96 | ||||||
4 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 43.35 | ||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.55 | ||||||
6 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.62 | ||||||
7 | Sofie Hald | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.73 | ||||||
8 | Victoria Afanasjev | 1999 | Tv Gut Heil Billstedt | 47.00 | ||||||
9 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 49.74 | ||||||
10 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimmclub | 51.56 | ||||||
11 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 55.85 | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 46.19 | ||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 46.68 | ||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 51.81 | ||||||
4 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.90 | ||||||
5 | Lil Todzy | 2000 | Sv Preussen Reinfeld | 58.09 | ||||||
- | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gina-Marie Nonne | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 55.00 | ||||||
2 | Lena Ruge | 2002 | Sv Preussen Reinfeld | 1:17.94 | ||||||
- | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |