Tulokset RSK International 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.35 | ||||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.49 | ||||||
3 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 1:04.88 | ||||||
4 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 1:05.00 | ||||||
5 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.34 | ||||||
6 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 1:08.20 | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 1:02.44 | ||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 1:02.82 | ||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.87 | ||||||
4 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.55 | ||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.78 | ||||||
6 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:12.05 | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:07.61 | ||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 1:08.85 | ||||||
3 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 1:10.82 | ||||||
4 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:13.03 | ||||||
5 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.27 | ||||||
- | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:16.66 | ||||||
2 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:18.71 | ||||||
3 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:26.19 | ||||||
4 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:26.25 | ||||||
5 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:31.68 | ||||||
- | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | ej berør. v/vend.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 28 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |