Tulokset Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.42 | 1:06.15 | |||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.86 | 1:06.23 | |||||
3 | Nikolaj Borup | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.38 | 1:12.09 | |||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.13 | 1:13.39 | |||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.53 | 1:15.06 | |||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.69 | 1:15.93 | |||||
7 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.96 | 1:16.03 | |||||
8 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.95 | 1:16.16 | |||||
9 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 35.52 | 1:17.52 | |||||
10 | Morten Thomsen | 1997 | Struer Svømmeklub | 37.14 | 1:17.86 | |||||
11 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.53 | 1:19.95 | |||||
12 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.94 | 1:20.80 | |||||
13 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.59 | 1:22.30 | |||||
14 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 38.56 | 1:23.17 | |||||
15 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.16 | 1:23.41 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | Odder IGF | 34.66 | 1:15.22 | |||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.29 | 1:18.58 | |||||
3 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 36.15 | 1:19.26 | |||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.51 | 1:19.97 | |||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.46 | 1:20.14 | |||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.46 | 1:20.47 | |||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 37.76 | 1:23.02 | |||||
8 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.11 | 1:24.10 | |||||
9 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.37 | 1:24.12 | |||||
10 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.56 | 1:26.29 | |||||
11 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | O.S.L.F. | 39.13 | 1:26.43 | |||||
12 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 37.88 | 1:26.46 | |||||
13 | David Hjort | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.86 | 1:28.80 | |||||
14 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.38 | 1:29.64 | |||||
15 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 42.11 | 1:29.89 | |||||
16 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.85 | 1:31.62 | |||||
17 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 40.52 | 1:31.77 | |||||
18 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 39.02 | 1:32.13 | |||||
19 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.07 | 1:32.66 | |||||
20 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | 1:33.35 | |||||
21 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.21 | 1:34.25 | |||||
22 | Andreas H. Hansen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.30 | 1:44.88 | |||||
- | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:06 |