Resultater for Joulukarkelot
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
11 12 2021 - 11 12 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P-13, P-16, M 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
+0.62 |
418 |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.94 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
325 |
1:20.42 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
310 |
1:21.70 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(-11.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
309 |
1:21.79 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
291 |
1:23.51 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
287 |
1:23.82 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.87 |
268 |
1:25.73 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.57 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
+0.84 |
251 |
1:27.68 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.09 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
+0.81 |
239 |
1:29.15 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
230 |
1:30.32 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.60 |
203 |
1:34.12 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.59 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
200 |
1:34.58 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.93 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matias Jääskeläinen |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
191 |
1:36.05 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otso Tuisku |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
182 |
1:37.61 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.74 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.79 |
181 |
1:37.72 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lenni Parpola |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+1.04 |
173 |
1:39.19 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Artem Chornyi |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
168 |
1:40.19 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valtteri Vaahtola |
2009 |
Vanders |
+0.74 |
156 |
1:42.65 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.87 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarre Tuikkala |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
145 |
1:45.11 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.90 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.91 |
145 |
1:45.18 |
+31.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.22 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
134 |
1:47.90 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.00 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
126 |
1:50.32 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
121 |
1:51.81 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Niemi |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.82 |
120 |
1:52.19 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Atte Tuulos |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.78 |
103 |
1:57.81 |
+43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Ville Vähäkoski |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Mähönen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P-13, P-16, M 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasperi Haverinen |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
380 |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Santeri Salonen |
2005 |
Heinolan Isku |
+0.69 |
365 |
1:17.43 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Pulkkinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
335 |
1:19.61 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
317 |
1:21.12 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
307 |
1:21.95 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
296 |
1:23.03 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Eino Mikael Ahonen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
279 |
1:24.64 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.03 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.85 |
266 |
1:26.04 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.28 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Kokki |
2007 |
Simmis Wanda ry |
+0.92 |
130 |
1:49.04 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.13 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Rintauinti P-13, P-16, M 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
+0.76 |
735 |
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.24 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
448 |
1:12.29 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 11.12.2021 17.47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-12-2021 17.57.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|