Resultater for IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | LR IKM 2010 alkukilpailut PS | Tulostuspäivämäärä | 21 marraskuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 18:03 | |||
Järjestäjä | KemTU, KemUS | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 20 marraskuu 2010 |
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 32.61 | 1:07.73 | |||||
2 | Noora Ankkuri | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 33.72 | 1:10.85 | |||||
3 | Enni Hukka | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 33.45 | 1:11.75 | |||||
4 | Jenni Eteläinen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 33.88 | 1:12.13 | |||||
5 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 36.65 | 1:15.47 | |||||
6 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uimaseura | 36.62 | 1:16.01 | |||||
7 | Maria Räisänen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 36.58 | 1:16.49 | |||||
8 | Iiris Kurth | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 36.56 | 1:17.18 | |||||
9 | Aino Airaksinen | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 36.38 | 1:18.04 | |||||
10 | Hanna-Kaisa Metsävainio | 1997 | Oulun Uimaseura | 37.23 | 1:19.03 | |||||
11 | Annika Immonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 37.33 | 1:19.26 | |||||
12 | Roosa Kesonen | 1997 | Haukiputaan Heitto | 39.54 | 1:21.19 | |||||
13 | Veronica Aura | 1997 | Oulun Lohet | 1:23.19 | 1:23.19 | |||||
14 | Laura Tyni | 1997 | Oulun Lohet | 1:28.17 | 1:28.17 | |||||
- | Katariina Konu | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Miia Rautio | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 14 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ida Ijäs | 1996 | Oulun Uimaseura | 31.28 | 1:04.21 | |||||
2 | Sanni Siurua | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 32.10 | 1:05.53 | |||||
3 | Moona Mankinen | 1996 | Kuusamon Erä-Veikot | 32.10 | 1:05.63 | |||||
4 | Oona Kerttula | 1996 | Oulun Uimaseura | 31.61 | 1:05.64 | |||||
5 | Iida-Mari Posio | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 31.69 | 1:06.36 | |||||
6 | Elli Lukkarinen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 32.28 | 1:06.69 | |||||
7 | Lottamari Virtanen | 1996 | Kempeleen Pyrintö | 32.85 | 1:07.48 | |||||
8 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 32.72 | 1:08.06 | |||||
9 | Lilja Jämsä | 1996 | Oulun Uimaseura | 32.87 | 1:08.09 | |||||
10 | Heidi Ruonavaara | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 33.20 | 1:09.88 | |||||
11 | Johanna Reipakka | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 33.25 | 1:10.20 | |||||
12 | Venla Kallinen | 1996 | Oulun Lohet | 33.80 | 1:10.86 | |||||
13 | Noora Nyman | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 34.66 | 1:11.77 | |||||
14 | Janette Karppinen | 1996 | Oulun Lohet | 34.46 | 1:11.84 | |||||
15 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 34.15 | 1:12.94 | |||||
16 | Aino Siira | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 34.88 | 1:13.16 | |||||
17 | Alina Juutinen | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 35.00 | 1:14.14 | |||||
18 | Emilia Satta | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | 37.67 | 1:20.60 | |||||
19 | Tiina Hautajärvi | 1996 | Haukiputaan Heitto | 39.87 | 1:23.24 | |||||
20 | Veera Hartikainen | 1996 | Oulun Lohet | 1:29.49 | 1:29.49 | |||||
- | Krista Toivonen | 1996 | Swimming Club Rovaniemi | DNF | ||||||
Laji 49, T13,14,15 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 15 v |
T15 IKU-ennätys Lotta Nevalainen, VuUS, 56,09 2009 |
T14 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 57,78 2001 |
T13 IKU-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 58,10 2000 |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Nina Ilola | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 29.55 | 1:01.39 | |||||
2 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 31.02 | 1:03.61 | |||||
3 | Oona Laukkanen | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 30.34 | 1:04.36 | |||||
4 | Sanna Miesmaa | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 31.50 | 1:05.13 | |||||
5 | Mira Ylikärppä | 1995 | Kemin Työväen Uimarit | 31.28 | 1:05.28 | |||||
6 | Janna Juntura | 1995 | Swimming Club Rovaniemi | 31.66 | 1:05.78 | |||||
7 | Oona Väärni | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 33.62 | 1:11.81 | |||||
8 | Roosa Kurttila | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.34 | 1:15.53 | |||||
9 | Veera Petäsnoro | 1995 | Oulun Lohet | 1:25.08 | 1:25.08 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 21 marraskuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 18:03 |