2017-11-23   02:41:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

20.11. Lauantaiaamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2010 alkukilpailut HKS    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:12   
  Järjestäjä  Koovee,TaTU,TaUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  20 marraskuu 2010         
 
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 13 v 
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Enni Toiviainen  1997    520  32.37  1:12.06  1:59.31    2:34.97   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Josefiina Ala-Seppälä  1997    499  33.39  1:14.88  1:59.96    2:37.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Alina Josephson  1997    495  34.77  1:12.86  2:00.07    2:37.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Mäkelä  1997    492  34.12  1:13.48  2:00.89    2:37.80   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Taika Koponen  1997    476  35.96  1:16.09  2:02.25    2:39.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tiia Nieminen  1997    451  36.12  1:18.85  2:04.50    2:42.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Nea Hyvärinen  1997    424  36.37  1:21.40  2:07.41    2:45.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Pinja Vekka  1997    328  38.69  1:24.46  2:17.62    3:00.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Roosa Tynkkynen  1997    316  39.94  1:26.57  2:20.16    3:03.02   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
10  Katariina Linha  1997    308  40.82  1:26.99  2:22.23    3:04.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
11  Linnea Niemelä  1997    301  42.12  1:29.42  2:22.30    3:05.86   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Maiju Mäenpää  1997    264  43.53  1:35.94  2:29.28    3:14.31   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Vilma Lamminen  1997    262  41.96  1:32.06  2:30.47    3:14.74   
  Koovee                   
                     
14  Sofia Kattelus  1997    207  50.00  1:45.19  2:43.66    3:30.49   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Kirsi Jokelainen  1997    203  48.94  1:48.30  2:44.54    3:31.84   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Iiris Harjunpää  1997              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Minna Korkeasalo  1997              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v 
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viliina Vekkeli  1996    623  30.40  1:09.38  1:51.22    2:25.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vaula Vekkeli  1996    593  31.94  1:11.31  1:54.62    2:28.31   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emilia Lahtinen  1996    563  32.54  1:12.15  1:55.82    2:30.89   
  Koovee                   
                     
Kamilla Ryöti  1996    500  33.05  1:13.74  1:58.27    2:36.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Katarina Mustonen  1996    486  34.06  1:15.82  2:02.43    2:38.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Anni Rajamäki  1996    476  34.77  1:16.85  2:01.22    2:39.55   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Emma Nieminen  1996    469  34.21  1:15.20  2:02.88    2:40.42   
  Koovee                   
                     
Elisabet Hyppönen  1996    468  33.63  1:16.38  2:04.94    2:40.54   
  Koovee                   
                     
Laura Salonen  1996    430  36.26  1:21.10  2:05.97    2:45.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
10  Sara Javanainen  1996    427  35.02  1:16.48  2:04.63    2:45.51   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Oona Keljo  1996    356  39.59  1:25.63  2:16.71    2:55.82   
  Koovee                   
                     
12  Saga Vilponen  1996    316  41.77  1:28.08  2:23.39    3:02.84   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
13  Annika Niemi  1996    307  41.35  1:29.56  2:22.52    3:04.72   
  Heinolan Isku                   
                     
14  Tea-Leena Karhinen  1996    306  40.68  1:31.30  2:23.41    3:04.83   
  Heinolan Isku                   
                     
15  Viivi Saari  1996    285  40.68  1:32.32  2:26.87    3:09.36   
  Heinolan Isku                   
                     
16  Ida-Maria Alajääskö  1996    222  44.18  1:35.51  2:37.29    3:25.91   
  Nokian Pyry                   
                     
Sonja Tykkyläinen  1996              DNF   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Veera Elimäki  1996              DSQ   
  Koovee                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v 
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Selma Ucar  1995    560  32.08  1:11.63  1:56.22    2:31.14   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Vera Viitasuo  1995    490  34.38  1:16.28  1:59.54    2:38.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasmin Honkamäki  1995    488  33.20  1:14.35  2:02.55    2:38.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Sofi Liinpää  1995    399  36.11  1:18.66  2:07.97    2:49.25   
  Koovee                   
                     
Roosa Laine  1995    392  35.61  1:21.38  2:11.67    2:50.20   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Heidi Alonen  1995    252  42.62  1:35.82  2:31.65    3:17.18   
  Uimaseura Kangasalan Ku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.20  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2010 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  16:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare