Tulokset Höstsimiaden 2010 VSSF
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 1, 200m Medley Fl 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.40 | 1:19.00 | 2:09.14 | 2:47.04 | |||
2 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.02 | 1:20.80 | 2:13.07 | 2:51.88 | |||
3 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.68 | 1:24.95 | 2:15.53 | 2:56.07 | |||
4 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.64 | 1:27.44 | 2:21.04 | 3:01.69 | |||
5 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 39.55 | 1:27.29 | 2:21.50 | 3:01.75 | |||
6 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.93 | 1:27.24 | 2:22.40 | 3:04.65 | |||
7 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.66 | 1:26.85 | 2:23.24 | 3:07.55 | |||
8 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 40.78 | 1:31.96 | 2:28.78 | 3:11.63 | |||
9 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.86 | 1:34.13 | 2:28.88 | 3:11.69 | |||
10 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 46.20 | 1:37.26 | 2:29.55 | 3:14.71 | |||
11 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.78 | 1:32.19 | 2:31.34 | 3:17.37 | |||
12 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 45.57 | 1:40.37 | 2:36.44 | 3:24.13 | |||
13 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.00 | 1:41.47 | 2:46.77 | 3:34.92 | |||
14 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.65 | 1:50.00 | 2:57.48 | 3:46.43 | |||
- | Veronica Almqvist | 1998 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elin Alaei | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Hedvig Olsson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 2, 200m Medley Po 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 37.89 | 1:19.51 | 2:06.57 | 2:44.31 | |||
2 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.36 | 1:21.40 | 2:08.62 | 2:47.00 | |||
3 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.61 | 1:18.44 | 2:10.51 | 2:49.08 | |||
4 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 36.18 | 1:16.90 | 2:11.29 | 2:53.67 | |||
5 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 41.68 | 1:27.50 | 2:19.46 | 2:57.03 | |||
6 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.98 | 1:24.74 | 2:17.60 | 2:58.49 | |||
7 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 39.77 | 1:27.34 | 2:20.96 | 3:01.23 | |||
8 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.67 | 1:27.46 | 2:18.03 | 3:01.25 | |||
9 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 40.08 | 1:24.83 | 2:22.07 | 3:03.70 | |||
10 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 43.33 | 1:33.47 | 2:32.92 | 3:16.44 | |||
11 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 45.62 | 1:37.06 | 2:36.79 | 3:19.70 | |||
12 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 48.74 | 1:42.39 | 2:42.97 | 3:27.93 | |||
13 | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 32.63 | 1:43.46 | 2:44.45 | 3:35.30 | |||
- | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Elvir Velagic | 1998 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 3, 100m Medley Fl 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 36.28 | 1:15.11 | |||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.99 | 1:15.27 | |||||
3 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.85 | 1:29.48 | |||||
4 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 42.57 | 1:30.94 | |||||
5 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 42.60 | 1:31.75 | |||||
6 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 43.44 | 1:32.54 | |||||
7 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.68 | 1:36.06 | |||||
8 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 47.04 | 1:36.63 | |||||
9 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.39 | 1:36.64 | |||||
10 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 46.14 | 1:37.19 | |||||
11 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.62 | 1:39.28 | |||||
12 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 48.99 | 1:40.91 | |||||
13 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.35 | 1:42.19 | |||||
14 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.73 | 1:43.10 | |||||
15 | Frida Nilsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 48.52 | 1:43.82 | |||||
16 | Snit Ghirmazion | 1999 | Simklubben S 02 | 50.55 | 1:46.64 | |||||
17 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.33 | 1:49.06 | |||||
18 | Alva Kåresen | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 55.84 | 1:50.37 | |||||
19 | Emelie Widar | 1999 | Simklubben 1970 | 1:00.33 | 1:59.90 | |||||
- | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Johanna Forsström | 1999 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 4, 100m Medley Po 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.98 | 1:19.51 | |||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.71 | 1:20.58 | |||||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.52 | 1:22.35 | |||||
4 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 40.40 | 1:28.73 | |||||
5 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 42.67 | 1:28.91 | |||||
6 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 39.95 | 1:29.98 | |||||
7 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 43.58 | 1:31.94 | |||||
8 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 42.91 | 1:32.05 | |||||
9 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 43.66 | 1:33.72 | |||||
10 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 44.28 | 1:34.00 | |||||
11 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.09 | 1:36.54 | |||||
12 | Alexander Hayes | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.04 | 1:40.60 | |||||
13 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.02 | 1:40.98 | |||||
14 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 52.86 | 1:44.85 | |||||
15 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 50.10 | 1:44.89 | |||||
16 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 50.06 | 1:47.34 | |||||
- | Axl Svedlund-Selander | 1999 | Lysekils Simsällskap | DNF | ||||||
- | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Olsson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Julian Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 5, 100m Bröstsim Fl 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 42.66 | 1:28.63 | |||||
2 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.04 | 1:28.75 | |||||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.04 | 1:34.03 | |||||
4 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 45.73 | 1:36.03 | |||||
5 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 46.25 | 1:37.22 | |||||
6 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.61 | 1:37.29 | |||||
7 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.96 | 1:37.75 | |||||
8 | Maja Persson | 1998 | Simklubben Alingsås | 48.69 | 1:38.66 | |||||
9 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 46.77 | 1:39.19 | |||||
10 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 46.75 | 1:39.51 | |||||
11 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 48.23 | 1:41.27 | |||||
12 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 47.92 | 1:42.12 | |||||
13 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.64 | 1:42.66 | |||||
14 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 48.79 | 1:43.10 | |||||
15 | Matilda Löfstrand | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.48 | 1:43.50 | |||||
16 | Ida Helgesson | 1998 | Simklubben Alingsås | 50.62 | 1:46.72 | |||||
17 | Lovisa Brantsing | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 50.71 | 1:47.26 | |||||
18 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 50.79 | 1:47.60 | |||||
19 | Clara Szolnoky | 1998 | Simklubben S 02 | 51.18 | 1:48.82 | |||||
20 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 51.54 | 1:49.41 | |||||
21 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.18 | 1:52.29 | |||||
22 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 53.65 | 1:52.98 | |||||
23 | Hedvig Olsson | 1998 | Uddevalla Sim | 51.73 | 1:53.45 | |||||
24 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 53.69 | 1:54.61 | |||||
25 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 53.33 | 1:55.74 | |||||
26 | Maja Wennroth | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 52.79 | 1:55.78 | |||||
27 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.31 | 1:58.69 | |||||
28 | Nathalie Johansson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 58.61 | 2:07.19 | |||||
- | Jennifer Sjulander | 1998 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Veronica Almqvist | 1998 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Darholm | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Evelina Franzen | 1998 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 6, 100m Bröstsim Po 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.07 | 1:29.22 | |||||
2 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 43.46 | 1:31.71 | |||||
3 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.19 | 1:32.07 | |||||
4 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 44.42 | 1:32.63 | |||||
5 | Elvir Velagic | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 45.71 | 1:35.29 | |||||
6 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 45.72 | 1:36.17 | |||||
7 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 45.48 | 1:37.06 | |||||
8 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 46.21 | 1:37.47 | |||||
9 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 46.97 | 1:37.54 | |||||
10 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 45.71 | 1:37.58 | |||||
11 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 47.36 | 1:42.57 | |||||
12 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.21 | 1:42.65 | |||||
13 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 49.90 | 1:43.53 | |||||
14 | Christian Söderlund | 1998 | Simklubben S 02 | 50.85 | 1:45.41 | |||||
14 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 51.12 | 1:45.41 | |||||
16 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 50.14 | 1:46.21 | |||||
17 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 50.82 | 1:46.26 | |||||
18 | Olle Oldaeus | 1998 | Göteborg Sim | 49.46 | 1:46.44 | |||||
19 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 51.30 | 1:47.42 | |||||
20 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 51.69 | 1:49.14 | |||||
21 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 55.18 | 1:53.83 | |||||
22 | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.85 | 1:56.03 | |||||
23 | Hannes Bellvik | 1998 | Simklubben S 02 | 54.83 | 1:56.76 | |||||
24 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 57.11 | 2:00.16 | |||||
25 | Rickard Pettersson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:00.20 | 2:10.23 | |||||
26 | David Holmefalk | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:05.04 | 2:19.94 | |||||
- | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Arman Nakhaei | 1998 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Ahlbin | 1998 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 7, 100m Bröstsim Fl 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.64 | 1:27.37 | |||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 42.77 | 1:30.10 | |||||
3 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.32 | 1:33.22 | |||||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 46.91 | 1:37.95 | |||||
5 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.20 | 1:39.76 | |||||
6 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 46.68 | 1:40.25 | |||||
7 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 47.12 | 1:41.33 | |||||
8 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 47.42 | 1:41.43 | |||||
9 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 48.93 | 1:41.53 | |||||
10 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 48.59 | 1:41.89 | |||||
11 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.80 | 1:42.10 | |||||
12 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 48.46 | 1:42.77 | |||||
13 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 48.68 | 1:43.17 | |||||
14 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 50.65 | 1:45.09 | |||||
15 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 51.80 | 1:47.21 | |||||
16 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 50.57 | 1:48.26 | |||||
17 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 52.68 | 1:48.96 | |||||
18 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.88 | 1:49.63 | |||||
19 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.26 | 1:50.65 | |||||
20 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 51.65 | 1:51.05 | |||||
21 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 52.20 | 1:51.64 | |||||
22 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 51.37 | 1:53.70 | |||||
23 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.19 | 1:54.38 | |||||
24 | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 52.93 | 1:54.51 | |||||
25 | Alva Kåresen | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 54.44 | 1:54.54 | |||||
26 | Frida Nilsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 57.14 | 1:56.92 | |||||
27 | Elin Gustavsson | 1999 | Uddevalla Sim | 55.45 | 1:58.30 | |||||
28 | Snit Ghirmazion | 1999 | Simklubben S 02 | 55.81 | 1:59.94 | |||||
29 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 57.06 | 2:00.71 | |||||
30 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 57.46 | 2:02.10 | |||||
31 | Emelie Widar | 1999 | Simklubben 1970 | 57.99 | 2:05.07 | |||||
- | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Isabelle Pettersson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
- | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 8, 100m Bröstsim Po 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.94 | 1:30.12 | |||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 45.31 | 1:35.30 | |||||
3 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.59 | 1:38.84 | |||||
4 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 47.20 | 1:39.85 | |||||
5 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.82 | 1:40.36 | |||||
6 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 48.87 | 1:42.75 | |||||
7 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 49.60 | 1:44.88 | |||||
8 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 49.95 | 1:45.44 | |||||
9 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 51.27 | 1:48.73 | |||||
10 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.82 | 1:49.43 | |||||
11 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.09 | 1:49.47 | |||||
12 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 53.52 | 1:50.52 | |||||
13 | Hampus Hallin | 1999 | Göteborg Sim | 48.30 | 1:50.77 | |||||
14 | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | 52.46 | 1:51.07 | |||||
15 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.21 | 1:52.77 | |||||
16 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 53.71 | 1:53.57 | |||||
17 | William Ong A Kwie | 1999 | Lysekils Simsällskap | 52.14 | 1:54.01 | |||||
18 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 52.39 | 1:55.06 | |||||
19 | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 57.08 | 2:00.21 | |||||
20 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 58.64 | 2:02.73 | |||||
21 | Mathias Lindell | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 59.59 | 2:09.06 | |||||
- | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | David Olsson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Julian Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | DSQ | ||||||
- | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 9, 100m Frisim Fl 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.53 | 1:07.50 | |||||
2 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 33.57 | 1:07.87 | |||||
3 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.15 | 1:09.14 | |||||
4 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.47 | 1:11.51 | |||||
5 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.04 | 1:13.87 | |||||
6 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 35.72 | 1:14.27 | |||||
7 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 35.84 | 1:15.21 | |||||
8 | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | 35.95 | 1:15.53 | |||||
9 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.40 | 1:15.63 | |||||
10 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.77 | 1:16.11 | |||||
11 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 36.94 | 1:17.05 | |||||
12 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.35 | 1:17.19 | |||||
13 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.04 | 1:17.78 | |||||
14 | Clara Szolnoky | 1998 | Simklubben S 02 | 38.48 | 1:23.52 | |||||
15 | Maja Persson | 1998 | Simklubben Alingsås | 39.92 | 1:24.05 | |||||
16 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 39.29 | 1:24.28 | |||||
17 | Hedvig Olsson | 1998 | Uddevalla Sim | 39.03 | 1:24.87 | |||||
18 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.23 | 1:24.88 | |||||
19 | Elin Alaei | 1998 | Uddevalla Sim | 38.94 | 1:25.07 | |||||
20 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | 1:27.88 | |||||
21 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 40.25 | 1:28.29 | |||||
22 | Emma Darholm | 1998 | Göteborg Sim | 43.28 | 1:28.64 | |||||
23 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 41.52 | 1:29.12 | |||||
24 | Matilda Löfstrand | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.38 | 1:29.20 | |||||
25 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 42.58 | 1:29.29 | |||||
26 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 42.39 | 1:30.16 | |||||
27 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.33 | 1:33.85 | |||||
28 | Denise Persson | 1998 | Simklubben S 02 | 45.59 | 1:37.07 | |||||
29 | Evelina Franzen | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 47.18 | 1:39.06 | |||||
30 | Nathalie Johansson | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 50.05 | 1:45.21 | |||||
31 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 47.68 | 1:46.92 | |||||
32 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 51.42 | 1:48.32 | |||||
33 | Ida Helgesson | 1998 | Simklubben Alingsås | 51.12 | 1:48.68 | |||||
- | Lovisa Brantsing | 1998 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Veronica Almqvist | 1998 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 10, 100m Frisim Po 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.66 | 1:05.42 | |||||
2 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 31.55 | 1:05.87 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 32.45 | 1:08.37 | |||||
4 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.62 | 1:11.17 | |||||
5 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 34.50 | 1:11.48 | |||||
6 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 34.91 | 1:12.80 | |||||
7 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.60 | 1:13.43 | |||||
8 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.31 | 1:13.47 | |||||
9 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 35.86 | 1:14.09 | |||||
10 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 35.71 | 1:14.20 | |||||
11 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 36.09 | 1:14.95 | |||||
12 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 36.22 | 1:15.96 | |||||
13 | Christian Söderlund | 1998 | Simklubben S 02 | 37.50 | 1:18.04 | |||||
14 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.97 | 1:18.46 | |||||
15 | Arman Nakhaei | 1998 | Simklubben S 02 | 37.77 | 1:19.07 | |||||
16 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 38.06 | 1:20.25 | |||||
17 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 39.43 | 1:20.87 | |||||
18 | Elvir Velagic | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 38.28 | 1:21.15 | |||||
19 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 40.01 | 1:23.65 | |||||
20 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 39.89 | 1:24.74 | |||||
21 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 40.76 | 1:24.86 | |||||
22 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 41.24 | 1:25.45 | |||||
23 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.47 | 1:28.17 | |||||
24 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 42.22 | 1:29.27 | |||||
25 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 43.05 | 1:30.55 | |||||
26 | Hannes Bellvik | 1998 | Simklubben S 02 | 43.41 | 1:31.78 | |||||
27 | Jakob Zachrisson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 41.70 | 1:33.56 | |||||
28 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 43.71 | 1:33.58 | |||||
29 | Olle Oldaeus | 1998 | Göteborg Sim | 45.57 | 1:37.11 | |||||
30 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 44.83 | 1:37.57 | |||||
31 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 46.87 | 1:38.97 | |||||
32 | Rickard Pettersson | 1998 | Uddevalla Sim | 47.32 | 1:44.82 | |||||
33 | David Holmefalk | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 57.86 | 2:03.36 | |||||
- | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 12:15 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 11, 100m Frisim Fl 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 31.01 | 1:04.26 | |||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.81 | 1:07.47 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 35.93 | 1:14.77 | |||||
4 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 36.40 | 1:17.10 | |||||
5 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 36.97 | 1:18.43 | |||||
6 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.36 | 1:20.43 | |||||
7 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 39.98 | 1:21.50 | |||||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.77 | 1:21.52 | |||||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.03 | 1:21.69 | |||||
10 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.04 | 1:21.90 | |||||
11 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 39.72 | 1:22.70 | |||||
12 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.55 | 1:22.71 | |||||
13 | Johanna Forsström | 1999 | Simklubben Elfsborg | 39.01 | 1:22.99 | |||||
14 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.55 | 1:23.96 | |||||
15 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 39.78 | 1:24.87 | |||||
16 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 40.48 | 1:25.60 | |||||
17 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.32 | 1:25.92 | |||||
18 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.26 | 1:26.11 | |||||
19 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 42.63 | 1:26.64 | |||||
20 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 40.15 | 1:28.58 | |||||
21 | Elin Gustavsson | 1999 | Uddevalla Sim | 42.27 | 1:29.38 | |||||
22 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 42.70 | 1:30.05 | |||||
23 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 43.30 | 1:31.27 | |||||
24 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.15 | 1:31.49 | |||||
25 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 44.14 | 1:31.75 | |||||
26 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.43 | 1:32.13 | |||||
27 | Snit Ghirmazion | 1999 | Simklubben S 02 | 44.03 | 1:33.69 | |||||
28 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 44.04 | 1:34.52 | |||||
29 | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | 47.66 | 1:36.61 | |||||
30 | Josefin Olsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 46.40 | 1:37.05 | |||||
31 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 47.05 | 1:41.29 | |||||
32 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 47.19 | 1:41.99 | |||||
33 | Louise Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 54.70 | 1:42.82 | |||||
34 | Emelie Widar | 1999 | Simklubben 1970 | 48.31 | 1:42.95 | |||||
35 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.67 | 1:46.21 | |||||
36 | Julia Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 49.29 | 1:49.21 | |||||
- | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | DNS | ||||||
- | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Isabella Brogren | 1999 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:15 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 12:30 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 12, 100m Frisim Po 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.74 | 1:08.73 | |||||
2 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.70 | 1:11.22 | |||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 36.58 | 1:15.47 | |||||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 35.61 | 1:15.77 | |||||
5 | Daniel Börjesson | 1999 | S77 Stenungsund | 37.28 | 1:18.25 | |||||
6 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 38.19 | 1:20.78 | |||||
7 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 38.89 | 1:20.79 | |||||
8 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.87 | 1:20.94 | |||||
9 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.61 | 1:21.02 | |||||
10 | Alexander Hayes | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.35 | 1:23.54 | |||||
11 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 37.80 | 1:23.69 | |||||
12 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.89 | 1:24.66 | |||||
13 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 40.88 | 1:25.90 | |||||
14 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 40.25 | 1:27.33 | |||||
15 | Ludwig Lorentzon | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 38.62 | 1:27.63 | |||||
16 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 42.68 | 1:28.96 | |||||
17 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.33 | 1:30.70 | |||||
18 | Oscar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 42.00 | 1:31.24 | |||||
19 | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.51 | 1:31.38 | |||||
20 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 43.54 | 1:33.26 | |||||
21 | Fredrik Emanuelsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 1:33.51 | ||||||
22 | Julian Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:35.55 | ||||||
23 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.45 | 1:36.58 | |||||
24 | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | 1:40.02 | ||||||
25 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:43.19 | ||||||
26 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:52.69 | ||||||
- | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axl Svedlund-Selander | 1999 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Olsson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Hampus Hallin | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:30 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 12:50 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 13, 4X50m Medley Fl 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:24.00 | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Gabriella Petersson | 1998 | 40.41 | 1:15.63 | |||||||
Marta Qvirist | 1998 | 35.46 | 1:51.09 | |||||||
Alexandra Knudsen | 1998 | 32.91 | 2:24.00 | |||||||
2 | Göteborg Sim Lag 1 | 1990 | Göteborg Sim | 2:28.32 | ||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Chakame Jahani | 1998 | 44.74 | 1:20.38 | |||||||
Malin Brokstorp | 1999 | 38.92 | 1:59.30 | |||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 29.02 | 2:28.32 | |||||||
3 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:36.05 | ||||||
Matilda Dahlman | 1998 | 40.41 | 40.41 | |||||||
Ann-Kristin Karlsson | 1999 | 43.53 | 1:23.94 | |||||||
Sophie Eliasson | 1998 | 38.34 | 2:02.28 | |||||||
Karolina Alvekrans | 1998 | 33.77 | 2:36.05 | |||||||
4 | Uddevalla Sim Lag 1 | 1998 | Uddevalla Sim | 2:37.64 | ||||||
Hilda Andersson | 1999 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 44.49 | 1:24.33 | |||||||
Matilda Larsson | 1998 | 36.28 | 2:00.61 | |||||||
Kim Dao | 1999 | 37.03 | 2:37.64 | |||||||
5 | SK Elfsborg Lag 2 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:37.92 | ||||||
Johanna Forsström | 1999 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Matilda Holström | 1998 | 44.15 | 1:24.86 | |||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 36.99 | 2:01.85 | |||||||
Emma Dubo | 1999 | 36.07 | 2:37.92 | |||||||
6 | Kbss Lag 1 | 1900 | Kungsbacka Simsällskap | 2:51.05 | ||||||
Malin Andersson | 1999 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Moa Gustafsson | 1999 | 47.33 | 1:34.20 | |||||||
Linnéa Ivansson | 1998 | 42.35 | 2:16.55 | |||||||
Amanda Rinde | 1998 | 34.50 | 2:51.05 | |||||||
7 | Mass Lag 4 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:53.10 | ||||||
Melina Hellberg | 1999 | 46.18 | 46.18 | |||||||
Matilda Löfstrand | 1998 | 46.20 | 1:32.38 | |||||||
Emma Pålsson | 1999 | 46.72 | 2:19.10 | |||||||
Linn Rehnberg | 1998 | 34.00 | 2:53.10 | |||||||
8 | Uddevalla Sim Lag 2 | 1998 | Uddevalla Sim | 2:53.83 | ||||||
Agnes Johansson | 1999 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Elin Alaei | 1998 | 45.53 | 1:30.38 | |||||||
Elin Gustavsson | 1999 | 46.77 | 2:17.15 | |||||||
Hedvig Olsson | 1998 | 36.68 | 2:53.83 | |||||||
9 | Mass Lag 3 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:54.85 | ||||||
Johanna Blomberg | 1999 | 43.68 | 43.68 | |||||||
Hanna Stenfeldt | 1999 | 46.22 | 1:29.90 | |||||||
Nicole Modigh | 1999 | 47.50 | 2:17.40 | |||||||
Andrea Thuresson | 1999 | 37.45 | 2:54.85 | |||||||
10 | SK Alingsås Lag 1 | 0 | Simklubben Alingsås | 2:56.01 | ||||||
Maja Persson | 1998 | 44.26 | 44.26 | |||||||
Ida Helgesson | 1998 | 50.28 | 1:34.54 | |||||||
Matilda Hermansson | 1999 | 43.21 | 2:17.75 | |||||||
Louise Hallkvist | 1999 | 38.26 | 2:56.01 | |||||||
11 | Göteborg Sim Lag 2 | 1987 | Göteborg Sim | 2:56.34 | ||||||
Karin Wennberg | 1999 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Alice Andreasson | 1998 | 46.39 | 1:30.53 | |||||||
Hanna Kewenter | 1999 | 45.81 | 2:16.34 | |||||||
Emma Darholm | 1998 | 40.00 | 2:56.34 | |||||||
12 | S02 | 0 | Simklubben S 02 | 3:01.16 | ||||||
Snit Ghirmazion | 1999 | 48.64 | 48.64 | |||||||
Denise Persson | 1998 | 51.94 | 1:40.58 | |||||||
Ella Fagerström | 1998 | 38.82 | 2:19.40 | |||||||
Elin Wendt | 1999 | 41.76 | 3:01.16 | |||||||
13 | Kungälvs SS F.12 Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 3:07.65 | ||||||
Frida Nilsson | 1999 | 49.50 | 49.50 | |||||||
Maja Wennroth | 1998 | 51.18 | 1:40.68 | |||||||
Frida Ljungberg | 1998 | 45.18 | 2:25.86 | |||||||
Lovisa Brantsing | 1998 | 41.79 | 3:07.65 | |||||||
14 | Göteborg Sim Lag 3 | 1997 | Göteborg Sim | 3:08.37 | ||||||
Maja Westerlund | 1999 | 47.38 | 47.38 | |||||||
Sara Ehrnberg | 1999 | 48.40 | 1:35.78 | |||||||
Ebba Wingstrand | 1999 | 50.98 | 2:26.76 | |||||||
Carolina Borre | 1999 | 41.61 | 3:08.37 | |||||||
15 | Kungälvs SS F.12 Lag 2 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 3:12.85 | ||||||
Josefin Olsson | 1999 | 51.82 | 51.82 | |||||||
Evelina Franzen | 1998 | 51.07 | 1:42.89 | |||||||
Linnea Schöön | 1998 | 1:29.96 | 3:12.85 | |||||||
Nathalie Johansson | 1998 | 3:12.85 | ||||||||
- | SK 70 Lag Flickor | 0 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Olivia Alvekrans | 1998 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:50 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:02 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 14, 4X50m Medley Po 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:19.04 | ||||||
Jonathan Ekelund | 1999 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Felix Färdmar | 1998 | 39.30 | 1:14.15 | |||||||
Aron Qvirist | 1998 | 33.29 | 1:47.44 | |||||||
Tor Leander | 1999 | 31.60 | 2:19.04 | |||||||
2 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:34.49 | ||||||
Oscar Brohammer | 1998 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Marco Häyhänen | 1999 | 46.01 | 1:22.31 | |||||||
Karl Zimmerman | 1998 | 36.03 | 1:58.34 | |||||||
Daniel Bergkvist | 1999 | 36.15 | 2:34.49 | |||||||
3 | Göteborg Sim Lag 1 | 1992 | Göteborg Sim | 2:37.26 | ||||||
Pär Börjesson | 1998 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Alexander Söderberg | 1998 | 44.93 | 1:24.19 | |||||||
Max Bergstrand | 1998 | 38.71 | 2:02.90 | |||||||
Robin Nordenmark | 1998 | 34.36 | 2:37.26 | |||||||
4 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:43.72 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Noah Griphem | 1999 | 48.36 | 1:26.43 | |||||||
William W Holappa | 1999 | 45.21 | 2:11.64 | |||||||
Elliot Olsson | 1999 | 32.08 | 2:43.72 | |||||||
5 | S02 | 0 | Simklubben S 02 | 2:44.10 | ||||||
Jesper Böhn | 1998 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Christian Söderlund | 1998 | 48.41 | 1:27.75 | |||||||
Arman Nakhaei | 1998 | 41.40 | 2:09.15 | |||||||
Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | 34.95 | 2:44.10 | |||||||
6 | Uddevalla Sim | 1998 | Uddevalla Sim | 2:51.85 | ||||||
Martin Andersson | 1998 | 41.75 | 41.75 | |||||||
Pontus Sundström | 1998 | 48.38 | 1:30.13 | |||||||
Albin Robertsson | 1998 | 37.49 | 2:07.62 | |||||||
Rickard Pettersson | 1998 | 44.23 | 2:51.85 | |||||||
7 | Göteborg Sim Lag 2 | 1986 | Göteborg Sim | 2:56.63 | ||||||
Samuel Sjögren | 1999 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Philip Borgström Bishop | 1999 | 45.17 | 1:31.42 | |||||||
Tom Kristofferson | 1998 | 43.72 | 2:15.14 | |||||||
Simon Kärrsjö | 1998 | 41.49 | 2:56.63 | |||||||
- | Göteborg Sim Lag 3 | 1985 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Kbss Lag 1 | 1900 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Petter Dittmer | 1998 | 49.56 | 49.56 | |||||||
Carl Petersson | 1998 | 48.68 | 1:38.24 | |||||||
- | Kbss Lag 2 | 1900 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Alexander Ekman | 1999 | 48.60 | 48.60 | |||||||
Olle-Theodor Lyxell | 1999 | 49.64 | 1:38.24 | |||||||
Filip Schill-Örne | 1998 | 45.82 | 2:24.06 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:02 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 15, 400m Frisim Fl 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 1:17.40 | 2:58.67 | 3:56.16 | 5:12.30 | |||
2 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:16.87 | 2:37.79 | 3:56.82 | 5:12.91 | |||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.87 | 2:37.77 | 3:58.97 | 5:20.66 | |||
4 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:18.75 | 2:45.48 | 4:11.11 | 5:34.05 | |||
5 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.79 | 2:48.63 | 4:17.03 | 5:45.45 | |||
6 | Clara Szolnoky | 1998 | Simklubben S 02 | 1:30.58 | 3:10.66 | 4:51.19 | 6:30.78 | |||
7 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 1:31.43 | 3:14.65 | 4:59.97 | 6:40.51 | |||
8 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 1:31.54 | 3:14.90 | 5:00.15 | 6:42.31 | |||
9 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 1:34.72 | 3:21.42 | 5:07.36 | 6:50.03 | |||
10 | Elin Alaei | 1998 | Uddevalla Sim | 1:34.72 | 3:25.38 | 5:17.79 | 7:03.70 | |||
- | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 16, 400m Frisim Po 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 1:12.98 | 2:33.00 | 3:49.67 | 5:05.88 | |||
2 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.42 | 2:32.60 | 3:50.82 | 5:11.00 | |||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 1:14.70 | 2:37.40 | 4:02.29 | 5:19.00 | |||
4 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.61 | 2:40.47 | 4:04.65 | 5:24.95 | |||
5 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:17.73 | 2:42.25 | 4:06.75 | 5:31.03 | |||
6 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 1:17.01 | 2:41.55 | 4:06.71 | 5:31.52 | |||
7 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.61 | 2:48.61 | 4:17.02 | 5:44.91 | |||
8 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 1:19.93 | 2:49.65 | 4:19.81 | 5:48.38 | |||
9 | Arman Nakhaei | 1998 | Simklubben S 02 | 1:29.03 | 3:04.03 | 4:37.33 | 6:02.55 | |||
10 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:28.35 | 3:01.48 | 4:33.52 | 6:03.02 | |||
11 | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | 1:29.97 | 3:04.11 | 4:37.40 | 6:04.03 | |||
12 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:25.28 | 3:00.38 | 4:36.56 | 6:04.11 | |||
13 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 1:26.95 | 3:04.85 | 4:41.84 | 6:15.62 | |||
14 | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 1:29.70 | 3:11.42 | 4:53.78 | 6:27.51 | |||
15 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 1:34.70 | 3:15.50 | 4:55.05 | 6:29.88 | |||
16 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 1:30.58 | 3:11.93 | 4:53.64 | 6:31.54 | |||
17 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 1:32.35 | 3:14.43 | 4:57.12 | 6:34.26 | |||
18 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 1:34.79 | 3:19.17 | 4:59.24 | 6:39.84 | |||
19 | Petter Dittmer | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 1:32.47 | 3:16.89 | 5:03.24 | 6:46.91 | |||
20 | Erik Gingsjö | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 1:40.49 | 3:33.03 | 5:28.20 | 7:17.22 | |||
21 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 1:48.03 | 3:47.52 | 5:45.20 | 7:37.37 | |||
- | Christian Söderlund | 1998 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 17, 200m Frisim Fl 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 32.98 | 1:10.18 | 1:49.11 | 2:24.32 | |||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.97 | 1:11.72 | 1:50.13 | 2:29.27 | |||
3 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 37.93 | 1:21.92 | 2:07.04 | 2:49.85 | |||
4 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 39.26 | 1:22.91 | 2:07.66 | 2:50.08 | |||
5 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 38.90 | 1:23.54 | 2:08.13 | 2:51.29 | |||
6 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 40.07 | 1:25.74 | 2:11.27 | 2:53.72 | |||
7 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 39.82 | 1:24.91 | 2:10.78 | 2:55.83 | |||
8 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 40.66 | 1:26.57 | 2:14.75 | 3:00.91 | |||
9 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 40.07 | 1:28.54 | 2:16.43 | 3:02.42 | |||
10 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 43.20 | 1:30.56 | 2:16.91 | 3:02.70 | |||
11 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.59 | 1:29.22 | 2:17.59 | 3:04.19 | |||
12 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 43.97 | 1:32.50 | 2:20.73 | 3:04.31 | |||
13 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 42.68 | 1:31.69 | 2:20.94 | 3:06.39 | |||
14 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 43.34 | 1:31.93 | 2:20.96 | 3:06.50 | |||
15 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.80 | 1:32.01 | 2:22.04 | 3:07.78 | |||
16 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 42.76 | 1:32.60 | 2:23.35 | 3:12.07 | |||
17 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 45.16 | 1:34.80 | 2:25.42 | 3:12.24 | |||
18 | Elin Gustavsson | 1999 | Uddevalla Sim | 44.30 | 1:34.27 | 2:25.56 | 3:13.39 | |||
19 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 43.32 | 1:33.72 | 2:25.64 | 3:14.89 | |||
20 | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | 45.03 | 1:36.76 | 2:28.92 | 3:20.35 | |||
21 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 45.49 | 1:40.99 | 2:35.20 | 3:26.67 | |||
22 | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | 48.96 | 1:43.69 | 2:41.29 | 3:32.89 | |||
23 | Josefin Olsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 48.72 | 1:54.47 | 2:43.32 | 3:38.58 | |||
24 | Snit Ghirmazion | 1999 | Simklubben S 02 | 47.80 | 1:44.68 | 2:43.70 | 3:40.84 | |||
25 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 43.29 | 1:43.07 | 2:46.42 | 3:47.60 | |||
- | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 18, 200m Frisim Po 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.69 | 1:14.99 | 1:56.04 | 2:34.19 | |||
2 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.12 | 1:15.86 | 1:56.73 | 2:35.65 | |||
3 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 38.83 | 1:23.35 | 2:07.14 | 2:48.69 | |||
4 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 38.49 | 1:24.19 | 2:06.49 | 2:53.02 | |||
5 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 40.04 | 1:26.39 | 2:13.97 | 2:57.40 | |||
6 | Axl Svedlund-Selander | 1999 | Lysekils Simsällskap | 42.78 | 1:29.72 | 2:16.29 | 2:58.66 | |||
7 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 40.31 | 1:27.47 | 2:15.26 | 2:58.83 | |||
8 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.89 | 1:29.45 | 2:18.17 | 3:04.87 | |||
9 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 41.78 | 1:31.07 | 2:22.61 | 3:11.18 | |||
10 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 41.51 | 1:31.39 | 2:23.23 | 3:15.10 | |||
11 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.31 | 1:38.10 | 2:29.86 | 3:16.76 | |||
12 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 45.19 | 1:35.68 | 2:27.97 | 3:17.27 | |||
13 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.60 | 1:38.64 | 2:33.43 | 3:21.57 | |||
14 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 48.32 | 1:42.75 | 2:38.07 | 3:28.05 | |||
15 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.96 | 1:41.79 | 2:37.75 | 3:30.74 | |||
16 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 51.15 | 1:52.68 | 2:54.53 | 3:53.07 | |||
- | Gustav Johansson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 19, 100m Fjärilsim Fl 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.21 | 1:23.18 | |||||
2 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 39.21 | 1:24.80 | |||||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.91 | 1:24.92 | |||||
4 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.39 | 1:33.79 | |||||
5 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.39 | 1:33.91 | |||||
6 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 43.89 | 1:36.76 | |||||
7 | Maja Persson | 1998 | Simklubben Alingsås | 48.42 | 1:46.05 | |||||
8 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 48.37 | 1:47.47 | |||||
- | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 20, 100m Fjärilsim Po 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.46 | 1:17.55 | |||||
2 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 37.92 | 1:21.11 | |||||
3 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 37.29 | 1:22.07 | |||||
4 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 39.43 | 1:25.88 | |||||
5 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 39.71 | 1:27.02 | |||||
6 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.70 | 1:30.19 | |||||
7 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | 1:32.79 | |||||
8 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 43.25 | 1:38.42 | |||||
9 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 45.04 | 1:39.50 | |||||
10 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 47.50 | 1:44.80 | |||||
- | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Elvir Velagic | 1998 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Tom Kristofferson | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Fl 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.24 | ||||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 35.71 | ||||||
3 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.52 | ||||||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 39.24 | ||||||
5 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 40.50 | ||||||
6 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 41.34 | ||||||
7 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 45.08 | ||||||
8 | Johanna Forsström | 1999 | Simklubben Elfsborg | 45.11 | ||||||
9 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.73 | ||||||
10 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.23 | ||||||
11 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.49 | ||||||
12 | Elin Gustavsson | 1999 | Uddevalla Sim | 47.74 | ||||||
13 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.90 | ||||||
14 | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | 49.41 | ||||||
15 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 49.74 | ||||||
16 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 50.34 | ||||||
17 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 50.43 | ||||||
18 | Snit Ghirmazion | 1999 | Simklubben S 02 | 53.62 | ||||||
- | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Po 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.69 | ||||||
2 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.18 | ||||||
3 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 37.88 | ||||||
4 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 42.01 | ||||||
5 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 44.26 | ||||||
6 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 45.40 | ||||||
7 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.65 | ||||||
8 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.03 | ||||||
9 | Axl Svedlund-Selander | 1999 | Lysekils Simsällskap | 46.27 | ||||||
10 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 46.59 | ||||||
11 | Max Karlsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 48.04 | ||||||
12 | Alexander Hayes | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.07 | ||||||
13 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 59.08 | ||||||
- | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 37.89 | 1:16.77 | |||||
2 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.90 | 1:17.36 | |||||
3 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.23 | 1:21.42 | |||||
4 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 39.91 | 1:23.24 | |||||
5 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.98 | 1:27.04 | |||||
6 | Linnéa Fahlberg | 1998 | Simklubben Elfsborg | 42.47 | 1:28.03 | |||||
7 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 43.11 | 1:28.13 | |||||
8 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.78 | 1:28.33 | |||||
9 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.68 | 1:29.41 | |||||
10 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.55 | 1:30.32 | |||||
11 | Clara Szolnoky | 1998 | Simklubben S 02 | 44.24 | 1:32.49 | |||||
12 | Matilda Holström | 1998 | Simklubben Elfsborg | 46.04 | 1:32.95 | |||||
13 | Sophie Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.90 | 1:34.62 | |||||
14 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.55 | 1:35.15 | |||||
15 | Elin Alaei | 1998 | Uddevalla Sim | 46.32 | 1:37.37 | |||||
16 | Maja Persson | 1998 | Simklubben Alingsås | 49.18 | 1:38.03 | |||||
17 | Frida Ljungberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 47.04 | 1:38.22 | |||||
18 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 48.36 | 1:39.26 | |||||
19 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.03 | 1:41.27 | |||||
20 | Anna Kvarfordt | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.74 | 1:42.45 | |||||
21 | Alice Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | 52.47 | 1:45.46 | |||||
22 | Hedvig Olsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:33.04 | 1:46.35 | |||||
23 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 51.75 | 1:47.78 | |||||
24 | Chakame Jahani | 1998 | Göteborg Sim | 1:33.59 | 1:48.32 | |||||
25 | Olivia Alvekrans | 1998 | Simklubben 1970 | 53.83 | 1:50.40 | |||||
26 | Victoria Amiri | 1998 | Göteborg Sim | 1:00.89 | 2:05.39 | |||||
- | Ella Fagerström | 1998 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Veronica Almqvist | 1998 | Lysekils Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Helgesson | 1998 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 24, 100m Ryggsim Po 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 36.11 | 1:14.58 | |||||
2 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.13 | 1:18.52 | |||||
3 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.22 | 1:18.58 | |||||
4 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.83 | 1:20.69 | |||||
5 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 41.74 | 1:25.37 | |||||
6 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 43.94 | 1:26.76 | |||||
7 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 40.75 | 1:27.31 | |||||
8 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 43.64 | 1:27.47 | |||||
9 | Christian Söderlund | 1998 | Simklubben S 02 | 43.75 | 1:28.58 | |||||
10 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 44.01 | 1:29.36 | |||||
11 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.56 | 1:29.81 | |||||
12 | Elvir Velagic | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 45.33 | 1:32.25 | |||||
13 | Eric Björkner | 1998 | Göteborg Sim | 45.80 | 1:35.38 | |||||
14 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 47.55 | 1:36.99 | |||||
15 | Pontus Sundström | 1998 | Uddevalla Sim | 47.85 | 1:40.74 | |||||
16 | Edvin Andersson | 1998 | Göteborg Sim | 49.80 | 1:41.14 | |||||
17 | Samuel Tibell | 1998 | Göteborg Sim | 51.14 | 1:43.25 | |||||
18 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 50.91 | 1:43.48 | |||||
19 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 49.72 | 1:44.08 | |||||
20 | Hannes Bellvik | 1998 | Simklubben S 02 | 52.51 | 1:48.03 | |||||
21 | Olle Oldaeus | 1998 | Göteborg Sim | 52.56 | 1:49.37 | |||||
22 | Carl Petersson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 53.29 | 1:50.18 | |||||
23 | Simon Kivistö | 1998 | Simklubben 1970 | 56.70 | 1:50.67 | |||||
24 | Rickard Pettersson | 1998 | Uddevalla Sim | 55.09 | 1:58.08 | |||||
25 | David Holmefalk | 1998 | Varberg-Falkenberg Sim | 57.82 | 1:59.60 | |||||
- | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Robert Muratagic | 1998 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Joel Andreasson | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Robert Sjöberg | 1998 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 25, 100m Ryggsim Fl 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 37.50 | 1:14.98 | |||||
2 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.50 | 1:16.69 | |||||
3 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 43.60 | 1:27.94 | |||||
4 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 43.57 | 1:28.40 | |||||
5 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 43.86 | 1:29.15 | |||||
6 | Matilda Pettersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 44.83 | 1:31.25 | |||||
7 | Johanna Forsström | 1999 | Simklubben Elfsborg | 43.70 | 1:31.53 | |||||
8 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 46.07 | 1:32.44 | |||||
9 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 45.72 | 1:32.90 | |||||
10 | Karin Wennberg | 1999 | Göteborg Sim | 45.93 | 1:33.02 | |||||
11 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.41 | 1:33.58 | |||||
12 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 45.96 | 1:33.83 | |||||
13 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 47.53 | 1:36.59 | |||||
14 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.34 | 1:38.11 | |||||
15 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.89 | 1:38.66 | |||||
16 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 48.14 | 1:38.80 | |||||
17 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 49.16 | 1:39.16 | |||||
18 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.59 | 1:40.41 | |||||
19 | Matilda Hermansson | 1999 | Simklubben Alingsås | 47.32 | 1:40.44 | |||||
20 | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | 49.63 | 1:41.25 | |||||
21 | Elin Gustavsson | 1999 | Uddevalla Sim | 50.76 | 1:41.84 | |||||
22 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.36 | 1:43.38 | |||||
23 | Maja Westerlund | 1999 | Göteborg Sim | 52.49 | 1:44.37 | |||||
24 | Ebba Wingstrand | 1999 | Göteborg Sim | 51.34 | 1:45.10 | |||||
25 | Snit Ghirmazion | 1999 | Simklubben S 02 | 51.08 | 1:46.19 | |||||
26 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.32 | 1:46.58 | |||||
27 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:12.67 | 1:48.50 | |||||
28 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.84 | 1:54.92 | |||||
29 | Caitlin Thyberg-Ng | 1999 | Göteborg Sim | 54.68 | 1:55.07 | |||||
30 | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | 58.04 | 1:55.25 | |||||
31 | Diba Zangana | 1999 | Göteborg Sim | 57.34 | 2:04.60 | |||||
- | Ellen Johansson | 1999 | Simklubben 1970 | DNS | ||||||
- | Alva Kåresen | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Carolina Borre | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 26, 100m Ryggsim Po 11år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:17.16 | |||||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.08 | 1:22.87 | |||||
3 | William W Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 43.66 | 1:28.44 | |||||
4 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 45.14 | 1:31.07 | |||||
5 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 44.63 | 1:32.14 | |||||
6 | Noah Griphem | 1999 | Simklubben Elfsborg | 45.23 | 1:32.74 | |||||
7 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 45.05 | 1:33.14 | |||||
8 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.95 | 1:35.19 | |||||
9 | Axl Svedlund-Selander | 1999 | Lysekils Simsällskap | 46.97 | 1:36.01 | |||||
10 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.20 | 1:37.76 | |||||
11 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 46.37 | 1:39.37 | |||||
12 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 46.85 | 1:40.13 | |||||
13 | Alexander Hayes | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:40.82 | 1:40.82 | |||||
14 | William Ong A Kwie | 1999 | Lysekils Simsällskap | 48.64 | 1:41.15 | |||||
15 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 49.90 | 1:43.45 | |||||
16 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 51.36 | 1:43.76 | |||||
17 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.08 | 1:44.42 | |||||
18 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 52.17 | 1:46.40 | |||||
19 | Oscar Örne | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 54.15 | 1:46.98 | |||||
20 | David Olsson | 1999 | Uddevalla Sim | 51.13 | 1:47.16 | |||||
21 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:47.47 | ||||||
22 | Julian Karlsson | 1999 | Varberg-Falkenberg Sim | 52.96 | 1:51.10 | |||||
23 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 53.26 | 1:51.30 | |||||
24 | Benjamin Gabrielsson | 1999 | Kungälvs Simsällskap | 56.18 | 1:56.76 | |||||
25 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 1:09.26 | 2:00.91 | |||||
- | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hampus Hallin | 1999 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 18:05 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 27, 4X50m Frisim Fl 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:07.02 | ||||||
Gabriella Petersson | 1998 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 30.38 | 1:01.38 | |||||||
Marta Qvirist | 1998 | 32.29 | 1:33.67 | |||||||
Alexandra Knudsen | 1998 | 33.35 | 2:07.02 | |||||||
2 | Göteborg Sim Lag 1 | 1986 | Göteborg Sim | 2:16.00 | ||||||
Alice Andreasson | 1998 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Malin Brokstorp | 1999 | 36.37 | 1:14.56 | |||||||
Mathilda Janzon | 1998 | 31.64 | 1:46.20 | |||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 29.80 | 2:16.00 | |||||||
3 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:16.38 | ||||||
Karolina Alvekrans | 1998 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Sophie Eliasson | 1998 | 33.72 | 1:08.60 | |||||||
Matilda Dahlman | 1998 | 34.89 | 1:43.49 | |||||||
Linn Rehnberg | 1998 | 32.89 | 2:16.38 | |||||||
4 | Uddevalla Sim Lag 1 | 1998 | Uddevalla Sim | 2:17.12 | ||||||
Matilda Larsson | 1998 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Hedvig Olsson | 1998 | 36.40 | 1:09.09 | |||||||
Gabriella Sanftleben | 1999 | 35.28 | 1:44.37 | |||||||
Hilda Andersson | 1999 | 32.75 | 2:17.12 | |||||||
5 | SK Elfsborg Lag 1 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:23.17 | ||||||
Emma Dubo | 1999 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Linnéa Fahlberg | 1998 | 33.94 | 1:11.38 | |||||||
Matilda Holström | 1998 | 36.67 | 1:48.05 | |||||||
Johanna Forsström | 1999 | 35.12 | 2:23.17 | |||||||
6 | Göteborg Sim Lag 2 | 1985 | Göteborg Sim | 2:31.58 | ||||||
Sara Ehrnberg | 1999 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Ebba Wingstrand | 1999 | 38.59 | 1:17.70 | |||||||
Chakame Jahani | 1998 | 36.25 | 1:53.95 | |||||||
Hanna Kewenter | 1999 | 37.63 | 2:31.58 | |||||||
7 | Mass Lag 3 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:33.06 | ||||||
Hanna Stenfeldt | 1999 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Nicole Modigh | 1999 | 40.71 | 1:17.88 | |||||||
Andrea Thuresson | 1999 | 38.72 | 1:56.60 | |||||||
Ann-Kristin Karlsson | 1999 | 36.46 | 2:33.06 | |||||||
8 | Kbss Lag 1 | 1900 | Kungsbacka Simsällskap | 2:33.79 | ||||||
Amanda Rinde | 1998 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Moa Gustafsson | 1999 | 41.76 | 1:16.88 | |||||||
Alva Kåresen | 1999 | 40.56 | 1:57.44 | |||||||
Amanda Rinde | 1998 | 36.35 | 2:33.79 | |||||||
9 | Uddevalla Sim Lag 2 | 1998 | Uddevalla Sim | 2:36.89 | ||||||
Kim Dao | 1999 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Elin Gustavsson | 1999 | 42.52 | 1:21.17 | |||||||
Agnes Johansson | 1999 | 39.90 | 2:01.07 | |||||||
Elin Alaei | 1998 | 35.82 | 2:36.89 | |||||||
10 | SK Alingsås Lag 1 | 0 | Simklubben Alingsås | 2:44.37 | ||||||
Louise Hallkvist | 1999 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Ida Helgesson | 1998 | 46.50 | 1:26.32 | |||||||
Maja Persson | 1998 | 38.90 | 2:05.22 | |||||||
Matilda Hermansson | 1999 | 39.15 | 2:44.37 | |||||||
11 | Kungälvs SS F.12 Lag 1 | 0 | Kungälvs Simsällskap | 2:45.39 | ||||||
Frida Ljungberg | 1998 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Linnea Schöön | 1998 | 40.75 | 1:19.80 | |||||||
Josefin Olsson | 1999 | 42.97 | 2:02.77 | |||||||
Frida Nilsson | 1999 | 42.62 | 2:45.39 | |||||||
12 | SK 70 Lag Flickor | 0 | Simklubben 1970 | 2:51.36 | ||||||
Louise Johansson | 1999 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Olivia Alvekrans | 1998 | 43.06 | 1:28.93 | |||||||
Ellen Johansson | 1999 | 37.13 | 2:06.06 | |||||||
Emelie Widar | 1999 | 45.30 | 2:51.36 | |||||||
- | Göteborg Sim Lag 3 | 1993 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Mass Lag 4 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Johanna Blomberg | 1999 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Emma Pålsson | 1999 | 40.82 | 1:20.30 | |||||||
Melina Hellberg | 1999 | 38.91 | 1:59.21 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 28, 4X50m Frisim Po 11-12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Göteborg Sim Lag 1 | 1987 | Göteborg Sim | 2:12.21 | ||||||
Alexander Söderberg | 1998 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Max Bergstrand | 1998 | 34.55 | 1:07.55 | |||||||
Robin Nordenmark | 1998 | 32.65 | 1:40.20 | |||||||
Pär Börjesson | 1998 | 32.01 | 2:12.21 | |||||||
2 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:16.58 | ||||||
Oscar Brohammer | 1998 | 32.32 | 32.32 | |||||||
Felix Färdmar | 1998 | 31.47 | 1:03.79 | |||||||
Alexander Hayes | 1999 | 36.51 | 1:40.30 | |||||||
Daniel Bergkvist | 1999 | 36.28 | 2:16.58 | |||||||
3 | S02 | 0 | Simklubben S 02 | 2:18.94 | ||||||
Jesper Böhn | 1998 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Christian Söderlund | 1998 | 35.27 | 1:07.15 | |||||||
Arman Nakhaei | 1998 | 35.74 | 1:42.89 | |||||||
Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | 36.05 | 2:18.94 | |||||||
4 | SK Elfsborg Lag 1 Pojk | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:24.81 | ||||||
Elliot Olsson | 1999 | 34.41 | 34.41 | |||||||
William W Holappa | 1999 | 37.69 | 1:12.10 | |||||||
Anes Cavka | 1999 | 38.67 | 1:50.77 | |||||||
Anton Lornell | 1998 | 34.04 | 2:24.81 | |||||||
5 | Göteborg Sim Lag 2 | 1985 | Göteborg Sim | 2:31.49 | ||||||
Sherman Cheng | 1999 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Philip Borgström Bishop | 1999 | 37.17 | 1:15.01 | |||||||
Samuel Sjögren | 1999 | 39.38 | 1:54.39 | |||||||
Tom Kristofferson | 1998 | 37.10 | 2:31.49 | |||||||
6 | Göteborg Sim Lag 3 | 1990 | Göteborg Sim | 2:35.03 | ||||||
Edvin Andersson | 1998 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Eric Björkner | 1998 | 38.37 | 1:16.05 | |||||||
Lukas Engström | 1998 | 41.87 | 1:57.92 | |||||||
Joel Andreasson | 1998 | 37.11 | 2:35.03 | |||||||
7 | Uddevalla Sim | 1998 | Uddevalla Sim | 2:36.38 | ||||||
Albin Robertsson | 1998 | 34.84 | 34.84 | |||||||
Rickard Pettersson | 1998 | 44.71 | 1:19.55 | |||||||
Pontus Sundström | 1998 | 40.78 | 2:00.33 | |||||||
Martin Andersson | 1998 | 36.05 | 2:36.38 | |||||||
8 | Kbss Lag 1 | 1900 | Kungsbacka Simsällskap | 2:40.69 | ||||||
Oscar Örne | 1999 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Filip Schill-Örne | 1998 | 38.45 | 1:20.37 | |||||||
Max Karlsson | 1999 | 41.40 | 2:01.77 | |||||||
Gustav Johansson | 1999 | 38.92 | 2:40.69 | |||||||
9 | Kbss Lag 2 | 1900 | Kungsbacka Simsällskap | 2:55.10 | ||||||
Jakob Zachrisson | 1998 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Erik Gingsjö | 1998 | 41.07 | 1:25.21 | |||||||
Petter Dittmer | 1998 | 42.45 | 2:07.66 | |||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 47.44 | 2:55.10 | |||||||
- | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vf Sim | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 43.45 | 43.45 | |||||||
Daniel Andersson | 1999 | 42.74 | 1:26.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 27 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 18:28 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 29, 25m Fjärilsim Fl 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.74 | ||||||
2 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 20.77 | ||||||
3 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 21.41 | ||||||
4 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.64 | ||||||
4 | Saga Byström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 21.64 | ||||||
6 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 22.07 | ||||||
7 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 22.78 | ||||||
8 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 22.93 | ||||||
9 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 23.40 | ||||||
10 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 24.30 | ||||||
11 | Clara Balslev | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 25.62 | ||||||
12 | Siri Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 25.67 | ||||||
13 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.36 | ||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Klara Kyhlén | 2001 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:04 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Po 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 19.71 | ||||||
2 | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | 21.67 | ||||||
3 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 21.86 | ||||||
4 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.83 | ||||||
5 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.82 | ||||||
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 25.33 | ||||||
- | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Fl 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 17.89 | ||||||
2 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 18.83 | ||||||
3 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 18.84 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 19.12 | ||||||
5 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 19.26 | ||||||
6 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 19.36 | ||||||
7 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 19.40 | ||||||
8 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 19.46 | ||||||
8 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 19.46 | ||||||
10 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 19.63 | ||||||
11 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 19.76 | ||||||
12 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 20.01 | ||||||
13 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 21.53 | ||||||
14 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 23.48 | ||||||
15 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 24.45 | ||||||
16 | Therese Wall | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.28 | ||||||
17 | Josefine Alfraeus | 2000 | Simklubben 1970 | 26.20 | ||||||
18 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 29.27 | ||||||
- | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
- | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Ebba Lundmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Dahlqvist | 2000 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Susan Chow | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Po 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 16.76 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 17.80 | ||||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 18.30 | ||||||
4 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 19.24 | ||||||
5 | Albin Backman | 2000 | Göteborg Sim | 19.46 | ||||||
6 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 20.67 | ||||||
7 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 20.81 | ||||||
8 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 21.69 | ||||||
9 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 21.98 | ||||||
10 | Erik Chen | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.10 | ||||||
11 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 24.84 | ||||||
- | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 33, 50m Bröstsim Fl 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.68 | ||||||
2 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.67 | ||||||
3 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.16 | ||||||
4 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 55.91 | ||||||
5 | Clara Balslev | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.01 | ||||||
6 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 57.18 | ||||||
7 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 57.96 | ||||||
8 | Viktoria Åkerfeldt | 2001 | Simklubben Vänersborg | 58.55 | ||||||
9 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 59.06 | ||||||
10 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.07 | ||||||
11 | Nora Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 59.34 | ||||||
12 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 59.36 | ||||||
13 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 59.49 | ||||||
14 | Siri Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:00.08 | ||||||
15 | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | 1:00.43 | ||||||
16 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 1:00.44 | ||||||
17 | Clara Kjellson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 1:00.46 | ||||||
18 | Saga Byström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 1:00.63 | ||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 34, 50m Bröstsim Po 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 49.41 | ||||||
2 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 56.37 | ||||||
3 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.96 | ||||||
4 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 57.14 | ||||||
5 | Robin Carme | 2003 | Simklubben S 02 | 1:00.50 | ||||||
6 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 1:03.22 | ||||||
7 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 1:04.30 | ||||||
8 | Hugo Olsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 1:05.04 | ||||||
9 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 1:05.44 | ||||||
- | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 35, 50m Bröstsim Fl 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 46.22 | ||||||
2 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 48.22 | ||||||
3 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 48.32 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 48.50 | ||||||
5 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 48.85 | ||||||
6 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 49.96 | ||||||
7 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 50.00 | ||||||
8 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 51.05 | ||||||
9 | Elina Maksumic | 2000 | Simklubben Elfsborg | 52.32 | ||||||
10 | Ebba Lundmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.27 | ||||||
11 | Emma Hallberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 53.66 | ||||||
12 | Nikki Bryntesson | 2000 | Uddevalla Sim | 53.92 | ||||||
13 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 53.99 | ||||||
14 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.54 | ||||||
15 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.59 | ||||||
16 | Daniela Fredriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.07 | ||||||
17 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 56.94 | ||||||
18 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 57.16 | ||||||
19 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 57.66 | ||||||
20 | Josefine Alfraeus | 2000 | Simklubben 1970 | 57.77 | ||||||
21 | Tilde Danielsson | 2000 | Simklubben S 02 | 58.71 | ||||||
22 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 59.07 | ||||||
23 | Alva Kullenberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 1:03.01 | ||||||
24 | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:11.55 | ||||||
- | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Evelina Dahlqvist | 2000 | Lysekils Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Edvardsson | 2000 | Simsällskapet Tumlarna | DSQ | ||||||
- | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Sofia Klahr | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Susan Chow | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 36, 50m Bröstsim Po 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.45 | ||||||
2 | Albin Backman | 2000 | Göteborg Sim | 45.70 | ||||||
3 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.34 | ||||||
4 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 47.26 | ||||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 49.10 | ||||||
6 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 49.78 | ||||||
7 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 49.81 | ||||||
8 | Robin Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 56.20 | ||||||
9 | Erik Chen | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.45 | ||||||
10 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 57.48 | ||||||
11 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 58.45 | ||||||
12 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 59.42 | ||||||
13 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:00.75 | ||||||
14 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 1:00.95 | ||||||
- | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Erik Storberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
- | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 37, 50m Frisim Fl 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.55 | ||||||
2 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 40.80 | ||||||
3 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.97 | ||||||
4 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 41.12 | ||||||
5 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 41.80 | ||||||
6 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 42.57 | ||||||
7 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 43.07 | ||||||
8 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 45.27 | ||||||
9 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.48 | ||||||
10 | Elin Lüppert | 2001 | Simklubben 1970 | 45.55 | ||||||
11 | Clara Kjellson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 46.55 | ||||||
12 | Saga Byström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 46.69 | ||||||
13 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.38 | ||||||
14 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 48.40 | ||||||
15 | Sara Balouchian | 2001 | Simklubben S 02 | 48.71 | ||||||
16 | Klara Kyhlén | 2001 | Lysekils Simsällskap | 48.85 | ||||||
17 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.22 | ||||||
18 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 49.54 | ||||||
19 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.65 | ||||||
20 | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | 50.11 | ||||||
21 | Clara Balslev | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.69 | ||||||
22 | Viktoria Åkerfeldt | 2001 | Simklubben Vänersborg | 55.23 | ||||||
23 | Siri Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.65 | ||||||
24 | Magdalena Petersson | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.08 | ||||||
25 | Amanda Löfdahl | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 1:00.11 | ||||||
26 | Nora Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:04.09 | ||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 38, 50m Frisim Po 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 37.96 | ||||||
2 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 40.34 | ||||||
3 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 41.73 | ||||||
4 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 43.23 | ||||||
5 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.84 | ||||||
6 | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | 46.25 | ||||||
7 | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | 46.76 | ||||||
8 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 47.12 | ||||||
9 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 48.52 | ||||||
10 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.16 | ||||||
11 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 49.40 | ||||||
12 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 49.54 | ||||||
13 | Robin Carme | 2003 | Simklubben S 02 | 51.82 | ||||||
14 | Hugo Olsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 55.19 | ||||||
15 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.21 | ||||||
16 | Simon Johansson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 1:00.07 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 39, 50m Frisim Fl 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 35.20 | ||||||
2 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.29 | ||||||
3 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.30 | ||||||
4 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 37.45 | ||||||
5 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 37.88 | ||||||
6 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 38.27 | ||||||
7 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 38.55 | ||||||
8 | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | 39.11 | ||||||
9 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 39.51 | ||||||
10 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.56 | ||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 39.84 | ||||||
12 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 40.31 | ||||||
13 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 40.76 | ||||||
14 | Sofia Klahr | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.91 | ||||||
15 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 41.53 | ||||||
16 | Susan Chow | 2000 | Simklubben Elfsborg | 41.62 | ||||||
17 | Josefine Alfraeus | 2000 | Simklubben 1970 | 42.82 | ||||||
18 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.03 | ||||||
19 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 44.08 | ||||||
20 | Emma Hallberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 46.83 | ||||||
21 | Therese Wall | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.94 | ||||||
22 | Nikki Bryntesson | 2000 | Uddevalla Sim | 49.93 | ||||||
23 | Evelina Dahlqvist | 2000 | Lysekils Simsällskap | 50.18 | ||||||
24 | Ebba Lundmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.67 | ||||||
25 | Tova Olausson | 2000 | Simklubben 1970 | 50.92 | ||||||
26 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 51.40 | ||||||
27 | Elina Maksumic | 2000 | Simklubben Elfsborg | 51.55 | ||||||
28 | Alva Kullenberg | 2000 | Simklubben Vänersborg | 53.74 | ||||||
29 | Julia Edvardsson | 2000 | Simsällskapet Tumlarna | 53.79 | ||||||
- | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Li Freidlitz | 2000 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Danielsson | 2000 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 40, 50m Frisim Po 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.28 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.52 | ||||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 36.11 | ||||||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 36.21 | ||||||
5 | Albin Backman | 2000 | Göteborg Sim | 38.75 | ||||||
6 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 38.96 | ||||||
7 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 39.34 | ||||||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 39.36 | ||||||
9 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 40.24 | ||||||
10 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 41.16 | ||||||
11 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.77 | ||||||
12 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 42.30 | ||||||
13 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 43.61 | ||||||
14 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 45.33 | ||||||
15 | Erik Chen | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.34 | ||||||
16 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 46.55 | ||||||
17 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 48.45 | ||||||
18 | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | 48.90 | ||||||
19 | Robin Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 51.31 | ||||||
20 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 58.34 | ||||||
- | Erik Storberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 41, 4X50m Medley Fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Elfsborg Lag 1 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 2:54.39 | ||||||
Tilda Öman | 2000 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Linea Holström | 2000 | 47.89 | 1:29.03 | |||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 46.49 | 2:15.52 | |||||||
Jennie Levinsson | 2000 | 38.87 | 2:54.39 | |||||||
2 | Göteborg Sim Lag 1 | 1990 | Göteborg Sim | 2:57.61 | ||||||
Michaela Johansson | 2000 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Vanja Alm | 2000 | 46.52 | 1:33.88 | |||||||
Amanda Johansson | 2000 | 43.89 | 2:17.77 | |||||||
Tilda Börjesson | 2000 | 39.84 | 2:57.61 | |||||||
3 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:01.16 | ||||||
Rebecka Dahlgren | 2000 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Ebba Lundmark | 2000 | 52.85 | 1:35.58 | |||||||
Tova Olsson | 2001 | 45.06 | 2:20.64 | |||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 40.52 | 3:01.16 | |||||||
4 | S02 Lag 1 | 0 | Simklubben S 02 | 3:13.63 | ||||||
Alice Aurell | 2001 | 46.68 | 46.68 | |||||||
Tilde Danielsson | 2000 | 58.69 | 1:45.37 | |||||||
Hanna Gebart | 2000 | 45.38 | 2:30.75 | |||||||
Anna Lipatnikova | 2000 | 42.88 | 3:13.63 | |||||||
5 | Vf Sim | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 3:23.86 | ||||||
Sofia Bekken | 2001 | 52.64 | 52.64 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 53.97 | 1:46.61 | |||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 46.86 | 2:33.47 | |||||||
Clara Balslev | 2001 | 50.39 | 3:23.86 | |||||||
6 | Mass Lag 2 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:27.02 | ||||||
Amanda Alvekrans | 2001 | 51.88 | 51.88 | |||||||
Elvira Skogsberg | 2001 | 53.23 | 1:45.11 | |||||||
Frida Johansson | 2000 | 54.86 | 2:39.97 | |||||||
Sofia Abrahamsson | 2001 | 47.05 | 3:27.02 | |||||||
- | SK Elfsborg Lag 2 Dam | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Sofia Klahr | 2000 | 47.91 | 47.91 | |||||||
Elina Maksumic | 2000 | 52.35 | 1:40.26 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 42, 4X50m Medley Po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:51.40 | ||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Daniel Någård | 2001 | 50.38 | 1:32.18 | |||||||
Tobias Åberg | 2000 | 38.72 | 2:10.90 | |||||||
Sam Taheri | 2000 | 40.50 | 2:51.40 | |||||||
- | Alingsås | 1900 | Alingsås SLS | 3:01.81 | EXTRA | |||||
Elias Andersson | 2000 | 43.01 | 43.01 | |||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 50.50 | 1:33.51 | |||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 47.21 | 2:20.72 | |||||||
David Wollersjö | 2000 | 41.09 | 3:01.81 | |||||||
- | Uddevalla Sim Lag 1 | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Jens Pettersson | 2001 | 46.81 | 46.81 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:05 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 43, 100m Medley Fl 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.47 | 1:38.92 | |||||
2 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 50.49 | 1:45.49 | |||||
3 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 50.06 | 1:49.06 | |||||
4 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.83 | 1:49.72 | |||||
5 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 54.85 | 1:49.80 | |||||
6 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 53.93 | 1:53.53 | |||||
7 | Lovisa Alsop | 2001 | Lysekils Simsällskap | 57.75 | 1:54.03 | |||||
8 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.92 | 1:57.70 | |||||
9 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.09 | 1:59.61 | |||||
10 | Elin Lüppert | 2001 | Simklubben 1970 | 57.76 | 2:00.52 | |||||
11 | Kajsa Westman | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:04.64 | 2:09.08 | |||||
- | Clara Balslev | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:05 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:08 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 44, 100m Medley Po 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 46.58 | 1:41.02 | |||||
2 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 51.34 | 1:45.94 | |||||
3 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 1:03.61 | 2:06.28 | |||||
- | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:08 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:18 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 45, 100m Medley Fl 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 42.78 | 1:29.70 | |||||
2 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 43.85 | 1:32.72 | |||||
3 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 43.37 | 1:32.85 | |||||
4 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 44.34 | 1:34.76 | |||||
5 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 45.34 | 1:36.32 | |||||
6 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.67 | 1:39.28 | |||||
7 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 47.11 | 1:39.33 | |||||
8 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 46.01 | 1:39.80 | |||||
9 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 49.79 | 1:44.01 | |||||
10 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 48.58 | 1:44.15 | |||||
11 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.69 | 1:48.05 | |||||
12 | Josefine Alfraeus | 2000 | Simklubben 1970 | 53.85 | 1:50.69 | |||||
- | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Susan Chow | 2000 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:18 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:24 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 46, 100m Medley Po 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.13 | 1:24.29 | |||||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.80 | 1:28.56 | |||||
3 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 42.80 | 1:30.47 | |||||
4 | Albin Backman | 2000 | Göteborg Sim | 45.43 | 1:34.49 | |||||
5 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 43.77 | 1:34.55 | |||||
6 | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | 43.17 | 1:36.16 | |||||
7 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 50.51 | 1:44.85 | |||||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.43 | 1:51.77 | |||||
- | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:24 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:39 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 47, 50m Ryggsim Fl 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.87 | ||||||
2 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.02 | ||||||
3 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 46.75 | ||||||
4 | Klara Tistrand | 2001 | Simklubben Alingsås | 47.59 | ||||||
5 | Klara Hasslin | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 48.38 | ||||||
6 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 48.53 | ||||||
7 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.32 | ||||||
8 | Filippa Skåås | 2001 | Lysekils Simsällskap | 50.65 | ||||||
9 | Saga Byström | 2001 | Lysekils Simsällskap | 50.74 | ||||||
10 | Sara Westholm | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 51.93 | ||||||
11 | Clara Kjellson | 2001 | Lysekils Simsällskap | 52.92 | ||||||
12 | Sara Balouchian | 2001 | Simklubben S 02 | 53.24 | ||||||
13 | Alice Götestam | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 53.50 | ||||||
14 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.08 | ||||||
15 | Klara Kyhlén | 2001 | Lysekils Simsällskap | 55.13 | ||||||
16 | Sofia Bekken | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 55.27 | ||||||
17 | Clara Balslev | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 56.66 | ||||||
18 | Amanda Böhn | 2001 | Simklubben S 02 | 58.10 | ||||||
19 | Siri Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:01.05 | ||||||
20 | Nora Klavberg | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 1:08.60 | ||||||
- | Amanda Löfdahl | 2001 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kajsa Westman | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:39 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:45 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 48, 50m Ryggsim Po 9år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 46.18 | ||||||
2 | Jens Pettersson | 2001 | Uddevalla Sim | 47.20 | ||||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 48.34 | ||||||
4 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 49.57 | ||||||
5 | Samuel Alaei | 2001 | Uddevalla Sim | 50.39 | ||||||
6 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.43 | ||||||
7 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 54.34 | ||||||
8 | Andreas Gunderssen | 2001 | Uddevalla Sim | 54.82 | ||||||
9 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg-Falkenberg Sim | 59.13 | ||||||
10 | Simon Johansson | 2002 | Kungälvs Simsällskap | 1:04.41 | ||||||
11 | Oscar Sjöström | 2003 | Alingsås SLS | 1:04.64 | ||||||
- | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:45 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 13:55 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 49, 50m Ryggsim Fl 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 40.87 | ||||||
2 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 42.67 | ||||||
3 | Rebecka Dahlgren | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.68 | ||||||
4 | Vanja Alm | 2000 | Göteborg Sim | 42.71 | ||||||
5 | Susan Chow | 2000 | Simklubben Elfsborg | 44.95 | ||||||
6 | Linnea Dunberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 45.24 | ||||||
7 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 45.41 | ||||||
8 | Cathrine Sävman | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 45.51 | ||||||
9 | Sofia Klahr | 2000 | Simklubben Elfsborg | 45.83 | ||||||
10 | Michaela Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 47.35 | ||||||
11 | Sofie Wirfalk | 2000 | Simklubben Elfsborg | 48.33 | ||||||
12 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 49.38 | ||||||
13 | Jennie Levinsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 49.65 | ||||||
14 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.98 | ||||||
15 | Josefine Alfraeus | 2000 | Simklubben 1970 | 51.48 | ||||||
16 | Emy Alwin | 2000 | Simklubben Alingsås | 51.74 | ||||||
17 | Evelina Dahlqvist | 2000 | Lysekils Simsällskap | 51.76 | ||||||
18 | Li Freidlitz | 2000 | Simklubben S 02 | 53.49 | ||||||
19 | Tilda Börjesson | 2000 | Göteborg Sim | 54.67 | ||||||
20 | Linea Holström | 2000 | Simklubben Elfsborg | 54.86 | ||||||
21 | Elina Maksumic | 2000 | Simklubben Elfsborg | 54.92 | ||||||
22 | Hannah Lornell | 2000 | Simklubben Elfsborg | 56.96 | ||||||
23 | Anna Lipatnikova | 2000 | Simklubben S 02 | 58.75 | ||||||
24 | Nikki Bryntesson | 2000 | Uddevalla Sim | 59.58 | ||||||
25 | Tilde Danielsson | 2000 | Simklubben S 02 | 1:01.55 | ||||||
26 | Julia Edvardsson | 2000 | Simsällskapet Tumlarna | 1:03.28 | ||||||
27 | Loella Kottusch | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:09.79 | ||||||
- | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 13:55 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 14:02 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 50, 50m Ryggsim Po 10år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 40.29 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.73 | ||||||
3 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.28 | ||||||
4 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 43.01 | ||||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 44.08 | ||||||
6 | Albin Backman | 2000 | Göteborg Sim | 44.24 | ||||||
7 | Elias Hyvönen | 2000 | Simklubben Alingsås | 48.27 | ||||||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 50.20 | ||||||
9 | Filip Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 50.60 | ||||||
10 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 50.69 | ||||||
11 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 51.94 | ||||||
12 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 52.44 | ||||||
13 | Anton Amiri | 2000 | Göteborg Sim | 52.80 | ||||||
14 | Erik Storberg | 2000 | Varberg-Falkenberg Sim | 54.21 | ||||||
15 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 55.26 | ||||||
16 | Robin Johansson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 57.18 | ||||||
17 | Erik Chen | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.42 | ||||||
- | Elias Andersson | 2000 | Simklubben Alingsås | DSQ | ||||||
- | Gustav Karlsson | 2000 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:02 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 14:24 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 51, 4X50m Frisim Fl 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:38.43 | ||||||
Rebecka Dahlgren | 2000 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Tova Olsson | 2001 | 37.55 | 1:16.66 | |||||||
Frida Johansson | 2000 | 41.86 | 1:58.52 | |||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 39.91 | 2:38.43 | |||||||
2 | Göteborg Sim Lag 1 | 1986 | Göteborg Sim | 2:39.57 | ||||||
Vanja Alm | 2000 | 40.35 | 40.35 | |||||||
Michaela Johansson | 2000 | 42.00 | 1:22.35 | |||||||
Amanda Johansson | 2000 | 38.55 | 2:00.90 | |||||||
Tilda Börjesson | 2000 | 38.67 | 2:39.57 | |||||||
3 | S02 Lag 1 | 0 | Simklubben S 02 | 2:51.93 | ||||||
Alice Aurell | 2001 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Li Freidlitz | 2000 | 46.84 | 1:29.05 | |||||||
Anna Lipatnikova | 2000 | 44.35 | 2:13.40 | |||||||
Hanna Gebart | 2000 | 38.53 | 2:51.93 | |||||||
4 | SK Elfsborg Lag 2 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | 3:01.49 | ||||||
Linda Fredriksson | 2002 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Hannah Lornell | 2000 | 48.25 | 1:30.22 | |||||||
Linea Holström | 2000 | 48.54 | 2:18.76 | |||||||
Susan Chow | 2000 | 42.73 | 3:01.49 | |||||||
5 | Vf Sim 1 | 0 | Varberg-Falkenberg Sim | 3:07.85 | ||||||
Linnea Dunberg | 2000 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Sofia Bekken | 2001 | 51.70 | 1:30.49 | |||||||
Sara Westholm | 2001 | 48.88 | 2:19.37 | |||||||
Clara Balslev | 2001 | 48.48 | 3:07.85 | |||||||
6 | Lysekil Lag 1 | 0 | Lysekils Simsällskap | 3:12.98 | ||||||
Lovisa Alsop | 2001 | 45.67 | 45.67 | |||||||
Evelina Dahlqvist | 2000 | 49.58 | 1:35.25 | |||||||
Clara Kjellson | 2001 | 48.69 | 2:23.94 | |||||||
Klara Kyhlén | 2001 | 49.04 | 3:12.98 | |||||||
- | SK Elfsborg Lag 1 Flick | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:24 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden 2010 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 | |||
Tävlingsort | Lysekil | Utskriftstid | 14:28 | |||
Arrangör | VSSF i samarbete med Lysekils SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 november 2010 |
Gren 52, 4X50m Frisim Po 10år o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mass Lag 1 | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 2:36.07 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 34.41 | 1:09.93 | |||||||
Sam Taheri | 2000 | 41.31 | 1:51.24 | |||||||
Alexander Fredholm | 2001 | 44.83 | 2:36.07 | |||||||
2 | Uddevalla Sim Lag 1 | 2000 | Uddevalla Sim | 2:58.66 | ||||||
Jens Pettersson | 2001 | 51.37 | 51.37 | |||||||
Max Ström | 2000 | 44.00 | 1:35.37 | |||||||
Oskar Robertsson | 2000 | 41.22 | 2:16.59 | |||||||
Samuel Alaei | 2001 | 42.07 | 2:58.66 | |||||||
- | Alingsås | 1900 | Alingsås SLS | 2:46.07 | EXTRA | |||||
Elias Andersson | 2000 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Elias Hyvönen | 2000 | 44.31 | 1:22.95 | |||||||
David Wollersjö | 2000 | 43.00 | 2:05.95 | |||||||
Viktor Sjöström | 2001 | 40.12 | 2:46.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 28 november 2010 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:28 |