Results for Danmarks Mesterskaberne på kortbane (DM/DJM-K)
Below are all results from the competition shown by session.
Torsdag formiddag
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 02 december 2010 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2010 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende, Senior |
Europarekord Senior: Hinkelien Schreuder (1984) 57.74 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.00 | 1:02.50 | |||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 28.85 | 1:02.91 | |||||
3 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | Frem Odense | 29.60 | 1:03.10 | |||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.49 | 1:03.23 | |||||
5 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 30.03 | 1:04.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Linda Lund | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.57 | 1:04.43 | |||||
7 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.82 | 1:04.53 | |||||
8 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.45 | 1:04.59 | |||||
9 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.68 | 1:04.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.29 | 1:05.26 | |||||
11 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.13 | 1:05.76 | |||||
12 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 30.78 | 1:06.16 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 30.44 | 1:06.46 | |||||
14 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 31.39 | 1:06.56 | |||||
15 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 30.94 | 1:06.81 | |||||
16 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.28 | 1:06.95 | |||||
17 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 32.09 | 1:06.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
18 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 30.72 | 1:07.07 | |||||
19 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 30.77 | 1:07.25 | |||||
19 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 31.37 | 1:07.25 | |||||
21 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.81 | 1:07.41 | |||||
22 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.92 | 1:07.69 | |||||
23 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 32.50 | 1:07.99 | |||||
24 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.S.L.F. | 31.59 | 1:08.04 | |||||
25 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 30.65 | 1:08.07 | |||||
26 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 31.38 | 1:08.20 | |||||
27 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.77 | 1:08.31 | |||||
28 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | 1:08.63 | |||||
29 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.88 | 1:08.67 | |||||
30 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 32.48 | 1:09.20 | |||||
31 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.80 | 1:09.24 | |||||
32 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.32 | 1:09.40 | |||||
33 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 32.86 | 1:09.57 | |||||
34 | Solvej Mathiasen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:09.67 | |||||
35 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.60 | 1:09.68 | |||||
36 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.73 | 1:09.74 | |||||
37 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.20 | 1:09.82 | |||||
38 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 32.27 | 1:09.84 | |||||
39 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 31.74 | 1:09.96 | |||||
40 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | 1:10.09 | |||||
41 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 31.99 | 1:10.38 | |||||
42 | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | 31.88 | 1:10.49 | |||||
43 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | 1:10.55 | |||||
44 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.59 | 1:10.68 | |||||
45 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.51 | 1:10.75 | |||||
46 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.72 | 1:11.03 | |||||
47 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.56 | 1:11.13 | |||||
48 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.77 | 1:11.20 | |||||
49 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.59 | 1:11.23 | |||||
50 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 32.53 | 1:11.56 | |||||
51 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 32.50 | 1:11.58 | |||||
52 | Nina Cawley | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.89 | 1:11.60 | |||||
53 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.35 | 1:11.62 | |||||
54 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 33.16 | 1:11.70 | |||||
55 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 32.46 | 1:12.04 | |||||
56 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 33.06 | 1:12.10 | |||||
57 | Kamilla Malczynska | 1993 | Holstebro Svømme Club | 33.57 | 1:12.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 december 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:17 |