Resultater for Ruskauinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 2, 2021 to loka 3, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Backstroke Women 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:44.76 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:52.76 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
|
2:56.16 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
|
3:00.64 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtö |
|
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Backstroke Women 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:28.74 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:33.53 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:34.17 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:34.91 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:35.02 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:36.08 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria-Sofia Kajosmäki |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:37.67 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:38.78 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:40.55 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:41.32 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:42.28 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:45.20 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:46.10 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:51.15 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:55.33 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:02.68 |
+47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:13.84 |
+58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Uintia vatsallaan |
|
|
|
6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Backstroke Women 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:25.14 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:25.25 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Kämäräinen |
2004 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
2:31.28 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sani Nätynki |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:46.11 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.10.2021 10:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2021 10:24:39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|