2018-12-15   18:00:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aarre Snellström  1924  Porin Pyrintö            1:17.59   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teuvo Länsiharju  1928  Pihlava Työväen Urheilijat            59.95   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pekka Sortila  1935  Hämeenlinnan Uimaseura            52.51   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Klaus Bremer  1938  Helsingfors Simsällskap            45.33   
Harry Holman  1937  Helsingfors Simsällskap            47.41   
Martti Lahti  1937  Cetus            52.45   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Martti Lampinen  1941  Swimming Jyväskylä            43.62   
Timo Lindgren  1944  Cetus            44.01   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.90   
Martti Nurmi  1947  Turun Uimarit            43.31   
Kari Suominen  1948  Turun Uimarit            44.82   
Kari Raassina  1947  Swimming Jyväskylä            1:02.38   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juha Kainulainen  1954  Kuopion Uimaseura            48.40   
Markku Nousiainen  1954  Keravan Uimarit            1:12.11   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            33.69   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus            35.67   
Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960  Koovee            36.50   
Petri Heikkilä  1960  Lahden Uimaseura            37.35   
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus            37.95   
Antti Uski  1958  Joensuun Uimaseura            42.89   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jari Ketola  1962  Helsingfors Simsällskap            34.51   
Peter Fjellström  1963  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.29   
Kare-Petri Kaukomaa  1965  Helsingfors Simsällskap            41.79   
Isko Kuitunen  1963  Järvenpään Uintiklubi            43.91   
Matti Kumpulainen  1964  Oulun Lohet            46.89   
Tuomo Järvinen  1964  Swimming Jyväskylä            48.53   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Panu Hiltunen  1966  Swimming Jyväskylä            33.58   
Timo Vepsäläinen  1966  Brahean Uimarit - Lieksa            35.12   
Asko Svensk  1966  Oulun Lohet            35.27   
Kai Mustonen  1966  Seinäjoen Uimarit-58            35.80   
Jarkko Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura            37.17   
Jukka Vepsäläinen  1966  Brahean Uimarit - Lieksa            37.49   
Olli-Pekka Heikkilä  1966  Hämeenlinnan Mastersuimarit            44.07   
Janne Kivistö  1967  Hämeenlinnan Mastersuimarit            46.80   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Valtteri Rahkonen  1975  Cetus            34.44   
Tatu Viitala  1973  Tuusulan Uimaseura            36.58   
Aki Tuomainen  1975  Keravan Uimarit            39.23   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tero Räty  1978  Valkeakosken Uimaseura            28.80   
Aki Sirkka  1980  Lahden Kaleva            31.12   
Toni Piirainen  1976  Swimming Club Vuokatti            31.56   
Mikko Arponen  1980  Pihlava Työväen Urheilijat            32.25   
Tero Tuhkanen  1977  Brahean Uimarit - Lieksa            38.54   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Timo Aho  1981  Varkauden Uimarit            31.60   
Kaleva Latvala  1984  Kokkolan Uimaseura            31.83   
Petteri Torssonen  1984  Joensuun Uimaseura            33.53   
Jukka Kivelä  1982  Valkeakosken Uimaseura            35.23   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit            35.93   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner