Results for Mastersmestaruusuinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantai
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mastersmestaruuskilpailut 2010 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 08:57 | |||
Järjestäjä | Kuopion Uimaseura | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 30 lokakuu 2010 |
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Aarre Snellström | 1924 | Porin Pyrintö | 1:17.59 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Teuvo Länsiharju | 1928 | Pihlava Työväen Urheilijat | 59.95 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Pekka Sortila | 1935 | Hämeenlinnan Uimaseura | 52.51 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Klaus Bremer | 1938 | Helsingfors Simsällskap | 45.33 | ||||||
2 | Harry Holman | 1937 | Helsingfors Simsällskap | 47.41 | ||||||
3 | Martti Lahti | 1937 | Cetus | 52.45 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Martti Lampinen | 1941 | Swimming Jyväskylä | 43.62 | ||||||
2 | Timo Lindgren | 1944 | Cetus | 44.01 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.90 | ||||||
2 | Martti Nurmi | 1947 | Turun Uimarit | 43.31 | ||||||
3 | Kari Suominen | 1948 | Turun Uimarit | 44.82 | ||||||
4 | Kari Raassina | 1947 | Swimming Jyväskylä | 1:02.38 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Juha Kainulainen | 1954 | Kuopion Uimaseura | 48.40 | ||||||
2 | Markku Nousiainen | 1954 | Keravan Uimarit | 1:12.11 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 33.69 | ||||||
2 | Ahti Uusivuori | 1960 | Cetus | 35.67 | ||||||
3 | Jussi-Pekka Kilpeläinen | 1960 | Koovee | 36.50 | ||||||
4 | Petri Heikkilä | 1960 | Lahden Uimaseura | 37.35 | ||||||
5 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | Cetus | 37.95 | ||||||
6 | Antti Uski | 1958 | Joensuun Uimaseura | 42.89 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jari Ketola | 1962 | Helsingfors Simsällskap | 34.51 | ||||||
2 | Peter Fjellström | 1963 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.29 | ||||||
3 | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | Helsingfors Simsällskap | 41.79 | ||||||
4 | Isko Kuitunen | 1963 | Järvenpään Uintiklubi | 43.91 | ||||||
5 | Matti Kumpulainen | 1964 | Oulun Lohet | 46.89 | ||||||
6 | Tuomo Järvinen | 1964 | Swimming Jyväskylä | 48.53 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Panu Hiltunen | 1966 | Swimming Jyväskylä | 33.58 | ||||||
2 | Timo Vepsäläinen | 1966 | Brahean Uimarit - Lieksa | 35.12 | ||||||
3 | Asko Svensk | 1966 | Oulun Lohet | 35.27 | ||||||
4 | Kai Mustonen | 1966 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.80 | ||||||
5 | Jarkko Myllymäki | 1970 | Tuusulan Uimaseura | 37.17 | ||||||
6 | Jukka Vepsäläinen | 1966 | Brahean Uimarit - Lieksa | 37.49 | ||||||
7 | Olli-Pekka Heikkilä | 1966 | Hämeenlinnan Mastersuimarit | 44.07 | ||||||
8 | Janne Kivistö | 1967 | Hämeenlinnan Mastersuimarit | 46.80 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Valtteri Rahkonen | 1975 | Cetus | 34.44 | ||||||
2 | Tatu Viitala | 1973 | Tuusulan Uimaseura | 36.58 | ||||||
3 | Aki Tuomainen | 1975 | Keravan Uimarit | 39.23 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tero Räty | 1978 | Valkeakosken Uimaseura | 28.80 | ||||||
2 | Aki Sirkka | 1980 | Lahden Kaleva | 31.12 | ||||||
3 | Toni Piirainen | 1976 | Swimming Club Vuokatti | 31.56 | ||||||
4 | Mikko Arponen | 1980 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.25 | ||||||
5 | Tero Tuhkanen | 1977 | Brahean Uimarit - Lieksa | 38.54 | ||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Timo Aho | 1981 | Varkauden Uimarit | 31.60 | ||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | Kokkolan Uimaseura | 31.83 | ||||||
3 | Petteri Torssonen | 1984 | Joensuun Uimaseura | 33.53 | ||||||
4 | Jukka Kivelä | 1982 | Valkeakosken Uimaseura | 35.23 | ||||||
5 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | S.C.Pingviinit | 35.93 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 | Tulostuspäivämäärä | 31 lokakuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 08:57 |