2018-09-21   06:29:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
U-Club Tallinn  240  U-Club Tallinn            5:35.51   
  Lembit Laht  1949      1:29.33  2:58.02      2:58.02   
  Aksel Luige  1949      1:21.75  2:37.49      5:35.51   
  Alexandr Batistsev  1953                 
  Olav Lukin  1944        5:35.51      5:35.51   
                     
Swim Miehet [1731]  240  Swimming Jyväskylä            6:12.47   
  Martti Lampinen  1941      1:42.02  3:22.28      3:22.28   
  Einari Kirjavainen  1942      1:35.28  2:50.19      6:12.47   
  Kari Hellsten  1959                 
  Heikki Pykäläinen  1952        6:12.47      6:12.47   
                     
S.c.p. Miehet [1731]  246  S.C.Pingviinit            6:37.79   
  Rafik Neuman  1948      1:56.52  3:44.10      3:44.10   
  Markku Vihervaara  1949      1:30.16  2:53.69      6:37.79   
  Toivo Honkonen  1950                 
  Heikki Asell  1947        6:37.79      6:37.79   
                     
Cetus Miehet [1731]  240  Cetus            6:49.58   
  Juha Koski  1942      1:51.19  3:40.94      3:40.94   
  Martti Lahti  1937      1:55.16  3:08.64      6:49.58   
  Timo Lindgren  1944                 
  Timo Teponoja  1955        6:49.58      6:49.58   
                     
                     
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Vus-Vss Miehet D  200  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            5:10.92   
  Krister Fogelberg  1965      1:11.62  2:33.93      2:33.93   
  Hannu Kuokkanen  1948      1:19.31  2:36.99      5:10.92   
  Christer Burman  1968                 
  Heikki Räsänen  1951        5:10.92      5:10.92   
                     
Cetus Miehet [1771]  200  Cetus            5:24.70   
  Ahti Uusivuori  1960      1:21.79  2:57.37      2:57.37   
  Ossi Vallemaa  1954      1:16.80  2:27.33      5:24.70   
  Simo-Pekka Torsti  1960                 
  Marko Lysmä  1965        5:24.70      5:24.70   
                     
Rius Miehet [1771]  200  Riihimäen Uimaseura            5:51.65   
  Jorma Heinonen  1958      1:33.75  3:07.54      3:07.54   
  Ismo Voutilainen  1965      1:35.42  2:44.11      5:51.65   
  Kari Manninen  1953                 
  Juha Lahtinen  1962        5:51.65      5:51.65   
                     
Hss Miehet D  200  Helsingfors Simsällskap            6:01.38   
  Harry Holman  1937      1:48.24  3:22.74      3:22.74   
  Juhani Sillanpää  1947      1:24.30  2:38.64      6:01.38   
  Juho Massinen  1960                 
  Tarmo Aura  1982        6:01.38      6:01.38   
                     
                     
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Laka Miehet [1811]  160  Lahden Kaleva            4:30.74   
  Janne Virtanen  1964      1:08.91  2:23.27      2:23.27   
  Ari Ailio  1969      1:11.48  2:07.47      4:30.74   
  Tero Matkaniemi  1972                 
  Tommy Rundgren  1968        4:30.74      4:30.74   
                     
Cetus Miehet [1811]  160  Cetus            4:55.99   
  Janne Soininen  1966      1:13.95  2:41.62      2:41.62   
  Timo Narumo  1969      1:14.36  2:14.37      4:55.99   
  Jan Johansson  1966                 
  Valtteri Rahkonen  1975        4:55.99      4:55.99   
                     
Hss Miehet C  160  Helsingfors Simsällskap            4:58.35   
  Jari Ketola  1962      1:19.55  2:42.31      2:42.31   
  Henrik Munck  1961      1:13.80  2:16.04      4:58.35   
  Mika Ruusunen  1970                 
  Samuli Ikävalko  1970        4:58.35      4:58.35   
                     
Lru Miehet [1811]  160  Lappeenrannan Uimarit            5:27.48   
  Juha Iivonen  1959      1:19.27  2:46.73      2:46.73   
  Asko Kiiveri  1966      1:29.97  2:40.75      5:27.48   
  Kimmo Hautamaa  1966                 
  Kai-Asser Skog  1966        5:27.48      5:27.48   
                     
Oulo Miehet [1811]  160  Oulun Lohet            5:31.39   
  Asko Svensk  1966      1:15.73  2:52.68      2:52.68   
  Pekka Hurskainen  1965      1:15.30  2:38.71      5:31.39   
  Petteri Hänninen  1983                 
  Matti Kumpulainen  1964        5:31.39      5:31.39   
                     
Vus-Vss Miehet C  160  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            5:43.46   
  Petter Karjaluoto  1984      1:21.73  3:05.66      3:05.66   
  Marko Eerola  1969      1:24.60  2:37.80      5:43.46   
  Markku Piiroinen  1960                 
  Peter Fjellström  1963        5:43.46      5:43.46   
                     
S.c.p. Miehet [1811]  179  S.C.Pingviinit            6:01.03   
  Ville-Matti Erkintalo  1982      1:20.81  3:10.67      3:10.67   
  Tenho Hietanen  1944      1:32.79  2:50.36      6:01.03   
  Juha-Pekka Korhonen  1962                 
  Tommi Halima  1973        6:01.03      6:01.03   
                     
                     
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Tuus 1  154  Tuusulan Uimaseura            4:54.88   
  Tatu Viitala  1973      1:22.58  2:34.63      2:34.63   
  Eerikki Rutanen  1972      1:17.70  2:20.25      4:54.88   
  Mika Meller  1967                 
  Jarkko Myllymäki  1970        4:54.88      4:54.88   
                     
Keui Miehet  120  Keravan Uimarit            5:09.04   
  Henri Räty  1963      1:20.35  2:57.51      2:57.51   
  Aki Tuomainen  1975      1:04.85  2:11.53      5:09.04   
  Janne Haapaniemi  1979                 
  Jari Niskanen  1969        5:09.04      5:09.04   
                     
Ve Miehet [1851]  120  Vetehiset            5:47.64   
  Hannu Koivisto  1953      1:29.37  3:06.16      3:06.16   
  Mika Sulkava  1978      1:25.76  2:41.48      5:47.64   
  Jussi Kyröhonka  1979                 
  Martti Näsäkkälä  1978        5:47.64      5:47.64   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner