2018-09-20   16:38:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erkki Kuukka  1930  Mikkelin Uimaseura    1:42.25        1:42.25   
Teuvo Länsiharju  1928  Pihlava Työväen Urheilijat    1:58.46        1:58.46   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pekka Sortila  1935  Hämeenlinnan Uimaseura    1:24.64        1:24.64   
Rauni Heinänen  1932  Hämeenlinnan Mastersuimarit    1:40.56        1:40.56   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jaakko Virkajärvi  1939  Lahden Uimaseura    1:31.95        1:31.95   
Martti Lahti  1937  Cetus    1:40.95        1:40.95   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Einari Kirjavainen  1942  Swimming Jyväskylä    1:18.22        1:18.22   
Herkko Pesonen  1941  Helsingin Uimarit    1:18.63        1:18.63   
Juha Koski  1942  Cetus    1:25.37        1:25.37   
Karl-Erik Malmberg  1945  Helsingin Uimarit    1:38.67        1:38.67   
Olavi Wuorivirta  1941  Hämeenlinnan Mastersuimarit    1:39.42        1:39.42   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Markku Makkonen  1948  Savonlinnan Uimaseura    1:12.38        1:12.38   
Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit    1:15.15        1:15.15   
Risto Raitio  1947  Poseidon    1:20.95        1:20.95   
Pekka Latva-Pukkila  1949  Tuusulan Uimaseura    1:23.14        1:23.14   
Matti Väätänen  1947  Cetus    1:36.80        1:36.80   
Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Risto Hiltunen  1953  Oulun Uimaseura    1:09.01        1:09.01   
Timo Teponoja  1955  Cetus    1:11.99        1:11.99   
Heikki Pykäläinen  1952  Swimming Jyväskylä    1:12.65        1:12.65   
Tapio Peltola  1955  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:23.35        1:23.35   
Esko Turunen  1955  Riihimäen Uimaseura    1:27.62        1:27.62   
Pekka Purhonen  1951  Hämeenlinnan Mastersuimarit    1:29.35        1:29.35   
Markku Nousiainen  1954  Keravan Uimarit    1:47.22        1:47.22   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus    1:04.32        1:04.32   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus    1:06.41        1:06.41   
Jarmo Miinin  1956  Joensuun Uimaseura    1:09.28        1:09.28   
Juho Massinen  1960  Helsingfors Simsällskap    1:10.56        1:10.56   
Hannu Miettinen  1958  Kuopion Uimaseura    1:12.21        1:12.21   
Jorma Heinonen  1958  Riihimäen Uimaseura    1:14.14        1:14.14   
Matti Karomäki  1956  Brahean Uimarit - Lieksa    1:23.64        1:23.64   
Markku Piiroinen  1960  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:24.89        1:24.89   
Juha Holma  1957  Tuusulan Uimaseura    1:26.37        1:26.37   
Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jari Sundberg  1962  Kuopion Uimaseura    1:05.38        1:05.38   
Kare-Petri Kaukomaa  1965  Helsingfors Simsällskap    1:05.85        1:05.85   
Matti Hurula  1961  Kemin Työväen Uimarit    1:06.66        1:06.66   
Marko Lysmä  1965  Cetus    1:07.00        1:07.00   
Juha Lahtinen  1962  Riihimäen Uimaseura    1:07.10        1:07.10   
Mauri Kanto  1963  Kauhajoen Karhu    1:07.41        1:07.41   
Riku Muttilainen  1965  Cetus    1:10.75        1:10.75   
Erkki Lehti  1962  Porin Uimaseura    1:17.86        1:17.86   
Jukka Vatanen  1961  Tuusulan Uimaseura    1:22.54        1:22.54   
10  Matti Mäkelä  1962  Oulun Lohet    1:40.33        1:40.33   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tommy Rundgren  1968  Lahden Kaleva    55.21        55.21   
Harald Kruger  1967  Täby Sim    59.12        59.12   
Ari Ailio  1969  Lahden Kaleva    59.84        59.84   
Jan Johansson  1966  Cetus    1:02.11        1:02.11   
Jarkko Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura    1:03.48        1:03.48   
Timo Narumo  1969  Cetus    1:03.99        1:03.99   
Asko Svensk  1966  Oulun Lohet    1:04.89        1:04.89   
Mika Meller  1967  Tuusulan Uimaseura    1:05.21        1:05.21   
Christer Burman  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:05.62        1:05.62   
10  Jorma Puustinen  1969  Kuopion Uimaseura    1:08.08        1:08.08   
11  Thomas Bäckman  1966  Täby Sim    1:08.22        1:08.22   
12  Kai Mikkola  1970  Swimming Jyväskylä    1:10.44        1:10.44   
13  Sami Kähkönen  1969  Nummelan Kisaajat    1:10.66        1:10.66   
14  Kimmo Hautamaa  1966  Lappeenrannan Uimarit    1:10.96        1:10.96   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Valtteri Rahkonen  1975  Cetus    59.35        59.35   
Ari Komulainen  1972  Kuhmon Kiva Uintiseura    1:03.12        1:03.12   
Lasse Lahtinen  1971  Poseidon    1:03.57        1:03.57   
Aki Tuomainen  1975  Keravan Uimarit    1:09.44        1:09.44   
Tomi Haapanen  1973  Swimming Jyväskylä    1:11.49        1:11.49   
Teemu Rintala  1974  Swimming Jyväskylä    1:18.50        1:18.50   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Toni Piirainen  1976  Swimming Club Vuokatti    1:00.15        1:00.15   
Ville Lindfors  1976  Vantaan Uimarit    1:00.53        1:00.53   
Kai Poutanen  1980  Lahden Kaleva    1:05.67        1:05.67   
Teemu Turunen  1976  Pieksän Kuutit    1:08.63        1:08.63   
Tero Tuhkanen  1977  Brahean Uimarit - Lieksa    1:08.93        1:08.93   
Martti Näsäkkälä  1978  Vetehiset    1:09.79        1:09.79   
Markus Nivala  1977  Tuusulan Uimaseura    1:12.13        1:12.13   
Jussi Kyröhonka  1979  Vetehiset    1:13.87        1:13.87   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Tuhkanen  1981  Joensuun Uimaseura    59.52        59.52   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit    1:04.42        1:04.42   
Petteri Hänninen  1983  Oulun Lohet    1:04.97        1:04.97   
Ilari Valjus  1984  Helsingfors Simsällskap    1:09.49        1:09.49   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner