2018-09-21   11:58:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Helle Stukis  1931  U-Club Tallinn    1:54.70        1:54.70   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anja Selenius  1938  Punkaharjun Urheilijat    1:48.07        1:48.07   
Carita Bremer  1940  Helsingfors Simsällskap    1:56.21        1:56.21   
Lea Varvio  1936  Tampereen Uimaseura    2:10.73        2:10.73   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hilkka Salo  1944  Mikkelin Uimaseura    1:37.45        1:37.45   
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  Swimming Jyväskylä    1:40.67        1:40.67   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pirkko Siikarla  1946  Porin Uimaseura    1:37.87        1:37.87   
Eija Piililä  1946  Tampereen Työväen Uimarit    1:54.46        1:54.46   
Soile Sillanpää  1946  Helsingfors Simsällskap    2:21.22        2:21.22   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaarina Markkula  1952  Cetus    1:25.62        1:25.62   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leena Brooke  1960  Helsingfors Simsällskap    1:14.20        1:14.20   
Jaana Piispanen  1959  Kuopion Uimaseura    1:26.74        1:26.74   
Monica Paavilainen  1960  Nummelan Kisaajat    1:50.81        1:50.81   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anne-Mari Käräjämies  1964  Nummelan Kisaajat    1:08.77        1:08.77   
Johanna Kara  1965  Cetus    1:10.12        1:10.12   
Annika Aspholm  1963  IF Åland    1:13.04        1:13.04   
Sari Eronen  1965  Cetus    1:13.36        1:13.36   
Maikki Torsti  1963  Cetus    1:17.40        1:17.40   
Liisa Tirkkonen-Grönholm  1963  Lappeenrannan Kisa-Toverit    1:21.70        1:21.70   
Meri Kaarlonen  1964  Cetus    1:25.71        1:25.71   
Riitta von Und Zu Fraunbe  1963  Oulun Lohet    1:28.97        1:28.97   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anu Ilander  1968  Helsingfors Simsällskap    1:08.60        1:08.60   
Petra Thodin  1968  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    1:09.63        1:09.63   
Outi Kaarnamo  1969  Tuusulan Uimaseura    1:12.04        1:12.04   
Tiina Heinonen  1970  Tuusulan Uimaseura    1:15.00        1:15.00   
Imke Höfling  1970  Kuopion Uimaseura    1:15.96        1:15.96   
Miisa Weuro  1970  IF Åland    1:24.88        1:24.88   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti    1:32.83        1:32.83   
Mirja Liehunen  1966  Tuusulan Uimaseura    1:51.11        1:51.11   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiina Pietikäinen  1972  Haapajärven Kiilat    1:13.53        1:13.53   
Claire Gould  1973  Helsingfors Simsällskap    1:14.46        1:14.46   
Mari Luoto  1975  Helsingfors Simsällskap    1:16.51        1:16.51   
Krista Käkelä  1975  Tuusulan Uimaseura    1:21.79        1:21.79   
Karita Haapasalo-Tuomaine  1972  Keravan Uimarit    1:26.82        1:26.82   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Satu Rahkonen  1977  Cetus    1:08.20        1:08.20   
Katri Tikkinen  1980  Keravan Uimarit    1:10.83        1:10.83   
Minna Aalto  1979  Cetus    1:19.23        1:19.23   
Isa Pietilä  1978  Octopus Lohja    1:19.96        1:19.96   
Marja Falenius  1977  Tuusulan Uimaseura    1:22.38        1:22.38   
Hanna Ampula  1976  Haapajärven Kiilat    1:24.78        1:24.78   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Sievilä  1985  Keravan Uimarit    1:06.42        1:06.42   
Marjukka Lyytinen  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura    1:06.95        1:06.95   
Anu Ahlroos  1981  Keravan Uimarit    1:07.95        1:07.95   
Paula Niinimäki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:12.24        1:12.24   
Kirsti Laurila  1981  S.C.Pingviinit    1:23.79        1:23.79   
Natasa Mojskerc  1981  S.C.Pingviinit    1:24.42        1:24.42   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner