2018-12-11   10:04:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:56   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 1, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Hss Seka F  280  Helsingfors Simsällskap            7:39.97   
  Carita Bremer  1940      1:55.61  1:55.79      1:55.79   
  Torsten Laakso  1930      56  1:48.99      3:44.78   
  Soile Sillanpää  1946      36  2:22.70      6:07.48   
  Harry Holman  1937      74  1:32.49      7:39.97   
                     
                     
 
Laji 1, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Hss Seka E  240  Helsingfors Simsällskap            5:51.07   
  Leena Siren-Nikkanen  1955      2:17.17  2:17.60      2:17.60   
  Klaus Bremer  1938      2.34  3.35      2:20.95   
  Kristina Ifström  1945      3:27.26  3:30.12      5:51.07   
  Sulevi Pellinen  1956              5:51.07   
                     
Cetus Seka [1731]  240  Cetus            DSQ   
  Maikki Torsti  1963      1:17.32  1:17.35      1:17.35   
  Juha Koski  1942      1:23.62        2:40.99   
  Martti Lahti  1937                 
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
                     
 
Laji 1, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Hss Seka D  200  Helsingfors Simsällskap            5:29.19   
  Juho Massinen  1960      1:10.89  2:22.23      2:22.23   
  Leif Blomfelt  1960      1:34.84  3:06.96      5:29.19   
  Mona Mattila  1961                 
  Tiina Tihlman  1959        5:29.19      5:29.19   
                     
Tuus 4  206  Tuusulan Uimaseura            6:18.47   
  Pekka Latva-Pukkila  1949      1:24.46  2:51.42      2:51.42   
  Juha Holma  1957      1:52.69  3:27.05      6:18.47   
  Mirja Liehunen  1966                 
  Anne Hoffren  1962        6:18.47      6:18.47   
                     
                     
 
Laji 1, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Cetus Seka [1811]  160  Cetus            4:25.14   
  Simo-Pekka Torsti  1960      1:03.37  2:14.52      2:14.52   
  Johanna Kara  1965      1:09.68  2:10.62      4:25.14   
  Satu Rahkonen  1977                 
  Jan Johansson  1966        4:25.14      4:25.14   
                     
Hss Seka C  160  Helsingfors Simsällskap            4:35.00   
  Kare-Petri Kaukomaa  1965      1:04.73  2:12.10      2:12.10   
  Henrik Munck  1961      1:12.80  2:22.90      4:35.00   
  Leena Brooke  1960                 
  Anu Ilander  1968        4:35.00      4:35.00   
                     
Seui Seka [1811]  160  Seinäjoen Uimarit-58            4:41.18   
  Mikko Hämäläinen  1966      1:05.49  2:16.46      2:16.46   
  Irene Turenius  1976      1:16.38  2:24.72      4:41.18   
  Minna Luomakortes-Klutas  1967                 
  Kai Mustonen  1966        4:41.18      4:41.18   
                     
Hss Seka C 2  160  Helsingfors Simsällskap            5:09.49   
  Mari Luoto  1975      1:16.50  2:40.32      2:40.32   
  Kikka Salmi  1952      1:16.58  2:29.17      5:09.49   
  Juhani Sillanpää  1947                 
  Ilari Valjus  1984        5:09.49      5:09.49   
                     
Vus-Vss Seka C  160  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            5:16.42   
  Paula Niinimäki  1981      1:12.60  1:13.10      1:13.10   
  Marko Eerola  1969      1:12.65  1:13.14      2:26.24   
  Tapio Peltola  1955      1:22.12  1:23.01      3:49.25   
  Marika Schmitz  1970      13  1:27.17      5:16.42   
                     
Tuus 3  161  Tuusulan Uimaseura            5:18.54   
  Markus Nivala  1977      1:12.67  2:34.51      2:34.51   
  Krista Käkelä  1975      1:21.24  2:44.03      5:18.54   
  Jukka Vatanen  1961                 
  Marjut Hyvönen  1966        5:18.54      5:18.54   
                     
                     
 
Laji 1, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Keui Seka1  120  Keravan Uimarit            4:18.30   
  Janne Haapaniemi  1979                 
  Anu Ahlroos  1981                 
  Henri Räty  1963                 
  Tiia Sievilä  1985        4:18.30      4:18.30   
                     
Cetus Seka [1851]  120  Cetus            4:23.51   
  Liisa Puranen  1982      1:04.83  2:08.84      2:08.84   
  Janne Soininen  1966      1:12.76  2:14.67      4:23.51   
  Jenni Harjuoja  1977                 
  Valtteri Rahkonen  1975        4:23.51      4:23.51   
                     
Hss Seka B  120  Helsingfors Simsällskap            4:26.89   
  Mika Ruusunen  1970      1:04.81  2:05.73      2:05.73   
  Samuli Ikävalko  1970      1:10.02  2:21.16      4:26.89   
  Päivi Piirala  1985                 
  Claire Gould  1973        4:26.89      4:26.89   
                     
Tuus 1  150  Tuusulan Uimaseura            4:31.21   
  Eerikki Rutanen  1972      1:03.08  2:16.91      2:16.91   
  Stina Huhmarsalo  1978      1:09.35  2:14.30      4:31.21   
  Johanna Salmela  1976                 
  Mika Meller  1967        4:31.21      4:31.21   
                     
Tuus 2  148  Tuusulan Uimaseura            4:46.86   
  Jarkko Myllymäki  1970      1:04.17  2:23.58      2:23.58   
  Marja Falenius  1977      1:15.35  2:23.28      4:46.86   
  Tiina Heinonen  1970                 
  Tatu Viitala  1973        4:46.86      4:46.86   
                     
Keui Seka2  120  Keravan Uimarit            5:00.31   
  Aki Tuomainen  1975      1:10.40  2:38.39      2:38.39   
  Karita Haapasalo-Tuomaine  1972      1:14.97  1:15.06      3:53.45   
  Katri Tikkinen  1980      1:06.86           
  Jari Niskanen  1969        5:00.31      5:00.31   
                     
Ve Seka [1851]  120  Vetehiset            5:48.96   
  Jussi Kyröhonka  1979        58.42      58.42   
  Eeva Kirjavainen  1962                 
  Kaisa Bullat  1968                 
  Martti Näsäkkälä  1978        5:48.96      5:48.96   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:56 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Helle Stukis  1931  U-Club Tallinn            56.81   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heli Paalosalo  1938  Porin Uimaseura            51.36   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hilkka Salo  1944  Mikkelin Uimaseura            48.27   
Kristina Ifström  1945  Helsingfors Simsällskap            52.78   
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  Swimming Jyväskylä            1:00.24   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eija Piililä  1946  Tampereen Työväen Uimarit            54.34   
Raija Vainionpää  1948  Seinäjoen Uimarit-58            59.20   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kikka Salmi  1952  Helsingfors Simsällskap            43.12   
Marja Turunen  1951  Kuopion Uimaseura            48.15   
Sirpa Visakoski  1952  Aurajoen Uinti            51.09   
Leena Siren-Nikkanen  1955  Helsingfors Simsällskap            1:14.23   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leena Brooke  1960  Helsingfors Simsällskap            41.43   
Raija Nevala  1960  Porin Uimaseura            48.73   
Tiina Tihlman  1959  Helsingfors Simsällskap            57.44   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ulla Hurula  1965  Kemin Työväen Uimarit            37.29   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anu Ilander  1968  Helsingfors Simsällskap            37.14   
Petra Thodin  1968  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            37.23   
Hanna-Greta Puurtinen  1970  Koovee            39.12   
Miisa Weuro  1970  IF Åland            47.80   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti            55.49   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiina Pietikäinen  1972  Haapajärven Kiilat            39.79   
Claire Gould  1973  Helsingfors Simsällskap            40.00   
Maarit Teriö  1974  Haapajärven Kiilat            41.44   
Hanna-Leena Niemelä  1975  Haapajärven Kiilat            43.10   
Karita Haapasalo-Tuomaine  1972  Keravan Uimarit            49.16   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Johanna Salmela  1976  Tuusulan Uimaseura            36.07   
Stina Huhmarsalo  1978  Tuusulan Uimaseura            37.94   
Jenni Harjuoja  1977  Cetus            38.21   
Päivi Alasjärvi  1976  Tuusulan Uimaseura            39.41   
Kristiina Arusoo  1979  U-Club Tallinn            40.42   
Minna Aalto  1979  Cetus            46.73   
Isa Pietilä  1978  Octopus Lohja            49.23   
Mari Lehtinen  1980  Swimming Jyväskylä            1:02.21   
                     
 
Laji 2, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pinja Kasvio  1982  Cetus            33.35   
Liisa Puranen  1982  Cetus            35.25   
Anu Ahlroos  1981  Keravan Uimarit            35.32   
Marjukka Lyytinen  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura            35.76   
Siiri Nieminen  1983  Swimming Jyväskylä            45.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:57 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aarre Snellström  1924  Porin Pyrintö            1:17.59   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Teuvo Länsiharju  1928  Pihlava Työväen Urheilijat            59.95   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pekka Sortila  1935  Hämeenlinnan Uimaseura            52.51   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Klaus Bremer  1938  Helsingfors Simsällskap            45.33   
Harry Holman  1937  Helsingfors Simsällskap            47.41   
Martti Lahti  1937  Cetus            52.45   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Martti Lampinen  1941  Swimming Jyväskylä            43.62   
Timo Lindgren  1944  Cetus            44.01   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            36.90   
Martti Nurmi  1947  Turun Uimarit            43.31   
Kari Suominen  1948  Turun Uimarit            44.82   
Kari Raassina  1947  Swimming Jyväskylä            1:02.38   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juha Kainulainen  1954  Kuopion Uimaseura            48.40   
Markku Nousiainen  1954  Keravan Uimarit            1:12.11   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            33.69   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus            35.67   
Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960  Koovee            36.50   
Petri Heikkilä  1960  Lahden Uimaseura            37.35   
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus            37.95   
Antti Uski  1958  Joensuun Uimaseura            42.89   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jari Ketola  1962  Helsingfors Simsällskap            34.51   
Peter Fjellström  1963  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            38.29   
Kare-Petri Kaukomaa  1965  Helsingfors Simsällskap            41.79   
Isko Kuitunen  1963  Järvenpään Uintiklubi            43.91   
Matti Kumpulainen  1964  Oulun Lohet            46.89   
Tuomo Järvinen  1964  Swimming Jyväskylä            48.53   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Panu Hiltunen  1966  Swimming Jyväskylä            33.58   
Timo Vepsäläinen  1966  Brahean Uimarit - Lieksa            35.12   
Asko Svensk  1966  Oulun Lohet            35.27   
Kai Mustonen  1966  Seinäjoen Uimarit-58            35.80   
Jarkko Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura            37.17   
Jukka Vepsäläinen  1966  Brahean Uimarit - Lieksa            37.49   
Olli-Pekka Heikkilä  1966  Hämeenlinnan Mastersuimarit            44.07   
Janne Kivistö  1967  Hämeenlinnan Mastersuimarit            46.80   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Valtteri Rahkonen  1975  Cetus            34.44   
Tatu Viitala  1973  Tuusulan Uimaseura            36.58   
Aki Tuomainen  1975  Keravan Uimarit            39.23   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tero Räty  1978  Valkeakosken Uimaseura            28.80   
Aki Sirkka  1980  Lahden Kaleva            31.12   
Toni Piirainen  1976  Swimming Club Vuokatti            31.56   
Mikko Arponen  1980  Pihlava Työväen Urheilijat            32.25   
Tero Tuhkanen  1977  Brahean Uimarit - Lieksa            38.54   
                     
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Timo Aho  1981  Varkauden Uimarit            31.60   
Kaleva Latvala  1984  Kokkolan Uimaseura            31.83   
Petteri Torssonen  1984  Joensuun Uimaseura            33.53   
Jukka Kivelä  1982  Valkeakosken Uimaseura            35.23   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit            35.93   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:57 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anja Selenius  1938  Punkaharjun Urheilijat            53.28   
Eve-Mai Maurer  1936  U-Club Tallinn            55.84   
Lea Varvio  1936  Tampereen Uimaseura            59.38   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  Swimming Jyväskylä            51.80   
Inga Siro  1945  Koovee            52.54   
Kristina Ifström  1945  Helsingfors Simsällskap            53.33   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Soile Sillanpää  1946  Helsingfors Simsällskap            1:13.60   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kikka Salmi  1952  Helsingfors Simsällskap            46.16   
Kaarina Markkula  1952  Cetus            48.21   
Marja Turunen  1951  Kuopion Uimaseura            53.98   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kerstin Rehnström  1957  Ekenäs Simsällskap            46.09   
Kirsi Nybergh  1957  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            47.85   
Monica Paavilainen  1960  Nummelan Kisaajat            55.95   
Tiina Tihlman  1959  Helsingfors Simsällskap            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Johanna Kara  1965  Cetus            39.18   
Svetlana Kazlova  1965  Neva Stars            46.41   
Liisa Tirkkonen-Grönholm  1963  Lappeenrannan Kisa-Toverit            46.43   
Mona Mattila  1961  Helsingfors Simsällskap            48.26   
Anne Hoffren  1962  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Annika Aspholm  1963  IF Åland            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Zelentsova  1969  Dvina            38.86   
Anu Ilander  1968  Helsingfors Simsällskap            39.06   
Tiina Heinonen  1970  Tuusulan Uimaseura            42.74   
Minna Luomakortes-Klutas  1967  Seinäjoen Uimarit-58            43.93   
Marika Schmitz  1970  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            44.18   
Imke Höfling  1970  Kuopion Uimaseura            44.36   
Anna-Maria Toivonen  1970  Koovee            46.23   
Mirja Liehunen  1966  Tuusulan Uimaseura            52.43   
Kaisa Bullat  1968  Vetehiset            53.70   
10  Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti            56.67   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mari Luoto  1975  Helsingfors Simsällskap            43.33   
Tiina Pietikäinen  1972  Haapajärven Kiilat            45.15   
Maarit Teriö  1974  Haapajärven Kiilat            47.27   
Karita Haapasalo-Tuomaine  1972  Keravan Uimarit            49.86   
Krista Käkelä  1975  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Satu Rahkonen  1977  Cetus            38.96   
Katri Tikkinen  1980  Keravan Uimarit            41.64   
Hanna Ampula  1976  Haapajärven Kiilat            45.97   
Hanna Putkuri  1978  Keravan Uimarit            51.60   
                     
 
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Sievilä  1985  Keravan Uimarit            39.12   
Anu Ahlroos  1981  Keravan Uimarit            39.56   
Paula Niinimäki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            43.84   
Siiri Nieminen  1983  Swimming Jyväskylä            48.19   
Katja Töyli  1983  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:57 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aarre Snellström  1924  Porin Pyrintö            1:31.29   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Torsten Laakso  1930  Helsingfors Simsällskap            49.96   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rauni Heinänen  1932  Hämeenlinnan Mastersuimarit            1:03.32   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Martti Lahti  1937  Cetus            48.45   
Mauri Lindström  1940  Joensuun Uimaseura            49.35   
Harry Holman  1937  Helsingfors Simsällskap            53.35   
Jaakko Virkajärvi  1939  Lahden Uimaseura            56.90   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Einari Kirjavainen  1942  Swimming Jyväskylä            42.21   
Juha Koski  1942  Cetus            45.50   
Tenho Hietanen  1944  S.C.Pingviinit            47.19   
Tapani Liimatainen  1944  Oulun Lohet            53.14   
Pertti Laaksonen  1943  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aksel Luige  1949  U-Club Tallinn            37.95   
Vladimir Brodski  1946  Kajaanin Uimaseura            38.94   
Juhani Sillanpää  1947  Helsingfors Simsällskap            40.07   
Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            46.38   
Pekka Purra  1946  Cetus            47.25   
Markku Ikkala  1947  Swimming Jyväskylä            48.23   
Pekka Latva-Pukkila  1949  Tuusulan Uimaseura            49.07   
Markku Vihervaara  1949  S.C.Pingviinit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Alexandr Batistsev  1953  U-Club Tallinn            37.82   
Esa Ihalainen  1954  Imatran Uimarit            40.77   
Ossi Vallemaa  1954  Cetus            41.28   
Timo Teponoja  1955  Cetus            42.38   
Juha Kainulainen  1954  Kuopion Uimaseura            42.67   
Mati Haggi  1954  U-Club Tallinn            44.31   
Tapio Peltola  1955  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            48.48   
Matti Myllymäki  1951  Hämeenlinnan Mastersuimarit            48.59   
Esko Turunen  1955  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Ismo Parviainen  1954  Kuopion Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            37.46   
Kari Hellsten  1959  Swimming Jyväskylä            39.19   
Arto Kärnä  1957  Joensuun Uimaseura            39.64   
Matti Karomäki  1956  Brahean Uimarit - Lieksa            46.61   
Juha Holma  1957  Tuusulan Uimaseura            47.50   
Ismo Soukola  1960  Hämeenlinnan Mastersuimarit            49.56   
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Krister Fogelberg  1965  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            34.35   
Mauri Kanto  1963  Kauhajoen Karhu            36.38   
Henrik Munck  1961  Helsingfors Simsällskap            36.80   
Juha-Pekka Korhonen  1962  S.C.Pingviinit            37.64   
Jari Ketola  1962  Helsingfors Simsällskap            37.65   
Jouko Järvinen  1965  Järvenpään Uintiklubi            39.55   
Peter Fjellström  1963  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            41.24   
Isko Kuitunen  1963  Järvenpään Uintiklubi            43.16   
Tuomo Järvinen  1964  Swimming Jyväskylä            45.06   
Jukka Vatanen  1961  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tommy Rundgren  1968  Lahden Kaleva            33.35   
Harald Kruger  1967  Täby Sim            35.05   
Panu Hiltunen  1966  Swimming Jyväskylä            35.75   
Christer Burman  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.96   
Kai Mustonen  1966  Seinäjoen Uimarit-58            36.74   
Thomas Bäckman  1966  Täby Sim            37.58   
Timo Narumo  1969  Cetus            37.61   
Asko Kiiveri  1966  Lappeenrannan Uimarit            37.74   
Jarkko Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura            38.71   
10  Pasi Mikkonen  1969  Joensuun Uimaseura            38.88   
11  Mikko Hämäläinen  1966  Seinäjoen Uimarit-58            39.33   
12  Mika Meller  1967  Tuusulan Uimaseura            39.36   
13  Kai Mikkola  1970  Swimming Jyväskylä            40.43   
14  Panu Hagström  1968  Uimaseura Kangasalan Kuohu            45.52   
Marko Eerola  1969  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
Pasi Natunen  1967  Riihimäen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eerikki Rutanen  1972  Tuusulan Uimaseura            32.55   
Aki Tuomainen  1975  Keravan Uimarit            DSQ   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Toni Piirainen  1976  Swimming Club Vuokatti            32.66   
Janne Haapaniemi  1979  Keravan Uimarit            32.68   
Aki Sirkka  1980  Lahden Kaleva            34.37   
Ville Lindfors  1976  Vantaan Uimarit            35.60   
Jussi Kyröhonka  1979  Vetehiset            38.14   
Markus Nivala  1977  Tuusulan Uimaseura            46.33   
Kai Poutanen  1980  Lahden Kaleva            DSQ   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lauri Vilhunen  1985  Varkauden Uimarit            31.58   
Timo Leikkanen  1984  Hämeenlinnan Mastersuimarit            33.25   
Markku Ahonen  1981  Hämeenlinnan Mastersuimarit            36.31   
Petteri Torssonen  1984  Joensuun Uimaseura            36.33   
Ilari Valjus  1984  Helsingfors Simsällskap            42.41   
Tarmo Aura  1982  Helsingfors Simsällskap            45.30   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:57 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Hilkka Salo  1944  Mikkelin Uimaseura    2:04.58  4:13.15      4:13.15   
Virve Palos  1942  Koovee    2:33.76  5:12.48      5:12.48   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Raija Vainionpää  1948  Seinäjoen Uimarit-58    2:34.23  5:09.93      5:09.93   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sirpa Visakoski  1952  Aurajoen Uinti    1:53.50  3:51.09      3:51.09   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ulla Hurula  1965  Kemin Työväen Uimarit            2:48.88   
Johanna Kara  1965  Cetus            2:51.09   
Anne-Mari Käräjämies  1964  Nummelan Kisaajat            3:00.38   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970  Koovee            3:07.21   
Marjut Hyvönen  1966  Tuusulan Uimaseura            3:30.89   
Miisa Weuro  1970  IF Åland            3:41.45   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jenni Harjuoja  1977  Cetus    1:25.20  2:56.85      2:56.85   
Stina Huhmarsalo  1978  Tuusulan Uimaseura    1:29.22  3:01.37      3:01.37   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pinja Kasvio  1982  Cetus    1:18.49  2:38.30      2:36.58   
Marjukka Lyytinen  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura    1:23.55  2:53.71      2:53.71   
Päivi Piirala  1985  Helsingfors Simsällskap    1:26.36  2:57.18      2:57.18   
Paula Niinimäki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:31.54  3:04.88      3:04.88   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:57 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Klaus Bremer  1938  Helsingfors Simsällskap    1:48.87  3:39.18      3:39.18   
Martti Lahti  1937  Cetus    2:05.48  4:19.46      4:19.46   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Timo Lindgren  1944  Cetus    1:48.55  3:41.77      3:41.77   
Pekka Hernberg  1944  Porin Pyrintö    2:15.26  4:42.41      4:42.41   
Tapani Liimatainen  1944  Oulun Lohet    2:22.13  4:46.22      4:46.22   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Markku Makkonen  1948  Savonlinnan Uimaseura    1:44.53  3:29.03      3:29.03   
Kari Raassina  1947  Swimming Jyväskylä    2:35.00  5:23.31      5:23.31   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kari Manninen  1953  Riihimäen Uimaseura    2:00.55  3:56.62      3:56.62   
Markku Nousiainen  1954  Keravan Uimarit    2:52.70  5:48.91      5:48.91   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jussi-Pekka Kilpeläinen  1960  Koovee    1:30.37  2:59.52      2:59.52   
Antti Uski  1958  Joensuun Uimaseura    1:40.87  3:31.11      3:31.11   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Henri Räty  1963  Keravan Uimarit    1:27.84  2:58.56      2:58.56   
Alexei Terestsenkov  1963  U-Club Tallinn    1:30.93  3:11.28      3:11.28   
Pekka Hurskainen  1965  Oulun Lohet    1:40.28  3:23.72      3:23.72   
Ismo Voutilainen  1965  Riihimäen Uimaseura    1:41.51  3:29.30      3:29.30   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Janne Soininen  1966  Cetus    1:17.83  2:38.68      2:38.68   
Jan Johansson  1966  Cetus    1:20.32  2:40.20      2:40.20   
Mika Ruusunen  1970  Helsingfors Simsällskap    1:22.17  2:49.95      2:49.95   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tatu Viitala  1973  Tuusulan Uimaseura    1:25.09  2:57.58      2:57.58   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Janne Haapaniemi  1979  Keravan Uimarit    1:12.47  2:27.10      2:27.10   
Martti Näsäkkälä  1978  Vetehiset    1:30.09  3:04.43      3:04.43   
                     
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kalle Tuhkanen  1981  Joensuun Uimaseura    1:12.22  2:27.20      2:27.20   
Kaleva Latvala  1984  Kokkolan Uimaseura    1:14.40  2:42.07      2:42.07   
Petter Karjaluoto  1984  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:27.40  2:57.52      2:57.52   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Inga Siro  1945  Koovee    1:56.95        1:56.95   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Raija Nevala  1960  Porin Uimaseura    1:54.06        1:54.06   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ulla Hurula  1965  Kemin Työväen Uimarit    1:17.63        1:17.63   
Eeva Kirjavainen  1962  Vetehiset    1:47.18        1:47.18   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Outi Kaarnamo  1969  Tuusulan Uimaseura    1:26.30        1:26.30   
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Johanna Salmela  1976  Tuusulan Uimaseura    1:14.74        1:14.74   
Meri Viljanen  1980  Nummelan Kisaajat    1:18.96        1:18.96   
Kristiina Arusoo  1979  U-Club Tallinn    1:25.76        1:25.76   
Marja Falenius  1977  Tuusulan Uimaseura    1:33.20        1:33.20   
Hanna Ampula  1976  Haapajärven Kiilat    1:38.64        1:38.64   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olav Lukin  1944  U-Club Tallinn    1:37.12        1:37.12   
Timo Lindgren  1944  Cetus    1:59.16        1:59.16   
Tapani Liimatainen  1944  Oulun Lohet    2:36.03        2:36.03   
Pekka Hernberg  1944  Porin Pyrintö            DNF   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:19.47        1:19.47   
Toivo Honkonen  1950  S.C.Pingviinit    1:29.38        1:29.38   
Lembit Laht  1949  U-Club Tallinn    1:35.57        1:35.57   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hannu Koivisto  1953  Vetehiset    1:31.63        1:31.63   
Kari Manninen  1953  Riihimäen Uimaseura    1:39.74        1:39.74   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Petri Heikkilä  1960  Lahden Uimaseura    1:12.39        1:12.39   
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus    1:15.07        1:15.07   
Juho Massinen  1960  Helsingfors Simsällskap    1:24.93        1:24.93   
Leif Blomfelt  1960  Helsingfors Simsällskap    1:26.09        1:26.09   
Kari Hellsten  1959  Swimming Jyväskylä    1:36.94        1:36.94   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Isko Kuitunen  1963  Järvenpään Uintiklubi    1:46.97        1:46.97   
Matti Mäkelä  1962  Oulun Lohet    2:11.37        2:11.37   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Janne Haapaniemi  1979  Keravan Uimarit    1:03.73        1:03.73   
Mikko Arponen  1980  Pihlava Työväen Urheilijat    1:06.05        1:06.05   
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Santtu Iljuskin  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura    1:08.50        1:08.50   
Timo Aho  1981  Varkauden Uimarit    1:12.61        1:12.61   
Jussi-Pekka Turunen  1984  Joensuun Uimaseura    1:17.96        1:17.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Helle Stukis  1931  U-Club Tallinn    1:54.70        1:54.70   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anja Selenius  1938  Punkaharjun Urheilijat    1:48.07        1:48.07   
Carita Bremer  1940  Helsingfors Simsällskap    1:56.21        1:56.21   
Lea Varvio  1936  Tampereen Uimaseura    2:10.73        2:10.73   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hilkka Salo  1944  Mikkelin Uimaseura    1:37.45        1:37.45   
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  Swimming Jyväskylä    1:40.67        1:40.67   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pirkko Siikarla  1946  Porin Uimaseura    1:37.87        1:37.87   
Eija Piililä  1946  Tampereen Työväen Uimarit    1:54.46        1:54.46   
Soile Sillanpää  1946  Helsingfors Simsällskap    2:21.22        2:21.22   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaarina Markkula  1952  Cetus    1:25.62        1:25.62   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leena Brooke  1960  Helsingfors Simsällskap    1:14.20        1:14.20   
Jaana Piispanen  1959  Kuopion Uimaseura    1:26.74        1:26.74   
Monica Paavilainen  1960  Nummelan Kisaajat    1:50.81        1:50.81   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anne-Mari Käräjämies  1964  Nummelan Kisaajat    1:08.77        1:08.77   
Johanna Kara  1965  Cetus    1:10.12        1:10.12   
Annika Aspholm  1963  IF Åland    1:13.04        1:13.04   
Sari Eronen  1965  Cetus    1:13.36        1:13.36   
Maikki Torsti  1963  Cetus    1:17.40        1:17.40   
Liisa Tirkkonen-Grönholm  1963  Lappeenrannan Kisa-Toverit    1:21.70        1:21.70   
Meri Kaarlonen  1964  Cetus    1:25.71        1:25.71   
Riitta von Und Zu Fraunbe  1963  Oulun Lohet    1:28.97        1:28.97   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anu Ilander  1968  Helsingfors Simsällskap    1:08.60        1:08.60   
Petra Thodin  1968  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari    1:09.63        1:09.63   
Outi Kaarnamo  1969  Tuusulan Uimaseura    1:12.04        1:12.04   
Tiina Heinonen  1970  Tuusulan Uimaseura    1:15.00        1:15.00   
Imke Höfling  1970  Kuopion Uimaseura    1:15.96        1:15.96   
Miisa Weuro  1970  IF Åland    1:24.88        1:24.88   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti    1:32.83        1:32.83   
Mirja Liehunen  1966  Tuusulan Uimaseura    1:51.11        1:51.11   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiina Pietikäinen  1972  Haapajärven Kiilat    1:13.53        1:13.53   
Claire Gould  1973  Helsingfors Simsällskap    1:14.46        1:14.46   
Mari Luoto  1975  Helsingfors Simsällskap    1:16.51        1:16.51   
Krista Käkelä  1975  Tuusulan Uimaseura    1:21.79        1:21.79   
Karita Haapasalo-Tuomaine  1972  Keravan Uimarit    1:26.82        1:26.82   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Satu Rahkonen  1977  Cetus    1:08.20        1:08.20   
Katri Tikkinen  1980  Keravan Uimarit    1:10.83        1:10.83   
Minna Aalto  1979  Cetus    1:19.23        1:19.23   
Isa Pietilä  1978  Octopus Lohja    1:19.96        1:19.96   
Marja Falenius  1977  Tuusulan Uimaseura    1:22.38        1:22.38   
Hanna Ampula  1976  Haapajärven Kiilat    1:24.78        1:24.78   
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Sievilä  1985  Keravan Uimarit    1:06.42        1:06.42   
Marjukka Lyytinen  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura    1:06.95        1:06.95   
Anu Ahlroos  1981  Keravan Uimarit    1:07.95        1:07.95   
Paula Niinimäki  1981  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:12.24        1:12.24   
Kirsti Laurila  1981  S.C.Pingviinit    1:23.79        1:23.79   
Natasa Mojskerc  1981  S.C.Pingviinit    1:24.42        1:24.42   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erkki Kuukka  1930  Mikkelin Uimaseura    1:42.25        1:42.25   
Teuvo Länsiharju  1928  Pihlava Työväen Urheilijat    1:58.46        1:58.46   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pekka Sortila  1935  Hämeenlinnan Uimaseura    1:24.64        1:24.64   
Rauni Heinänen  1932  Hämeenlinnan Mastersuimarit    1:40.56        1:40.56   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jaakko Virkajärvi  1939  Lahden Uimaseura    1:31.95        1:31.95   
Martti Lahti  1937  Cetus    1:40.95        1:40.95   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Einari Kirjavainen  1942  Swimming Jyväskylä    1:18.22        1:18.22   
Herkko Pesonen  1941  Helsingin Uimarit    1:18.63        1:18.63   
Juha Koski  1942  Cetus    1:25.37        1:25.37   
Karl-Erik Malmberg  1945  Helsingin Uimarit    1:38.67        1:38.67   
Olavi Wuorivirta  1941  Hämeenlinnan Mastersuimarit    1:39.42        1:39.42   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Markku Makkonen  1948  Savonlinnan Uimaseura    1:12.38        1:12.38   
Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit    1:15.15        1:15.15   
Risto Raitio  1947  Poseidon    1:20.95        1:20.95   
Pekka Latva-Pukkila  1949  Tuusulan Uimaseura    1:23.14        1:23.14   
Matti Väätänen  1947  Cetus    1:36.80        1:36.80   
Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Risto Hiltunen  1953  Oulun Uimaseura    1:09.01        1:09.01   
Timo Teponoja  1955  Cetus    1:11.99        1:11.99   
Heikki Pykäläinen  1952  Swimming Jyväskylä    1:12.65        1:12.65   
Tapio Peltola  1955  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:23.35        1:23.35   
Esko Turunen  1955  Riihimäen Uimaseura    1:27.62        1:27.62   
Pekka Purhonen  1951  Hämeenlinnan Mastersuimarit    1:29.35        1:29.35   
Markku Nousiainen  1954  Keravan Uimarit    1:47.22        1:47.22   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus    1:04.32        1:04.32   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus    1:06.41        1:06.41   
Jarmo Miinin  1956  Joensuun Uimaseura    1:09.28        1:09.28   
Juho Massinen  1960  Helsingfors Simsällskap    1:10.56        1:10.56   
Hannu Miettinen  1958  Kuopion Uimaseura    1:12.21        1:12.21   
Jorma Heinonen  1958  Riihimäen Uimaseura    1:14.14        1:14.14   
Matti Karomäki  1956  Brahean Uimarit - Lieksa    1:23.64        1:23.64   
Markku Piiroinen  1960  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:24.89        1:24.89   
Juha Holma  1957  Tuusulan Uimaseura    1:26.37        1:26.37   
Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jari Sundberg  1962  Kuopion Uimaseura    1:05.38        1:05.38   
Kare-Petri Kaukomaa  1965  Helsingfors Simsällskap    1:05.85        1:05.85   
Matti Hurula  1961  Kemin Työväen Uimarit    1:06.66        1:06.66   
Marko Lysmä  1965  Cetus    1:07.00        1:07.00   
Juha Lahtinen  1962  Riihimäen Uimaseura    1:07.10        1:07.10   
Mauri Kanto  1963  Kauhajoen Karhu    1:07.41        1:07.41   
Riku Muttilainen  1965  Cetus    1:10.75        1:10.75   
Erkki Lehti  1962  Porin Uimaseura    1:17.86        1:17.86   
Jukka Vatanen  1961  Tuusulan Uimaseura    1:22.54        1:22.54   
10  Matti Mäkelä  1962  Oulun Lohet    1:40.33        1:40.33   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tommy Rundgren  1968  Lahden Kaleva    55.21        55.21   
Harald Kruger  1967  Täby Sim    59.12        59.12   
Ari Ailio  1969  Lahden Kaleva    59.84        59.84   
Jan Johansson  1966  Cetus    1:02.11        1:02.11   
Jarkko Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura    1:03.48        1:03.48   
Timo Narumo  1969  Cetus    1:03.99        1:03.99   
Asko Svensk  1966  Oulun Lohet    1:04.89        1:04.89   
Mika Meller  1967  Tuusulan Uimaseura    1:05.21        1:05.21   
Christer Burman  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    1:05.62        1:05.62   
10  Jorma Puustinen  1969  Kuopion Uimaseura    1:08.08        1:08.08   
11  Thomas Bäckman  1966  Täby Sim    1:08.22        1:08.22   
12  Kai Mikkola  1970  Swimming Jyväskylä    1:10.44        1:10.44   
13  Sami Kähkönen  1969  Nummelan Kisaajat    1:10.66        1:10.66   
14  Kimmo Hautamaa  1966  Lappeenrannan Uimarit    1:10.96        1:10.96   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Valtteri Rahkonen  1975  Cetus    59.35        59.35   
Ari Komulainen  1972  Kuhmon Kiva Uintiseura    1:03.12        1:03.12   
Lasse Lahtinen  1971  Poseidon    1:03.57        1:03.57   
Aki Tuomainen  1975  Keravan Uimarit    1:09.44        1:09.44   
Tomi Haapanen  1973  Swimming Jyväskylä    1:11.49        1:11.49   
Teemu Rintala  1974  Swimming Jyväskylä    1:18.50        1:18.50   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Toni Piirainen  1976  Swimming Club Vuokatti    1:00.15        1:00.15   
Ville Lindfors  1976  Vantaan Uimarit    1:00.53        1:00.53   
Kai Poutanen  1980  Lahden Kaleva    1:05.67        1:05.67   
Teemu Turunen  1976  Pieksän Kuutit    1:08.63        1:08.63   
Tero Tuhkanen  1977  Brahean Uimarit - Lieksa    1:08.93        1:08.93   
Martti Näsäkkälä  1978  Vetehiset    1:09.79        1:09.79   
Markus Nivala  1977  Tuusulan Uimaseura    1:12.13        1:12.13   
Jussi Kyröhonka  1979  Vetehiset    1:13.87        1:13.87   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kalle Tuhkanen  1981  Joensuun Uimaseura    59.52        59.52   
Ville-Matti Erkintalo  1982  S.C.Pingviinit    1:04.42        1:04.42   
Petteri Hänninen  1983  Oulun Lohet    1:04.97        1:04.97   
Ilari Valjus  1984  Helsingfors Simsällskap    1:09.49        1:09.49   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 12, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Hss Naiset E  240  Helsingfors Simsällskap            8:16.23   
  Kristina Ifström  1945      2:01.56  4:33.16      4:33.16   
  Soile Sillanpää  1946      1:44.85  3:43.07      8:16.23   
  Kikka Salmi  1952                 
  Carita Bremer  1940        8:16.23      8:16.23   
                     
                     
 
Laji 12, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Koovee  200  Koovee            7:27.25   
  Hanna-Greta Puurtinen  1970      1:28.21  3:25.58      3:25.58   
  Inga Siro  1945      1:43.22  4:01.67      7:27.25   
  Anna-Maria Toivonen  1970                 
  Virve Palos  1942        7:27.25      7:27.25   
                     
                     
 
Laji 12, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Cetus Naiset [1811]  160  Cetus            6:11.66   
  Meri Kaarlonen  1964      1:45.72  3:30.80      3:30.80   
  Kaarina Markkula  1952      1:24.46  2:40.86      6:11.66   
  Jenni Harjuoja  1977                 
  Maikki Torsti  1963        6:11.66      6:11.66   
                     
                     
 
Laji 12, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Cetus Naiset [1851]  120  Cetus            4:58.35   
  Pinja Kasvio  1982      1:11.60  2:35.11      2:35.11   
  Johanna Kara  1965      1:12.22  2:23.24      4:58.35   
  Liisa Puranen  1982                 
  Satu Rahkonen  1977        4:58.35      4:58.35   
                     
Hss Naiset B  120  Helsingfors Simsällskap            5:34.20   
  Anu Ilander  1968      1:21.33  2:56.31      2:56.31   
  Mari Luoto  1975      1:23.93  2:37.89      5:34.20   
  Päivi Piirala  1985                 
  Leena Brooke  1960        5:34.20      5:34.20   
                     
Hk Naiset [1851]  143  Haapajärven Kiilat            5:59.88   
  Maarit Teriö  1974      1:30.02  3:06.37      3:06.37   
  Tiina Pietikäinen  1972      1:36.06  2:53.51      5:59.88   
  Hanna Ampula  1976                 
  Hanna-Leena Niemelä  1975        5:59.88      5:59.88   
                     
Tuus 2  144  Tuusulan Uimaseura            6:11.95   
  Marjut Hyvönen  1966      1:42.11  3:17.79      3:17.79   
  Krista Käkelä  1975      1:39.28  2:54.16      6:11.95   
  Marja Falenius  1977                 
  Stina Huhmarsalo  1978        6:11.95      6:11.95   
                     
Tuus 1  145  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä               
                     
                     
 
Laji 12, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Keui Naiset  100  Keravan Uimarit            5:42.94   
  Anu Ahlroos  1981      1:20.90  3:10.96      3:10.96   
  Hanna Putkuri  1978      1:19.79  2:31.98      5:42.94   
  Tiia Sievilä  1985                 
  Katri Tikkinen  1980        5:42.94      5:42.94   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:58   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
U-Club Tallinn  240  U-Club Tallinn            5:35.51   
  Lembit Laht  1949      1:29.33  2:58.02      2:58.02   
  Aksel Luige  1949      1:21.75  2:37.49      5:35.51   
  Alexandr Batistsev  1953                 
  Olav Lukin  1944        5:35.51      5:35.51   
                     
Swim Miehet [1731]  240  Swimming Jyväskylä            6:12.47   
  Martti Lampinen  1941      1:42.02  3:22.28      3:22.28   
  Einari Kirjavainen  1942      1:35.28  2:50.19      6:12.47   
  Kari Hellsten  1959                 
  Heikki Pykäläinen  1952        6:12.47      6:12.47   
                     
S.c.p. Miehet [1731]  246  S.C.Pingviinit            6:37.79   
  Rafik Neuman  1948      1:56.52  3:44.10      3:44.10   
  Markku Vihervaara  1949      1:30.16  2:53.69      6:37.79   
  Toivo Honkonen  1950                 
  Heikki Asell  1947        6:37.79      6:37.79   
                     
Cetus Miehet [1731]  240  Cetus            6:49.58   
  Juha Koski  1942      1:51.19  3:40.94      3:40.94   
  Martti Lahti  1937      1:55.16  3:08.64      6:49.58   
  Timo Lindgren  1944                 
  Timo Teponoja  1955        6:49.58      6:49.58   
                     
                     
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Vus-Vss Miehet D  200  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            5:10.92   
  Krister Fogelberg  1965      1:11.62  2:33.93      2:33.93   
  Hannu Kuokkanen  1948      1:19.31  2:36.99      5:10.92   
  Christer Burman  1968                 
  Heikki Räsänen  1951        5:10.92      5:10.92   
                     
Cetus Miehet [1771]  200  Cetus            5:24.70   
  Ahti Uusivuori  1960      1:21.79  2:57.37      2:57.37   
  Ossi Vallemaa  1954      1:16.80  2:27.33      5:24.70   
  Simo-Pekka Torsti  1960                 
  Marko Lysmä  1965        5:24.70      5:24.70   
                     
Rius Miehet [1771]  200  Riihimäen Uimaseura            5:51.65   
  Jorma Heinonen  1958      1:33.75  3:07.54      3:07.54   
  Ismo Voutilainen  1965      1:35.42  2:44.11      5:51.65   
  Kari Manninen  1953                 
  Juha Lahtinen  1962        5:51.65      5:51.65   
                     
Hss Miehet D  200  Helsingfors Simsällskap            6:01.38   
  Harry Holman  1937      1:48.24  3:22.74      3:22.74   
  Juhani Sillanpää  1947      1:24.30  2:38.64      6:01.38   
  Juho Massinen  1960                 
  Tarmo Aura  1982        6:01.38      6:01.38   
                     
                     
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Laka Miehet [1811]  160  Lahden Kaleva            4:30.74   
  Janne Virtanen  1964      1:08.91  2:23.27      2:23.27   
  Ari Ailio  1969      1:11.48  2:07.47      4:30.74   
  Tero Matkaniemi  1972                 
  Tommy Rundgren  1968        4:30.74      4:30.74   
                     
Cetus Miehet [1811]  160  Cetus            4:55.99   
  Janne Soininen  1966      1:13.95  2:41.62      2:41.62   
  Timo Narumo  1969      1:14.36  2:14.37      4:55.99   
  Jan Johansson  1966                 
  Valtteri Rahkonen  1975        4:55.99      4:55.99   
                     
Hss Miehet C  160  Helsingfors Simsällskap            4:58.35   
  Jari Ketola  1962      1:19.55  2:42.31      2:42.31   
  Henrik Munck  1961      1:13.80  2:16.04      4:58.35   
  Mika Ruusunen  1970                 
  Samuli Ikävalko  1970        4:58.35      4:58.35   
                     
Lru Miehet [1811]  160  Lappeenrannan Uimarit            5:27.48   
  Juha Iivonen  1959      1:19.27  2:46.73      2:46.73   
  Asko Kiiveri  1966      1:29.97  2:40.75      5:27.48   
  Kimmo Hautamaa  1966                 
  Kai-Asser Skog  1966        5:27.48      5:27.48   
                     
Oulo Miehet [1811]  160  Oulun Lohet            5:31.39   
  Asko Svensk  1966      1:15.73  2:52.68      2:52.68   
  Pekka Hurskainen  1965      1:15.30  2:38.71      5:31.39   
  Petteri Hänninen  1983                 
  Matti Kumpulainen  1964        5:31.39      5:31.39   
                     
Vus-Vss Miehet C  160  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            5:43.46   
  Petter Karjaluoto  1984      1:21.73  3:05.66      3:05.66   
  Marko Eerola  1969      1:24.60  2:37.80      5:43.46   
  Markku Piiroinen  1960                 
  Peter Fjellström  1963        5:43.46      5:43.46   
                     
S.c.p. Miehet [1811]  179  S.C.Pingviinit            6:01.03   
  Ville-Matti Erkintalo  1982      1:20.81  3:10.67      3:10.67   
  Tenho Hietanen  1944      1:32.79  2:50.36      6:01.03   
  Juha-Pekka Korhonen  1962                 
  Tommi Halima  1973        6:01.03      6:01.03   
                     
                     
 
Laji 13, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Tuus 1  154  Tuusulan Uimaseura            4:54.88   
  Tatu Viitala  1973      1:22.58  2:34.63      2:34.63   
  Eerikki Rutanen  1972      1:17.70  2:20.25      4:54.88   
  Mika Meller  1967                 
  Jarkko Myllymäki  1970        4:54.88      4:54.88   
                     
Keui Miehet  120  Keravan Uimarit            5:09.04   
  Henri Räty  1963      1:20.35  2:57.51      2:57.51   
  Aki Tuomainen  1975      1:04.85  2:11.53      5:09.04   
  Janne Haapaniemi  1979                 
  Jari Niskanen  1969        5:09.04      5:09.04   
                     
Ve Miehet [1851]  120  Vetehiset            5:47.64   
  Hannu Koivisto  1953      1:29.37  3:06.16      3:06.16   
  Mika Sulkava  1978      1:25.76  2:41.48      5:47.64   
  Jussi Kyröhonka  1979                 
  Martti Näsäkkälä  1978        5:47.64      5:47.64   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:58 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:59   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Barbro Grufman  1948  Hellas Simklubb    4:30.74  7:21.39  11:03.59  14:45.65  27:51.47   
          18:29.28  22:14.20  26:01.57       
                     
                     
Pirkko Siikarla  1946  Porin Uimaseura    3:44.01  7:33.22  11:23.58  15:11.62  28:23.06   
          19:00.97  22:48.26  26:34.66       
                     
                     
                     
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anne-Mari Käräjämies  1964  Nummelan Kisaajat    2:42.92  5:31.90  8:21.87  11:11.84  20:55.58   
          14:00.81  16:49.26  19:36.47       
                     
                     
Katrin Moberg-Nilsson  1964  Hellas Simklubb    3:29.71  7:05.62  10:43.40  14:21.83  27:02.26   
          17:59.61  21:38.63  25:18.04       
                     
                     
Liisa Tirkkonen-Grönholm  1963  Lappeenrannan Kisa-Toverit    3:36.11  7:20.52  11:01.52  14:42.22  27:17.61   
          18:19.48  21:55.77  25:33.75       
                     
                     
Eeva Kirjavainen  1962  Vetehiset    5:47.64  9:10.23  12:56.50  16:42.73  28:08.01   
          20:31.54  24:23.97  28:08.01       
                     
                     
                     
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970  Koovee    2:57.53  6:05.84  9:13.09  12:19.48  23:05.69   
          15:24.67  18:29.96  21:35.40       
                     
                     
Imke Höfling  1970  Kuopion Uimaseura    3:01.12  6:16.61  9:28.58  12:37.98  23:29.82   
          15:45.73  18:53.39  21:59.74       
                     
                     
Minna Luomakortes-Klutas  1967  Seinäjoen Uimarit-58    5:24.70  8:08.92  11:29.89  14:51.85  24:54.98   
          18:14.60  21:36.11  24:54.98       
                     
                     
Marjut Hyvönen  1966  Tuusulan Uimaseura    3:10.62  6:32.42  9:55.98  13:17.50  24:58.44   
          16:38.10  19:58.58  23:20.38       
                     
                     
                     
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Claire Gould  1973  Helsingfors Simsällskap    4:54.88  8:31.33  12:02.18  15:33.60  25:40.75   
          19:02.75  22:28.92  25:40.75       
                     
                     
                     
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Meri Viljanen  1980  Nummelan Kisaajat    2:50.93  5:52.60  8:55.15  11:56.92  22:25.74   
          14:58.89  18:00.48  21:01.32       
                     
                     
Irene Turenius  1976  Seinäjoen Uimarit-58    2:59.14  6:03.75  9:08.64  12:13.31  22:52.70   
          15:17.26  18:21.46  21:25.88       
                     
                     
Hanna Kangassalo  1978  Keravan Uimarit    3:28.44  7:07.54  10:45.43  14:21.51  27:02.35   
          18:00.04  21:39.60  25:16.80       
                     
                     
                     
 
Laji 14, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marjukka Lyytinen  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura    2:58.93  6:06.84  9:14.07  12:20.10  23:01.27   
          15:24.34  18:27.61  21:30.74       
                     
                     
Kirsti Laurila  1981  S.C.Pingviinit    4:55.99  7:27.69  11:19.00  17:13.88  28:55.36   
          21:12.57  25:09.57  28:55.36       
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:59 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  08:59   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Raine Narva  1945  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    3:33.40  7:14.75  10:55.67  14:36.19  27:44.00   
          18:20.03  22:07.42  25:55.28       
                     
                     
Olavi Wuorivirta  1941  Hämeenlinnan Mastersuimarit    4:05.25  8:21.98  12:36.97  16:55.27  32:07.93   
          21:13.58  25:36.57  29:59.12       
                     
                     
Tapani Liimatainen  1944  Oulun Lohet    4:18.88  9:00.62  13:46.02  18:36.83  35:35.70   
          23:27.30  28:19.52  33:10.95       
                     
                     
Herkko Pesonen  1941  Helsingin Uimarit            DSQ   
                     
                     
                     
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Markku Makkonen  1948  Savonlinnan Uimaseura    2:55.91  5:58.92  9:02.68  12:07.15  22:47.33   
          15:10.10  18:13.70  21:18.31       
                     
                     
Vladimir Brodski  1946  Kajaanin Uimaseura    3:29.55  7:06.51  10:42.39  14:19.02  26:32.09   
          17:53.48  21:27.66  24:58.84       
                     
                     
Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit    3:33.75  7:18.69  11:06.18  14:48.84  27:38.14   
          18:31.02  22:12.44  25:54.38       
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Risto Hiltunen  1953  Oulun Uimaseura    2:52.08  5:58.52  9:02.78  12:06.74  22:54.44   
          15:10.98  18:16.09  21:24.25       
                     
                     
Heikki Räsänen  1951  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls    3:25.48  6:55.54  10:23.45  13:50.80  25:52.63   
          17:17.12  20:45.13  24:11.20       
                     
                     
Juha Kainulainen  1954  Kuopion Uimaseura    3:32.22  7:24.30  11:20.95  15:18.01  29:11.24   
          19:19.31  23:21.12  27:20.90       
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus    2:50.59  5:48.41  8:45.87  11:43.59  21:52.63   
          14:41.42  17:36.42  20:28.83       
                     
                     
Hannu Miettinen  1958  Kuopion Uimaseura    2:58.33  6:05.18  9:11.58  12:15.99  22:55.37   
          15:20.10  18:24.45  21:28.84       
                     
                     
Pekka Mäntynen  1960  Kuopion Uimaseura    2:53.39  5:57.48  9:03.44  12:10.43  23:04.89   
          15:17.35  18:26.44  21:36.34       
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mauri Kanto  1963  Kauhajoen Karhu    2:50.11  5:47.02  8:43.70  11:39.99  21:49.75   
          14:36.50  17:31.19  20:26.07       
                     
                     
Matti Hurula  1961  Kemin Työväen Uimarit    2:55.04  6:01.44  9:06.72  12:11.99  22:34.33   
          16:45.53  19:44.16  22:34.33       
                     
                     
Alexei Terestsenkov  1963  U-Club Tallinn    2:45.13  5:44.53  8:47.00  11:51.75  22:34.69   
          14:58.60  18:04.58  21:10.06       
                     
                     
Riku Muttilainen  1965  Cetus    2:59.86  6:07.04  9:13.98  12:20.39  23:26.80   
          15:27.58  18:38.14  21:51.68       
                     
                     
Isko Kuitunen  1963  Järvenpään Uintiklubi    3:06.71  6:22.21  9:39.43  12:58.79  24:37.67   
          16:18.16  19:38.55  22:59.26       
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Samuli Ikävalko  1970  Helsingfors Simsällskap    2:29.31  5:01.47  7:33.83  10:08.02  19:11.77   
          12:42.21  15:18.08  17:55.93       
                     
                     
Janne Soininen  1966  Cetus    2:31.60  5:10.18  7:48.25  10:26.09  19:34.70   
          13:03.31  15:40.94  18:18.69       
                     
                     
Jari Niskanen  1969  Keravan Uimarit    2:35.17  5:29.81  8:30.06  11:34.57  22:23.42   
          14:42.13  17:50.68  20:55.86       
                     
                     
Kai-Asser Skog  1966  Lappeenrannan Uimarit    2:51.25  5:55.01  8:59.22  12:03.55  22:48.16   
          15:07.89  18:12.66  21:17.72       
                     
                     
Jukka Lehtola  1968  Imatran Uimarit            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lasse Lahtinen  1971  Poseidon    2:48.08  5:46.00  8:46.67  11:46.83  22:06.12   
          14:45.48  17:45.02  20:41.97       
                     
                     
Jussi Pikkarainen  1974  Heinolan Isku    3:00.52  6:35.90  10:20.02  14:04.25  27:00.11   
          17:47.92  21:32.76  25:15.79       
                     
                     
Tommi Halima  1973  S.C.Pingviinit    3:30.17  7:15.87  12:55.07  16:41.11  27:44.88   
          20:27.62  24:10.47  27:44.88       
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Martti Näsäkkälä  1978  Vetehiset    2:54.73  5:55.05  8:55.41  11:55.83  22:17.30   
          14:55.24  17:53.39  20:51.27       
                     
                     
Jussi Kyröhonka  1979  Vetehiset    2:55.31  6:07.47  9:20.42  12:32.73  23:37.36   
          15:45.03  18:55.76  22:07.25       
                     
                     
Mikko Merihaara  1976  Oulun Uimaseura    3:10.02  6:33.09  9:58.22  13:23.39  25:17.94   
          16:49.83  20:16.86  23:43.34       
                     
                     
Markus Nivala  1977  Tuusulan Uimaseura    3:12.37  6:56.85  10:42.61  14:25.22  26:38.43   
          18:01.97  21:32.84  25:00.89       
                     
                     
                     
 
Laji 15, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kalle Tuhkanen  1981  Joensuun Uimaseura    2:29.96  5:08.15  7:52.11  10:40.89  20:47.55   
          13:34.61  16:29.42  19:22.87       
                     
                     
Jussi-Pekka Turunen  1984  Joensuun Uimaseura    2:50.03  5:48.69  8:48.22  11:45.74  21:47.75   
          14:41.46  17:35.74  20:26.59       
                     
                     
Petteri Hänninen  1983  Oulun Lohet    2:58.94  6:13.78  9:28.19  14:21.47  23:45.83   
          17:36.17  20:47.05  23:45.83       
                     
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:59 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  10:24   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 16, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
U-Club Tallinn  280  U-Club Tallinn            7:01.68   
  Lembit Laht  1949      1:30.39  3:31.14      3:31.14   
  Eve-Mai Maurer  1936      1:36.56  3:30.54      7:01.68   
  Olav Lukin  1944                 
  Helle Stukis  1931        7:01.68      7:01.68   
                     
                     
 
Laji 16, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Hss Seka D  200  Helsingfors Simsällskap            6:31.16   
  Leena Brooke  1960      1:31.92  2:57.14      2:57.14   
  Henrik Munck  1961      1:47.53  3:34.02      6:31.16   
  Kikka Salmi  1952                 
  Sulevi Pellinen  1956        6:31.16      6:31.16   
                     
Hss Seka D 2  200  Helsingfors Simsällskap            7:23.32   
  Tiina Tihlman  1959      2:04.54  3:38.48      3:38.48   
  Juhani Sillanpää  1947      1:20.14  3:44.84      7:23.32   
  Joakim Widström  1963                 
  Soile Sillanpää  1946        7:23.32      7:23.32   
                     
                     
 
Laji 16, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Cetus Seka [1811]  160  Cetus            5:05.19   
  Jenni Harjuoja  1977      1:22.96  2:47.02      2:47.02   
  Johanna Kara  1965      1:16.50  2:18.17      5:05.19   
  Simo-Pekka Torsti  1960                 
  Jan Johansson  1966        5:05.19      5:05.19   
                     
Seui Seka [1811]  160  Seinäjoen Uimarit-58            5:23.39   
  Kai Mustonen  1966      1:19.71  2:54.84      2:54.84   
  Minna Luomakortes-Klutas  1967      1:17.09  2:28.55      5:23.39   
  Mikko Hämäläinen  1966                 
  Irene Turenius  1976        5:23.39      5:23.39   
                     
Hss Seka C  160  Helsingfors Simsällskap            5:55.49   
  Mari Luoto  1975      1:33.49  3:18.24      3:18.24   
  Mona Mattila  1961      1:23.23  2:37.25      5:55.49   
  Kare-Petri Kaukomaa  1965                 
  Leif Blomfelt  1960        5:55.49      5:55.49   
                     
Tuus 3  191  Tuusulan Uimaseura            6:31.92   
  Marjut Hyvönen  1966      1:41.65  3:30.88      3:30.88   
  Juha Holma  1957      1:37.18  3:01.04      6:31.92   
  Marja Falenius  1977                 
  Pekka Latva-Pukkila  1949        6:31.92      6:31.92   
                     
Ve Seka [1811]  160  Vetehiset            6:34.75   
  Hannu Koivisto  1953      1:32.74  3:31.56      3:31.56   
  Kaisa Bullat  1968      1:48.62  3:03.19      6:34.75   
  Eeva Kirjavainen  1962                 
  Martti Näsäkkälä  1978        6:34.75      6:34.75   
                     
                     
 
Laji 16, 4X100m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Tuus 1  152  Tuusulan Uimaseura            4:53.18   
  Stina Huhmarsalo  1978      1:24.38  2:36.86      2:36.86   
  Eerikki Rutanen  1972      1:13.81  2:16.32      4:53.18   
  Johanna Salmela  1976                 
  Jarkko Myllymäki  1970        4:53.18      4:53.18   
                     
Keui Seka1  120  Keravan Uimarit            4:59.39   
  Anu Ahlroos  1981      1:20.03  2:48.63      2:48.63   
  Tiia Sievilä  1985      1:04.19  2:10.76      4:59.39   
  Janne Haapaniemi  1979                 
  Henri Räty  1963        4:59.39      4:59.39   
                     
Cetus Seka [1851]  120  Cetus            5:02.91   
  Pinja Kasvio  1982      1:11.83  2:37.46      2:37.46   
  Valtteri Rahkonen  1975      1:20.97  2:25.45      5:02.91   
  Satu Rahkonen  1977                 
  Ossi Ilveskoski  1976        5:02.91      5:02.91   
                     
Hss Seka B  120  Helsingfors Simsällskap            5:08.33   
  Mika Ruusunen  1970      1:15.08  2:43.75      2:43.75   
  Päivi Piirala  1985      1:13.13  2:24.58      5:08.33   
  Samuli Ikävalko  1970                 
  Claire Gould  1973        5:08.33      5:08.33   
                     
Tuus 2  148  Tuusulan Uimaseura            5:27.11   
  Päivi Alasjärvi  1976      1:27.71  3:01.63      3:01.63   
  Tiina Heinonen  1970      1:18.23  2:25.48      5:27.11   
  Mika Meller  1967                 
  Tatu Viitala  1973        5:27.11      5:27.11   
                     
Keui Seka2  120  Keravan Uimarit            5:47.13   
  Jari Niskanen  1969      1:20.69  2:54.77      2:54.77   
  Katri Tikkinen  1980      1:24.13  2:52.36      5:47.13   
  Aki Tuomainen  1975                 
  Karita Haapasalo-Tuomaine  1972        5:47.13      5:47.13   
                     
S.c.p. Seka [1851]  134  S.C.Pingviinit            5:59.74   
  Ville-Matti Erkintalo  1982      1:20.78  2:49.63      2:49.63   
  Juha-Pekka Korhonen  1962      1:41.56  3:10.11      5:59.74   
  Natasa Mojskerc  1981                 
  Kirsti Laurila  1981        5:59.74      5:59.74   
                     
Vus-Vss Seka B  120  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            6:08.21   
  Paula Niinimäki  1981      1:26.38  3:10.67      3:10.67   
  Petter Karjaluoto  1984      1:17.06  2:57.54      6:08.21   
  Markku Piiroinen  1960                 
  Katja Töyli  1983        6:08.21      6:08.21   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:24 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  11:11   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heli Paalosalo  1938  Porin Uimaseura            41.24   
Anja Selenius  1938  Punkaharjun Urheilijat            45.55   
Carita Bremer  1940  Helsingfors Simsällskap            49.41   
Lea Varvio  1936  Tampereen Uimaseura            56.67   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945  Swimming Jyväskylä            40.96   
Hilkka Salo  1944  Mikkelin Uimaseura            41.05   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pirkko Siikarla  1946  Porin Uimaseura            42.17   
Barbro Grufman  1948  Hellas Simklubb            42.20   
Eija Piililä  1946  Tampereen Työväen Uimarit            51.50   
Soile Sillanpää  1946  Helsingfors Simsällskap            1:03.24   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kikka Salmi  1952  Helsingfors Simsällskap            36.69   
Kaarina Markkula  1952  Cetus            38.16   
Sirpa Visakoski  1952  Aurajoen Uinti            38.74   
Marja Turunen  1951  Kuopion Uimaseura            39.38   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leena Brooke  1960  Helsingfors Simsällskap            32.99   
Jaana Piispanen  1959  Kuopion Uimaseura            35.97   
Kerstin Rehnström  1957  Ekenäs Simsällskap            39.49   
Monica Paavilainen  1960  Nummelan Kisaajat            49.59   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Annika Aspholm  1963  IF Åland            33.34   
Sari Eronen  1965  Cetus            33.72   
Maikki Torsti  1963  Cetus            34.79   
Paula Hynninen  1961  Kuopion Uimaseura            36.39   
Liisa Tirkkonen-Grönholm  1963  Lappeenrannan Kisa-Toverit            37.39   
Riitta von Und Zu Fraunbe  1963  Oulun Lohet            39.34   
Anne Hoffren  1962  Tuusulan Uimaseura            39.53   
Katrin Moberg-Nilsson  1964  Hellas Simklubb            40.00   
Eeva Kirjavainen  1962  Vetehiset            42.94   
10  Annette Ahlqvist  1961  Keravan Uimarit            43.75   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anu Ilander  1968  Helsingfors Simsällskap            31.04   
Petra Thodin  1968  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari            31.09   
Tiina Heinonen  1970  Tuusulan Uimaseura            33.86   
Imke Höfling  1970  Kuopion Uimaseura            34.85   
Marjut Hyvönen  1966  Tuusulan Uimaseura            38.45   
Miisa Weuro  1970  IF Åland            39.12   
Merja Lundberg  1970  Aurajoen Uinti            39.59   
Mirja Liehunen  1966  Tuusulan Uimaseura            45.16   
Kaisa Bullat  1968  Vetehiset            47.56   
Outi Kaarnamo  1969  Tuusulan Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Claire Gould  1973  Helsingfors Simsällskap            33.54   
Tiina Pietikäinen  1972  Haapajärven Kiilat            34.36   
Hanna-Leena Niemelä  1975  Haapajärven Kiilat            34.88   
Maarit Teriö  1974  Haapajärven Kiilat            35.54   
Krista Käkelä  1975  Tuusulan Uimaseura            36.40   
Karita Haapasalo-Tuomaine  1972  Keravan Uimarit            39.57   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Katri Tikkinen  1980  Keravan Uimarit            32.49   
Stina Huhmarsalo  1978  Tuusulan Uimaseura            33.45   
Marja Falenius  1977  Tuusulan Uimaseura            35.43   
Minna Aalto  1979  Cetus            35.46   
Isa Pietilä  1978  Octopus Lohja            35.51   
Hanna Ampula  1976  Haapajärven Kiilat            37.46   
Päivi Alasjärvi  1976  Tuusulan Uimaseura            37.62   
Hanna Kangassalo  1978  Keravan Uimarit            37.95   
Hanna Putkuri  1978  Keravan Uimarit            42.51   
                     
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Marjukka Lyytinen  1982  Kuhmon Kiva Uintiseura            30.77   
Anu Ahlroos  1981  Keravan Uimarit            31.04   
Tiia Sievilä  1985  Keravan Uimarit            31.26   
Kirsti Laurila  1981  S.C.Pingviinit            37.15   
Natasa Mojskerc  1981  S.C.Pingviinit            37.81   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:11 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Mastersmestaruuskilpailut 2010    Tulostuspäivämäärä  31 lokakuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Kuopio    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  Kuopion Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  30 lokakuu 2010         
 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Paavo Sairanen  1929  Riihimäen Uimaseura            44.36   
Erkki Kuukka  1930  Mikkelin Uimaseura            45.30   
Teuvo Länsiharju  1928  Pihlava Työväen Urheilijat            46.87   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pekka Sortila  1935  Hämeenlinnan Uimaseura            35.45   
Rauni Heinänen  1932  Hämeenlinnan Mastersuimarit            42.49   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Harry Holman  1937  Helsingfors Simsällskap            37.54   
Jaakko Virkajärvi  1939  Lahden Uimaseura            39.55   
Martti Lahti  1937  Cetus            43.63   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olav Lukin  1944  U-Club Tallinn            32.55   
Einari Kirjavainen  1942  Swimming Jyväskylä            33.80   
Herkko Pesonen  1941  Helsingin Uimarit            34.63   
Martti Lampinen  1941  Swimming Jyväskylä            34.91   
Tenho Hietanen  1944  S.C.Pingviinit            43.67   
Karl-Erik Malmberg  1945  Helsingin Uimarit            43.70   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hannu Kuokkanen  1948  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.76   
Tauno Vuoristo  1949  Turun Uimarit            32.36   
Markku Makkonen  1948  Savonlinnan Uimaseura            33.55   
Heikki Asell  1947  S.C.Pingviinit            33.74   
Martti Nurmi  1947  Turun Uimarit            34.27   
Risto Raitio  1947  Poseidon            34.74   
Rafik Neuman  1948  S.C.Pingviinit            34.92   
Pekka Latva-Pukkila  1949  Tuusulan Uimaseura            36.43   
Kari Suominen  1948  Turun Uimarit            37.08   
10  Markku Ikkala  1947  Swimming Jyväskylä            39.29   
11  Matti Väätänen  1947  Cetus            40.13   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Risto Hiltunen  1953  Oulun Uimaseura            30.87   
Ismo Parviainen  1954  Kuopion Uimaseura            31.51   
Heikki Pykäläinen  1952  Swimming Jyväskylä            31.57   
Timo Teponoja  1955  Cetus            31.85   
Mati Haggi  1954  U-Club Tallinn            34.23   
Tapio Peltola  1955  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            35.24   
Juha Kainulainen  1954  Kuopion Uimaseura            37.42   
Seppo Miettinen  1953  Swimming Jyväskylä            37.91   
Pekka Purhonen  1951  Hämeenlinnan Mastersuimarit            38.08   
10  Esko Turunen  1955  Riihimäen Uimaseura            39.26   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juha Iivonen  1959  Lappeenrannan Uimarit            27.89   
Simo-Pekka Torsti  1960  Cetus            29.57   
Jarmo Miinin  1956  Joensuun Uimaseura            29.98   
Ahti Uusivuori  1960  Cetus            30.41   
Leif Blomfelt  1960  Helsingfors Simsällskap            30.56   
Hannu Miettinen  1958  Kuopion Uimaseura            30.97   
Kari Hellsten  1959  Swimming Jyväskylä            31.79   
Seppo Hytönen  1956  Swimming Jyväskylä            32.11   
Juho Massinen  1960  Helsingfors Simsällskap            32.16   
10  Jorma Heinonen  1958  Riihimäen Uimaseura            32.96   
11  Matti Karomäki  1956  Brahean Uimarit - Lieksa            36.51   
12  Juha Holma  1957  Tuusulan Uimaseura            38.06   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janne Virtanen  1964  Lahden Kaleva            26.04   
Jari Sundberg  1962  Kuopion Uimaseura            29.08   
Kare-Petri Kaukomaa  1965  Helsingfors Simsällskap            29.43   
Jouko Järvinen  1965  Järvenpään Uintiklubi            29.77   
Marko Lysmä  1965  Cetus            30.07   
Matti Hurula  1961  Kemin Työväen Uimarit            30.25   
Peter Fjellström  1963  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.14   
Mauri Kanto  1963  Kauhajoen Karhu            31.30   
Joakim Widström  1963  Helsingfors Simsällskap            32.18   
10  Riku Muttilainen  1965  Cetus            32.39   
11  Jukka Vatanen  1961  Tuusulan Uimaseura            32.99   
12  Matti Kumpulainen  1964  Oulun Lohet            33.80   
13  Erkki Lehti  1962  Porin Uimaseura            33.85   
14  Isko Kuitunen  1963  Järvenpään Uintiklubi            34.17   
15  Kalevi Puonti  1962  Riihimäen Uimaseura            34.23   
                     
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tommy Rundgren  1968  Lahden Kaleva            25.23   
Harald Kruger  1967  Täby Sim            26.25   
Jarkko Myllymäki  1970  Tuusulan Uimaseura            28.46   
Veijo Tolonen  1967  Nummelan Kisaajat            28.66   
Panu Hiltunen  1966  Swimming Jyväskylä            28.97   
Christer Burman  1968  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            29.04   
Mika Meller  1967  Tuusulan Uimaseura            29.33   
Thomas Bäckman  1966  Täby Sim            29.71   
Kai Mikkola  1970  Swimming Jyväskylä            30.03   
10  Pasi Mikkonen  1969  Joensuun Uimaseura            30.27   
11  Jorma Puustinen  1969  Kuopion Uimaseura            30.78   
12  Asko Kiiveri  1966  Lappeenrannan Uimarit            30.88   
13  Sami Kähkönen  1969  Nummelan Kisaajat            31.12   
14  Kimmo Hautamaa  1966  Lappeenrannan Uimarit            31.37   
15  Marko Eerola  1969  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls            31.73   
16  Pasi Natunen  1967  Riihimäen Uimaseura            32.10   
17  Janne Kivistö