Resultat för UGP 4, SK Neptun
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2010 |
|
Utskriftsdatum |
16 oktober 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
16 oktober 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.16 |
2:29.67 |
3:59.19 |
|
5:07.59 |
|
2 |
Emma Karell |
1994 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:09.99 |
2:32.15 |
4:01.02 |
|
5:10.35 |
|
3 |
Linnea Näsman |
1992 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:17.29 |
2:47.63 |
4:16.14 |
|
5:24.90 |
|
4 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.72 |
2:43.79 |
4:21.19 |
|
5:34.76 |
|
5 |
Lara Bretagnolle |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:24.28 |
2:58.99 |
4:45.64 |
|
6:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.65 |
2:22.90 |
3:51.12 |
|
5:00.75 |
|
2 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
1:09.27 |
2:32.39 |
4:01.50 |
|
5:09.32 |
|
3 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.63 |
2:31.05 |
3:59.20 |
|
5:15.27 |
|
4 |
Emma Bring |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:15.30 |
2:43.25 |
4:20.94 |
|
5:32.60 |
|
5 |
Lovisa Malmberg |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.02 |
2:43.54 |
4:22.68 |
|
5:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:29.69 |
2:58.19 |
4:26.50 |
|
5:43.80 |
|
2 |
Saskia Kuhlins |
1996 |
Spårvägens Simförening |
|
1:31.93 |
2:58.44 |
4:39.98 |
|
6:03.84 |
|
3 |
Hannah Berndtson |
1996 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:33.26 |
3:08.87 |
4:48.84 |
|
6:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.85 |
2:35.61 |
4:15.42 |
|
5:30.44 |
|
2 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.86 |
2:44.03 |
4:23.04 |
|
5:38.71 |
|
3 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:23.36 |
2:49.08 |
4:26.84 |
|
5:42.44 |
|
4 |
Malin Wallén |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:24.03 |
2:49.81 |
4:25.20 |
|
5:45.55 |
|
5 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:29.45 |
2:52.97 |
4:32.16 |
|
5:47.67 |
|
6 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:25.21 |
2:54.60 |
4:33.12 |
|
5:52.24 |
|
7 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:24.20 |
2:56.35 |
4:36.18 |
|
5:58.08 |
|
8 |
Lovisa Malmgren |
1997 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.48 |
2:57.71 |
4:39.64 |
|
5:58.22 |
|
9 |
Rebecka Bergström |
1997 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:26.71 |
3:01.75 |
4:42.10 |
|
6:03.45 |
|
10 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:33.34 |
3:09.53 |
5:09.45 |
|
6:36.83 |
|
11 |
Rebecca Höglind |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:41.29 |
3:23.46 |
5:09.22 |
|
6:48.26 |
|
- |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Therese Thor |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
16 oktober 2010 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
11:11 |
|