Resultat för Aquarapid International 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 31 okt FINALER
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2010 | Utskriftsdatum | 30 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Polisens IF - Simidrott | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 oktober 2010 |
Gren 17, 100 m BRÖST FL B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Olga Nikitin | 1994 | Mikkelin Uimaseura | 34.39 | 1:12.65 | |||||
2 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.21 | 1:15.17 | |||||
3 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 35.93 | 1:16.46 | |||||
4 | Christine Ekman | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.51 | 1:17.80 | |||||
5 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.26 | 1:19.63 | |||||
6 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.19 | 1:20.46 | |||||
7 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.23 | 1:21.39 | |||||
8 | Lovisa Heldring | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.06 | 1:21.65 | |||||
9 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.08 | 1:23.31 | |||||
10 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.16 | 1:23.55 | |||||
11 | Marthe Karlsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.35 | 1:24.84 | |||||
12 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 39.83 | 1:24.88 | |||||
13 | Anna Lundgren | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.99 | 1:25.35 | |||||
14 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.71 | 1:25.48 | |||||
15 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.31 | 1:25.83 | |||||
16 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.97 | 1:26.04 | |||||
17 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.26 | 1:26.17 | |||||
18 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.32 | 1:26.70 | |||||
19 | Avesta Starkholm | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.92 | 1:26.76 | |||||
20 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.40 | 1:27.24 | |||||
21 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.07 | 1:28.31 | |||||
22 | Astrid Berg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.93 | 1:30.20 | |||||
23 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.07 | 1:32.86 | |||||
24 | Hannah Walsh | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.47 | 1:33.12 | |||||
25 | Beatrice Bengtsson | 1994 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.64 | 1:33.79 | |||||
26 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.63 | 1:35.72 | |||||
27 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.70 | 1:36.15 | |||||
28 | Jessika Rior | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.51 | 1:37.97 | |||||
29 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 46.83 | 1:38.10 | |||||
30 | Amanda Orpana | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.03 | 1:39.64 | |||||
31 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.14 | 1:41.64 | |||||
32 | Ellinor Sjöström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 47.02 | 1:43.57 | |||||
33 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 48.60 | 1:44.14 | |||||
34 | Elin Jakobsson | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.34 | 1:45.07 | |||||
35 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 50.34 | 1:47.01 | |||||
- | Beata Ring | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elisabeth Nilsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | DSQ | ||||||
- | Linda Simola | 1995 | Mikkelin Uimaseura | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 30 oktober 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:36 |