2018-12-11   22:02:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid International 2010

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 29 okt kväll

Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 4, 200 m FRITT PO D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Zhong  1998  Täby Sim    30.32  1:06.11  1:42.01    2:16.37   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    33.29  1:11.35  1:49.74    2:24.76   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    31.94  1:09.54  1:48.77    2:25.65   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    33.87  1:12.50  1:52.48    2:29.26   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    32.19  1:10.86  1:50.83    2:29.37   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    33.44  1:11.82  1:51.93    2:29.56   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.04  1:14.42  1:54.56    2:32.44   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    34.92  1:13.27  1:53.05    2:32.78   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.07  1:14.14  1:53.70    2:32.90   
10  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.91  1:20.45  2:02.24    2:40.51   
11  William von Wowern  1999  Täby Sim    36.08  1:19.20  2:03.46    2:46.21   
12  Emrik Niklasson  1998  Hemse Bollklubb    37.55  1:20.94  2:06.58    2:50.20   
13  Joel Hambraeus  1998  Täby Sim    37.79  1:22.22  2:07.70    2:51.24   
14  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    39.58  1:24.44  2:10.55    2:53.59   
15  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.29  1:21.50  2:07.78    2:54.46   
16  Daniel Nöu  1999  Täby Sim    38.29  1:24.05  2:10.58    2:55.67   
17  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    40.24  1:27.45  2:15.55    2:58.88   
18  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.90  1:26.77  2:13.79    3:00.17   
19  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.86  1:27.02  2:15.63    3:02.97   
20  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.86  1:31.40  2:19.77    3:03.81   
21  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    40.17  1:28.51  2:18.95    3:03.85   
22  Elias Toma  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.34  1:31.51  2:20.16    3:09.06   
23  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening    44.01  1:31.84  2:21.94    3:11.12   
24  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    45.31  1:39.75  2:36.25    3:31.30   
25  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    46.09  1:43.34  2:40.95    3:37.20  TLB 
Fridtjov Mørk  1998  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner