2018-10-18   05:02:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid International 2010

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 1, 100 m FRITT FL E, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    34.90        1:12.85   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    35.44        1:13.47   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim    38.26        1:23.19   
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap    41.39        1:23.69   
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap    40.05        1:25.59   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF    41.13        1:25.72   
Felicia Balczar  2000  Stockholmspolisens Sim IF    41.54        1:28.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  17:37   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 2, 100 m FRITT PO E, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    37.40        1:19.72   
Victor Simic  2000  Täby Sim    37.46        1:20.22   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.33        1:21.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:37 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  17:55   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 3, 200 m FRITT FL D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.84  1:10.39  1:48.97    2:26.10   
Karina Davidsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    33.29  1:10.62  1:49.33    2:26.95   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.84  1:12.87  1:53.52    2:30.64   
Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb    35.01  1:13.77  1:53.44    2:31.01   
Caroline Rosmo  1998  Lambertseter Svømmeklubb    33.50  1:12.18  1:52.14    2:31.46   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.77  1:15.78  1:58.17    2:37.06   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    35.00  1:15.27  1:58.15    2:38.78   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.94  1:14.10  1:57.51    2:39.10   
Sofia Edlund  1998  Täby Sim    34.77  1:14.56  1:57.69    2:39.21   
10  Marie Øseth  1998  Lambertseter Svømmeklubb    36.37  1:17.43  1:59.91    2:39.31   
11  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    36.24  1:16.24  1:57.94    2:40.72   
12  Lisa Grundin  1998  Täby Sim    35.54  1:15.61  1:59.09    2:42.71  TLB 
13  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    37.87  1:19.97  2:02.97    2:43.61   
14  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    36.02  1:18.20  2:02.60    2:44.12   
15  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    35.71  1:17.95  2:02.64    2:44.49   
16  Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap    36.73  1:18.23  2:01.59    2:44.83   
17  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    36.99  1:19.57  2:03.58    2:46.36   
18  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    37.99  1:21.18  2:05.81    2:48.08   
19  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    38.83  1:22.54  2:07.77    2:49.76   
20  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    37.54  1:20.65  2:05.52    2:50.17   
21  Julia Mikalsen  1999  Täby Sim    36.97  1:21.19  2:08.44    2:52.87   
22  Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.71  1:24.35  2:10.52    2:53.24   
23  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    38.21  1:22.59  2:09.45    2:53.49   
24  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    37.45  1:22.20  2:10.06    2:53.80   
25  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    39.71  1:25.27  2:10.92    2:55.32   
26  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    38.90  1:23.72  2:09.81    2:55.47   
27  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    40.18  1:26.88  2:14.24    2:57.70   
28  Sabina Cross  1998  Sim o Idrottsklubben Hellas    40.93  1:25.97  2:12.62    2:59.05   
29  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    42.15  1:29.33  2:18.24    2:59.42   
30  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    42.64  1:29.75  2:16.79    3:00.04   
31  Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap    39.95  1:27.10  2:15.82    3:00.63   
32  Fanny Ek  1999  IF Åland    42.24  1:30.17  2:17.12    3:02.46   
33  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF    39.88  1:27.04  2:16.22    3:04.03   
34  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    40.86  1:29.98  2:20.21    3:06.61   
35  Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    44.39  1:32.02  2:21.03    3:07.49   
36  Marlene Karlsson  1998  IF Åland    41.12  1:31.36  2:22.59    3:08.91   
37  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    41.77  1:29.88  2:21.15    3:09.72   
38  Rebecka Norrby  1998  Hemse Bollklubb    41.71  1:31.24  2:22.19    3:10.05   
39  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening    40.78  1:29.88  2:21.81    3:10.17   
40  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF    43.95  1:32.92  2:23.18    3:10.52   
41  Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF    40.39  1:31.02  2:25.61    3:13.36   
42  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    44.90  1:35.84  2:27.46    3:15.92   
43  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    44.15  1:35.47  2:27.26    3:16.89   
44  Melina Göransson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    44.43  1:35.39  2:29.27    3:18.46   
45  Wilma Tillqvist-Larsson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    45.13  1:36.76  2:30.16    3:23.20   
46  Viktoria Thune  1998  Sim o Idrottsklubben Hellas    42.50  1:33.31  2:26.40    3:27.99   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:55 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 4, 200 m FRITT PO D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Zhong  1998  Täby Sim    30.32  1:06.11  1:42.01    2:16.37   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    33.29  1:11.35  1:49.74    2:24.76   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    31.94  1:09.54  1:48.77    2:25.65   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    33.87  1:12.50  1:52.48    2:29.26   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    32.19  1:10.86  1:50.83    2:29.37   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    33.44  1:11.82  1:51.93    2:29.56   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.04  1:14.42  1:54.56    2:32.44   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    34.92  1:13.27  1:53.05    2:32.78   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.07  1:14.14  1:53.70    2:32.90   
10  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.91  1:20.45  2:02.24    2:40.51   
11  William von Wowern  1999  Täby Sim    36.08  1:19.20  2:03.46    2:46.21   
12  Emrik Niklasson  1998  Hemse Bollklubb    37.55  1:20.94  2:06.58    2:50.20   
13  Joel Hambraeus  1998  Täby Sim    37.79  1:22.22  2:07.70    2:51.24   
14  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    39.58  1:24.44  2:10.55    2:53.59   
15  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF    38.29  1:21.50  2:07.78    2:54.46   
16  Daniel Nöu  1999  Täby Sim    38.29  1:24.05  2:10.58    2:55.67   
17  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    40.24  1:27.45  2:15.55    2:58.88   
18  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.90  1:26.77  2:13.79    3:00.17   
19  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    39.86  1:27.02  2:15.63    3:02.97   
20  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.86  1:31.40  2:19.77    3:03.81   
21  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    40.17  1:28.51  2:18.95    3:03.85   
22  Elias Toma  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.34  1:31.51  2:20.16    3:09.06   
23  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening    44.01  1:31.84  2:21.94    3:11.12   
24  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    45.31  1:39.75  2:36.25    3:31.30   
25  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    46.09  1:43.34  2:40.95    3:37.20  TLB 
Fridtjov Mørk  1998  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:06 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:30   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 5, 200 m FRITT FL C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rosa Vainio  1996  Mikkelin Uimaseura    30.19  1:03.20  1:37.28    2:11.46   
Stina-Victoria Nordberg  1996  Oslo Idrettslag    31.27  1:06.25  1:41.41    2:15.31   
Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    31.11  1:06.36  1:42.95    2:19.70   
Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    31.96  1:07.86  1:44.31    2:19.92   
Åsa Hambraeus  1996  Täby Sim    32.89  1:08.26  1:44.62    2:20.38   
Linda Härmat  1996  Tyresö Simsällskap    32.78  1:10.06  1:47.25    2:22.40   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    32.11  1:08.96  1:46.02    2:22.51   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    31.22  1:06.84  1:45.20    2:23.07   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    33.76  1:10.26  1:47.28    2:23.42   
10  Elin Timbäck  1997  Täby Sim    32.28  1:08.25  1:45.97    2:23.77   
11  Ida Amalie Myhr  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.00  1:11.74  1:48.71    2:24.22   
12  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb    32.43  1:08.49  1:46.19    2:24.33   
13  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    33.64  1:10.80  1:48.70    2:24.51   
14  Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    32.95  1:08.63  1:46.04    2:24.56   
15  Line Henanger  1997  Lambertseter Svømmeklubb    32.97  1:10.68  1:48.46    2:24.63   
16  Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    33.00  1:09.99  1:48.79    2:25.64   
17  Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    32.96  1:09.98  1:47.85    2:25.73   
18  Ada Jakobsen Avlund  1997  Lambertseter Svømmeklubb    33.60  1:10.48  1:49.10    2:26.82   
19  Felicia Fors  1996  SK Strängnäs Frisimmare    32.98  1:11.08  1:50.76    2:28.47   
20  Emilie Nilsen Solheim  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.22  1:11.80  1:50.41    2:28.71   
21  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    32.04  1:09.99  1:50.06    2:29.12   
22  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.01  1:11.39  1:50.63    2:29.62   
23  Lotte Stubdal  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.14  1:12.45  1:52.27    2:30.18   
24  Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.28  1:12.98  1:52.34    2:30.20   
25  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    33.17  1:12.17  1:52.58    2:30.35   
26  Isabella Lian  1996  Skuru Idrottsklubb    32.23  1:09.78  1:50.57    2:30.67   
27  Karla Ruud  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.17  1:13.30  1:52.87    2:31.62   
28  Anna Finstad  1996  Lambertseter Svømmeklubb    34.56  1:13.49  1:53.77    2:32.39   
29  Alice Delfin  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.19  1:12.77  1:53.28    2:32.73   
30  Linda Virta  1996  IF Åland    34.86  1:14.02  1:54.31    2:32.92   
31  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.39  1:13.65  1:54.37    2:33.05   
32  Ylva Hallingby  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.47  1:13.45  1:54.81    2:36.31   
33  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    35.74  1:16.48  1:57.18    2:36.49   
34  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    35.44  1:16.04  1:57.75    2:36.50   
35  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    36.24  1:16.09  1:57.05    2:36.88   
36  Claudia Lienert  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.08  1:13.55  1:55.96    2:36.89   
37  Madeleine Bergh  1996  Täby Sim    36.62  1:17.78  1:58.77    2:38.46   
38  Ebba Donning  1997  IF Åland    35.21  1:14.71  1:56.42    2:38.80   
39  Freja Törnquist  1997  Åkersberga Simsällskap    36.35  1:17.25  2:00.00    2:41.17   
40  Fanny Gardarfve  1996  Wisby Simsällskap    35.92  1:17.00  2:00.03    2:42.00   
41  Helene Klepp  1996  Lambertseter Svømmeklubb    36.07  1:17.80  2:01.00    2:43.11   
42  Daniela Pavicevic  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.01  1:18.92  2:02.86    2:43.32   
43  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.86  1:17.76  2:02.30    2:43.43   
44  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    37.35  1:19.06  2:02.80    2:43.73   
45  Selin Baser  1996  Stockholmspolisens Sim IF    36.17  1:17.97  2:02.42    2:44.14   
46  Anahit Askari  1996  Solna Sundbyberg SS 04    37.40  1:18.96  2:02.44    2:44.17   
47  Anuka Munhzaya  1996  Stockholmspolisens Sim IF    36.17  1:17.03  2:01.90    2:46.36  TLB 
48  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    38.77  1:22.20  2:05.49    2:47.11   
49  Kristine Fløystad Dahl  1997  Lambertseter Svømmeklubb    36.21  1:17.62  2:02.36    2:47.78   
50  Gerd Waldheim  1996  Södertörns Simsällskap    37.11  1:18.95  2:03.41    2:47.85   
51  Aline Agnvall  1997  Spårvägens Simförening    38.58  1:23.39  2:09.05    2:51.34   
52  Julia Jansson  1996  Spårvägens Simförening    38.73  1:23.94  2:09.65    2:52.59   
53  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.67  1:23.91  2:09.81    2:53.85   
54  Elise Hagen Fuglesang  1997  Lambertseter Svømmeklubb    39.91  1:23.81  2:09.93    2:55.24   
55  Nicole Eker  1996  IF Åland    41.83  1:28.15  2:13.02    2:55.57   
55  Sofia Glabik  1997  Skuru Idrottsklubb    38.60  1:25.13  2:11.73    2:55.57   
57  Victoria Quach  1997  Lambertseter Svømmeklubb    39.99  1:25.23  2:11.83    2:55.95   
58  Johanna Tärnroth  1996  Upplands-Bro Simsällskap    39.66  1:25.19  2:13.27    2:56.44   
59  Julie Marie Atieno Makosi  1996  Lambertseter Svømmeklubb    37.08  1:20.22  2:07.88    2:57.45   
60  Klara Tillqvist-Larsson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.41  1:24.45  2:12.72    2:59.05   
61  Vendla Niklasson  1997  Hemse Bollklubb    38.67  1:25.59  2:13.54    3:01.53   
62  Mathilda Linde  1997  IF Åland    43.28  1:31.18  2:19.58    3:07.83   
63  Ida Boje  1997  Spårvägens Simförening    45.49  1:38.48  2:33.90    3:27.95  TLB 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:30 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 6, 200 m FRITT PO C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Grunde Myhrers  1996  Oslo Idrettslag    28.76  1:01.23  1:34.86    2:07.76   
Niclas Jonsberg  1996  Tyresö Simsällskap    28.95  1:01.06  1:35.96    2:08.52   
Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    29.81  1:02.77  1:37.30    2:10.78   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    29.45  1:02.30  1:37.07    2:12.39   
Dennis Q Hammarlind  1996  Stockholmspolisens Sim IF    30.32  1:03.59  1:38.20    2:13.07   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    30.87  1:06.36  1:42.64    2:16.57   
Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    30.90  1:05.08  1:41.14    2:17.58   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    29.65  1:03.59  1:40.48    2:18.10   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    29.75  1:04.13  1:04.20    2:19.16   
10  Ossian Ankarberg  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.52  1:07.31  1:44.03    2:19.49   
11  Elias Höckerfelt  1996  Spårvägens Simförening    30.95  1:06.94  1:44.06    2:20.08   
12  Ari Paajanen  1996  Mikkelin Uimaseura    32.71  1:08.84  1:44.50    2:20.95   
13  Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    31.79  1:08.57  1:45.54    2:21.48   
14  William Åberg  1997  Täby Sim    31.95  1:07.53  1:44.89    2:21.68   
15  Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    32.17  1:07.54  1:44.40    2:21.84   
16  Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    32.62  1:09.09  1:47.39    2:23.93   
17  Erland Ekholm  1996  Skuru Idrottsklubb    30.72  1:06.34  1:45.18    2:24.81   
18  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    34.13  1:11.27  1:49.60    2:26.11   
19  Niklas Rior  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    31.65  1:08.42  1:47.17    2:26.97   
20  Marius Nygård  1997  Lambertseter Svømmeklubb    33.97  1:12.44  1:51.14    2:27.56   
21  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    32.23  1:10.19  1:49.67    2:29.39   
22  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.44  1:15.40  1:56.39    2:36.77   
23  Karl-Fredrik Strømmen  1996  Lambertseter Svømmeklubb    33.93  1:13.34  1:56.11    2:37.36   
24  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    35.94  1:16.94  2:00.14    2:41.82   
25  Eino Viitamies  1997  Mikkelin Uimaseura    37.82  1:19.42  2:00.34    2:42.81   
26  Gustav Sjödahl  1996  Wisby Simsällskap    37.07  1:18.57  2:01.43    2:43.94   
27  Viktor Karlsson  1996  Sim o Idrottsklubben Hellas    35.03  1:16.16  2:00.00    2:44.26   
28  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    36.48  1:19.31  2:03.46    2:46.13   
29  Cristian de Andrade  1996  Stockholmspolisens Sim IF    35.24  1:19.24  2:05.56    2:50.14   
30  Simon Svanberg  1997  Stockholmspolisens Sim IF    36.35  1:19.49  2:07.60    2:51.19   
31  Viktor Sjöberg  1997  Wisby Simsällskap    35.76  1:18.55  2:05.75    2:51.70   
32  Axel Andersson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.00  1:21.58  2:07.90    2:52.05   
33  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    38.48  1:23.11  2:09.00    2:53.64   
34  Charlie Lindfors  1996  Skuru Idrottsklubb    38.74  1:23.58  2:10.81    2:57.05   
35  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    39.16  1:24.76  2:12.18    2:58.25   
36  Tim Kingdingstad-Spaak  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.02  1:26.44  2:13.87    2:59.47   
Armin Porobic  1996  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
David Stalberg  1996  Södertörns Simsällskap            DNS   
Kristoffer Rosmo  1996  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare            DNS   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04            DNF   
Filip Alvgren  1997  Spårvägens Simförening            DNF   
David Holm-Reise  1997  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  19:05   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 7, 400 m FRITT FL B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Christine Ekman  1994  Stockholmspolisens Sim IF    1:05.56  2:17.10  3:28.82    4:37.04   
Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    1:06.45  2:18.69  3:31.91    4:43.64   
Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    1:07.14  2:20.94  3:35.49    4:48.13   
Danielle Lönnberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.09  2:23.19  3:38.43    4:52.29   
Olga Nikitin  1994  Mikkelin Uimaseura    1:06.42  2:22.80  3:40.04    4:54.29   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:10.93  2:27.13  3:43.86    4:59.19   
Elin Tinge  1995  Wisby Simsällskap    1:09.17  2:26.95  3:46.26    5:05.19   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    1:11.56  2:31.04  3:52.04    5:12.14   
Sara Arpvall  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:12.83  2:32.28  3:53.28    5:14.52   
10  Linda Simola  1995  Mikkelin Uimaseura    1:13.95  2:36.70  4:00.13    5:21.70   
11  Freja Ingelstam  1994  Kanaans Simsällskap    1:13.97  2:36.63  4:00.20    5:23.02   
12  Petronella Läckgren  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:16.07  2:40.12  4:04.94    5:27.73   
13  Lovisa Heldring  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:15.84  2:40.39  4:05.41    5:28.09   
14  Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.44  2:38.91  4:04.30    5:29.84   
15  Tove Fransson Lindqvist  1995  Tyresö Simsällskap    1:17.36  2:44.61  4:10.84    5:37.66   
16  Julia Lindholm  1995  IF Åland    1:13.94  2:42.47  4:11.88    5:38.42   
17  Love Rogersdotter  1995  Wisby Simsällskap    1:19.69  2:47.04  4:15.58    5:41.41   
18  Minna Väntönen  1995  Sim o Idrottsklubben Hellas    1:19.90  2:49.26  4:17.78    5:44.25   
19  Ida Jansson  1995  IF Åland    1:25.69  2:57.39  4:31.88    6:01.79   
Elisabeth Nilsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Hannah Walsh  1994  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  19:05 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 8, 400 m FRITT PO B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    1:02.16  2:07.03  3:12.46    4:16.50   
Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening    1:02.17  2:09.42  3:16.17    4:21.41   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:02.77  2:10.24  3:17.34    4:24.32   
Ali Adel Ali  1994  Spårvägens Simförening    1:02.57  2:10.69  3:17.66    4:28.99   
David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    1:03.51  2:11.91  3:21.51    4:29.40   
Anton Gomez  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:04.56  2:13.04  3:22.39    4:29.74   
Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    1:03.02  2:11.22  3:21.39    4:30.64   
Torbjørn Øvrebø  1994  Lambertseter Svømmeklubb    1:04.44  2:13.68  3:23.11    4:32.02   
Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:05.16  2:14.33  3:23.74    4:32.25   
10  Tero Karvonen  1994  Mikkelin Uimaseura    1:04.57  2:13.91  3:24.05    4:33.88   
11  Kristian Henanger  1994  Lambertseter Svømmeklubb    1:04.43  2:16.61  3:28.77    4:37.11   
12  Max Eriksson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    1:05.84  2:16.49  3:27.66    4:38.44   
13  Mikael Assarsson  1994  Täby Sim    1:02.42  2:14.49  3:27.85    4:39.01   
14  Frans Manelius  1995  IF Åland    1:05.77  2:17.61  3:29.62    4:42.11   
15  Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb    1:03.91  2:16.48  3:30.18    4:42.52   
16  Love Altin  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:06.92  2:20.84  3:34.23    4:43.13   
17  Juho Hyrkkänen  1994  Mikkelin Uimaseura    1:05.67  2:17.68  3:31.37    4:43.86   
18  Wictor Häggblad  1994  Åkersberga Simsällskap    1:07.45  2:19.87  3:32.66    4:45.30   
19  Felix Gudehn  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.10  2:19.95  3:34.14    4:48.34   
20  Jonas Tomren  1994  Lambertseter Svømmeklubb    1:07.47  2:21.52  3:36.85    4:52.25   
21  Theodor Wall  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:09.23  2:25.11  3:42.49    4:55.86   
22  Joni Valkonen  1995  Mikkelin Uimaseura    1:09.73  2:27.65  3:44.04    5:00.36   
23  Didrik Nygård  1994  Lambertseter Svømmeklubb    1:12.39  2:32.18  3:50.98    5:09.07   
24  Veikka Lahdenpää  1995  Mikkelin Uimaseura    1:14.34  2:36.33  3:55.28    5:12.57   
25  Reino Raski  1994  Mikkelin Uimaseura    1:14.06  2:37.00  4:01.63    5:28.02   
26  Miika Aherto  1995  Mikkelin Uimaseura    1:14.55  2:40.48  4:06.76    5:29.27   
27  Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland    1:19.74  2:44.75  4:13.53    5:34.66   
Joakim Uhlin  1994  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  19:22 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  19:35   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 9, 400 m FRITT FL A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Angberg  1990  Stockholmspolisens Sim IF    1:05.46  2:15.38  3:27.01    4:38.27   
Renee Huuva  1990  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.35  2:17.49  3:29.10    4:39.12   
Linnea Näsman  1992  Solna Sundbyberg SS 04    1:06.77  2:18.76  3:29.77    4:39.33   
Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04    1:07.59  2:19.42  3:31.07    4:41.23   
Desirée Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    1:08.44  2:21.55  3:35.49    4:49.53   
Emmi Vainio  1993  Mikkelin Uimaseura    1:10.24  2:24.89  3:39.25    4:51.53   
Sara Jacobson  1993  Täby Sim    1:04.92  2:16.26  3:33.52    4:54.24   
Malin Sundin  1992  Södertörns Simsällskap    1:10.42  2:27.17  3:44.73    4:59.91   
Stina Juhlin  1992  Wisby Simsällskap    1:10.89  2:28.42  3:47.25    5:05.44   
10  Elin Onegård  1993  Tyresö Simsällskap    1:11.86  2:30.55  3:50.92    5:09.44   
11  Maria Pros  1992  Spårvägens Simförening    1:11.73  2:31.50  3:52.02    5:09.99   
12  Jenny Lindberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    1:12.46  2:33.31  3:55.14    5:16.96   
13  Jenna Lillqvist  1993  Upplands-Bro Simsällskap    1:12.78  2:34.98  4:00.21    5:25.00   
14  Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    1:13.28  2:36.00  4:01.08    5:26.71   
15  Hedvig Ekmark  1992  Täby Sim    1:15.55  2:41.04  4:07.40    5:33.11   
16  Rebeca Lindberg  1993  Sim o Idrottsklubben Hellas    1:34.84  3:16.67  4:58.34    6:34.93   
Olivia Lindqvist  1993  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  19:35 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  29 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  19:52   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 10, 400 m FRITT PO A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Regnstrand  1985  Stockholms Kappsimningsklubb    59.98  2:04.40  3:09.08    4:12.75   
Philip Björklund  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    1:01.32  2:06.81  3:10.54    4:13.55   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    57.42  2:05.09  3:15.12    4:19.33   
Daniel Cederqvist  1986  Wisby Simsällskap    1:01.06  2:07.12  3:14.11    4:19.61   
Fredrik Wik  1993  Solna Sundbyberg SS 04    1:01.44  2:08.57  3:16.40    4:20.23   
Ernst Winsa  1993  Södertörns Simsällskap    1:02.77  2:07.88  3:14.60    4:20.75   
Kristian Nygård  1991  Lambertseter Svømmeklubb    1:02.84  2:10.54  3:17.94    4:23.53   
Kristian Persson  1993  Södertörns Simsällskap    1:03.45  2:11.22  3:19.53    4:27.61   
Pelle Westergren  1985  Stockholms Kappsimningsklubb    1:02.23  2:09.72  3:20.06    4:29.40   
10  Aksel Øvern  1993  Lambertseter Svømmeklubb    1:04.00  2:13.48  3:22.75    4:29.84   
11  Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap    1:03.95  2:12.79  3:22.43    4:30.51   
12  Victor Sallhed  1993  Solna Sundbyberg SS 04    1:04.04  2:14.42  3:25.91    4:35.04   
13  Anton Holmqvist  1993  Täby Sim    58.55  2:07.66  3:27.56    4:43.14   
14  Anders Haglund  1961  Turebergs Simklubb    1:08.03  2:19.41  3:32.01    4:43.72   
15  Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    1:06.51  2:18.73  3:31.47    4:44.34   
16  Philip Söderström  1993  Solna Sundbyberg SS 04    1:09.38  2:23.46  3:41.66    4:58.46   
17  Joona Aherto  1993  Mikkelin Uimaseura    1:12.59  2:33.52  3:56.16    5:16.79   
18  Emil Tingström  1993  Hemse Bollklubb    1:11.03  2:35.75  4:06.74    5:32.95   
19  Fredrik Fineman  1991  Upplands-Bro Simsällskap    1:16.92  2:52.21  4:29.31    6:04.35   
Jonn Magnus Nordahl  1993  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Mathias Madsen  1992  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  29 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  19:52 
 
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  09:07   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 11, 50 m BRÖST FL E, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap            42.08   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            44.94   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim            46.19   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            47.45   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            48.41   
Felicia Balczar  2000  Stockholmspolisens Sim IF            48.77   
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            50.03   
Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.81   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            50.84   
10  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            52.14   
11  Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap            52.71   
12  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid            54.17   
13  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            54.99   
14  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid            55.38   
15  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.12   
16  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap            56.45  enligt tlb 
17  Emma Norin  2001  Skuru Idrottsklubb            57.26   
18  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            57.49   
19  Saron Zemikal  2000  Stockholmspolisens Sim IF            59.26   
20  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            1:01.43  enligt tlb 
21  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.64   
22  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            1:04.38   
23  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:07.58   
Linnea Jonsson  2000  Älvsjö AIK Fritid            DNS   
Veronika Ringblom  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:07 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 11, 50 m BRÖST FL E, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap            43.03   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            43.69   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim            45.80   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            46.90   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            48.05   
Felicia Balczar  2000  Stockholmspolisens Sim IF            49.17   
Julia Andreasen  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.63   
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            50.38   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            52.39   
10  Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            52.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 12, 50 m BRÖST PO E, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim            46.47   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            50.70   
Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb            52.24   
Pontus Jonsson  2000  Älvsjö AIK Fritid            56.52   
Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            56.81   
Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF            1:03.42   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            DNS   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 12, 50 m BRÖST PO E, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim            46.19   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            50.70   
Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb            52.02   
Pontus Jonsson  2000  Älvsjö AIK Fritid            54.50   
Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            55.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:10   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 13, 100 m BRÖST FL D, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    38.45        1:20.34   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.55        1:23.67   
Alva Häggblad  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    41.59        1:26.29   
Lisa Grundin  1998  Täby Sim    41.51        1:26.77   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    40.38        1:26.95   
Caroline Rosmo  1998  Lambertseter Svømmeklubb    41.29        1:27.64   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    41.27        1:28.07   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    40.71        1:28.50   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    42.27        1:28.66   
10  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    41.93        1:29.02   
11  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    41.83        1:29.53   
12  Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb    43.29        1:29.65   
13  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    42.10        1:30.27   
14  Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    42.55        1:32.14   
15  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    42.56        1:32.15   
16  Ebba Nylander  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    42.90        1:32.71   
17  Ronja Mcdonald  1998  Stockholmspolisens Sim IF    44.54        1:32.84   
18  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    44.09        1:32.85   
19  Julia Augustsson  1998  Täby Sim    44.24        1:32.96   
20  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    44.54        1:33.16   
21  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    44.76        1:34.36   
22  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    44.64        1:34.37   
23  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    44.48        1:34.71   
24  Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    45.86        1:35.80   
25  Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    45.64        1:36.49   
26  Melina Göransson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    46.56        1:37.81   
27  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    47.42        1:37.89   
28  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    46.09        1:38.54   
29  Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    46.11        1:38.66   
30  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    46.84        1:39.81   
31  Julia Mikalsen  1999  Täby Sim    47.03        1:40.40   
32  Nicole Tannous  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.12        1:40.76   
33  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.38        1:41.26   
33  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    47.93        1:41.26   
35  Sofie Back  1999  Tyresö Simsällskap    1:42.01        1:42.01   
36  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    47.55        1:42.15   
37  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening    47.42        1:42.29   
38  Klara Wiberg  1998  Spårvägens Simförening    48.91        1:42.73   
39  Wilma Tillqvist-Larsson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    49.81        1:43.41   
40  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    49.44        1:43.47   
41  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    48.78        1:43.81   
42  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    48.48        1:44.36   
43  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    48.94        1:44.61   
44  Karina Davidsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    49.46        1:44.64   
45  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    49.74        1:44.65   
46  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening    48.95        1:44.66   
47  Marlene Karlsson  1998  IF Åland    48.12        1:44.88   
48  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    50.45        1:45.37   
49  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    50.17        1:46.05   
50  Johanna Orr  1999  Tyresö Simsällskap    51.08        1:46.46   
51  Sara Kuhner  1999  Stockholmspolisens Sim IF    50.61        1:46.49   
52  Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap    49.09        1:46.68   
53  Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    51.11        1:46.87   
54  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    50.62        1:47.80   
55  Cajsa Loqvist  1999  Södertörns Simsällskap    51.39        1:48.04   
56  Dimi Poutos  1999  Tyresö Simsällskap    49.33        1:48.10   
57  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    51.11        1:48.19   
58  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    50.97        1:48.97   
59  Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap    50.28        1:49.46   
60  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    1:50.21        1:50.21   
61  Marie Øseth  1998  Lambertseter Svømmeklubb    53.16        1:50.52   
62  Emma Bergelv  1999  Älvsjö AIK Fritid    1:50.76        1:50.76   
63  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    52.67        1:51.71   
64  Fanny Ek  1999  IF Åland    53.81        1:51.73   
65  Viktoria Thune  1998  Sim o Idrottsklubben Hellas    51.37        1:51.88   
66  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:52.08        1:52.08   
67  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF    53.27        1:52.27   
68  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    54.50        1:56.99   
69  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb    55.37        1:57.43   
70  Hedda Wettergren  1999  Älvsjö AIK Fritid    56.28        2:00.20   
71  Rebecka Norrby  1998  Hemse Bollklubb    58.42        2:00.57   
72  Matilda Fröström  1999  Tyresö Simsällskap    59.37        2:02.03  enligt tlb 
73  Alice Österberg  1999  Skuru Idrottsklubb    56.75        2:02.25   
74  Felicia Öhlen  1998  Älvsjö AIK Fritid    56.58        2:02.38   
75  Erica Jaensson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    59.18        2:03.98  enligt tlb 
Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            DNS   
Amanda Holmberg  1998  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Beatrice Vezzoli  1998  Turebergs Simklubb            DNS   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Ellen Sundberg  1998  Tyresö Simsällskap            DNS   
Frida Johansson  1998  Tyresö Simsällskap            DNS   
Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening            DSQ   
My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:10 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:20   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 13, 100 m BRÖST FL D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    38.92        1:20.74   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.55        1:23.22   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    39.60        1:24.78   
Alva Häggblad  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS    40.13        1:25.04   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    40.81        1:26.72   
Lisa Grundin  1998  Täby Sim    41.03        1:27.03   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    42.29        1:27.18   
Caroline Rosmo  1998  Lambertseter Svømmeklubb    40.83        1:27.33   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    40.26        1:27.84   
10  Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening    42.37        1:29.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:20 
 
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 14, 100 m BRÖST PO D, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    39.30        1:23.54   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    39.16        1:25.70   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    40.58        1:26.75   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    40.41        1:27.03   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    43.49        1:31.01   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    44.10        1:33.25   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    44.65        1:34.01   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    46.02        1:36.02   
Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    45.90        1:38.30   
10  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    45.64        1:38.52   
11  Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    46.09        1:39.02   
12  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    46.89        1:39.43   
13  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF    46.55        1:39.71   
14  Emrik Niklasson  1998  Hemse Bollklubb    47.07        1:40.53   
15  Joel Hambraeus  1998  Täby Sim    46.59        1:40.94   
16  Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap    46.05        1:41.17   
17  Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.41        1:41.43   
18  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    46.22        1:41.74   
19  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    46.75        1:42.69   
20  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    48.68        1:44.30   
21  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.76        1:44.66   
22  Alexander Dahlén  1998  Tyresö Simsällskap    49.99        1:44.90   
23  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    48.19        1:45.02   
24  Daniel Nöu  1999  Täby Sim    49.01        1:45.16   
25  Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    50.03        1:48.26   
26  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    51.47        1:49.30   
27  Jesper Nyman  1998  Tyresö Simsällskap    52.03        1:49.58   
28  Martin Engstrand  1999  Tyresö Simsällskap    52.81        1:50.37   
29  Hans Hägg  1998  Skuru Idrottsklubb    52.44        1:51.49   
30  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    53.30        1:53.45   
31  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    52.78        1:53.50   
32  William Wennberg-Adevik  1999  Södertörns Simsällskap    55.13        1:54.45   
33  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    55.18        1:55.37   
34  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap    54.56        1:55.85   
35  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    54.69        1:57.39   
36  Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening    54.76        1:57.54  enligt tlb 
37  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    54.86        1:57.58   
38  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    56.91        2:02.39   
39  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    56.29        2:04.26   
40  Sixten Nordegren  1998  Skuru Idrottsklubb    57.42        2:04.86   
41  Kristjan Novevski  1998  Södertörns Simsällskap    58.71        2:06.08   
42  Ted Larsson  1999  Spårvägens Simförening    59.47        2:06.22   
Fridtjov Mørk  1998  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Thimmy Wallmon  1998  Tyresö Simsällskap            DNS   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Mikael Hägerlund  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
William von Wowern  1999  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 14, 100 m BRÖST PO D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    38.65        1:21.88   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    38.94        1:24.23   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    39.98        1:24.99   
Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    43.06        1:30.12   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    41.71        1:30.65   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    44.43        1:32.16   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    43.59        1:33.63   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    44.55        1:34.94   
Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    45.61        1:37.20   
10  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    46.21        1:37.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:18   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 15, 100 m BRÖST FL C, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Stina-Victoria Nordberg  1996  Oslo Idrettslag    36.96        1:18.46   
Rosa Vainio  1996  Mikkelin Uimaseura    37.36        1:19.09   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    36.87        1:19.78   
Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    37.54        1:20.01   
Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    37.58        1:20.07   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    38.47        1:21.76   
Isabella Lian  1996  Skuru Idrottsklubb    38.06        1:21.81   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    39.29        1:23.73   
Elin Timbäck  1997  Täby Sim    40.37        1:24.41   
10  Line Henanger  1997  Lambertseter Svømmeklubb    40.47        1:24.66   
11  Erika Gardelin  1997  Spårvägens Simförening    39.43        1:24.68   
12  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    40.45        1:24.94   
13  Lotte Stubdal  1997  Lambertseter Svømmeklubb    39.88        1:25.48   
14  Julia Thurin  1996  IF Åland    40.66        1:25.70   
15  Felicia Fors  1996  SK Strängnäs Frisimmare    40.42        1:25.91   
16  Ida Amalie Myhr  1997  Lambertseter Svømmeklubb    41.45        1:26.20   
17  Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    40.61        1:26.26   
18  Anna Finstad  1996  Lambertseter Svømmeklubb    40.64        1:26.34   
19  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    41.52        1:27.09   
20  Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    41.41        1:27.18   
21  Nicki Poutos  1997  Tyresö Simsällskap    40.71        1:27.42   
22  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.88        1:27.73   
23  Fanny Gardarfve  1996  Wisby Simsällskap    42.94        1:27.94   
24  Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening    41.36        1:28.17   
25  Caroline Älmeby  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    42.18        1:29.43   
26  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    42.29        1:29.46   
27  Sofia Larsson-Udd  1996  Täby Sim    41.99        1:30.45   
28  Linda Virta  1996  IF Åland    42.35        1:30.52   
29  Ada Jakobsen Avlund  1997  Lambertseter Svømmeklubb    42.75        1:30.56   
30  Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    43.18        1:30.62   
31  Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    42.31        1:30.81   
32  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    42.92        1:31.00   
33  Emilie Nilsen Solheim  1997  Lambertseter Svømmeklubb    43.54        1:31.22   
34  Johanna Assarsson  1996  Täby Sim    42.87        1:31.31   
35  Ulrica Svensson  1997  Sim o Idrottsklubben Hellas    43.63        1:32.02   
36  Karla Ruud  1997  Lambertseter Svømmeklubb    43.58        1:32.10   
37  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    44.31        1:32.86   
38  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    43.00        1:33.04   
39  Elin Jansson  1997  Täby Sim    44.12        1:33.07   
40  Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb    43.41        1:33.32   
41  Julia Widmark  1997  Södertörns Simsällskap    43.97        1:33.76   
42  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    45.00        1:34.31   
43  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    44.90        1:34.45   
44  Daniela Pavicevic  1997  Stockholmspolisens Sim IF    45.37        1:35.42   
45  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    45.33        1:35.43   
46  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.24        1:35.45   
47  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    44.81        1:35.80   
48  Sofia Glabik  1997  Skuru Idrottsklubb    45.67        1:37.16   
49  Hanna Westerberg  1997  Spårvägens Simförening    45.76        1:37.96   
50  Julia Lundgren  1997  Täby Sim    45.63        1:38.56   
51  Selin Baser  1996  Stockholmspolisens Sim IF    47.17        1:38.97   
52  Sepideh Assadi  1996  Solna Sundbyberg SS 04    47.15        1:39.37   
53  Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    46.95        1:39.42   
54  Sara Nyström  1997  Spårvägens Simförening    46.26        1:39.48   
55  Sofia Fernqvist  1997  Täby Sim    46.99        1:40.00   
56  Rebecca Catalan Person  1996  Tyresö Simsällskap    47.14        1:40.31   
57  Veronica Borgström  1996  Tyresö Simsällskap    47.61        1:40.75   
58  Aline Agnvall  1997  Spårvägens Simförening    47.25        1:42.10   
59  Kristine Fløystad Dahl  1997  Lambertseter Svømmeklubb    48.22        1:42.41   
60  Julie Marie Atieno Makosi  1996  Lambertseter Svømmeklubb    46.94        1:42.48   
61  Gerd Waldheim  1996  Södertörns Simsällskap    48.41        1:43.31   
62  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    48.80        1:43.45   
63  Elin Österberg  1997  Skuru Idrottsklubb    48.22        1:43.53   
64  Elise Hagen Fuglesang  1997  Lambertseter Svømmeklubb    49.02        1:43.94   
65  Anuka Munhzaya  1996  Stockholmspolisens Sim IF    48.72        1:44.06   
66  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.29        1:44.80   
67  Victoria Quach  1997  Lambertseter Svømmeklubb    49.88        1:45.11   
68  Nicole Eker  1996  IF Åland    50.83        1:46.51   
69  Ida Boje  1997  Spårvägens Simförening    51.17        1:49.05   
70  Kanilla Svensson-Kåsarani  1996  Älvsjö AIK Fritid    50.17        1:49.66   
71  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    52.16        1:49.83   
72  Johanna Tärnroth  1996  Upplands-Bro Simsällskap    49.55        1:50.03   
73  Mathilda Linde  1997  IF Åland    55.65        1:54.14   
Ajla Custovic  1996  Sim o Idrottsklubben Hellas            DNS   
Alexandra Nunez  1996  Tyresö Simsällskap            DNS   
Elmira Shahmalekpour  1997  Södertörns Simsällskap            DNS   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim            DNS   
Helene Klepp  1996  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Lovisa Malmgren  1997  Spårvägens Simförening            DNS   
Madeleine Bergh  1996  Täby Sim            DNS   
Ellinor Hagberg  1996  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Sofia Johansson  1997  Täby Sim            DSQ   
Vendla Niklasson  1997  Hemse Bollklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:18 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 15, 100 m BRÖST FL C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Stina-Victoria Nordberg  1996  Oslo Idrettslag    36.22        1:17.06   
Rosa Vainio  1996  Mikkelin Uimaseura    37.35        1:18.72   
Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    37.44        1:18.96   
Pauline Korssell  1997  Täby Sim    37.40        1:19.96   
Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    37.84        1:20.24   
Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    37.83        1:20.67   
Isabella Lian  1996  Skuru Idrottsklubb    38.11        1:20.83   
Line Henanger  1997  Lambertseter Svømmeklubb    38.39        1:21.26   
Ida Edin  1996  Spårvägens Simförening    38.29        1:21.72   
10  Elin Timbäck  1997  Täby Sim    39.83        1:23.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:28 
 
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 16, 100 m BRÖST PO C, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    30.97        1:07.00   
Grunde Myhrer  1996  Oslo Idrettslag    32.79        1:11.58   
Henrik Petrov  1996  Tyresö Simsällskap    34.78        1:16.33   
Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    36.51        1:17.52   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    35.36        1:17.73   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    36.97        1:17.96   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    36.66        1:18.22   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    36.83        1:19.59   
Erland Ekholm  1996  Skuru Idrottsklubb    36.77        1:20.03   
10  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    37.62        1:20.12   
11  Casper Forsblad  1996  Tyresö Simsällskap    36.84        1:20.15   
12  Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    38.16        1:20.82   
13  Ari Paajanen  1996  Mikkelin Uimaseura    38.17        1:20.84   
14  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    38.56        1:22.13   
15  Martin Blomquist  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.23        1:22.44   
16  Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    38.87        1:22.45   
17  Elias Höckerfelt  1996  Spårvägens Simförening    38.48        1:23.55   
18  Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare    38.34        1:23.56   
19  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    39.06        1:24.94   
20  Arraya Nebay  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.79        1:25.03   
21  Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04    38.47        1:26.17   
22  Marius Nygård  1997  Lambertseter Svømmeklubb    42.86        1:29.16   
23  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    40.83        1:29.19   
24  Karl-Fredrik Strømmen  1996  Lambertseter Svømmeklubb    41.00        1:30.40   
25  Nisse Jansson  1997  Skuru Idrottsklubb    42.19        1:30.43   
26  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    42.95        1:30.95   
27  Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap    44.23        1:32.06   
28  Cristian de Andrade  1996  Stockholmspolisens Sim IF    44.56        1:32.98   
29  Jonatan Widmark  1996  Södertörns Simsällskap    44.22        1:33.02   
30  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    44.98        1:33.93   
31  Viktor Sjöberg  1997  Wisby Simsällskap    45.31        1:35.91   
32  Eino Viitamies  1997  Mikkelin Uimaseura    46.05        1:37.96   
33  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    46.66        1:38.52   
34  Gustav Sjödahl  1996  Wisby Simsällskap    48.08        1:39.85   
35  Gustav Fitger  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.28        1:41.44   
36  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    47.62        1:41.68   
37  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    48.74        1:44.29   
38  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    49.77        1:44.80   
39  Antonio Novevski  1997  Södertörns Simsällskap    49.52        1:45.09   
40  Filip Alvgren  1997  Spårvägens Simförening    48.54        1:45.69   
41  Charlie Lindfors  1996  Skuru Idrottsklubb    48.42        1:48.62   
42  Filip Egnell  1997  Skuru Idrottsklubb    50.67        1:49.16   
43  Lukas Månsson  1996  Älvsjö AIK Fritid    50.53        1:55.03   
Armin Porobic  1996  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Daniel Thörnqvist  1996  Tyresö Simsällskap            DNS   
Dennis Q Hammarlind  1996  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Kristoffer Rosmo  1996  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Marcus Jansson  1997  Tyresö Simsällskap            DNS   
Markus Mäkelä  1996  Södertörns Simsällskap            DNS   
David Holm-Reise  1997  Spårvägens Simförening            DSQ   
Simon Svanberg  1997  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
William Åberg  1997  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 16, 100 m BRÖST PO C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    30.58        1:05.51   
Grunde Myhrer  1996  Oslo Idrettslag    32.84        1:11.35   
Henrik Petrov  1996  Tyresö Simsällskap    34.51        1:14.02   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    36.29        1:16.01   
Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    36.16        1:16.94   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    36.63        1:17.74   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    36.20        1:18.74   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    38.04        1:20.50   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    37.74        1:20.73   
10  Erland Ekholm  1996  Skuru Idrottsklubb    36.79        1:20.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 17, 100 m BRÖST FL B, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Olga Nikitin  1994  Mikkelin Uimaseura    34.39        1:12.65   
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    36.21        1:15.17   
Louise Åberg  1995  Täby Sim    35.93        1:16.46   
Christine Ekman  1994  Stockholmspolisens Sim IF    36.51        1:17.80   
Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    37.26        1:19.63   
Vendela Mörkdal  1995  Skuru Idrottsklubb    37.19        1:20.46   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    38.23        1:21.39   
Lovisa Heldring  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.06        1:21.65   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.08        1:23.31   
10  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    39.16        1:23.55   
11  Marthe Karlsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb    40.35        1:24.84   
12  Jennifer Ulmgren  1995  Täby Sim    39.83        1:24.88   
13  Anna Lundgren  1995  Lambertseter Svømmeklubb    39.99        1:25.35   
14  Sara Borén  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    39.71        1:25.48   
15  Cecilia Wallén  1995  Spårvägens Simförening    40.31        1:25.83   
16  Helin Rahim  1995  Spårvägens Simförening    40.97        1:26.04   
17  Elin Tinge  1995  Wisby Simsällskap    40.26        1:26.17   
18  Veronica Mattsson Ceccon  1995  Stockholmspolisens Sim IF    41.32        1:26.70   
19  Avesta Starkholm  1994  Stockholmspolisens Sim IF    40.92        1:26.76   
20  Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svømmeklubb    41.40        1:27.24   
21  Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    42.07        1:28.31   
22  Astrid Berg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    42.93        1:30.20   
23  Minna Väntönen  1995  Sim o Idrottsklubben Hellas    44.07        1:32.86   
24  Hannah Walsh  1994  Stockholmspolisens Sim IF    43.47        1:33.12   
25  Beatrice Bengtsson  1994  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.64        1:33.79   
26  Erika Erdhage  1994  Upplands-Bro Simsällskap    44.63        1:35.72   
27  Caroline Owe  1995  Upplands-Bro Simsällskap    45.70        1:36.15   
28  Jessika Rior  1994  Solna Sundbyberg SS 04    46.51        1:37.97   
29  Ida Jansson  1995  IF Åland    46.83        1:38.10   
30  Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    47.03        1:39.64   
31  Sara Stenmark  1995  Solna Sundbyberg SS 04    48.14        1:41.64   
32  Ellinor Sjöström  1995  Södertörns Simsällskap    47.02        1:43.57   
33  Love Rogersdotter  1995  Wisby Simsällskap    48.60        1:44.14   
34  Elin Jakobsson  1995  Upplands-Bro Simsällskap    48.34        1:45.07   
35  Amalie Boje  1995  Spårvägens Simförening    50.34        1:47.01   
Beata Ring  1995  Södertörns Simsällskap            DNS   
Elisabeth Nilsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Julia Lindholm  1995  IF Åland            DSQ   
Linda Simola  1995  Mikkelin Uimaseura            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 17, 100 m BRÖST FL B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Olga Nikitin  1994  Mikkelin Uimaseura    34.12        1:13.00   
Louise Åberg  1995  Täby Sim    35.70        1:15.21   
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    36.23        1:15.67   
Christine Ekman  1994  Stockholmspolisens Sim IF    36.34        1:16.70   
Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    36.71        1:18.43   
Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    38.25        1:21.27   
Lovisa Heldring  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.92        1:22.45   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    38.95        1:22.66   
Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    39.27        1:23.39   
10  Marthe Karlsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb    40.64        1:26.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 18, 100 m BRÖST PO B, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    31.58        1:06.70   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    31.52        1:07.69   
Anton Gomez  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.60        1:09.01   
Max Eriksson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    32.92        1:10.20   
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    33.24        1:10.25   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    32.72        1:10.31   
Lachlan Mcpheat  1994  Skuru Idrottsklubb    33.27        1:10.90   
Tobias Gustafson  1994  Spårvägens Simförening    33.30        1:11.72   
Didrik Nygård  1994  Lambertseter Svømmeklubb    33.39        1:12.41  enligt tlb 
10  Love Altin  1995  Stockholmspolisens Sim IF    34.07        1:12.77  enligt tlb 
11  Patrik Jansson  1995  Skuru Idrottsklubb    34.39        1:14.06   
12  Jesper Billquist  1994  Spårvägens Simförening    34.89        1:14.13   
13  Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening    34.41        1:14.19   
14  Oskar Nilsson  1995  Täby Sim    35.18        1:14.22   
15  Tero Karvonen  1994  Mikkelin Uimaseura    35.78        1:14.73   
16  Joni Valkonen  1995  Mikkelin Uimaseura    35.65        1:15.00   
16  Torbjørn Øvrebø  1994  Lambertseter Svømmeklubb    34.72        1:15.00   
18  Juho Hyrkkänen  1994  Mikkelin Uimaseura    36.18        1:16.09   
19  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    35.64        1:16.42   
20  Christoffer Malmgren  1994  Spårvägens Simförening    36.58        1:17.83   
21  Thomas Burla  1994  Stockholmspolisens Sim IF    37.29        1:18.68   
22  Tobias Rindå  1995  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.55        1:18.75   
23  Veikka Lahdenpää  1995  Mikkelin Uimaseura    38.16        1:20.28   
24  Kristian Henanger  1994  Lambertseter Svømmeklubb    38.96        1:22.39   
25  Miika Aherto  1995  Mikkelin Uimaseura    38.74        1:22.96   
26  Anton Holmberg  1995  IF Åland    37.27        1:23.09   
27  Mikael Assarsson  1994  Täby Sim    38.83        1:23.66   
28  Jonas Tomren  1994  Lambertseter Svømmeklubb    39.32        1:24.03   
29  Gustav Hultgren  1995  Solna Sundbyberg SS 04    39.80        1:25.46   
30  Filip Nordmark  1995  Tyresö Simsällskap    39.87        1:26.22   
31  Frans Manelius  1995  IF Åland    40.81        1:26.33   
32  Jakob Hägglund  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    41.52        1:28.86   
33  Reino Raski  1994  Mikkelin Uimaseura    42.48        1:29.85   
34  Philip Albornoz  1995  Södertörns Simsällskap    44.83        1:35.76   
35  Edgaras Andziulaitis  1995  IF Åland    46.55        1:40.00   
36  Christoffer Nyberg Starck  1994  Tyresö Simsällskap    48.32        1:42.49   
Jack Sjölund  1995  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Ludvig Strand  1994  Täby Sim            DNS   
Marcus Farkondeh  1995  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Samuel Johansson  1994  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  10:45 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:38   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 18, 100 m BRÖST PO B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    31.93        1:07.10   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    31.88        1:07.32   
Anton Gomez  1995  Stockholmspolisens Sim IF    32.12        1:08.21   
Max Eriksson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    32.40        1:08.73   
Tobias Gustafson  1994  Spårvägens Simförening    32.14        1:08.97   
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    33.19        1:09.26   
Lachlan Mcpheat  1994  Skuru Idrottsklubb    32.34        1:09.45   
Didrik Nygård  1994  Lambertseter Svømmeklubb    33.70        1:12.31   
Love Altin  1995  Stockholmspolisens Sim IF    33.50        1:12.36   
10  Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.55        1:17.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 19 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 19 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 19, 100 m BRÖST FL A, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Malin Forss  1991  Stockholmspolisens Sim IF    34.60        1:14.08   
Carolina Nordin  1987  Solna Sundbyberg SS 04    34.92        1:15.53   
Emmi Vainio  1993  Mikkelin Uimaseura    35.69        1:15.73   
Ulrika Bygdeman  1993  Skuru Idrottsklubb    35.52        1:16.26   
Johanna Nordlinder  1992  Täby Sim    36.67        1:17.95  Deltar ej i final 
Sara Finati  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    36.16        1:18.24   
Veronica Nygren-Holland  1990  Solna Sundbyberg SS 04    37.19        1:18.52   
Nicole Thulin  1992  Stockholmspolisens Sim IF    37.66        1:19.36  enligt tlb 
Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    37.72        1:20.68   
10  Matilda Angberg  1990  Stockholmspolisens Sim IF    37.39        1:21.21   
11  Jenny Svensson  1991  Solna Sundbyberg SS 04    38.46        1:21.33  Deltar ej i final 
12  Maria Lunusjkin  1993  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.57        1:21.90   
13  Stina Juhlin  1992  Wisby Simsällskap    38.44        1:22.06   
14  Malin Wallmon  1992  Täby Sim    40.41        1:25.09   
15  Amanda Öhlin  1991  Tyresö Simsällskap    40.93        1:29.10   
16  Madeleine Strömbäck  1993  Täby Sim    44.77        1:32.49   
17  Jenna Lillqvist  1993  Upplands-Bro Simsällskap    42.84        1:32.79  enligt tlb 
Desirée Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 19, 100 m BRÖST FL A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Malin Forss  1991  Stockholmspolisens Sim IF    34.55        1:14.18   
Carolina Nordin  1987  Solna Sundbyberg SS 04    34.88        1:15.35   
Ulrika Bygdeman  1993  Skuru Idrottsklubb    35.26        1:15.55   
Emmi Vainio  1993  Mikkelin Uimaseura    35.87        1:15.73   
Veronica Nygren-Holland  1990  Solna Sundbyberg SS 04    36.44        1:17.14   
Sara Finati  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    36.14        1:17.51   
Nicole Thulin  1992  Stockholmspolisens Sim IF    37.21        1:18.89   
Anna Mörtberg  1993  Solna Sundbyberg SS 04    37.51        1:20.88   
Matilda Angberg  1990  Stockholmspolisens Sim IF    37.54        1:21.32   
10  Maria Lunusjkin  1993  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.24        1:22.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 20 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 20 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 20, 100 m BRÖST PO A, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Daniel Cederqvist  1986  Wisby Simsällskap    31.30        1:07.87   
Kristian Nygård  1991  Lambertseter Svømmeklubb    31.78        1:08.09   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    31.72        1:09.99   
Bryan Martinez  1991  Tyresö Simsällskap    33.77        1:13.09   
Fredrik Wik  1993  Solna Sundbyberg SS 04    33.96        1:13.56   
Patrik Lantto  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    34.53        1:13.70   
Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap    34.49        1:14.37   
Aksel Øvern  1993  Lambertseter Svømmeklubb    34.76        1:14.48   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    35.57        1:14.62   
10  Marcus Bådholm  1991  Skuru Idrottsklubb    34.84        1:15.06   
11  Harald Olsson  1992  Täby Sim    35.15        1:16.40   
12  Marcus Lewin  1992  Wisby Simsällskap    35.71        1:17.53   
13  Fredrik Fineman  1991  Upplands-Bro Simsällskap    36.16        1:17.78   
14  Nicklas Jansson  1992  Skuru Idrottsklubb    36.48        1:18.14   
15  Kristofer Ek  1990  Solna Sundbyberg SS 04    36.10        1:18.20   
16  Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    36.20        1:18.27   
17  Philip Söderström  1993  Solna Sundbyberg SS 04    36.63        1:18.98   
18  Niklas Jonsson  1988  Stockholmspolisens Sim IF    37.26        1:20.29   
19  Gustav Henriksson  1990  Solna Sundbyberg SS 04    35.25        1:20.69   
20  Rasmus Salomonsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    37.80        1:22.67   
21  Emil Tingström  1993  Hemse Bollklubb    38.00        1:24.99   
22  Joona Aherto  1993  Mikkelin Uimaseura    39.74        1:26.20   
23  Oscar Carrenäs  1992  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.63        1:29.55   
24  David Kubat  1992  Tyresö Simsällskap    40.73        1:29.60   
Anders Wallin  1979  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Jonn Magnus Nordahl  1993  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Karim Aamer  1992  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Mathias Madsen  1992  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 20, 100 m BRÖST PO A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Daniel Cederqvist  1986  Wisby Simsällskap    31.52        1:07.32   
Kristian Nygård  1991  Lambertseter Svømmeklubb    31.84        1:07.58   
Arvid Persson  1990  Kanaans Simsällskap    31.87        1:10.08   
Bryan Martinez  1991  Tyresö Simsällskap    33.52        1:12.61   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    34.54        1:12.74   
Niclas Högberg  1992  Wisby Simsällskap    33.99        1:12.74   
Patrik Lantto  1992  Stockholms Kappsimningsklubb    33.86        1:12.97   
Aksel Øvern  1993  Lambertseter Svømmeklubb    34.53        1:13.67   
Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    34.06        1:14.33   
10  Marcus Lewin  1992  Wisby Simsällskap    35.65        1:16.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 21 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 21 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 21, 50 m RYGG FL E, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            38.18   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            39.07   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim            42.57   
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            43.38   
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap            43.78   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            44.85   
Felicia Balczar  2000  Stockholmspolisens Sim IF            45.52   
Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid            46.50   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            46.80   
10  Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            47.13   
11  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            48.57   
12  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF            48.87   
13  Maja Billgren  2000  Älvsjö AIK Fritid            49.63   
14  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.24   
15  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            52.41   
16  Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb            54.36   
17  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.46   
Linnea Jonsson  2000  Älvsjö AIK Fritid            DNS   
Veronika Ringblom  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            DSQ   
Saron Zemikal  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 21, 50 m RYGG FL E, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            39.12   
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04            39.23   
Jenny Jonsson  2000  Täby Sim            42.45   
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap            43.50   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb            43.96   
Mathilda Eriksson  2001  Upplands-Bro Simsällskap            44.46   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            44.48   
Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid            46.67   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens Sim IF            48.59   
Felicia Balczar  2000  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 22, 50 m RYGG PO E, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim            40.59   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            43.97   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.68   
Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            47.98   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF            50.01   
Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap            51.54   
Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF            54.29   
Konrad Lindqvist  2000  Stockholmspolisens Sim IF            55.17   
Pontus Jonsson  2000  Älvsjö AIK Fritid            55.60   
Dennis Hadzialic  2000  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 22, 50 m RYGG PO E, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND          Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim            40.68   
Måns Skogman  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.54   
Isak Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb            45.04   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF            45.91   
Markus Nyström  2001  Spårvägens Simförening            47.89   
Niklas Steinholtz  2000  Tyresö Simsällskap            49.05   
Konrad Lindqvist  2000  Stockholmspolisens Sim IF            54.51   
Pontus Jonsson  2000  Älvsjö AIK Fritid            54.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:30   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 23, 100 m RYGG FL D, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.17        1:15.35   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    36.98        1:15.94   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    37.85        1:17.08   
Sofia Edlund  1998  Täby Sim    37.68        1:18.10   
Karina Davidsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    39.05        1:19.24   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    38.08        1:20.35   
Caroline Rosmo  1998  Lambertseter Svømmeklubb    39.88        1:20.65   
Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap    40.00        1:21.56   
Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    39.64        1:21.85   
10  Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb    40.75        1:22.56   
11  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.07        1:22.89   
12  Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    41.28        1:23.08   
13  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    40.31        1:23.60   
14  Lisa Grundin  1998  Täby Sim    40.29        1:23.63   
15  Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    40.72        1:24.40   
16  Moa Lindahl  1999  Spårvägens Simförening    41.63        1:24.72   
17  Marie Øseth  1998  Lambertseter Svømmeklubb    41.60        1:24.77   
18  Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    41.57        1:24.81   
19  Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    40.83        1:24.88   
20  Alma Karlsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    41.00        1:25.97   
21  Frida Kimander  1999  Skuru Idrottsklubb    41.93        1:26.02   
22  Linda von Fircks  1998  Stockholmspolisens Sim IF    42.81        1:27.04   
23  Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    42.74        1:27.08   
24  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    43.34        1:27.36   
25  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    42.26        1:27.61   
26  Julia Mikalsen  1999  Täby Sim    42.05        1:28.08   
27  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    43.37        1:28.23   
28  Klara Wiberg  1998  Spårvägens Simförening    42.59        1:28.33   
29  Julia Augustsson  1998  Täby Sim    43.77        1:28.41   
30  Josefin Ossmyr  1999  Tyresö Simsällskap    42.43        1:29.10   
31  Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    42.97        1:29.17   
32  Ebba Nylander  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    42.73        1:29.26   
33  Caroline Adlerborn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    43.43        1:29.27   
34  Johanna Norin  1998  Skuru Idrottsklubb    43.36        1:29.41   
35  Susanna Mehrstedt  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    44.13        1:29.52   
36  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    43.98        1:30.33   
37  Zhanna Kuhry  1998  Täby Sim    43.67        1:30.53   
38  Rebecka Norrby  1998  Hemse Bollklubb    44.84        1:31.17   
39  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    45.54        1:31.90   
40  Fanny Ek  1999  IF Åland    46.21        1:32.16   
41  Lina Malm  1998  Spårvägens Simförening    43.84        1:32.17   
42  Therese Thor  1998  Solna Sundbyberg SS 04    45.53        1:32.20   
43  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    45.65        1:33.10   
44  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare    45.69        1:33.43   
45  Caroline Korssell  1999  Täby Sim    45.61        1:34.78   
46  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    47.52        1:35.18   
47  Veronica Doland  1998  Stockholmspolisens Sim IF    46.88        1:35.25   
48  Sabina Cross  1998  Sim o Idrottsklubben Hellas    46.02        1:35.47   
49  Amanda Fors  1998  SK Strängnäs Frisimmare    46.76        1:35.94   
50  Elin Eriksson  1998  Södertörns Simsällskap    45.86        1:36.28   
51  Hanna Hargsten  1999  Upplands-Bro Simsällskap    47.29        1:36.73   
52  Marlene Karlsson  1998  IF Åland    46.65        1:37.12   
53  Cajsa Loqvist  1999  Södertörns Simsällskap    48.66        1:37.39   
54  Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    46.04        1:38.09   
55  Nina Bring  1999  Spårvägens Simförening    47.38        1:38.12   
56  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    48.45        1:38.52   
57  Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    49.76        1:39.15   
58  Josefin Enström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.57        1:39.64   
59  Malin Ingvarsson  1998  Spårvägens Simförening    47.86        1:40.00   
59  Ninni Abenius  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    49.32        1:40.00   
61  Hanna Jacobsson  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    50.96        1:40.08   
62  Wilma Tillqvist-Larsson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    49.00        1:40.40   
63  Sefanit Rezene  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.28        1:40.85   
64  Sofia Näslund  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    51.64        1:42.63   
65  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    49.49        1:42.66   
66  Alexandra Johansson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    49.73        1:43.66   
67  Ronja Mcdonald  1998  Stockholmspolisens Sim IF    49.21        1:44.20   
68  Lovisa Egnel  1999  Skuru Idrottsklubb    52.45        1:46.89   
69  Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    52.83        1:48.39   
70  Sara Kuhner  1999  Stockholmspolisens Sim IF    52.02        1:48.76   
71  Melina Göransson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    52.88        1:48.95   
72  Sandra Pernkrans  1999  Spårvägens Simförening    53.25        1:49.42   
73  Viktoria Thune  1998  Sim o Idrottsklubben Hellas    50.63        1:50.07   
74  Miranda Duzmann  1998  Skuru Idrottsklubb    56.92        1:53.09   
75  Nikolina Stenman  1999  Stockholmspolisens Sim IF    53.11        1:53.54   
76  Felicia Öhlen  1998  Älvsjö AIK Fritid    55.23        1:53.58   
77  Hedda Wettergren  1999  Älvsjö AIK Fritid    56.23        1:54.87   
78  Felicia Blom  1998  Älvsjö AIK Fritid    56.94        1:56.77   
79  Alma Ochank-Björk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    58.88        2:03.18   
Alva Mickelsson  1999  Turebergs Simklubb            DNS   
Amanda Holmberg  1998  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Betty Asgedum  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Ida Johansson  1999  Tyresö Simsällskap            DNS   
Matilda Månsson  1999  Älvsjö AIK Fritid            DNS   
Julia Nilsson  1999  Spårvägens Simförening            DSQ   
Sandra Eisa Robdyee  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:30 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:07   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 23, 100 m RYGG FL D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.21        1:14.90   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    36.36        1:14.95   
Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    36.67        1:16.57   
Sofia Edlund  1998  Täby Sim    37.23        1:16.94   
Karina Davidsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    38.07        1:17.83   
Julia Blomquist  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    38.90        1:20.39   
Alva Werner  1998  Wisby Simsällskap    38.79        1:20.44   
Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb    40.28        1:20.93   
Agnes Fährlin  1998  Spårvägens Simförening    39.01        1:21.97   
10  Caroline Rosmo  1998  Lambertseter Svømmeklubb    40.21        1:22.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:07 
 
Resultat Gren 24 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 24 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 24, 100 m RYGG PO D, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Filip Hedman  1998  Täby Sim    34.61        1:11.80   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    35.79        1:12.84   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    36.32        1:15.92   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    36.58        1:16.21   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    37.75        1:18.39   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    39.57        1:18.85   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    39.12        1:19.21   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    38.41        1:19.27   
William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    38.56        1:20.24   
10  Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    39.35        1:20.45   
11  Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    39.20        1:20.91   
12  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.66        1:22.99   
13  Jack Hyvén Ekström  1998  Skuru Idrottsklubb    41.69        1:24.37   
14  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    42.41        1:25.46   
15  Viktor Bäckström  1998  Stockholmspolisens Sim IF    41.08        1:27.03   
16  William von Wowern  1999  Täby Sim    42.15        1:27.13   
17  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    43.51        1:27.16   
18  Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    43.04        1:27.36   
19  Anton Carlsson  1998  Tyresö Simsällskap    42.77        1:28.19   
20  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    43.82        1:28.34   
21  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    43.03        1:28.48   
22  Daniel Nöu  1999  Täby Sim    43.56        1:29.74   
23  Alex Kaufmann  1999  Spårvägens Simförening    44.11        1:31.50   
24  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    44.86        1:31.96   
25  Joel Hambraeus  1998  Täby Sim    44.23        1:32.11   
26  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    45.47        1:32.51   
27  Olle Sköld  1999  Tyresö Simsällskap    45.75        1:32.86   
28  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    45.52        1:33.08   
29  Emrik Niklasson  1998  Hemse Bollklubb    46.14        1:33.81   
30  Alex Peschel  1998  Spårvägens Simförening    47.18        1:34.20   
31  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap    46.75        1:36.03   
32  Elias Toma  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.29        1:36.36   
33  Philip Ericsson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    46.22        1:37.36   
34  Adel Araya  1998  Stockholmspolisens Sim IF    47.95        1:37.43   
35  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    47.81        1:38.20   
36  Mikael Hägerlund  1999  Spårvägens Simförening    49.11        1:40.76   
37  Felix Carlstedt  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.82        1:41.54   
38  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    51.91        1:46.76   
39  Ted Larsson  1999  Spårvägens Simförening    51.37        1:47.48   
40  Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening    53.57        1:49.92   
41  Oskar Thuresson  1999  Wisby Simsällskap    56.43        1:55.39   
Fridtjov Mørk  1998  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Josef Mehari  1999  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Kevin Ballchand  1999  Södertörns Simsällskap            DNS   
Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  11:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 24, 100 m RYGG PO D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Filip Hedman  1998  Täby Sim    34.00        1:10.70   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    35.02        1:11.94   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    35.27        1:12.19   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    36.44        1:15.63   
Arvid Kjellén  1998  Spårvägens Simförening    37.63        1:16.63   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägens Simförening    37.30        1:16.84   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF    37.16        1:16.94   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    39.34        1:19.28   
Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    40.50        1:22.70   
10  William Lulek  1998  Skuru Idrottsklubb    39.80        1:22.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 25, 100 m RYGG FL C, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Anna Sandäng  1996  Täby Sim    32.72        1:09.14   
Rosa Vainio  1996  Mikkelin Uimaseura    34.40        1:09.84   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    33.85        1:10.57   
Åsa Hambraeus  1996  Täby Sim    34.76        1:10.82   
Stina-Victoria Nordberg  1996  Oslo Idrettslag    34.40        1:11.93   
Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    34.86        1:11.97   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    34.97        1:12.84   
Ida Amalie Myhr  1997  Lambertseter Svømmeklubb    35.92        1:13.16   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    35.83        1:13.83   
10  Julia Thurin  1996  IF Åland    36.04        1:13.95  Deltar ej i final 
11  Linda Härmat  1996  Tyresö Simsällskap    35.75        1:14.86   
12  Sara Nyberg  1996  Wisby Simsällskap    35.96        1:15.01   
12  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    36.07        1:15.01   
14  Felicia Fors  1996  SK Strängnäs Frisimmare    36.88        1:16.06   
15  Enya Mcpheat  1997  Skuru Idrottsklubb    37.29        1:16.16   
16  Matilda Bouveng  1996  Turebergs Simklubb    36.61        1:16.40   
17  Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    36.28        1:16.46   
18  Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    38.34        1:16.68   
19  Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    37.67        1:16.96   
20  Ada Jakobsen Avlund  1997  Lambertseter Svømmeklubb    37.84        1:17.03   
21  Lotte Stubdal  1997  Lambertseter Svømmeklubb    37.94        1:17.80   
22  Klara Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    38.26        1:18.32   
23  Mikaela Sigvardsson  1996  Spårvägens Simförening    37.89        1:18.37   
24  Line Henanger  1997  Lambertseter Svømmeklubb    38.62        1:18.77   
25  Emilia Herlitz  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.83        1:19.26   
26  Ylva Hallingby  1997  Lambertseter Svømmeklubb    38.78        1:20.26   
27  Linda Virta  1996  IF Åland    39.14        1:20.27   
28  Anna Finstad  1996  Lambertseter Svømmeklubb    39.52        1:20.34   
29  Ebba Donning  1997  IF Åland    39.63        1:20.50   
30  Karla Ruud  1997  Lambertseter Svømmeklubb    39.25        1:20.65   
31  Malin Klingre  1997  Tyresö Simsällskap    39.26        1:20.81   
32  Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.76        1:21.62   
33  Isabella Lian  1996  Skuru Idrottsklubb    38.74        1:21.63   
34  Rebecka Bergström  1997  Solna Sundbyberg SS 04    39.56        1:22.08   
35  Erika Gardelin  1997  Spårvägens Simförening    39.89        1:22.21   
36  Alice Delfin  1996  Stockholmspolisens Sim IF    39.89        1:22.24   
37  Claudia Lienert  1996  Stockholmspolisens Sim IF    40.65        1:22.97   
38  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    40.35        1:23.01   
39  Anuka Munhzaya  1996  Stockholmspolisens Sim IF    40.09        1:23.04   
40  Freja Törnquist  1997  Åkersberga Simsällskap    40.49        1:23.06   
41  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    41.15        1:23.07   
42  Sofia Larsson-Udd  1996  Täby Sim    41.04        1:24.06   
43  Emilie Nilsen Solheim  1997  Lambertseter Svømmeklubb    41.30        1:24.08   
44  Ulrika Blom  1997  Skuru Idrottsklubb    40.95        1:25.00   
45  Louise Nordmark  1996  Solna Sundbyberg SS 04    41.72        1:25.18   
46  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.99        1:25.32   
47  Ulrica Svensson  1997  Sim o Idrottsklubben Hellas    41.66        1:25.35   
48  Linnea Norman  1997  Tyresö Simsällskap    41.95        1:25.40   
49  Fanny Gardarfve  1996  Wisby Simsällskap    41.81        1:25.49   
50  Selin Baser  1996  Stockholmspolisens Sim IF    41.91        1:25.76   
50  Ylva Andersson  1996  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.90        1:25.76   
52  Victoria Quach  1997  Lambertseter Svømmeklubb    41.60        1:25.86   
53  Ellen Grimborg  1997  Tyresö Simsällskap    41.79        1:26.05   
54  Nathalie Grigorenko  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.13        1:26.06   
55  Emma Öhman  1997  Wisby Simsällskap    42.68        1:27.15   
56  Ebba Söderqvist  1997  Åkersberga Simsällskap    42.11        1:27.74   
57  Julia Jansson  1996  Spårvägens Simförening    42.39        1:28.02   
58  Aline Agnvall  1997  Spårvägens Simförening    43.77        1:28.90   
59  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    43.31        1:29.49   
60  Johanna Tärnroth  1996  Upplands-Bro Simsällskap    43.04        1:29.51   
61  Isa Wernberg  1997  Älvsjö AIK Fritid    42.75        1:30.61   
62  Kristine Fløystad Dahl  1997  Lambertseter Svømmeklubb    43.76        1:30.62   
63  Elise Hagen Fuglesang  1997  Lambertseter Svømmeklubb    44.52        1:30.74   
64  Astrid Olsson  1997  Täby Sim    43.76        1:30.91   
65  Kanilla Svensson-Kåsarani  1996  Älvsjö AIK Fritid    42.89        1:31.37   
66  Julie Marie Atieno Makosi  1996  Lambertseter Svømmeklubb    43.87        1:31.42  enligt tlb 
67  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    45.30        1:32.60   
68  Hanna Westerberg  1997  Spårvägens Simförening    46.13        1:34.39   
69  Sofia Glabik  1997  Skuru Idrottsklubb    46.66        1:34.76   
70  Klara Tillqvist-Larsson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    45.58        1:35.56  enligt tlb 
71  Mathilda Linde  1997  IF Åland    48.68        1:37.54   
72  Josefin Dufva  1997  Solna Sundbyberg SS 04    48.95        1:39.11   
73  Elin Österberg  1997  Skuru Idrottsklubb    48.71        1:40.54   
74  Mikaela Söderberg  1996  IF Åland    50.50        1:41.08  enligt tlb 
75  Sara Nyström  1997  Spårvägens Simförening    49.01        1:41.60   
76  Ida Boje  1997  Spårvägens Simförening    50.04        1:42.11  enligt tlb 
77  Rebecca Catalan Person  1996  Tyresö Simsällskap    50.24        1:42.59   
78  Nicole Eker  1996  IF Åland    52.78        1:44.19   
79  Karolina Sund  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    52.13        1:48.66   
Agnes Blomquist  1997  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Vendla Niklasson  1997  Hemse Bollklubb            DSQ   
Ylva Dahlstedt  1997  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  17:38 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 25, 100 m RYGG FL C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Rosa Vainio  1996  Mikkelin Uimaseura    33.79        1:08.50   
Anna Sandäng  1996  Täby Sim    33.27        1:09.71   
Amanda Kimander  1997  Skuru Idrottsklubb    34.04        1:10.52   
Stina-Victoria Nordberg  1996  Oslo Idrettslag    34.78        1:11.49   
Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    34.90        1:12.26   
Åsa Hambraeus  1996  Täby Sim    35.65        1:12.45   
Hanna Sangfelt  1997  Täby Sim    34.84        1:12.94   
Ida Amalie Myhr  1997  Lambertseter Svømmeklubb    36.20        1:13.92   
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    35.61        1:14.21   
10  Linda Härmat  1996  Tyresö Simsällskap    36.80        1:15.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 26, 100 m RYGG PO C, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Grunde Myhrer  1996  Oslo Idrettslag    31.18        1:04.23   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.51        1:05.84   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    32.66        1:07.59   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    33.00        1:08.61   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    34.37        1:10.38   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    33.88        1:10.45   
Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.39        1:11.05   
Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    35.50        1:12.68   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    34.20        1:13.24   
10  Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare    36.16        1:14.94   
11  Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    36.52        1:15.48   
12  Ari Paajanen  1996  Mikkelin Uimaseura    37.36        1:16.51   
13  Marius Nygård  1997  Lambertseter Svømmeklubb    38.03        1:18.29   
14  Erik Reinholdz  1997  Södertörns Simsällskap    38.56        1:18.33   
15  Elias Höckerfelt  1996  Spårvägens Simförening    38.53        1:19.01   
16  David Holm-Reise  1997  Spårvägens Simförening    39.26        1:19.30   
17  Nils Larsson  1996  Täby Sim    39.03        1:19.99   
18  Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    38.97        1:20.12   
19  Petter Lindberg  1997  Skuru Idrottsklubb    38.49        1:20.39   
20  Erland Ekholm  1996  Skuru Idrottsklubb    39.13        1:20.60   
21  Nisse Jansson  1997  Skuru Idrottsklubb    39.62        1:20.94   
22  Gustav Thuresson  1997  Wisby Simsällskap    39.50        1:21.14   
23  Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    39.90        1:21.98   
24  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    40.65        1:23.79   
25  Arraya Nebay  1997  Stockholmspolisens Sim IF    40.85        1:24.96   
26  Karl-Fredrik Strømmen  1996  Lambertseter Svømmeklubb    41.39        1:25.08   
27  Viktor Karlsson  1996  Sim o Idrottsklubben Hellas    41.85        1:27.76   
28  Daniel Hedfors  1997  Spårvägens Simförening    42.40        1:28.41   
29  Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    42.43        1:28.56   
30  Axel Andersson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.24        1:29.47   
31  Gustav Fitger  1997  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.57        1:30.78   
32  Cristian de Andrade  1996  Stockholmspolisens Sim IF    44.25        1:31.48   
33  Viktor Sjöberg  1997  Wisby Simsällskap    44.43        1:31.50   
34  Filip Alvgren  1997  Spårvägens Simförening    44.82        1:32.25   
35  Lukas Månsson  1996  Älvsjö AIK Fritid    44.46        1:34.86   
36  Alfred Pohl  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    47.43        1:36.42   
37  Tim Kingdingstad-Spaak  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.30        1:37.21   
38  Thomas Näslund  1997  Stockholms Kappsimningsklubb    50.77        1:44.11   
Axel Tisell  1996  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
Dennis Q Hammarlind  1996  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Charlie Lindfors  1996  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Douglas Holmedahl  1997  Wisby Simsällskap            DSQ   
Eino Viitamies  1997  Mikkelin Uimaseura            DSQ   
Gustav Sjödahl  1996  Wisby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  30 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 26, 100 m RYGG PO C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Grunde Myhrer  1996  Oslo Idrettslag    30.67        1:03.17   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    31.20        1:04.19   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    33.81        1:09.36   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    34.64        1:09.94   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    34.46        1:11.32   
Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    34.79        1:11.65   
Patrik Eriksson  1996  Spårvägens Simförening    35.35        1:12.29   
Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare    35.03        1:12.59   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    34.53        1:13.56   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  31 oktober 2010 
Licensierad till: Polisens IF  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 27 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 27 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  AQUARAPID International 2010    Utskriftsdatum  30 oktober 2010   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Polisens IF - Simidrott         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 oktober 2010         
 
 
Gren 27, 100 m RYGG FL B, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Emma Wahlström  1994  Spårvägens Simförening    31.40        1:06.42   
Jessica Allberg  1995  Skuru Idrottsklubb    32.36        1:06.54   
Christine Ekman  1994  Stockholmspolisens Sim IF    33.35        1:07.91   
Cecilia Wallén  1995  Spårvägens Simförening    33.81        1:09.99   
Sara Sangfelt  1995  Täby Sim    33.40        1:10.02   
Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.39        1:10.10   
Sara Eklund  1995  Tyresö Simsällskap    34.02        1:10.59   
Hanna von Sydow  1994  Skuru Idrottsklubb    34.09        1:11.77   
Olga Nikitin  1994  Mikkelin Uimaseura    35.81        1:13.24   
10  Frida Cedergårdh  1995  Spårvägens Simförening    35.20        1:13.42   
11  Elin Tinge  1995  Wisby Simsällskap    36.11        1:14.07   
12  Anna Lundgren  1995  Lambertseter Svømmeklubb    36.36        1:14.96   
13  Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    37.37        1:15.44   
14  Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svømmeklubb    36.88        1:15.47   
15  Malin Blomquist  1994  Stockholmspolisens Sim IF    37.10        1:16.20   
16  Julia Thurfjell  1994  Solna Sundbyberg SS 04    37.28        1:16.41   
17  Emma Nyberg  1995  Tyresö Simsällskap    37.15        1:16.47   
18  Linda Simola  1995  Mikkelin Uimaseura    38.39        1:17.99   
19  Marthe Karlsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb    38.53        1:19.46   
20  Matilda Persson  1995  Wisby Simsällskap    38.71        1:19.74   
21  Erika Erdhage  1994  Upplands-Bro Simsällskap    41.06        1:21.76   
22  Minna Väntönen  1995  Sim o Idrottsklubben Hellas    40.71        1:22.15   
23  Sara Arpvall  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.61        1:22.33   
24  Wilma Tien  1995  Solna Sundbyberg SS 04    40.67        1:23.23  enligt tlb 
25  Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    40.26        1:23.34   
26  Amalie Boje  1995  Spårvägens Simförening    40.11        1:23.40   
27  Veronica Mattsson Ceccon  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.96        1:23.53   
28  Amanda Orpana  1995  Stockholmspolisens Sim IF    42.19        1:26.29   
29  Elin Jakobsson  1995  Upplands-Bro Simsällskap    41.80        1:26.78   
30  Julia Lindholm  1995  IF Åland    41.54        1:26.84   
31  Love Rogersdotter