Tulokset Vestdanske Kortbanemesterskab
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.22 | 1:01.85 | 1:33.61 | 2:05.36 | |||
2 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 30.16 | 1:02.10 | 1:34.80 | 2:07.38 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 30.05 | 1:03.08 | 1:36.46 | 2:08.62 | |||
4 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 31.04 | 1:03.06 | 1:35.67 | 2:09.09 | |||
5 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.77 | 1:06.41 | 1:39.09 | 2:10.36 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.90 | 1:03.54 | 1:37.01 | 2:10.60 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.99 | 1:04.50 | 1:38.12 | 2:12.23 | |||
8 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.49 | 1:04.08 | 1:38.61 | 2:13.63 | |||
9 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.50 | 1:05.43 | 1:40.38 | 2:13.73 | |||
10 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.76 | 1:05.62 | 1:40.30 | 2:13.87 | |||
12 | Christoffer Ravn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | 1:04.72 | 1:39.72 | 2:14.02 | |||
13 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.85 | 1:05.39 | 1:39.52 | 2:14.20 | |||
14 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.60 | 1:05.74 | 1:40.70 | 2:14.83 | |||
15 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 32.06 | 1:05.60 | 1:40.30 | 2:15.05 | |||
16 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 31.19 | 1:05.19 | 1:40.42 | 2:15.94 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.66 | 1:05.39 | 1:41.44 | 2:16.50 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 31.37 | 1:05.74 | 1:41.30 | 2:16.75 | |||
19 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.93 | 1:06.35 | 1:42.14 | 2:17.09 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.13 | 1:07.23 | 1:43.02 | 2:17.97 | |||
21 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.10 | 1:06.77 | 1:42.54 | 2:18.47 | |||
22 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.48 | 1:06.97 | 1:42.83 | 2:18.59 | |||
23 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 32.30 | 1:07.27 | 1:43.39 | 2:19.07 | |||
24 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 33.30 | 1:08.47 | 1:44.85 | 2:20.20 | |||
25 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | 1:07.26 | 1:44.09 | 2:20.43 | |||
26 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 33.32 | 1:08.61 | 1:44.91 | 2:20.79 | |||
27 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.54 | 1:09.09 | 1:45.47 | 2:21.74 | |||
28 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.55 | 1:09.35 | 1:45.78 | 2:21.76 | |||
29 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 33.97 | 1:09.79 | 1:46.09 | 2:22.76 | |||
30 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.03 | 1:08.65 | 1:46.10 | 2:23.08 | |||
31 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.93 | 1:09.22 | 1:46.05 | 2:23.14 | |||
32 | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.21 | 1:11.10 | 1:47.75 | 2:23.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |