Tulokset Thisted Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
fredag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 9 | 688 | 27.02 | 58.95 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 648 | 28.22 | 1:00.13 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 640 | 27.65 | 1:00.36 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 595 | 28.00 | 1:01.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Riemenschneider | 1989 | 557 | 30.13 | 1:03.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Nellermann | 1986 | 470 | 30.76 | 1:06.91 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Jonas Graversen | 1990 | 448 | 31.05 | 1:08.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Lisberg | 1986 | 440 | 31.66 | 1:08.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 403 | 33.81 | 1:10.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Jostad | 1992 | 9 | 589 | 28.50 | 1:02.07 | ||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Mathias Madsen | 1992 | 587 | 28.72 | 1:02.14 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 566 | 29.79 | 1:02.91 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Håkon Andersen | 1992 | 552 | 29.13 | 1:03.44 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 550 | 29.35 | 1:03.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 540 | 29.30 | 1:03.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 539 | 30.23 | 1:03.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 520 | 30.78 | 1:04.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | 506 | 29.53 | 1:05.31 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Mads Hopff | 1993 | 491 | 30.30 | 1:05.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Martin B. Lund | 1992 | 480 | 30.68 | 1:06.43 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Aksel Øvern | 1993 | 473 | 30.52 | 1:06.77 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
13 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 472 | 30.61 | 1:06.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 469 | 30.82 | 1:06.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 467 | 32.88 | 1:07.04 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 440 | 31.85 | 1:08.41 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | 417 | 31.92 | 1:09.67 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thomas S. Hansen | 1993 | 400 | 33.10 | 1:10.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Rask Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Klaus Christensen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 9 | 588 | 28.99 | 1:02.11 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 511 | 30.28 | 1:05.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Felix Zähringer | 1994 | 488 | 30.37 | 1:06.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 457 | 32.49 | 1:07.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Didrik Nygård | 1994 | 445 | 32.59 | 1:08.13 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 443 | 31.51 | 1:08.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | 437 | 31.12 | 1:08.54 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Henanger | 1994 | 427 | 30.95 | 1:09.11 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Klemmensen | 1994 | 381 | 33.07 | 1:11.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | David Jensen | 1994 | 373 | 32.71 | 1:12.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Karsten Ovesen | 1994 | 281 | 36.15 | 1:19.48 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Frederik Boelt Larsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 9 | 536 | 30.18 | 1:04.07 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 494 | 29.36 | 1:05.84 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 476 | 30.68 | 1:06.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 457 | 29.97 | 1:07.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Thomas K. Johansen | 1995 | 450 | 31.60 | 1:07.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 443 | 31.18 | 1:08.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jannick Maesen | 1995 | 426 | 32.86 | 1:09.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 415 | 33.02 | 1:09.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 410 | 33.20 | 1:10.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 407 | 32.61 | 1:10.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Pedersen | 1995 | 405 | 32.06 | 1:10.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 404 | 32.66 | 1:10.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 386 | 34.20 | 1:11.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janus Meinert | 1995 | 372 | 33.85 | 1:12.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin S. Madsen | 1995 | 371 | 33.36 | 1:12.44 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 353 | 34.41 | 1:13.59 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Mathias Petersen | 1995 | 340 | 33.51 | 1:14.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Lund | 1995 | 266 | 37.96 | 1:20.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
19 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 216 | 40.92 | 1:26.69 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Yde | 1996 | 9 | 475 | 30.88 | 1:06.68 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Armin Porobic | 1996 | 473 | 30.69 | 1:06.76 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 454 | 30.53 | 1:07.68 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 450 | 31.77 | 1:07.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 338 | 34.87 | 1:14.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Max Tellefsen | 1996 | 303 | 37.11 | 1:17.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Peter Birk | 1996 | 276 | 37.90 | 1:19.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Munkholm | 1996 | 270 | 37.90 | 1:20.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Moritz | 1996 | 257 | 36.21 | 1:21.82 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
10 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 256 | 37.88 | 1:21.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Fuglesang | 1996 | 254 | 37.44 | 1:22.19 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 236 | 40.72 | 1:24.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | 227 | 40.39 | 1:25.25 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 226 | 39.37 | 1:25.43 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Morten Jæger | 1996 | 219 | 42.68 | 1:26.35 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 196 | 44.17 | 1:29.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vitus Mathiasen | 1996 | 182 | 40.31 | 1:31.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Warndahl | 1996 | 128 | 51.67 | 1:43.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Ralf Fagerstrøm | 1996 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Sparekassen Thy |
Stævnerekord: Chris Christensen, 0.55.94, West Swim, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 9 | 347 | 34.75 | 1:14.06 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 308 | 35.42 | 1:17.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 306 | 36.09 | 1:17.25 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 300 | 36.31 | 1:17.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simen Halse Larsen | 1997 | 288 | 35.20 | 1:18.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Jacob S. Madsen | 1998 | 266 | 37.38 | 1:20.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emil Hougesen | 1997 | 254 | 39.93 | 1:22.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Gustav Yde | 2000 | 210 | 40.83 | 1:27.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Daniel Pallesen | 1998 | 204 | 43.42 | 1:28.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Mads Storgaard | 1998 | 199 | 42.11 | 1:29.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 194 | 44.90 | 1:29.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Dennis Madsen | 1997 | 170 | 42.29 | 1:33.85 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
13 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 152 | 44.42 | 1:37.40 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Thomas N Poulsen | 2000 | 88 | 55.92 | 1:56.80 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Håkon B Lund | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Jens Bach | 1997 | DSQ | en hånd v. 50m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Malthe Levisen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |