Tulokset Finnish Open Grand Prix 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnish Open Grand Prix 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto & Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Nov 14, 2020 to Nov 15, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Freestyle Women - Heat |
|
|
SE |
24.90 |
|
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
Tukholma |
7.4.2018 |
|
|
|
|
NSE |
25.64 |
|
|
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
NumKis (FIN) |
Hodmezovasarhely, HUN |
9.7.2016 |
|
|
|
|
OA |
24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM A |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EMA |
25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Kampuksen Plaani |
|
746 |
26.09 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
|
708 |
26.55 |
+0.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
703 |
26.61 |
+0.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.13 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Kotonen |
1997 |
Cetus Espoo |
|
682 |
26.89 |
+0.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Konkka |
2000 |
Åbo Simklubb |
|
681 |
26.90 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.39 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
helmi jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
652 |
27.29 |
+1.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
651 |
27.31 |
+1.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Kampuksen Plaani |
|
650 |
27.32 |
+1.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viivi Merisalo |
2002 |
Swimming Jyväskylä |
|
649 |
27.33 |
+1.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Moisio |
2002 |
Kampuksen Plaani |
|
641 |
27.45 |
+1.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.63 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Kampuksen Plaani |
|
632 |
27.57 |
+1.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
632 |
27.58 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
|
626 |
27.66 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sonja Pentti |
1999 |
Kampuksen Plaani |
|
623 |
27.71 |
+1.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.21 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
|
613 |
27.86 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
612 |
27.87 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nina Haltia |
1999 |
Vanders |
|
608 |
27.93 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
606 |
27.97 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Reetta Kanervo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
602 |
28.02 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.55 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
600 |
28.05 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
595 |
28.13 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
580 |
28.37 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.16 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
580 |
28.38 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Swimming Jyväskylä |
|
579 |
28.39 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emmi Heine |
2002 |
Rauman Uimaseura |
|
575 |
28.45 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
|
572 |
28.50 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
572 |
28.50 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olga Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
572 |
28.51 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Minka Halava |
2001 |
Åbo Simklubb |
|
572 |
28.51 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
571 |
28.52 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Ellonen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
565 |
28.62 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
28.63 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
563 |
28.65 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
559 |
28.72 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sole Piirainen |
2002 |
Swimming Club Vuokatti |
|
559 |
28.73 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilda Puutio |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
558 |
28.74 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
558 |
28.75 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Julia Romo |
2003 |
Lahden Uimaseura |
|
558 |
28.75 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Santra Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
556 |
28.77 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
549 |
28.89 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
|
545 |
28.97 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
537 |
29.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
533 |
29.18 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofia Martinkauppi |
2003 |
TaTu Tampere |
|
532 |
29.21 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Venla Suihkonen |
2002 |
Octopus Lohja |
|
531 |
29.22 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pauliina Lohilahti |
2002 |
Oulun Lohet |
|
531 |
29.23 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
530 |
29.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ella Uusitalo |
2003 |
Kampuksen Plaani |
|
529 |
29.26 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
528 |
29.28 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
527 |
29.30 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
526 |
29.31 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sini Heikkilä |
2003 |
Salon Uimarit |
|
524 |
29.35 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Vilma Tikka |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
524 |
29.35 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
523 |
29.36 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
523 |
29.37 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.58 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
522 |
29.39 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sanni Kilponen |
2001 |
Porin Uimaseura |
|
520 |
29.43 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
29.43 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Karla Tiainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
514 |
29.54 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Helmi Lehtonen |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
509 |
29.64 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Lumi-Ellen Luoma |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
507 |
29.68 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Katariina Koivuranta |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
29.71 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Venla Talvensaari |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
29.72 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Laura Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
504 |
29.73 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Vilhelmiina Wegelius |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
503 |
29.75 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Fiia Pyykkö |
2001 |
Salon Uimarit |
|
503 |
29.76 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Oona Kokko |
2003 |
Uinti Imatra |
|
502 |
29.77 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
499 |
29.84 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
497 |
29.87 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Saana Vähämaa |
2002 |
Rauman Uimaseura |
|
497 |
29.88 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
496 |
29.90 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
495 |
29.91 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Anni-Maria Laakso |
2003 |
Kampuksen Plaani |
|
494 |
29.93 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Annabella Karjalainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
494 |
29.94 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Iiris Isokoski |
2003 |
Oulun Lohet |
|
493 |
29.96 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
492 |
29.97 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
491 |
29.99 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Saana Järvinen |
2003 |
Kampuksen Plaani |
|
490 |
30.02 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Emma Pajuluoma |
2001 |
Oulun Lohet |
|
488 |
30.05 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
488 |
30.05 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
485 |
30.11 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Senni Mattila |
2003 |
Rauman Uimaseura |
|
485 |
30.11 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Emma Issakainen |
2002 |
Uinti Imatra |
|
484 |
30.13 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Sanni Knuutila |
1997 |
Aurajoen Uinti Ry |
|
479 |
30.25 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Maria Yritys |
2002 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
478 |
30.27 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Vilma Hjelt |
2004 |
Pieksän Kuutit |
|
476 |
30.30 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Lotta Lehtoila |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
475 |
30.33 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
473 |
30.36 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
472 |
30.40 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Jasmin Vacker |
1999 |
Vanders |
|
470 |
30.44 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Inka Karjalainen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
467 |
30.50 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
466 |
30.52 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Erin Ekroos |
2002 |
Riihimäen Uimaseura |
|
465 |
30.55 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Anna Rantanen |
2001 |
TaTu Tampere |
|
464 |
30.56 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Iiris Jämsä |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
|
460 |
30.65 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Vilma Rintala |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
458 |
30.70 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Emilia Härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
441 |
31.09 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
|
Laura Rajavaara |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
440 |
31.12 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
|
Kiia Kinnunen |
2003 |
TaTu Tampere |
|
429 |
31.36 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
417 |
31.66 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
|
Ronja Weckström |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
143 |
45.16 |
+19.07 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4.4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.11.2020 12:06:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-14 12:26:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|