Tulokset Ruska uinnit 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La-aamu
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruska Uinnit | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2010 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 2010-10-02 |
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Taneli Juutinen | 2000 | 156 | 37.70 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Anton Ukkola | 2000 | 147 | 38.46 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Noa Mäkelä | 2001 | 133 | 39.74 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Jere Lotvonen | 2000 | 127 | 40.37 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Topi Lukkarinen | 2000 | 126 | 40.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Veikko Romppainen | 2000 | 122 | 40.98 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
7 | Niko Pelkonen | 2001 | 118 | 41.35 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Samuli Laitila | 2001 | 98 | 44.10 | Ei osallistu finaaliin | |||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
9 | Joonas Kuitunen | 2000 | 91 | 45.21 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Samuel Colley | 2001 | 90 | 45.36 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
11 | Jasper Aksila | 2000 | 87 | 45.76 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Arttu Kurttio | 2001 | 86 | 46.07 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Anton Ylihannu | 2001 | 80 | 47.19 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Niilo Keskitalo | 2000 | 75 | 48.18 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Aleksi Länkinen | 2000 | 73 | 48.53 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
16 | Paavo Anttila | 2000 | 72 | 48.72 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Atte Moilanen | 2001 | 72 | 48.81 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
18 | Jani-Matti Laasonen | 2002 | 68 | 49.67 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
19 | Topias Nygård | 2000 | 67 | 50.07 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
20 | Juho Anttila | 2000 | 65 | 50.45 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
21 | Valtteri Taskinen | 2002 | 62 | 51.30 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
22 | Erkka Multanen | 2001 | 51 | 54.73 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
23 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 45 | 57.04 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | 244 | 32.48 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Konsta Kallinen | 1999 | 192 | 35.18 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Jonas Meissner | 1999 | 183 | 35.77 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
4 | Tuomas Saari | 1999 | 182 | 35.85 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Valtteri Lieto | 1999 | 171 | 36.59 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Eelis Hukka | 1999 | 162 | 37.26 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Lassi Harju | 1999 | 161 | 37.35 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Juho Laatikainen | 1999 | 160 | 37.43 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Jere Kerttula | 1999 | 152 | 38.02 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 134 | 39.67 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Teemu Puro | 1999 | 133 | 39.77 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Aleksi Ylitervo | 1999 | 133 | 39.80 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Heikki Ruha | 1999 | 101 | 43.59 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Aleksi Saarela | 1999 | 92 | 44.91 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
15 | Aapo-Matti Käkilehto | 1999 | 90 | 45.31 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Lauri Klemettilä | 1999 | 81 | 46.88 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 12 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | 278 | 31.09 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Severi Lieto | 1998 | 245 | 32.43 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Jesse Urpunen | 1998 | 241 | 32.63 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Aleksi Kanste | 1998 | 229 | 33.16 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
5 | Aku Keloneva | 1998 | 228 | 33.23 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Kaius Kejonen | 1998 | 226 | 33.33 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Julius Laitila | 1998 | 219 | 33.66 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
8 | Markus Svanberg | 1998 | 197 | 34.89 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Miikka Willman | 1998 | 181 | 35.89 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Santeri Leppälä | 1998 | 152 | 38.00 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
11 | Topi Puurunen | 1998 | 148 | 38.40 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 132 | 39.90 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Juho Lahtinen | 1998 | 115 | 41.75 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
14 | Sami-Perttu Tapio | 1998 | 93 | 44.83 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Kalle Paananen | 1998 | 86 | 46.01 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karvonen | 1997 | 340 | 29.08 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
2 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 256 | 31.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Olli Ahola | 1997 | 254 | 32.06 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Markus Kuismin | 1997 | 242 | 32.57 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 239 | 32.72 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Peetu Väänänen | 1997 | 182 | 35.83 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Iiso Kramsu | 1997 | 177 | 36.17 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
8 | Anssi Lintulampi | 1997 | 175 | 36.26 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 14 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 548 | 24.80 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Tomi Leppälä | 1994 | 521 | 25.23 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Tomi Lammassaari | 1995 | 434 | 26.81 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Jaakko Mattila | 1994 | 431 | 26.87 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
5 | Henri Hartikainen | 1995 | 418 | 27.16 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 408 | 27.37 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Ville-Petteri Soikkeli | 1995 | 404 | 27.47 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
8 | Karri Hurskainen | 1995 | 391 | 27.76 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Tuomas Järvelä | 1994 | 382 | 27.98 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
10 | Jesse Laukkanen | 1996 | 377 | 28.10 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
11 | Olli Ylitalo | 1995 | 377 | 28.11 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
12 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 368 | 28.32 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
13 | Santeri Teppola | 1994 | 363 | 28.45 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Ville Hautamäki | 1996 | 355 | 28.67 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
15 | Joni Lampela | 1994 | 345 | 28.93 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Artturi Rantala | 1996 | 337 | 29.16 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Topi Hämäläinen | 1995 | 322 | 29.61 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
18 | Tapio Uusitalo | 1995 | 317 | 29.77 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
19 | Samu Hanhela | 1996 | 307 | 30.10 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
20 | Juho Kosonen | 1994 | 300 | 30.31 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Heikki Korhonen | 1995 | 293 | 30.56 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Mikko Hautamäki | 1995 | 287 | 30.77 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
23 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 283 | 30.91 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Justus Luokkanen | 1995 | 270 | 31.42 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
25 | Ville Teppola | 1996 | 261 | 31.76 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
26 | Yuangi Shan | 1995 | 249 | 32.25 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Jere Huovinen | 1996 | 236 | 32.86 | ||||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
28 | Roope Eräluoto | 1996 | 233 | 33.00 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
29 | Valtteri Satomaa | 1996 | 209 | 34.21 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
30 | Juhani Lohiniva | 1995 | 199 | 34.79 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
31 | Antti Toppinen | 1996 | 169 | 36.73 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juha Juopperi | 1989 | 603 | 24.03 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Toni Ahola | 1992 | 547 | 24.82 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Joonas Sihvonen | 1989 | 545 | 24.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
4 | Sami Aaltomaa | 1992 | 489 | 25.76 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Arttu Erkinaro | 1992 | 478 | 25.96 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Miikka Reunamäki | 1993 | 475 | 26.02 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Artturi Mantila | 1992 | 467 | 26.17 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
8 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | 454 | 26.42 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Teemu Hartikainen | 1993 | 449 | 26.52 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
10 | Paavo Kairento | 1992 | 441 | 26.66 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Matias Tervala | 1993 | 432 | 26.85 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
12 | Niko Karjalainen | 1992 | 410 | 27.32 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Juho-Eetu Hakso | 1993 | 406 | 27.42 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Teemu Peteri | 1993 | 399 | 27.58 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Saveli Valjakka | 1993 | 394 | 27.68 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
16 | Kalle Liuski | 1993 | 376 | 28.12 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 lokakuu 2010 |
Lisenssinhaltija: Oulun Uimaseura | Tulostusaika | 12:59 |