Resultat för SydCup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 30.00 | 1:02.09 | |||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.92 | 1:02.13 | |||||
3 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.32 | 1:02.52 | |||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.06 | 1:07.53 | |||||
5 | Jeanette Jensen | 1993 | Delta Svøm | 32.54 | 1:07.77 | |||||
6 | Michelle Strempel | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 32.17 | 1:08.26 | |||||
7 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 32.42 | 1:08.29 | |||||
8 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.59 | 1:10.56 | |||||
9 | Vivien Schuchhardt | 1992 | Berlin-Reinickendorf | 34.78 | 1:13.60 | |||||
- | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kea Körner | 1994 | Sg Elbe Wedel | 29.02 | 1:00.45 | |||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.98 | 1:03.07 | |||||
3 | Caroline Rendez | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.38 | 1:03.33 | |||||
4 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 31.10 | 1:03.54 | |||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.35 | 1:04.95 | |||||
6 | Ada Soret Mantano | 1995 | Kolding SK | 32.22 | 1:06.23 | |||||
7 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.22 | 1:06.46 | |||||
8 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.28 | 1:06.78 | |||||
9 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 32.90 | 1:07.22 | |||||
10 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.60 | 1:07.71 | |||||
11 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.57 | 1:07.83 | |||||
12 | Anne-Mette Müller | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.43 | 1:07.95 | |||||
13 | Simone Frandsen | 1995 | Kolding SK | 33.25 | 1:08.13 | |||||
14 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 32.96 | 1:09.31 | |||||
15 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe Wedel | 32.77 | 1:09.58 | |||||
16 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.90 | 1:10.63 | |||||
17 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.71 | 1:11.10 | |||||
18 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 33.93 | 1:11.65 | |||||
19 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.30 | 1:12.35 | |||||
20 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 35.38 | 1:12.87 | |||||
21 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 35.60 | 1:13.37 | |||||
22 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 35.66 | 1:14.39 | |||||
23 | Laura Betzholz | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 35.59 | 1:14.80 | |||||
24 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.57 | 1:16.48 | |||||
25 | Emma Petersen | 1995 | Kolding SK | 38.48 | 1:20.22 | |||||
26 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 42.30 | 1:27.22 | |||||
27 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:30.66 | ||||||
28 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 51.22 | 1:47.92 | |||||
- | Sina Möller | 1995 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.57 | 1:00.84 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.27 | 1:00.95 | |||||
3 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.75 | 1:04.06 | |||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.07 | 1:04.17 | |||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:04.81 | |||||
6 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 31.76 | 1:06.15 | |||||
7 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 32.13 | 1:06.80 | |||||
8 | Amalie Ringgaard | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.67 | 1:06.85 | |||||
9 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 31.74 | 1:07.42 | |||||
10 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe Wedel | 32.98 | 1:07.43 | |||||
11 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.57 | 1:07.54 | |||||
12 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:07.71 | |||||
13 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe Wedel | 32.33 | 1:07.80 | |||||
14 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | 1:07.92 | |||||
15 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.65 | 1:08.22 | |||||
16 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.00 | 1:08.36 | |||||
17 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | 1:08.55 | |||||
18 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 33.44 | 1:09.01 | |||||
19 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.62 | 1:09.05 | |||||
20 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.48 | 1:09.09 | |||||
21 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe Wedel | 33.17 | 1:09.12 | |||||
22 | Cecilie Pedersen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.33 | 1:09.59 | |||||
23 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe Wedel | 33.93 | 1:09.66 | |||||
24 | Marie-Charlene Jensen | 1996 | Flensburger Swimmklub | 33.55 | 1:09.90 | |||||
25 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.97 | 1:10.93 | |||||
26 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 34.47 | 1:11.19 | |||||
27 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe Wedel | 35.14 | 1:12.26 | |||||
28 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.85 | 1:12.90 | |||||
29 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 34.82 | 1:13.38 | |||||
30 | Saskia Klugmann | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 35.37 | 1:13.83 | |||||
31 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 35.62 | 1:14.18 | |||||
32 | Litten Fleggaard | 1997 | Bov IF | 35.50 | 1:15.28 | |||||
33 | Chiara Kusch | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 36.19 | 1:15.45 | |||||
34 | Camille Møller-Sørensen | 1996 | Kolding SK | 35.75 | 1:16.07 | |||||
35 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.79 | 1:19.43 | |||||
36 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.04 | 1:20.68 | |||||
37 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 38.96 | 1:20.79 | |||||
38 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 37.35 | 1:20.84 | |||||
39 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 38.55 | 1:20.99 | |||||
40 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | Bov IF | 38.28 | 1:21.56 | |||||
41 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 39.94 | 1:22.82 | |||||
42 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 39.81 | 1:23.58 | |||||
43 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.06 | 1:28.77 | |||||
44 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 42.83 | 1:31.25 | |||||
45 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 44.32 | 1:36.31 | |||||
- | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 31.03 | 1:05.46 | |||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.37 | 1:09.35 | |||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.01 | 1:09.79 | |||||
4 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 34.17 | 1:10.62 | |||||
5 | Caroline Biesenthal | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 34.34 | 1:11.38 | |||||
6 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.32 | 1:12.47 | |||||
7 | Amalie Roll Madsen | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.73 | 1:12.66 | |||||
8 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger Swimmklub | 35.00 | 1:13.03 | |||||
9 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.33 | 1:13.40 | |||||
10 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe Wedel | 35.69 | 1:13.83 | |||||
11 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 35.86 | 1:13.98 | |||||
12 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.79 | 1:14.00 | |||||
13 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 35.69 | 1:14.66 | |||||
14 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.42 | 1:14.80 | |||||
15 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | 1:14.81 | |||||
16 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.19 | 1:14.82 | |||||
17 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe Wedel | 36.13 | 1:15.27 | |||||
18 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.76 | 1:16.03 | |||||
19 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.70 | 1:16.13 | |||||
20 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.50 | 1:16.44 | |||||
21 | Clara Heil | 1998 | Bov IF | 36.25 | 1:16.90 | |||||
22 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.50 | 1:17.05 | |||||
23 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 37.32 | 1:17.89 | |||||
24 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe Wedel | 38.17 | 1:18.45 | |||||
25 | Emma Fogtmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.46 | 1:18.95 | |||||
26 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.04 | 1:19.81 | |||||
27 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.79 | 1:19.88 | |||||
28 | Louisa Aluede | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.51 | 1:20.18 | |||||
29 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.67 | 1:20.56 | |||||
30 | Natalia Rasmussen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.16 | 1:20.72 | |||||
31 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 40.00 | 1:21.71 | |||||
32 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 38.04 | 1:22.36 | |||||
33 | Annemette Schmidt | 1999 | Bov IF | 39.74 | 1:23.09 | |||||
34 | Sophie Fella | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 38.07 | 1:23.12 | |||||
35 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.64 | 1:24.48 | |||||
36 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburger Swimmklub | 40.53 | 1:24.79 | |||||
37 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.05 | 1:25.23 | |||||
38 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 40.93 | 1:25.66 | |||||
39 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.59 | 1:25.92 | |||||
40 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 40.67 | 1:26.14 | |||||
41 | Alexandra Bräuer | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 40.51 | 1:26.34 | |||||
42 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.02 | 1:27.00 | |||||
43 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 40.75 | 1:28.05 | |||||
44 | Esin Dilan Ogural | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 42.18 | 1:28.54 | |||||
45 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.41 | 1:28.83 | |||||
46 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 42.83 | 1:28.95 | |||||
47 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.34 | 1:29.00 | |||||
48 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.15 | 1:30.55 | |||||
49 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.72 | 1:32.78 | |||||
50 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 44.28 | 1:33.30 | |||||
51 | Lærke Nehmdal | 1999 | Viborg Svømme Klub | 45.73 | 1:34.00 | |||||
52 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 43.43 | 1:35.67 | |||||
53 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 48.40 | 1:41.73 | |||||
54 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.68 | 1:44.08 | |||||
- | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Therese Elkjær Christense | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger Swimmklub | 38.02 | 1:19.81 | |||||
2 | Lina Grote | 2000 | Sg Elbe Wedel | 40.05 | 1:24.38 | |||||
3 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.71 | 1:35.34 | |||||
4 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 47.32 | 1:35.39 | |||||
5 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 45.90 | 1:35.58 | |||||
6 | Katharina Bork | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.45 | 1:38.87 | |||||
7 | Marie Kusch | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 46.49 | 1:40.43 | |||||
8 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.53 | 1:41.49 | |||||
9 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 49.02 | 1:41.56 | |||||
10 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.74 | 1:43.26 | |||||
11 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.25 | 1:48.29 | |||||
12 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 51.47 | 1:49.27 | |||||
13 | Mille K Villadsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.58 | 1:57.83 | |||||
14 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.24 | 2:04.10 | |||||
15 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.48 | 2:17.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |