Tulokset Aalborg Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Sponsor: Nordjyll. Idræthøjskole |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.01 | 1:21.47 | |||||
2 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.85 | 1:21.63 | |||||
3 | Kaia Celine Hylland | 1998 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 39.73 | 1:22.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
4 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.51 | 1:22.54 | |||||
5 | Una Møller | 1998 | IHF Svømning | 40.85 | 1:23.03 | |||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 40.72 | 1:24.77 | |||||
7 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 41.62 | 1:26.67 | |||||
8 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 42.46 | 1:27.66 | |||||
9 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 43.55 | 1:28.50 | |||||
10 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.87 | 1:29.44 | |||||
11 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 45.23 | 1:31.96 | |||||
12 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.42 | 1:32.31 | |||||
13 | Isabella Pedersen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.92 | 1:33.17 | |||||
14 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.40 | 1:38.12 | |||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Sponsor: Nordjyll. Idræthøjskole |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 32.36 | 1:07.09 | |||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.20 | 1:11.24 | |||||
3 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.71 | 1:12.49 | |||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.22 | 1:13.69 | |||||
5 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.91 | 1:14.60 | |||||
6 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.90 | 1:15.87 | |||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 36.52 | 1:16.01 | |||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 37.20 | 1:16.28 | |||||
9 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 38.05 | 1:17.72 | |||||
10 | Rebecca Sørensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 37.61 | 1:18.47 | |||||
11 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.02 | 1:18.74 | |||||
12 | Camilla Clausen | 1997 | O.S.L.F. | 39.06 | 1:19.47 | |||||
13 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.17 | 1:19.63 | |||||
14 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.97 | 1:20.86 | |||||
15 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.33 | 1:21.35 | |||||
16 | Kristina Korshøj Adsbøl | 1997 | Horsens Svømmeklub | 39.71 | 1:21.47 | |||||
17 | Mai Hansen | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.20 | 1:21.77 | |||||
18 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.19 | 1:24.14 | |||||
19 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 41.57 | 1:24.28 | |||||
20 | Christine M. Gulliksen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 41.68 | 1:24.41 | |||||
21 | Nikoline Findinge | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.58 | 1:24.81 | |||||
22 | Kathrine Kristiansen | 1997 | O.S.L.F. | 40.26 | 1:25.58 | |||||
23 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 41.91 | 1:26.84 | |||||
- | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Sponsor: Nordjyll. Idræthøjskole |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.86 | 1:09.63 | |||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.67 | 1:09.96 | |||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | Hobro Svømmeklub | 33.48 | 1:10.45 | |||||
4 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.93 | 1:11.36 | |||||
5 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.00 | 1:11.45 | |||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.39 | 1:11.75 | |||||
7 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.29 | 1:11.85 | |||||
8 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.59 | 1:12.01 | |||||
9 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 34.56 | 1:12.48 | |||||
10 | Sofie Ramsgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.47 | 1:12.52 | |||||
11 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.24 | 1:15.51 | |||||
12 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 36.65 | 1:16.31 | |||||
13 | Jeannie Jensen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.79 | 1:17.86 | |||||
14 | Anna Jessen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.55 | 1:18.93 | |||||
15 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 39.44 | 1:21.30 | |||||
- | Jannie Krog | 1986 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |