Resultater for Aalborg Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 05 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 21:32 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 27.98 | 58.83 | 1:30.61 | 2:02.08 | |||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.39 | 59.87 | 1:32.33 | 2:04.32 | |||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 28.76 | 1:01.10 | 1:33.88 | 2:05.89 | |||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.58 | 1:00.76 | 1:34.21 | 2:06.97 | |||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.32 | 1:04.94 | 1:39.10 | 2:10.66 | |||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.20 | 1:03.66 | 1:37.70 | 2:10.80 | |||
7 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.84 | 1:06.22 | 1:40.80 | 2:15.90 | |||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.82 | 1:06.83 | 1:42.54 | 2:16.41 | |||
9 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.46 | 1:08.45 | 1:43.36 | 2:17.15 | |||
10 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.46 | 1:06.11 | 1:41.90 | 2:17.50 | |||
11 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.67 | 1:09.69 | 1:46.69 | 2:22.33 | |||
12 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.95 | 1:09.59 | 1:46.47 | 2:22.77 | |||
13 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 32.05 | 1:08.79 | 1:46.50 | 2:22.93 | |||
14 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.05 | 1:10.65 | 1:48.24 | 2:24.69 | |||
15 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.97 | 1:11.93 | 1:49.51 | 2:25.32 | |||
16 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.70 | 1:12.18 | 1:50.45 | 2:26.68 | |||
17 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.52 | 1:10.67 | 1:49.71 | 2:26.88 | |||
18 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 33.72 | 1:11.55 | 1:50.45 | 2:28.51 | |||
19 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.15 | 1:12.96 | 1:51.47 | 2:28.77 | |||
20 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 32.73 | 1:10.67 | 1:50.71 | 2:29.01 | |||
21 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.65 | 1:11.97 | 1:51.76 | 2:29.61 | |||
22 | Morten Stage | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.56 | 1:11.95 | 1:52.76 | 2:29.92 | |||
23 | Christian Gamst | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.65 | 1:14.65 | 1:53.16 | 2:30.61 | |||
24 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.86 | 1:12.90 | 1:52.63 | 2:32.11 | |||
25 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 34.78 | 1:12.85 | 1:52.75 | 2:32.66 | |||
26 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.24 | 1:15.20 | 1:54.72 | 2:32.85 | |||
27 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.70 | 1:14.96 | 1:54.74 | 2:32.91 | |||
28 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.74 | 1:15.12 | 1:54.44 | 2:33.31 | |||
29 | Phillip W. Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.62 | 1:13.72 | 1:54.46 | 2:35.20 | |||
30 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.74 | 1:16.19 | 1:57.33 | 2:38.26 | |||
31 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 36.50 | 1:19.34 | 2:01.88 | 2:41.20 | |||
- | Christian Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.14 | 56.87 | 1:25.98 | 1:55.59 | |||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.48 | 57.74 | 1:29.36 | 2:01.11 | |||
3 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.56 | 59.60 | 1:31.19 | 2:01.75 | |||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.22 | 58.95 | 1:30.51 | 2:02.34 | |||
5 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 28.19 | 1:00.20 | 1:33.90 | 2:05.03 | |||
6 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.88 | 1:00.10 | 1:32.81 | 2:05.38 | |||
7 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 28.23 | 1:00.21 | 1:33.47 | 2:05.59 | |||
8 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.45 | 1:01.17 | 1:33.92 | 2:06.50 | |||
9 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.54 | 1:01.77 | 1:34.22 | 2:07.37 | |||
10 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.40 | 1:01.86 | 1:35.50 | 2:09.06 | |||
11 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.74 | 1:02.21 | 1:35.85 | 2:09.07 | |||
12 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.21 | 1:01.83 | 1:35.67 | 2:09.96 | |||
13 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 30.43 | 1:03.88 | 1:38.06 | 2:11.84 | |||
14 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.43 | 1:01.97 | 1:36.67 | 2:12.18 | |||
15 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.54 | 1:05.14 | 1:40.34 | 2:15.07 | |||
16 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 30.20 | 1:05.09 | 1:40.68 | 2:15.33 | |||
17 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 32.11 | 1:07.58 | 1:41.79 | 2:15.84 | |||
18 | David Wendner Rokkedahl | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 29.00 | 1:02.22 | 1:38.82 | 2:16.70 | |||
19 | Tobias Helmersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.27 | 1:06.06 | 1:42.00 | 2:16.94 | |||
20 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.39 | 1:05.98 | 1:41.22 | 2:16.97 | |||
21 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.01 | 1:04.06 | 1:40.17 | 2:17.33 | |||
22 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.75 | 1:08.21 | 1:43.49 | 2:17.82 | |||
23 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | IHF Svømning | 32.55 | 1:09.22 | 1:46.29 | 2:22.42 | |||
- | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 27.60 | 57.30 | 1:27.20 | 1:56.52 | |||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 27.21 | 57.00 | 1:27.15 | 1:57.16 | |||
3 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.66 | 57.69 | 1:28.36 | 1:58.53 | |||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.53 | 57.21 | 1:28.02 | 1:59.44 | |||
5 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.32 | 59.05 | 1:29.71 | 1:59.85 | |||
6 | Rasmus Skinnerup | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 29.03 | 59.62 | 1:31.83 | 2:03.13 | |||
7 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 28.99 | 1:00.51 | 1:33.42 | 2:06.02 | |||
8 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 29.40 | 1:01.30 | 1:33.83 | 2:06.31 | |||
9 | Nicholai Heide | 1993 | Brønderslev SK08 | 27.91 | 1:00.07 | 1:34.19 | 2:07.29 | |||
10 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 29.02 | 1:00.87 | 1:34.19 | 2:07.35 | |||
11 | Steven Holten Hansen | 1991 | Aars Svømmeklub | 28.94 | 1:00.18 | 1:33.45 | 2:08.11 | |||
12 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.06 | 1:02.07 | 1:37.55 | 2:12.54 | |||
13 | Klaus Christensen | 1993 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.64 | 1:02.99 | 1:38.87 | 2:14.27 | |||
14 | Keith Mortensen | 1988 | Svømmeklubben Nord | 30.90 | 1:05.53 | 1:41.99 | 2:17.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:32 |