Tulokset Aalborg Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2010 | Udskriftsdato | 05 november 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.94 | ||||||
2 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.04 | ||||||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.17 | ||||||
4 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.34 | ||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.35 | ||||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.90 | ||||||
7 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 32.39 | ||||||
8 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 33.81 | ||||||
9 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 35.03 | ||||||
10 | Phillip W. Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.81 | ||||||
11 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.15 | ||||||
12 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 36.58 | ||||||
13 | Benjamin Jørgensen | 1996 | Skagen Svømmeklub | 36.87 | ||||||
14 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.28 | ||||||
15 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 37.57 | ||||||
16 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 37.83 | ||||||
17 | Nicolai Madsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.97 | ||||||
18 | Marcus Brandborg | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.03 | ||||||
19 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 39.18 | ||||||
- | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.61 | ||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.68 | ||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.19 | ||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.61 | ||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.79 | ||||||
6 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.53 | ||||||
7 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.71 | ||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.58 | ||||||
9 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 29.71 | ||||||
10 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.91 | ||||||
11 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 30.30 | ||||||
12 | Martin S. Madsen | 1995 | Aabybro Idrætsforening | 30.68 | ||||||
13 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.44 | ||||||
14 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 31.50 | ||||||
15 | Tobias Helmersen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.58 | ||||||
16 | David Wendner Rokkedahl | 1994 | Aabybro Idrætsforening | 31.99 | ||||||
17 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 32.00 | ||||||
18 | Christian Flohr Nielsen | 1994 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.85 | ||||||
- | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonas Kristensen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.80 | ||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.02 | ||||||
3 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 27.30 | ||||||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 27.45 | ||||||
5 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.53 | ||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 27.67 | ||||||
7 | Jonas Nellemann | 1986 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 27.97 | ||||||
8 | Johan Lisberg | 1986 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.41 | ||||||
9 | Nikolaj Kühn | 1993 | Svømmeklubben Nord | 28.42 | ||||||
10 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.80 | ||||||
11 | Nicholai Heide | 1993 | Brønderslev SK08 | 28.84 | ||||||
12 | Keith Mortensen | 1988 | Svømmeklubben Nord | 29.41 | ||||||
13 | Nils Lundberg | 1988 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.56 | ||||||
14 | Kristian Fagelund | 1986 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 29.95 | ||||||
15 | Claus S. Jensen | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.35 | ||||||
16 | Steven Holten Hansen | 1991 | Aars Svømmeklub | 30.71 | ||||||
17 | Mikkel Findinge | 1993 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.16 | ||||||
18 | Klaus Christensen | 1993 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |