Resultater for Sandaredssprinten 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sandaredsbadet |
Arrangör: |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 sep 2021 till den 5 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 10 år - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Bohatsch |
2011 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
18.82 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
|
|
19.57 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 21.49 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Wertheim |
2011 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
19.75 |
+0.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 21.96 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna Engstrand |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
20.25 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Vasiliagou Petersen |
2011 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
29.34 |
+10.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Wickberg |
2011 |
Simklubben S02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Holmqvist |
2011 |
Simklubben S02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-04 09:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 11 år - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Flyckt |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
16.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 16.67 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angelika Borg |
2010 |
Simklubben Alingsås |
|
|
17.47 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 19.18 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Strömberg |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
18.30 |
+1.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 22.88 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Ingvarsson |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
18.93 |
+2.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Zander |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
19.29 |
+2.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Hallenberg |
2010 |
Göteborg Sim |
|
|
20.13 |
+3.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Eidmar |
2010 |
Simklubben S02 |
|
|
21.69 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Paulin |
2010 |
Simklubben S02 |
|
|
21.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Arrhén |
2010 |
Göteborg Sim |
|
|
22.06 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Bjerhem |
2010 |
Göteborg Sim |
|
|
22.24 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aoife O`Connell |
2010 |
Göteborg Sim |
|
|
22.35 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Holm |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
22.91 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Mossberg |
2010 |
Simklubben S02 |
|
|
23.42 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Brandt |
2010 |
Simklubben S02 |
|
|
23.50 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Edvall |
2010 |
Göteborg Sim |
|
|
24.35 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Jensen |
2010 |
Göteborg Sim |
|
|
30.34 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vida Åhman |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
33.71 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Kjellin |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-04 09:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 12 år - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Bard |
2009 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
17.00 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 19.87 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
17.02 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 17.29 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
17.15 |
+0.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 18.79 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Lornell |
2009 |
Simklubben 1970 |
|
|
17.72 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.19 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
18.62 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 19.38 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Dahlqvist |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
19.30 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gemma Lundh |
2009 |
Göteborg Sim |
|
|
19.62 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Abrahamsson |
2009 |
Simklubben 1970 |
|
|
19.89 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22.07 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Svea Andersson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
23.91 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Wedham |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
24.45 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Wiklund |
2009 |
Göteborg Sim |
|
|
24.81 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Blenda Pettersson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
37.29 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Drevik |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lily Carlstöm Lund |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kordelia Fattahiyeh Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-04 09:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 13-14 år - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
13.92 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 13.86 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
|
|
15.29 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 16.80 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Zettergren |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
16.28 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 22.95 |
(-6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Hörder |
2007 |
Simklubben 1970 |
|
|
16.31 |
+2.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 17.43 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Hansson |
2007 |
Simklubben 1970 |
|
|
16.89 |
+2.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 17.00 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Skogh |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
16.92 |
+3.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
17.06 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17.87 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Robertsson |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
17.36 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.41 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriella Jonsson |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
18.23 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.92 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Sjursen |
2008 |
Göteborg Sim |
|
|
18.75 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Zachrisson |
2008 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
19.16 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sanna Bodeklint |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
19.72 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Landahl |
2008 |
Simklubben S02 |
|
|
21.08 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Bodin |
2008 |
Göteborg Sim |
|
|
22.57 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Emanuelsson |
2008 |
Simklubben 1970 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Brask Bilen |
2008 |
Simklubben S02 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-04 09:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 15-16 år - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Fjeld |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
14.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 14.41 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
14.55 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 14.80 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Berge Kleber |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
15.50 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 17.51 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Mankinen Leonkrone |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
16.01 |
+1.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 15.98 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalia Ödman |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
16.12 |
+1.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 22.09 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
16.47 |
+2.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 17.82 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evelina Hallman |
2006 |
Simklubben 1970 |
|
|
16.63 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.98 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mira Löfgren |
2005 |
Simklubben Alingsås |
|
|
19.33 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.11 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-04 09:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer A-F 17 och äldre - Försök |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Westerlund |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
|
13.87 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 13.99 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Andersson |
2003 |
Simklubben 1970 |
|
|
13.98 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 13.69 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Lilja |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
14.43 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 14.21 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Jonsson |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
14.46 |
+0.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 14.55 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teddie Esborn |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
14.68 |
+0.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 14.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hörder |
2004 |
Simklubben 1970 |
|
|
15.29 |
+1.42 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 15.62 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Torén |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
15.29 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 19.20 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Hagberg |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
15.55 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.84 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Tallbäck |
2003 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
16.00 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Nikumaa |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
16.54 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.46 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-04 09:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-05 11:15:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|