Resultat för UGP 4 Mölndal 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.38 | 1:00.96 | 1:33.58 | 2:07.93 | |||
2 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.03 | 1:04.42 | 1:39.88 | 2:13.27 | |||
3 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 31.29 | 1:05.50 | 1:40.61 | 2:16.07 | |||
4 | Victoria Johnsson | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 32.54 | 1:08.34 | 1:45.04 | 2:19.36 | |||
5 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 31.68 | 1:06.78 | 1:43.18 | 2:19.90 | |||
6 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.50 | 1:08.85 | 1:46.44 | 2:22.50 | |||
7 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 32.27 | 1:07.50 | 1:44.31 | 2:22.84 | |||
8 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.04 | 1:09.67 | 1:47.75 | 2:26.03 | |||
9 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 33.69 | 1:10.22 | 1:48.37 | 2:27.36 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.39 | 1:01.20 | 1:32.98 | 2:03.57 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.01 | 1:04.86 | 1:38.82 | 2:12.46 | |||
3 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.90 | 1:05.18 | 1:41.10 | 2:15.51 | |||
4 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.37 | 1:09.62 | 1:47.11 | 2:24.95 | |||
5 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.12 | 1:10.82 | 1:48.98 | 2:27.15 | |||
6 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 32.56 | 1:09.46 | 1:48.99 | 2:28.61 | |||
7 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 33.30 | 1:10.75 | 1:50.64 | 2:29.54 | |||
8 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.38 | 1:09.76 | 1:48.86 | 2:29.72 | |||
9 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 34.37 | 1:11.65 | 1:51.23 | 2:31.28 | |||
10 | Julia Darvelid | 1995 | Anderstorps Simsällskap | 34.10 | 1:13.04 | 1:54.65 | 2:35.88 | |||
11 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 36.62 | 1:18.47 | 2:01.94 | 2:44.28 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 31.35 | 1:05.97 | 1:40.82 | 2:14.94 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 31.64 | 1:06.26 | 1:41.64 | 2:15.74 | |||
3 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.36 | 1:05.99 | 1:41.74 | 2:17.75 | |||
4 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.59 | 1:05.99 | 1:42.27 | 2:19.71 | |||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 33.57 | 1:10.26 | 1:48.37 | 2:25.94 | |||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.69 | 1:09.40 | 1:48.19 | 2:26.97 | |||
7 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.18 | 1:10.02 | 1:48.88 | 2:28.29 | |||
8 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.80 | 1:10.58 | 1:49.21 | 2:28.45 | |||
9 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.22 | 1:11.90 | 1:51.35 | 2:30.10 | |||
10 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.40 | 1:11.11 | 1:50.99 | 2:30.77 | |||
10 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 34.83 | 1:13.78 | 1:53.28 | 2:30.77 | |||
12 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.48 | 1:12.74 | 1:52.12 | 2:31.13 | |||
13 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 34.09 | 1:12.10 | 1:52.49 | 2:32.67 | |||
14 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 35.18 | 1:14.34 | 1:54.73 | 2:34.00 | |||
15 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 35.63 | 1:14.95 | 1:55.83 | 2:36.42 | |||
16 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 34.47 | 1:13.70 | 1:55.46 | 2:37.14 | |||
17 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 34.93 | 1:14.69 | 1:56.68 | 2:37.32 | |||
18 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 36.32 | 1:15.73 | 1:57.85 | 2:40.67 | |||
19 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.41 | 1:14.89 | 1:58.79 | 2:41.78 | |||
20 | Thea Widdgård | 1996 | S77 Stenungsund | 35.95 | 1:18.20 | 2:01.71 | 2:44.11 | |||
- | Jennifer Hertzberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.70 | 1:08.12 | 1:44.06 | 2:20.19 | |||
2 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 34.00 | 1:10.50 | 1:47.98 | 2:24.54 | |||
3 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 33.69 | 1:11.09 | 1:49.46 | 2:27.23 | |||
4 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 34.34 | 1:12.64 | 1:52.11 | 2:29.17 | |||
5 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 34.04 | 1:12.80 | 1:53.15 | 2:31.67 | |||
6 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 34.30 | 1:13.81 | 1:53.73 | 2:32.66 | |||
7 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 35.35 | 1:14.72 | 1:55.44 | 2:33.72 | |||
8 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 35.51 | 1:14.30 | 1:54.31 | 2:34.20 | |||
9 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.35 | 1:14.01 | 1:54.73 | 2:34.90 | |||
10 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.21 | 1:14.71 | 1:54.97 | 2:35.28 | |||
11 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.59 | 1:15.58 | 1:56.75 | 2:36.13 | |||
12 | Amanda Rinde | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 35.66 | 1:14.63 | 1:57.00 | 2:37.71 | |||
13 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 35.92 | 1:17.06 | 1:59.83 | 2:42.41 | |||
14 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.44 | 1:18.25 | 2:01.02 | 2:43.00 | |||
15 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.43 | 1:18.09 | 2:00.92 | 2:43.43 | |||
16 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 38.77 | 1:22.05 | 2:07.45 | 2:50.55 | |||
17 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.84 | 1:21.82 | 2:07.88 | 2:51.25 | |||
18 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.76 | 1:21.96 | 2:07.49 | 2:51.37 | |||
19 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 38.38 | 1:22.83 | 2:09.44 | 2:53.51 | |||
20 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 40.15 | 1:25.46 | 2:10.49 | 2:53.70 | |||
21 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 38.96 | 1:22.65 | 2:09.55 | 2:55.50 | |||
22 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.43 | 1:23.99 | 2:11.91 | 2:57.21 | |||
23 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 40.54 | 1:26.57 | 2:14.76 | 2:57.33 | |||
24 | Clara Nordqvist | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.77 | 1:25.10 | 2:12.72 | 2:57.49 | |||
25 | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.30 | 1:26.72 | 2:15.16 | 3:00.27 | |||
26 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.76 | 1:26.59 | 2:15.31 | 3:02.54 | |||
27 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.68 | 1:28.33 | 2:17.14 | 3:04.48 | |||
28 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.40 | 1:28.62 | 2:17.35 | 3:04.50 | |||
29 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.03 | 1:26.67 | 2:15.95 | 3:05.11 | |||
30 | Anna Nordfors | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.51 | 1:29.94 | 2:20.17 | 3:06.36 | |||
31 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 42.28 | 1:30.13 | 2:19.64 | 3:08.78 | |||
32 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.32 | 1:31.52 | 2:22.56 | 3:09.34 | |||
33 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 43.36 | 1:32.68 | 2:24.44 | 3:13.96 | |||
34 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.49 | 1:39.51 | 2:34.11 | 3:26.35 | |||
- | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 27.28 | 59.83 | |||||
2 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.03 | 1:05.06 | |||||
3 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 30.70 | 1:05.40 | |||||
4 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.70 | 1:08.22 | |||||
5 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.12 | 1:18.18 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 27.47 | 59.50 | |||||
2 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.62 | 1:01.92 | |||||
3 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.81 | 1:05.05 | |||||
4 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.93 | 1:05.18 | |||||
5 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 29.86 | 1:05.49 | |||||
6 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 31.25 | 1:06.74 | |||||
7 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.52 | 1:07.57 | |||||
8 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 32.03 | 1:07.92 | |||||
9 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 31.71 | 1:08.68 | |||||
10 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.00 | 1:09.55 | |||||
11 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.38 | 1:10.05 | |||||
12 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.35 | 1:10.73 | |||||
13 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.21 | 1:11.14 | |||||
14 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.02 | 1:11.93 | |||||
15 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.47 | 1:16.67 | |||||
16 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 35.34 | 1:16.94 | |||||
17 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 35.95 | 1:18.64 | |||||
18 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 35.18 | 1:19.18 | |||||
19 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 36.43 | 1:19.22 | |||||
- | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.04 | 1:02.34 | |||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.71 | 1:03.39 | |||||
3 | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.10 | 1:07.93 | |||||
4 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.34 | 1:08.54 | |||||
5 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.68 | 1:08.91 | |||||
6 | Olof Karlsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.25 | 1:09.23 | |||||
7 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 32.09 | 1:10.40 | |||||
8 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.90 | 1:11.61 | |||||
9 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 32.61 | 1:12.35 | |||||
10 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.34 | 1:12.77 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.75 | 1:07.41 | |||||
2 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 31.57 | 1:07.88 | |||||
3 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 31.62 | 1:08.32 | |||||
4 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | 1:19.49 | |||||
5 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 36.23 | 1:20.46 | |||||
6 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 37.51 | 1:22.68 | |||||
7 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.75 | 1:23.95 | |||||
8 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 38.68 | 1:25.66 | |||||
9 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 40.22 | 1:26.21 | |||||
10 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 39.55 | 1:26.44 | |||||
11 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 40.60 | 1:28.97 | |||||
12 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 40.03 | 1:30.84 | |||||
13 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 43.07 | 1:34.35 | |||||
14 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 43.23 | 1:35.48 | |||||
15 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 41.91 | 1:36.19 | |||||
16 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.66 | 1:41.01 | |||||
17 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 48.24 | 1:48.96 | |||||
- | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joseph Odén | 1997 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:28 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.68 | 1:16.39 | |||||
2 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.02 | 1:20.61 | |||||
3 | Victoria Johnsson | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 38.34 | 1:20.64 | |||||
4 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 37.52 | 1:23.36 | |||||
5 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 40.38 | 1:24.98 | |||||
6 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.67 | 1:26.31 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.44 | 1:12.03 | |||||
2 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 41.91 | 1:28.42 | |||||
3 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.82 | 1:28.44 | |||||
4 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 42.59 | 1:30.96 | |||||
5 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 43.88 | 1:32.17 | |||||
6 | Julia Darvelid | 1995 | Anderstorps Simsällskap | 43.83 | 1:32.98 | |||||
7 | Maria Josefsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 47.70 | 1:41.60 | |||||
- | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.31 | 1:15.63 | |||||
2 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.74 | 1:24.50 | |||||
3 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 38.74 | 1:24.57 | |||||
4 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 40.27 | 1:25.42 | |||||
5 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.22 | 1:27.60 | |||||
6 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 42.17 | 1:27.99 | |||||
7 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 41.96 | 1:28.93 | |||||
8 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.29 | 1:30.18 | |||||
9 | Matilda Petersson | 1996 | S77 Stenungsund | 43.07 | 1:31.32 | |||||
10 | Thea Widdgård | 1996 | S77 Stenungsund | 43.60 | 1:32.53 | |||||
11 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 44.94 | 1:34.06 | |||||
12 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 45.11 | 1:34.79 | |||||
13 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 44.40 | 1:34.98 | |||||
- | Isabelle Avenius | 1996 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.71 | 1:22.03 | |||||
2 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.41 | 1:25.44 | |||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.40 | 1:27.74 | |||||
4 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 42.32 | 1:28.56 | |||||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.20 | 1:28.78 | |||||
6 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.79 | 1:29.41 | |||||
7 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 43.75 | 1:30.98 | |||||
8 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 43.17 | 1:31.92 | |||||
9 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.16 | 1:33.97 | |||||
10 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 44.63 | 1:34.87 | |||||
11 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 45.55 | 1:35.06 | |||||
12 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 45.28 | 1:35.24 | |||||
13 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 44.63 | 1:35.86 | |||||
14 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 46.87 | 1:37.28 | |||||
15 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.51 | 1:37.71 | |||||
16 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 47.72 | 1:38.35 | |||||
17 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 46.26 | 1:38.42 | |||||
18 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 47.31 | 1:38.63 | |||||
19 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.93 | 1:39.14 | |||||
20 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.16 | 1:41.11 | |||||
21 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 49.21 | 1:41.66 | |||||
22 | Iris Gerorgousis Abrahams | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 47.90 | 1:42.00 | |||||
23 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.65 | 1:42.68 | |||||
24 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 50.14 | 1:43.08 | |||||
25 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 48.56 | 1:43.44 | |||||
26 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 49.36 | 1:43.75 | |||||
27 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.61 | 1:44.72 | |||||
28 | Matilda Löfstrand | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.86 | 1:44.81 | |||||
29 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 52.21 | 1:49.53 | |||||
30 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.65 | 1:49.64 | |||||
31 | Anna Nordfors | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.55 | 1:49.70 | |||||
32 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 51.05 | 1:50.19 | |||||
33 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 52.69 | 1:51.53 | |||||
34 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 52.54 | 1:51.65 | |||||
35 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.19 | 1:52.93 | |||||
36 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.10 | 1:53.17 | |||||
37 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 54.67 | 1:53.53 | |||||
38 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 54.84 | 1:57.22 | |||||
39 | Amanda Alvekrans | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 57.92 | 1:58.09 | |||||
40 | Elvira Skogsberg | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 58.90 | 1:59.71 | |||||
41 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.19 | 2:04.86 | |||||
42 | Sofia Abrahamsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 59.88 | 2:06.01 | |||||
43 | Wilma Gustafsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.97 | 2:11.19 | |||||
- | Alice Hedlund | 1999 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Clara Nordqvist | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Fridriksson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thilde Pellbjer | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.16 | 1:04.68 | |||||
2 | Daniel Jodin | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 31.99 | 1:04.98 | |||||
3 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 32.18 | 1:05.79 | |||||
4 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 33.80 | 1:09.18 | |||||
5 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 33.07 | 1:09.62 | |||||
6 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.40 | 1:12.25 | |||||
7 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 34.48 | 1:12.81 | |||||
8 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.45 | 1:13.46 | |||||
9 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.37 | 1:17.63 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 28.96 | 59.39 | |||||
2 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.20 | 1:04.08 | |||||
3 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.47 | 1:08.65 | |||||
4 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.69 | 1:09.52 | |||||
5 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.59 | 1:10.19 | |||||
6 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.89 | 1:11.64 | |||||
7 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.96 | 1:16.29 | |||||
8 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.75 | 1:16.35 | |||||
9 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.38 | 1:17.65 | |||||
10 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 39.04 | 1:19.46 | |||||
11 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 38.02 | 1:19.72 | |||||
12 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 38.78 | 1:20.07 | |||||
- | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.79 | 1:02.48 | |||||
2 | Olof Karlsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 34.86 | 1:12.79 | |||||
3 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.78 | 1:13.93 | |||||
4 | Hannes Davéus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 41.40 | 1:25.73 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 33.03 | 1:07.55 | |||||
2 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 33.52 | 1:08.86 | |||||
3 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 33.79 | 1:09.03 | |||||
4 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.53 | 1:11.85 | |||||
5 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 35.69 | 1:12.15 | |||||
6 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.51 | 1:17.29 | |||||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 38.38 | 1:17.43 | |||||
8 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.18 | 1:17.57 | |||||
9 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.95 | 1:17.72 | |||||
10 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 38.26 | 1:17.74 | |||||
11 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.31 | 1:18.79 | |||||
12 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.46 | 1:19.31 | |||||
13 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.06 | 1:19.49 | |||||
14 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 39.04 | 1:20.32 | |||||
15 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 39.48 | 1:20.56 | |||||
16 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 40.97 | 1:22.89 | |||||
17 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 40.83 | 1:22.98 | |||||
18 | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.72 | 1:26.21 | |||||
19 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 42.85 | 1:26.69 | |||||
20 | Linus Olsson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 43.71 | 1:29.67 | |||||
20 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 43.02 | 1:29.67 | |||||
22 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 43.26 | 1:30.66 | |||||
23 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.89 | 1:30.73 | |||||
24 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.74 | 1:31.58 | |||||
25 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.52 | 1:32.04 | |||||
26 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 45.63 | 1:33.61 | |||||
27 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 46.91 | 1:34.41 | |||||
28 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 45.95 | 1:36.07 | |||||
29 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.87 | 1:36.56 | |||||
30 | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | 46.86 | 1:36.83 | |||||
31 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.50 | 1:37.01 | |||||
32 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.50 | 1:39.21 | |||||
33 | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.90 | 1:40.01 | |||||
34 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 53.06 | 1:44.18 | |||||
- | Adam Bengtsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Casper Tiger | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 1:10.30 | 2:30.77 | 3:57.85 | 5:09.69 | |||
2 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 1:22.09 | 2:51.10 | 4:38.46 | 5:57.31 | |||
- | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:07.15 | 2:27.27 | 3:54.22 | 5:06.17 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.36 | 2:37.19 | 4:03.94 | 5:17.94 | |||
3 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 1:36.02 | 3:17.43 | 4:55.92 | 5:40.10 | |||
4 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 1:15.60 | 2:42.57 | 4:21.11 | 5:40.16 | |||
5 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:22.72 | 2:48.95 | 4:28.69 | 5:50.21 | |||
6 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 1:21.79 | 2:53.93 | 4:40.24 | 6:06.47 | |||
- | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 1:15.09 | 2:36.47 | 4:08.41 | 5:19.37 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:17.54 | 2:44.33 | 4:11.54 | 5:24.91 | |||
3 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.22 | 2:41.19 | 4:19.14 | 5:32.16 | |||
4 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:14.96 | 2:41.08 | 4:15.72 | 5:32.87 | |||
5 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:17.77 | 2:46.22 | 4:18.06 | 5:36.02 | |||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 1:16.18 | 2:44.73 | 4:20.28 | 5:39.60 | |||
7 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 1:22.22 | 2:50.50 | 4:29.64 | 5:53.90 | |||
8 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 1:30.28 | 3:02.36 | 4:43.50 | 6:05.92 | |||
9 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:24.68 | 3:00.08 | 4:48.11 | 6:10.23 | |||
10 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 1:31.11 | 3:09.64 | 4:57.07 | 6:23.07 | |||
11 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:32.42 | 3:14.99 | 5:11.20 | 6:38.25 | |||
- | Cecilia Johansson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.63 | 2:38.38 | 4:14.01 | 5:28.60 | |||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:18.50 | 2:43.25 | 4:24.33 | 5:39.89 | |||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:18.31 | 2:48.29 | 4:25.30 | 5:41.98 | |||
4 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:22.68 | 2:50.65 | 4:33.86 | 5:52.22 | |||
5 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:26.89 | 2:57.16 | 4:41.46 | 5:59.97 | |||
6 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:33.71 | 3:12.12 | 5:10.60 | 6:38.72 | |||
- | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 1:03.69 | 2:11.29 | 3:20.74 | 4:31.60 | 9:12.99 | ||
5:42.32 | 6:53.20 | 8:04.13 | ||||||||
2 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 1:08.80 | 2:24.62 | 3:42.41 | 5:01.53 | 10:12.53 | ||
6:20.29 | 7:38.90 | 8:57.87 | ||||||||
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 1:02.36 | 2:08.34 | 3:14.34 | 4:21.32 | 8:46.43 | ||
5:28.47 | 6:35.74 | 7:42.96 | ||||||||
2 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 1:03.09 | 2:09.72 | 3:16.32 | 4:22.97 | 8:46.48 | ||
5:29.92 | 6:36.19 | 7:42.33 | ||||||||
3 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.55 | 2:10.13 | 3:17.64 | 4:26.63 | 8:59.69 | ||
5:35.67 | 6:45.43 | 7:54.43 | ||||||||
4 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.96 | 2:09.79 | 3:17.95 | 4:26.87 | 9:07.94 | ||
5:37.02 | 6:47.86 | 7:58.29 | ||||||||
5 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 1:07.00 | 2:17.73 | 3:28.39 | 4:38.92 | 9:18.21 | ||
5:49.29 | 6:59.73 | 8:10.05 | ||||||||
6 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:07.66 | 2:18.34 | 3:30.02 | 4:41.92 | 9:26.58 | ||
5:54.48 | 7:06.20 | 8:17.75 | ||||||||
7 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:03.37 | 2:11.98 | 3:23.03 | 4:36.01 | 9:32.70 | ||
5:49.94 | 7:04.70 | 8:19.41 | ||||||||
8 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.08 | 2:24.46 | 3:40.41 | 4:57.59 | 10:06.15 | ||
6:14.66 | 7:32.32 | 8:49.32 | ||||||||
9 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.81 | 2:28.05 | 3:45.12 | 5:02.26 | 10:10.20 | ||
6:19.29 | 7:36.58 | 8:53.81 | ||||||||
10 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.12 | 2:26.65 | 3:44.12 | 5:02.54 | 10:12.15 | ||
6:20.85 | 7:39.76 | 8:57.44 | ||||||||
11 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 1:09.90 | 2:24.93 | 3:40.70 | 4:57.67 | 10:16.15 | ||
6:15.43 | 7:35.07 | 8:56.09 | ||||||||
12 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 1:10.59 | 2:29.40 | 3:49.54 | 5:11.56 | 10:35.84 | ||
6:33.91 | 7:55.95 | 9:17.14 | ||||||||
- | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:02.43 | 2:11.40 | 3:19.88 | 4:28.87 | 9:02.61 | ||
5:38.22 | 6:46.85 | 7:55.40 | ||||||||
2 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:06.82 | 2:18.29 | 3:31.21 | 4:43.50 | 9:36.21 | ||
5:56.98 | 7:10.00 | 8:23.01 | ||||||||
3 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:06.18 | 2:18.35 | 3:32.00 | 4:46.97 | 9:50.65 | ||
6:04.99 | 7:23.55 | 8:39.36 | ||||||||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 1:08.62 | 2:23.01 | 3:38.94 | 4:55.18 | 9:50.74 | ||
6:09.61 | 7:24.30 | 8:38.91 | ||||||||
5 | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.53 | 2:24.65 | 3:39.84 | 4:56.51 | 10:02.66 | ||
6:13.12 | 7:31.28 | 8:48.43 | ||||||||
6 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.00 | 2:24.35 | 3:40.45 | 4:57.85 | 10:03.73 | ||
6:15.45 | 7:33.28 | 8:51.25 | ||||||||
7 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 1:07.93 | 2:22.81 | 3:40.06 | 4:58.64 | 10:12.25 | ||
6:17.98 | 7:37.50 | 8:56.43 | ||||||||
8 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:13.22 | 2:30.42 | 3:48.17 | 5:06.70 | 10:18.73 | ||
6:24.55 | 7:43.03 | 9:01.60 | ||||||||
9 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 1:13.33 | 2:31.55 | 3:51.27 | 5:11.45 | 10:23.75 | ||
7:11.10 | 8:29.08 | 9:08.63 | ||||||||
- | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 6, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:06.53 | 2:17.07 | 3:28.10 | 4:39.34 | 9:24.28 | ||
5:50.86 | 7:02.44 | 8:13.97 | ||||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:06.71 | 2:18.11 | 3:30.24 | 4:42.35 | 9:26.38 | ||
5:54.79 | 7:06.25 | 8:17.93 | ||||||||
3 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.77 | 2:22.58 | 3:37.84 | 4:53.12 | 9:47.55 | ||
6:08.27 | 7:22.29 | 8:37.05 | ||||||||
4 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:12.29 | 2:29.25 | 3:47.73 | 5:05.49 | 10:11.26 | ||
6:23.50 | 7:41.02 | 8:57.90 | ||||||||
5 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 1:11.40 | 2:31.69 | 3:51.48 | 5:11.68 | 10:23.99 | ||
6:31.97 | 7:51.38 | 9:09.69 | ||||||||
6 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.80 | 2:37.12 | 4:01.16 | 5:23.97 | 10:46.18 | ||
6:45.91 | 8:08.85 | 9:29.53 | ||||||||
7 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:17.20 | 2:40.82 | 4:05.11 | 5:30.18 | 11:03.27 | ||
6:53.62 | 8:17.67 | 9:41.87 | ||||||||
8 | Linus Olsson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 1:24.20 | 2:55.43 | 4:26.53 | 5:59.08 | 11:50.42 | ||
7:28.34 | 8:57.26 | 10:25.75 | ||||||||
9 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 1:21.88 | 2:51.37 | 4:21.62 | 5:52.03 | 11:51.81 | ||
7:22.78 | 8:53.39 | 10:24.38 | ||||||||
10 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:25.40 | 2:56.20 | 4:28.07 | 6:01.08 | 12:16.41 | ||
7:34.30 | 9:08.97 | 10:43.34 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miranda Bånnsgård | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.98 | 1:05.41 | 1:40.51 | 2:17.20 | |||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 32.88 | 1:10.21 | 1:49.31 | 2:29.85 | |||
3 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.55 | 1:11.90 | 1:51.52 | 2:32.24 | |||
4 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 35.62 | 1:16.06 | 1:55.29 | 2:37.96 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 33.48 | 1:12.47 | 1:51.66 | 2:29.78 | |||
2 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.49 | 1:13.89 | 1:55.78 | 2:38.93 | |||
- | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 35.34 | 1:14.76 | 1:58.02 | 2:39.67 | |||
2 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 37.17 | 1:19.48 | 2:03.31 | 2:46.72 | |||
- | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | DNF | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 36.25 | 1:18.25 | 2:02.31 | 2:45.13 | |||
2 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.12 | 1:19.63 | 2:05.08 | 2:48.83 | |||
3 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.07 | 1:22.17 | 2:08.47 | 2:54.77 | |||
- | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 27.99 | 1:05.13 | 1:45.58 | 2:16.12 | |||
2 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 31.49 | 1:08.78 | 1:52.35 | 2:26.88 | |||
3 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.00 | 1:11.20 | 1:53.82 | 2:29.43 | |||
4 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 32.06 | 1:10.97 | 1:54.16 | 2:33.18 | |||
5 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.27 | 1:16.51 | 2:02.15 | 2:38.41 | |||
6 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.67 | 1:14.92 | 2:02.09 | 2:38.68 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 28.16 | 1:01.44 | 1:41.28 | 2:12.69 | |||
2 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.11 | 1:07.19 | 1:48.89 | 2:21.00 | |||
3 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 31.80 | 1:07.21 | 1:51.61 | 2:23.09 | |||
4 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 30.45 | 1:07.25 | 1:51.31 | 2:23.27 | |||
5 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 30.40 | 1:07.33 | 1:51.76 | 2:24.83 | |||
6 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 31.79 | 1:10.75 | 1:52.59 | 2:24.97 | |||
7 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.38 | 1:09.16 | 1:51.88 | 2:27.34 | |||
8 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 32.28 | 1:12.30 | 1:53.48 | 2:28.12 | |||
9 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 32.73 | 1:12.47 | 1:54.98 | 2:29.18 | |||
10 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.06 | 1:10.36 | 1:55.65 | 2:31.16 | |||
11 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 32.36 | 1:12.64 | 1:59.55 | 2:34.46 | |||
12 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 32.39 | 1:12.46 | 2:00.71 | 2:37.05 | |||
13 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.54 | 1:12.12 | 2:02.99 | 2:37.42 | |||
14 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.20 | 1:16.12 | 2:04.23 | 2:40.16 | |||
15 | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.65 | 1:15.43 | 2:05.22 | 2:40.36 | |||
16 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.36 | 1:11.87 | 2:01.95 | 2:40.47 | |||
17 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 37.54 | 1:20.18 | 2:07.39 | 2:41.86 | |||
18 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 34.91 | 1:19.59 | 2:08.64 | 2:47.26 | |||
19 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 37.53 | 1:22.11 | 2:11.34 | 2:47.47 | |||
20 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 36.79 | 1:21.45 | 2:09.80 | 2:48.11 | |||
21 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 37.53 | 1:21.93 | 2:15.65 | 2:52.10 | |||
- | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.57 | 1:04.21 | 1:44.14 | 2:16.88 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 32.35 | 1:10.63 | 1:50.61 | 2:24.32 | |||
3 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 32.84 | 1:11.68 | 1:53.46 | 2:26.36 | |||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.34 | 1:13.11 | 2:00.02 | 2:33.56 | |||
5 | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.25 | 1:14.76 | 2:01.16 | 2:35.27 | |||
6 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.11 | 1:15.85 | 2:03.38 | 2:38.36 | |||
7 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 33.03 | 1:15.50 | 2:04.77 | 2:40.35 | |||
8 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 34.41 | 1:16.55 | 2:08.01 | 2:41.40 | |||
9 | Olof Karlsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.88 | 1:14.78 | 1:57.68 | 2:41.92 | |||
10 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 38.09 | 1:18.73 | 2:07.79 | 2:42.94 | |||
11 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 38.07 | 1:21.92 | 2:11.41 | 2:49.58 | |||
12 | Arvid Berntsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.64 | 1:24.62 | 2:17.41 | 2:59.54 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.70 | 1:10.96 | 1:55.15 | 2:28.14 | |||
2 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.15 | 1:13.18 | 1:56.82 | 2:31.01 | |||
3 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 34.13 | 1:13.06 | 1:58.00 | 2:33.57 | |||
4 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.79 | 1:13.77 | 2:00.88 | 2:35.28 | |||
5 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.02 | 1:20.25 | 2:09.48 | 2:45.16 | |||
6 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 38.53 | 1:21.40 | 2:08.91 | 2:46.20 | |||
7 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 37.80 | 1:20.14 | 2:10.55 | 2:48.41 | |||
8 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.06 | 1:20.66 | 2:13.01 | 2:50.94 | |||
9 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 38.69 | 1:21.95 | 2:14.82 | 2:52.01 | |||
10 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 39.66 | 1:24.07 | 2:13.83 | 2:52.30 | |||
11 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 37.38 | 1:24.53 | 2:14.49 | 2:53.67 | |||
12 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 45.82 | 1:30.97 | 2:17.37 | 2:55.00 | |||
13 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 39.43 | 1:26.35 | 2:14.94 | 2:55.36 | |||
14 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.19 | 1:20.91 | 2:15.27 | 2:55.73 | |||
15 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 38.41 | 1:26.00 | 2:17.18 | 2:56.63 | |||
16 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 38.03 | 1:20.60 | 2:15.87 | 2:57.65 | |||
17 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.80 | 1:26.01 | 2:17.09 | 2:58.46 | |||
18 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.11 | 1:26.78 | 2:22.89 | 3:02.23 | |||
19 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 43.98 | 1:32.74 | 2:24.56 | 3:05.04 | |||
20 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 46.23 | 1:36.42 | 2:25.66 | 3:07.42 | |||
21 | Linus Olsson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 45.53 | 1:33.74 | 2:27.42 | 3:08.84 | |||
22 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 42.03 | 1:30.21 | 2:29.59 | 3:13.90 | |||
23 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.52 | 1:37.26 | 2:34.52 | 3:19.24 | |||
24 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.34 | 1:38.17 | 2:35.16 | 3:20.56 | |||
25 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 48.56 | 1:39.91 | 2:40.31 | 3:26.15 | |||
- | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joseph Odén | 1997 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
- | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 1:05.18 | 2:13.87 | 3:22.14 | 4:27.05 | |||
2 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 1:06.84 | 2:17.98 | 3:29.61 | 4:40.81 | |||
3 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:10.98 | 2:27.28 | 3:43.40 | 4:56.63 | |||
4 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 1:08.37 | 2:22.41 | 3:40.37 | 4:58.87 | |||
5 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.96 | 2:30.51 | 3:53.00 | 5:16.48 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:05.13 | 2:13.62 | 3:21.70 | 4:26.87 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.25 | 2:19.89 | 3:33.96 | 4:47.83 | |||
3 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.97 | 2:21.21 | 3:35.61 | 4:48.36 | |||
4 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.66 | 2:29.82 | 3:44.05 | 5:00.19 | |||
5 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.83 | 2:27.90 | 3:46.75 | 5:04.96 | |||
6 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.66 | 2:31.71 | 3:49.85 | 5:08.08 | |||
7 | Julia Darvelid | 1995 | Anderstorps Simsällskap | 1:15.27 | 2:39.84 | 4:06.01 | 5:30.55 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | 1:08.80 | 2:20.56 | 3:32.24 | 4:43.74 | |||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:08.15 | 2:20.53 | 3:33.54 | 4:48.81 | |||
3 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:09.17 | 2:21.47 | 3:35.22 | 4:49.51 | |||
4 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 1:11.12 | 2:26.74 | 3:43.73 | 4:58.84 | |||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 1:10.86 | 2:28.44 | 3:46.33 | 5:03.85 | |||
6 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.34 | 2:30.37 | 3:52.16 | 5:13.14 | |||
7 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 1:15.34 | 2:37.34 | 3:59.63 | 5:19.01 | |||
8 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 1:15.94 | 2:36.99 | 4:01.11 | 5:22.07 | |||
9 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:16.89 | 2:40.28 | 4:06.57 | 5:31.77 | |||
10 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:22.24 | 2:51.54 | 4:20.42 | 5:48.38 | |||
11 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.93 | 2:49.77 | 4:20.71 | 5:49.98 | |||
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:09.45 | 2:21.13 | 3:32.80 | 4:43.38 | |||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.41 | 2:21.41 | 3:33.21 | 4:44.95 | |||
3 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:10.63 | 2:27.36 | 3:44.69 | 4:59.59 | |||
4 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:11.72 | 2:28.28 | 3:45.40 | 5:00.31 | |||
5 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.41 | 2:24.44 | 3:42.46 | 5:00.39 | |||
6 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 1:11.69 | 2:28.28 | 3:45.87 | 5:01.90 | |||
7 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:11.88 | 2:30.64 | 3:50.37 | 5:08.48 | |||
8 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 1:16.06 | 2:36.98 | 3:55.51 | 5:14.28 | |||
9 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:16.07 | 2:37.26 | 3:59.66 | 5:19.00 | |||
10 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 1:15.71 | 2:36.00 | 3:57.78 | 5:19.23 | |||
11 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 1:16.03 | 2:38.05 | 4:00.66 | 5:19.77 | |||
12 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 1:16.52 | 2:40.68 | 4:05.61 | 5:24.21 | |||
13 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:16.44 | 2:38.05 | 4:02.80 | 5:26.35 | |||
14 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:16.62 | 2:40.50 | 4:04.41 | 5:27.23 | |||
15 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.13 | 2:45.46 | 4:09.23 | 5:29.80 | |||
16 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 1:17.89 | 2:43.52 | 4:10.07 | 5:35.31 | |||
17 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.15 | 2:45.05 | 4:12.24 | 5:37.97 | |||
18 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:18.90 | 2:45.98 | 4:13.88 | 5:38.38 | |||
19 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.37 | 2:43.28 | 4:10.87 | 5:39.31 | |||
20 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 1:24.93 | 2:54.72 | 4:25.92 | 5:53.13 | |||
21 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 1:25.91 | 2:57.52 | 4:30.37 | 5:57.69 | |||
22 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:23.27 | 2:53.83 | 4:25.53 | 5:58.03 | |||
23 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 1:24.19 | 2:58.11 | 4:32.42 | 6:03.13 | |||
24 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 1:28.83 | 3:05.30 | 4:42.09 | 6:14.79 | |||
25 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:29.47 | 3:04.15 | 4:39.48 | 6:16.48 | |||
26 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:25.45 | 3:04.48 | 4:44.22 | 6:16.77 | |||
27 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 1:31.34 | 3:08.37 | 4:44.87 | 6:21.66 | |||
28 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 1:31.22 | 3:09.28 | 4:49.00 | 6:24.83 | |||
29 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:19.08 | 2:47.22 | 4:17.10 | 6:32.44 | |||
29 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 1:31.98 | 3:12.48 | 4:53.79 | 6:32.44 | |||
31 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 1:32.05 | 3:14.26 | 4:58.94 | 6:38.04 | |||
32 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 1:34.20 | 3:18.98 | 5:03.85 | 6:46.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 36.53 | 1:18.70 | 2:03.44 | 2:48.78 | |||
2 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.47 | 1:22.24 | 2:07.03 | 2:52.42 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 36.76 | 1:18.48 | 2:00.45 | 2:41.96 | |||
2 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 38.11 | 1:19.78 | 2:02.19 | 2:46.10 | |||
3 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 40.55 | 1:28.28 | 2:18.36 | 3:08.49 | |||
4 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 42.33 | 1:30.99 | 2:19.97 | 3:09.95 | |||
- | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.46 | 1:15.23 | 1:55.62 | 2:36.26 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 35.74 | 1:16.37 | 1:57.90 | 2:38.07 | |||
3 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.90 | 1:16.67 | 1:58.06 | 2:39.66 | |||
4 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 39.45 | 1:23.98 | 2:10.36 | 2:56.73 | |||
5 | Hannes Davéus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 44.70 | 1:34.96 | 2:26.17 | 3:13.92 | |||
6 | Arvid Berntsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.12 | 1:36.62 | 2:29.25 | 3:20.85 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.20 | 1:24.75 | 2:09.84 | 2:51.86 | |||
2 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 38.70 | 1:23.27 | 2:08.99 | 2:54.26 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 40.58 | 1:27.01 | 2:14.25 | 3:00.12 | |||
4 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.73 | 1:24.97 | 2:13.23 | 3:03.31 | |||
5 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 42.65 | 1:30.67 | 2:18.96 | 3:06.93 | |||
6 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 43.59 | 1:32.38 | 2:22.66 | 3:11.42 | |||
7 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.17 | 1:37.09 | 2:26.23 | 3:15.65 | |||
8 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 46.61 | 1:37.93 | 2:29.27 | 3:20.51 | |||
9 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 45.52 | 1:37.58 | 2:31.85 | 3:25.93 | |||
10 | Linus Olsson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 48.36 | 1:41.05 | 2:34.86 | 3:27.24 | |||
11 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 48.15 | 1:43.61 | 2:38.38 | 3:33.58 | |||
12 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 55.99 | 1:59.51 | 3:02.37 | 4:01.68 | |||
- | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.75 | 1:09.23 | 1:45.40 | 2:21.56 | |||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 34.39 | 1:10.31 | 1:47.49 | 2:24.81 | |||
3 | Victoria Johnsson | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 34.99 | 1:12.80 | 1:51.72 | 2:30.13 | |||
4 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.36 | 1:13.65 | 1:53.25 | 2:31.70 | |||
5 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 37.22 | 1:17.02 | 1:56.75 | 2:35.28 | |||
6 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 37.59 | 1:17.57 | 1:58.87 | 2:40.61 | |||
7 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.88 | 1:19.20 | 2:01.48 | 2:42.83 | |||
8 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.74 | 1:20.69 | 2:04.93 | 2:48.43 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 34.22 | 1:10.36 | 1:47.47 | 2:23.79 | |||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 35.29 | 1:13.72 | 1:52.72 | 2:30.59 | |||
3 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 37.43 | 1:18.37 | 1:59.08 | 2:39.73 | |||
4 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 39.58 | 1:22.16 | 2:06.29 | 2:47.86 | |||
5 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 39.27 | 1:22.57 | 2:06.76 | 2:49.76 | |||
6 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 41.80 | 1:27.71 | 2:15.46 | 3:01.59 | |||
7 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.14 | 1:28.28 | 2:15.52 | 3:02.66 | |||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 37.80 | 1:17.87 | 1:58.54 | 2:39.36 | |||
2 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 38.28 | 1:19.60 | 2:01.56 | 2:42.45 | |||
3 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.69 | 1:19.22 | 2:01.22 | 2:43.40 | |||
4 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 38.16 | 1:19.57 | 2:03.73 | 2:43.54 | |||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 38.59 | 1:21.91 | 2:03.67 | 2:45.90 | |||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 38.65 | 1:20.01 | 2:04.63 | 2:46.61 | |||
7 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 37.83 | 1:19.48 | 2:03.62 | 2:47.05 | |||
8 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.81 | 1:22.99 | 2:07.47 | 2:51.26 | |||
9 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.82 | 1:23.94 | 2:08.61 | 2:52.79 | |||
10 | Rebecca Franzén | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 41.00 | 1:25.70 | 2:11.10 | 2:55.62 | |||
11 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 41.51 | 1:26.59 | 2:12.17 | 2:56.39 | |||
12 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 43.19 | 1:28.19 | 2:13.79 | 2:56.67 | |||
13 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 43.23 | 1:28.86 | 2:16.04 | 3:01.56 | |||
14 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.70 | 1:32.56 | 2:22.60 | 3:12.09 | |||
- | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.82 | 1:16.27 | 1:55.74 | 2:33.46 | |||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 37.84 | 1:17.75 | 1:57.69 | 2:36.33 | |||
3 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.76 | 1:16.36 | 1:57.06 | 2:37.17 | |||
4 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 37.66 | 1:18.66 | 2:01.15 | 2:43.27 | |||
5 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.71 | 1:21.83 | 2:02.99 | 2:43.57 | |||
6 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.75 | 1:20.69 | 2:04.58 | 2:47.90 | |||
7 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 39.37 | 1:21.88 | 2:06.29 | 2:47.98 | |||
8 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 39.76 | 1:23.46 | 2:06.39 | 2:48.75 | |||
9 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.05 | 1:26.14 | 2:11.76 | 2:54.12 | |||
10 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.57 | 1:26.16 | 2:10.80 | 2:54.91 | |||
11 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 40.35 | 1:25.13 | 2:11.37 | 2:56.89 | |||
12 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.44 | 1:27.94 | 2:13.85 | 2:59.93 | |||
13 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 41.54 | 1:27.71 | 2:14.82 | 3:01.99 | |||
14 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 42.86 | 1:30.18 | 2:18.96 | 3:05.06 | |||
15 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.96 | 1:34.80 | 2:24.19 | 3:10.90 | |||
16 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 45.89 | 1:35.48 | 2:25.83 | 3:14.48 | |||
17 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.42 | 1:38.51 | 2:28.94 | 3:18.07 | |||
18 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 47.33 | 1:37.61 | 2:29.75 | 3:19.42 | |||
19 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 47.57 | 1:38.72 | 2:30.86 | 3:21.49 | |||
20 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.38 | 1:39.89 | 2:34.27 | 3:23.78 | |||
21 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 49.80 | 1:43.29 | 2:37.39 | 3:28.16 | |||
- | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Persson | 1992 | Trollhättans Simsällskap | 25.96 | 53.40 | |||||
2 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 27.38 | 57.41 | |||||
3 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 27.47 | 58.29 | |||||
4 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.80 | 58.62 | |||||
5 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 29.33 | 1:00.44 | |||||
6 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 28.65 | 1:00.49 | |||||
7 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 29.26 | 1:01.35 | |||||
8 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.68 | 1:01.87 | |||||
9 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.76 | 1:03.71 | |||||
10 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.30 | 1:06.04 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 25.56 | 53.82 | |||||
2 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 26.21 | 55.75 | |||||
3 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.10 | 56.08 | |||||
4 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 27.39 | 56.53 | |||||
5 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 28.10 | 57.78 | |||||
6 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.08 | 57.87 | |||||
7 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.80 | 58.16 | |||||
8 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 28.43 | 58.40 | |||||
9 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.19 | 58.65 | |||||
10 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 29.61 | 1:00.01 | |||||
11 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 28.77 | 1:00.38 | |||||
12 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.35 | 1:00.56 | |||||
13 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 29.05 | 1:00.98 | |||||
14 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.78 | 1:01.26 | |||||
15 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.88 | 1:01.84 | |||||
16 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.51 | 1:02.07 | |||||
17 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 30.38 | 1:02.74 | |||||
18 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.95 | 1:03.09 | |||||
19 | Fredrik Karlsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.99 | 1:03.21 | |||||
20 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 30.66 | 1:03.54 | |||||
21 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.37 | 1:03.90 | |||||
22 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 30.36 | 1:04.58 | |||||
23 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 30.47 | 1:05.04 | |||||
24 | Jacob Alexandersson | 1995 | S77 Stenungsund | 32.61 | 1:05.75 | |||||
25 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.62 | 1:06.39 | |||||
26 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 31.76 | 1:07.63 | |||||
27 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 31.92 | 1:08.28 | |||||
28 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 32.59 | 1:08.54 | |||||
29 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.31 | 1:09.81 | |||||
30 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 34.00 | 1:10.03 | |||||
- | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.31 | 54.91 | |||||
2 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 29.00 | 59.81 | |||||
3 | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.38 | 1:00.16 | |||||
4 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 28.91 | 1:01.44 | |||||
5 | Olof Karlsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.64 | 1:01.75 | |||||
6 | Timmie Rydberg | 1996 | Simklubben Laxen | 29.53 | 1:02.41 | |||||
7 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 30.57 | 1:03.06 | |||||
8 | David Pålsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.49 | 1:03.83 | |||||
9 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 31.91 | 1:05.77 | |||||
10 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.93 | 1:05.82 | |||||
11 | Hannes Davéus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 35.62 | 1:13.72 | |||||
12 | Aleksej Beilin | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.62 | 1:17.72 | |||||
- | Arvid Berntsson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.08 | 1:00.25 | |||||
2 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.30 | 1:00.60 | |||||
3 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 29.03 | 1:01.61 | |||||
4 | Marcus Alexandersson | 1997 | S77 Stenungsund | 31.36 | 1:05.16 | |||||
5 | Jacob Rosén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.17 | 1:05.53 | |||||
6 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.02 | 1:05.56 | |||||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 32.25 | 1:06.87 | |||||
8 | Albin Lövgren | 1999 | Mariestads Simsällskap | 32.63 | 1:07.17 | |||||
9 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.84 | 1:07.23 | |||||
10 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.73 | 1:07.46 | |||||
11 | Steven Angelo Larsson | 1998 | Trollhättans Simsällskap | 33.01 | 1:09.65 | |||||
12 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 33.87 | 1:09.71 | |||||
13 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.03 | 1:09.83 | |||||
14 | Joseph Odén | 1997 | Hellas Simklubb | 34.98 | 1:10.40 | |||||
15 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.76 | 1:11.55 | |||||
16 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.01 | 1:11.76 | |||||
17 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.25 | 1:12.01 | |||||
18 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.01 | 1:12.03 | |||||
19 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 34.02 | 1:13.10 | |||||
20 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 34.98 | 1:13.27 | |||||
21 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 35.14 | 1:13.39 | |||||
22 | Linus Olsson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 36.52 | 1:14.59 | |||||
23 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 35.77 | 1:15.06 | |||||
24 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 36.76 | 1:16.06 | |||||
25 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 37.15 | 1:16.63 | |||||
26 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.28 | 1:17.19 | |||||
27 | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.01 | 1:17.90 | |||||
28 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.75 | 1:19.95 | |||||
29 | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 39.06 | 1:20.59 | |||||
30 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.13 | 1:20.83 | |||||
31 | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.39 | 1:21.59 | |||||
32 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.20 | 1:21.88 | |||||
33 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.44 | 1:22.09 | |||||
34 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 37.84 | 1:23.13 | |||||
35 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.79 | 1:23.90 | |||||
36 | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | 40.07 | 1:24.45 | |||||
37 | Manne Holgersson | 1999 | Alingsås SLS | 41.53 | 1:28.11 | |||||
38 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 42.12 | 1:29.22 | |||||
39 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 43.25 | 1:31.57 | |||||
40 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.06 | 1:46.11 | |||||
- | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 16 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:55 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Hildesson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 27.93 | 58.21 | 1:28.35 | 1:57.57 | |||
2 | Johannes Lampela | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.57 | 56.81 | 1:27.97 | 1:59.93 | |||
3 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.41 | 59.86 | 1:32.60 | 2:05.90 | |||
4 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 30.37 | 1:03.77 | 1:37.99 | 2:11.64 | |||
5 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 29.76 | 1:02.29 | 1:36.93 | 2:12.04 | |||
6 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.21 | 1:03.17 | 1:38.22 | 2:13.67 | |||
7 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.63 | 1:06.44 | 1:42.40 | 2:17.96 | |||
8 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 30.77 | 1:06.14 | 1:43.84 | 2:21.08 | |||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.57 | 59.35 | 1:31.40 | 2:03.01 | |||
2 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 28.77 | 59.91 | 1:31.97 | 2:04.46 | |||
3 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 29.26 | 1:01.50 | 1:33.92 | 2:06.06 | |||
3 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 28.32 | 59.93 | 1:32.76 | 2:06.06 | |||
5 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.89 | 1:00.94 | 1:33.70 | 2:06.20 | |||
6 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.17 | 1:02.69 | 1:35.99 | 2:08.70 | |||
7 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.13 | 1:05.52 | 1:40.64 | 2:13.78 | |||
8 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.90 | 1:03.16 | 1:38.34 | 2:13.89 | |||
9 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.28 | 1:04.17 | 1:39.99 | 2:14.83 | |||
10 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.49 | 1:06.10 | 1:41.54 | 2:17.23 | |||
11 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 31.32 | 1:05.98 | 1:41.99 | 2:17.91 | |||
12 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 30.95 | 1:06.70 | 1:44.23 | 2:21.54 | |||
13 | Björn Lindahl | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.49 | 1:06.87 | 1:44.07 | 2:21.68 | |||
14 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 30.87 | 1:06.04 | 1:44.28 | 2:23.45 | |||
15 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 31.34 | 1:07.44 | 1:46.25 | 2:25.70 | |||
16 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.03 | 1:11.38 | 1:49.20 | 2:26.34 | |||
17 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 32.47 | 1:09.96 | 1:48.38 | 2:27.29 | |||
18 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 32.35 | 1:09.99 | 1:51.59 | 2:31.22 | |||
19 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 32.32 | 1:10.50 | 1:51.20 | 2:32.94 | |||
- | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.85 | 58.50 | 1:30.19 | 2:01.16 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 28.88 | 1:01.12 | 1:35.07 | 2:08.85 | |||
3 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 31.25 | 1:05.10 | 1:41.18 | 2:14.04 | |||
4 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 31.57 | 1:06.65 | 1:43.04 | 2:17.68 | |||
5 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 30.40 | 1:05.12 | 1:42.28 | 2:19.14 | |||
6 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 31.84 | 1:06.76 | 1:43.45 | 2:20.11 | |||
7 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 32.87 | 1:09.22 | 1:45.61 | 2:21.33 | |||
8 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 31.55 | 1:07.99 | 1:45.86 | 2:22.32 | |||
9 | Hannes Davéus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 36.85 | 1:18.44 | 2:01.22 | 2:41.33 | |||
10 | Aleksej Beilin | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.44 | 1:24.18 | 2:10.23 | 2:53.43 | |||
- | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.08 | 1:02.40 | 1:35.65 | 2:08.86 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.08 | 1:03.79 | 1:38.77 | 2:13.39 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.05 | 1:04.44 | 1:40.15 | 2:14.94 | |||
4 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 31.28 | 1:05.85 | 1:41.62 | 2:16.36 | |||
5 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.23 | 1:06.33 | 1:43.06 | 2:17.82 | |||
6 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 32.20 | 1:08.07 | 1:45.20 | 2:19.19 | |||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 32.88 | 1:09.34 | 1:46.89 | 2:22.79 | |||
8 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.08 | 1:08.71 | 1:47.54 | 2:25.40 | |||
9 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 33.30 | 1:11.68 | 1:50.74 | 2:27.78 | |||
10 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 34.52 | 1:11.86 | 1:49.44 | 2:27.94 | |||
11 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 34.29 | 1:12.72 | 1:51.74 | 2:28.17 | |||
12 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.19 | 1:12.86 | 1:51.78 | 2:29.07 | |||
12 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.03 | 1:12.16 | 1:51.47 | 2:29.07 | |||
14 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.09 | 1:13.49 | 1:53.61 | 2:31.18 | |||
15 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 34.79 | 1:12.69 | 1:52.42 | 2:32.20 | |||
16 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.13 | 1:13.71 | 1:54.93 | 2:36.53 | |||
17 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.66 | 1:16.02 | 1:57.56 | 2:39.54 | |||
18 | Joseph Odén | 1997 | Hellas Simklubb | 36.07 | 1:18.15 | 2:00.48 | 2:39.90 | |||
19 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 36.07 | 1:17.23 | 1:59.96 | 2:42.70 | |||
20 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 36.47 | 1:18.61 | 2:02.24 | 2:43.05 | |||
21 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.54 | 1:17.14 | 2:00.91 | 2:43.47 | |||
22 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 37.24 | 1:20.63 | 2:04.38 | 2:43.94 | |||
23 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 35.29 | 1:17.52 | 2:01.77 | 2:44.86 | |||
24 | Casper Tiger | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.39 | 1:18.54 | 2:02.89 | 2:45.12 | |||
25 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 36.86 | 1:19.74 | 2:04.20 | 2:45.97 | |||
26 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 38.21 | 1:20.69 | 2:05.22 | 2:48.62 | |||
27 | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.89 | 1:23.16 | 2:09.79 | 2:55.27 | |||
28 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.88 | 1:24.45 | 2:10.85 | 2:55.75 | |||
29 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.15 | 1:27.63 | 2:15.46 | 2:58.92 | |||
30 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.24 | 1:26.62 | 3:03.45 | 3:03.45 | |||
31 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 42.57 | 1:34.49 | 2:26.94 | 3:12.47 | |||
32 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 44.90 | 1:36.43 | 2:28.16 | 3:13.44 | |||
- | Martin Andersson | 1998 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.30 | 1:06.93 | |||||
2 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 30.71 | 1:07.61 | |||||
3 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.03 | 1:07.66 | |||||
4 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.01 | 1:10.73 | |||||
5 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 32.80 | 1:11.16 | |||||
6 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 34.36 | 1:14.19 | |||||
7 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 35.29 | 1:14.75 | |||||
8 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.29 | 1:17.61 | |||||
9 | Victoria Johnsson | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 35.54 | 1:17.71 | |||||
10 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.26 | 1:19.17 | |||||
11 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.10 | 1:19.34 | |||||
12 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 34.95 | 1:21.24 | |||||
- | Rita Tóth | 1994 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 28.94 | 1:02.07 | |||||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 31.99 | 1:08.92 | |||||
3 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.61 | 1:11.94 | |||||
4 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 33.84 | 1:12.26 | |||||
5 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.82 | 1:12.36 | |||||
6 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 35.96 | 1:17.86 | |||||
7 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 37.01 | 1:18.87 | |||||
8 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 40.21 | 1:28.45 | |||||
9 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 42.91 | 1:33.68 | |||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 32.47 | 1:09.89 | |||||
2 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.14 | 1:11.57 | |||||
3 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.79 | 1:12.22 | |||||
4 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 34.21 | 1:13.27 | |||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 34.49 | 1:15.82 | |||||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.09 | 1:16.04 | |||||
7 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.68 | 1:17.56 | |||||
8 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 36.79 | 1:19.74 | |||||
9 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.58 | 1:20.41 | |||||
10 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.94 | 1:21.47 | |||||
11 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.27 | 1:21.65 | |||||
12 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 38.24 | 1:23.04 | |||||
13 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 37.99 | 1:23.33 | |||||
14 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.65 | 1:24.03 | |||||
15 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 38.24 | 1:25.33 | |||||
16 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 39.71 | 1:26.09 | |||||
17 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 40.97 | 1:32.15 | |||||
18 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 41.66 | 1:33.19 | |||||
- | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.40 | 1:14.02 | |||||
2 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.15 | 1:15.07 | |||||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.73 | 1:16.01 | |||||
4 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.41 | 1:17.19 | |||||
5 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.96 | 1:21.65 | |||||
6 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.16 | 1:21.76 | |||||
7 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.07 | 1:21.83 | |||||
8 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.02 | 1:23.27 | |||||
9 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.27 | 1:24.51 | |||||
10 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 38.79 | 1:24.61 | |||||
11 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 40.33 | 1:26.03 | |||||
12 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 39.27 | 1:26.34 | |||||
13 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 40.02 | 1:26.92 | |||||
14 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 39.12 | 1:27.44 | |||||
15 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 42.64 | 1:30.68 | |||||
16 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 44.20 | 1:34.21 | |||||
17 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 44.63 | 1:35.49 | |||||
18 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 43.88 | 1:38.91 | |||||
19 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 42.62 | 1:40.23 | |||||
- | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | DNF | ||||||
- | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Clara Nordqvist | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.21 | 1:14.68 | |||||
2 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 34.93 | 1:15.62 | |||||
3 | Filip Alsterberg | 1994 | Göteborg Sim | 35.41 | 1:16.25 | |||||
4 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.70 | 1:19.94 | |||||
5 | Oskar Näsman | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.21 | 1:22.60 | |||||
6 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 38.21 | 1:22.97 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 33.95 | 1:12.56 | |||||
2 | Julian Cöster | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.47 | 1:13.36 | |||||
3 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.87 | 1:13.55 | |||||
4 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.43 | 1:15.49 | |||||
5 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 35.85 | 1:18.15 | |||||
6 | Mateo Herrera | 1995 | Alingsås SLS | 36.98 | 1:18.31 | |||||
7 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 37.48 | 1:18.64 | |||||
8 | Theodor Hennings | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 36.74 | 1:19.96 | |||||
9 | Philip Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.75 | 1:23.61 | |||||
10 | Martin Selin | 1995 | Göteborg Sim | 39.42 | 1:23.64 | |||||
11 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 38.83 | 1:23.68 | |||||
12 | Andreas Johansson | 1995 | Varabygdens Simsällskap | 39.28 | 1:26.06 | |||||
13 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 40.83 | 1:26.50 | |||||
14 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 42.20 | 1:30.14 | |||||
15 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.44 | 1:31.23 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 35.69 | 1:15.67 | |||||
2 | Olof Karlsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 36.24 | 1:18.85 | |||||
3 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 40.73 | 1:27.35 | |||||
4 | Hannes Davéus | 1996 | Lysekils Simsällskap | 41.11 | 1:27.53 | |||||
- | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Sundfors | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 37.73 | 1:20.19 | |||||
2 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.50 | 1:22.23 | |||||
3 | Felix Färdmar | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.08 | 1:25.36 | |||||
4 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 41.66 | 1:26.97 | |||||
5 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 40.77 | 1:27.22 | |||||
6 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.00 | 1:28.79 | |||||
7 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.44 | 1:29.03 | |||||
8 | Jack Vahnberg | 1997 | Göteborg Sim | 43.61 | 1:32.82 | |||||
9 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.98 | 1:33.60 | |||||
10 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 44.26 | 1:33.84 | |||||
11 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.07 | 1:34.51 | |||||
12 | Nils Selin | 1997 | Göteborg Sim | 45.64 | 1:35.60 | |||||
13 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 44.93 | 1:36.22 | |||||
14 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 46.30 | 1:37.12 | |||||
15 | Joseph Odén | 1997 | Hellas Simklubb | 46.76 | 1:38.64 | |||||
16 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.84 | 1:39.13 | |||||
17 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.60 | 1:41.61 | |||||
18 | Jesper Dovrén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 50.26 | 1:45.76 | |||||
19 | Olof Carlström | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.09 | 1:45.86 | |||||
20 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.84 | 1:46.13 | |||||
21 | Daniel Bergkvist | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.87 | 1:48.97 | |||||
22 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 52.69 | 1:50.36 | |||||
23 | Lukas Fu | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 53.53 | 1:53.04 | |||||
24 | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 55.20 | 1:55.57 | |||||
25 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 57.30 | 1:58.43 | |||||
26 | Casper Tiger | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 56.31 | 2:00.64 | |||||
- | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Arian Danai | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Chen | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kyle Cöster | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 32.75 | 1:07.53 | |||||
2 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 33.41 | 1:08.10 | |||||
3 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 33.45 | 1:08.31 | |||||
4 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 33.63 | 1:09.25 | |||||
5 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.31 | 1:11.10 | |||||
6 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.37 | 1:12.14 | |||||
7 | Victoria Johnsson | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 34.91 | 1:12.26 | |||||
8 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 35.35 | 1:12.73 | |||||
9 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 36.65 | 1:15.00 | |||||
10 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.01 | 1:15.26 | |||||
11 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 36.53 | 1:15.77 | |||||
12 | Kristin Ivansson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | 37.07 | 1:15.96 | |||||
13 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.13 | 1:16.58 | |||||
14 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 38.71 | 1:19.71 | |||||
15 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.41 | 1:22.60 | |||||
16 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 39.59 | 1:23.19 | |||||
17 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.09 | 1:23.65 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 31.45 | 1:04.70 | |||||
2 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 34.14 | 1:09.70 | |||||
3 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.94 | 1:13.01 | |||||
4 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 35.63 | 1:13.45 | |||||
5 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 36.44 | 1:16.94 | |||||
6 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 38.33 | 1:17.56 | |||||
7 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.27 | 1:20.19 | |||||
8 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 40.96 | 1:24.49 | |||||
9 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.44 | 1:25.34 | |||||
10 | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.47 | 1:26.38 | |||||
11 | Emma Johansson | 1995 | Alingsås SLS | 42.80 | 1:28.00 | |||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.37 | 1:14.97 | |||||
2 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 37.73 | 1:16.90 | |||||
3 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 37.94 | 1:17.29 | |||||
4 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 37.75 | 1:18.30 | |||||
5 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.76 | 1:18.67 | |||||
6 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 39.09 | 1:20.72 | |||||
7 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.39 | 1:20.91 | |||||
8 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.12 | 1:22.34 | |||||
9 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 41.21 | 1:23.07 | |||||
10 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 41.14 | 1:23.33 | |||||
11 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 40.82 | 1:23.54 | |||||
12 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.27 | 1:24.61 | |||||
- | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.09 | 1:09.84 | |||||
2 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.84 | 1:12.92 | |||||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.70 | 1:13.18 | |||||
4 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 36.23 | 1:13.41 | |||||
5 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 35.97 | 1:14.41 | |||||
6 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.18 | 1:15.87 | |||||
7 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.15 | 1:18.35 | |||||
8 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.05 | 1:19.29 | |||||
9 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 39.66 | 1:19.92 | |||||
10 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.91 | 1:20.45 | |||||
11 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 38.52 | 1:20.76 | |||||
12 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.18 | 1:20.85 | |||||
13 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 40.04 | 1:23.20 | |||||
14 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.58 | 1:24.40 | |||||
15 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 40.93 | 1:24.55 | |||||
16 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 40.67 | 1:24.67 | |||||
17 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.12 | 1:24.86 | |||||
18 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 41.48 | 1:25.52 | |||||
19 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 41.20 | 1:25.92 | |||||
20 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 42.01 | 1:26.75 | |||||
21 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 42.79 | 1:26.83 | |||||
22 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 42.39 | 1:27.83 | |||||
23 | Olivia Flagerup | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.29 | 1:29.13 | |||||
24 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 43.56 | 1:29.15 | |||||
25 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.64 | 1:29.66 | |||||
26 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 44.68 | 1:29.69 | |||||
27 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 45.04 | 1:31.02 | |||||
28 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 44.48 | 1:31.29 | |||||
29 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.67 | 1:33.03 | |||||
30 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 45.75 | 1:33.15 | |||||
31 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.47 | 1:33.83 | |||||
32 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 45.47 | 1:33.84 | |||||
33 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 44.94 | 1:33.85 | |||||
34 | Gabriella Bohlin Alenfors | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.87 | 1:34.27 | |||||
35 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 45.92 | 1:34.61 | |||||
36 | Clara Nordqvist | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.22 | 1:35.59 | |||||
37 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.48 | 1:35.80 | |||||
38 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.58 | 1:35.85 | |||||
39 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.27 | 1:37.07 | |||||
40 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 49.49 | 1:38.28 | |||||
41 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.62 | 1:40.67 | |||||
42 | Lisa Kollberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.92 | 1:41.49 | |||||
43 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.24 | 1:41.56 | |||||
44 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.66 | 1:41.83 | |||||
45 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 51.68 | 1:43.37 | |||||
46 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.70 | 1:43.58 | |||||
47 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.34 | 1:43.68 | |||||
48 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 50.30 | 1:44.34 | |||||
- | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elin Alei | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 14:30 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.20 | 2:37.36 | 4:06.52 | 5:20.54 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.17 | 2:30.22 | 3:58.62 | 5:06.71 | |||
2 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 1:13.31 | 2:36.90 | 4:12.10 | 5:25.50 | |||
3 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.87 | 2:39.12 | 4:11.53 | 5:26.29 | |||
4 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:20.76 | 2:47.22 | 4:32.45 | 5:48.72 | |||
5 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.07 | 2:54.42 | 4:35.02 | 5:52.73 | |||
- | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.43 | 2:18.54 | 3:41.97 | 4:49.80 | |||
2 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.49 | 2:24.27 | 3:51.44 | 5:00.62 | |||
3 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:53.82 | 3:16.38 | 4:36.93 | 5:12.71 | |||
4 | Alfred Bjärudd | 1996 | Simklubben Laxen | 1:14.56 | 2:38.75 | 4:06.43 | 5:17.44 | |||
5 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:20.78 | 2:47.35 | 4:26.68 | 5:43.77 | |||
Gren 17, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.40 | 2:31.47 | 4:03.02 | 5:13.93 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:12.00 | 2:36.36 | 4:12.27 | 5:23.37 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 1:12.09 | 2:36.01 | 4:14.03 | 5:27.59 | |||
4 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.71 | 2:38.84 | 4:13.72 | 5:27.70 | |||
5 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 1:17.31 | 2:41.73 | 4:14.42 | 5:28.61 | |||
6 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:23.44 | 2:50.19 | 4:32.86 | 5:49.08 | |||
7 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:32.28 | 2:58.18 | 4:38.98 | 5:57.81 | |||
8 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:51.15 | 3:32.20 | 5:30.37 | 6:59.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 1:12.31 | 2:29.75 | 3:46.80 | 5:03.63 | 10:05.75 | ||
6:19.84 | 7:35.49 | 8:51.47 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.65 | 2:20.17 | 3:32.61 | 4:46.16 | 9:41.26 | ||
6:00.28 | 7:14.71 | 8:29.19 | ||||||||
2 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.16 | 2:30.84 | 3:48.12 | 5:04.87 | 10:18.47 | ||
6:22.52 | 7:41.49 | 9:00.96 | ||||||||
3 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 1:15.21 | 2:34.78 | 3:53.75 | 5:13.05 | 10:20.74 | ||
6:30.91 | 7:49.13 | 9:06.34 | ||||||||
4 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 1:12.30 | 2:30.69 | 3:49.81 | 5:08.65 | 10:23.17 | ||
6:28.59 | 7:47.80 | 9:07.63 | ||||||||
5 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 1:13.04 | 2:32.01 | 3:51.13 | 5:10.72 | 10:23.93 | ||
6:30.93 | 7:50.42 | 9:08.72 | ||||||||
6 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.06 | 2:30.70 | 3:51.88 | 5:13.62 | 10:35.10 | ||
6:34.26 | 7:55.98 | 9:16.22 | ||||||||
7 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.42 | 2:37.03 | 3:56.45 | 5:16.85 | 10:36.99 | ||
6:36.99 | 7:56.67 | 9:17.42 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 1:07.76 | 2:20.36 | 3:33.26 | 4:46.74 | 9:38.61 | ||
5:59.58 | 7:13.17 | 8:26.35 | ||||||||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 1:07.39 | 2:19.88 | 3:33.48 | 4:47.49 | 9:45.81 | ||
6:01.89 | 7:17.06 | 8:31.70 | ||||||||
3 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:10.02 | 2:27.89 | 3:46.25 | 5:05.79 | 10:17.54 | ||
6:24.13 | 7:43.12 | 9:00.42 | ||||||||
4 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:12.40 | 2:30.25 | 3:45.76 | 5:04.40 | 10:18.92 | ||
6:21.98 | 7:41.01 | 9:01.03 | ||||||||
5 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:11.59 | 2:27.94 | 3:46.57 | 5:04.76 | 10:24.54 | ||
6:25.70 | 7:46.84 | 9:07.29 | ||||||||
6 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:12.73 | 2:31.41 | 3:51.70 | 5:12.74 | 10:34.61 | ||
6:33.77 | 7:54.46 | 9:15.54 | ||||||||
7 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 1:12.49 | 2:32.32 | 3:53.86 | 5:13.69 | 10:39.64 | ||
6:33.89 | 7:55.82 | 9:18.03 | ||||||||
8 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:15.63 | 2:37.10 | 3:59.91 | 5:22.23 | 10:49.11 | ||
6:45.48 | 8:08.35 | 9:31.36 | ||||||||
9 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 1:17.52 | 2:41.49 | 4:05.04 | 5:29.07 | 10:57.67 | ||
6:53.34 | 8:16.00 | 9:38.55 | ||||||||
10 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 1:16.90 | 2:39.28 | 4:02.57 | 5:26.97 | 11:04.63 | ||
6:52.18 | 8:17.70 | 9:42.25 | ||||||||
11 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:18.40 | 2:43.34 | 4:08.84 | 5:33.17 | 11:07.49 | ||
6:57.34 | 8:20.77 | 9:45.89 | ||||||||
12 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 1:21.19 | 2:49.98 | 4:19.63 | 5:50.96 | 11:50.19 | ||
7:20.91 | 8:51.29 | 10:21.94 | ||||||||
- | Erika Sköldberg | 1996 | Alingsås SLS | DNS | ||||||
- | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.03 | 2:24.79 | 3:38.05 | 4:51.57 | 9:43.62 | ||
6:04.97 | 7:18.19 | 8:31.17 | ||||||||
2 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 1:11.25 | 2:25.81 | 3:41.34 | 4:57.81 | 9:54.23 | ||
6:11.54 | 7:26.91 | 8:41.66 | ||||||||
3 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 1:12.37 | 2:30.04 | 3:48.00 | 5:05.60 | 10:19.16 | ||
6:23.72 | 7:42.58 | 9:01.70 | ||||||||
4 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:11.21 | 2:30.41 | 3:50.54 | 5:10.07 | 10:27.55 | ||
6:29.69 | 7:49.77 | 9:09.78 | ||||||||
5 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 1:12.02 | 2:29.79 | 3:48.24 | 5:07.88 | 10:29.68 | ||
6:28.51 | 7:49.82 | 9:10.32 | ||||||||
6 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 1:14.34 | 2:36.85 | 4:01.18 | 5:23.29 | 10:55.87 | ||
6:47.65 | 8:09.69 | 9:34.81 | ||||||||
7 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 1:18.72 | 2:46.35 | 4:14.23 | 5:42.19 | 11:37.60 | ||
7:11.63 | 8:41.09 | 10:10.92 | ||||||||
8 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:21.00 | 2:48.50 | 4:17.25 | 5:46.37 | 11:41.19 | ||
7:15.78 | 8:45.14 | 10:14.43 | ||||||||
9 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 1:25.85 | 2:58.85 | 4:34.00 | 6:08.68 | 12:18.40 | ||
7:43.46 | 9:17.60 | 10:49.66 | ||||||||
10 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 1:25.18 | 2:59.10 | 4:34.03 | 6:09.22 | 12:24.24 | ||
7:42.94 | 9:17.36 | 10:51.27 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:07 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 31.77 | 1:07.59 | 1:44.42 | 2:22.29 | |||
2 | Malcolm Granberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.84 | 1:08.45 | 1:46.96 | 2:27.63 | |||
3 | Gustav Olander | 1994 | Göteborg Sim | 33.63 | 1:15.33 | 1:59.15 | 2:37.10 | |||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niklas Sandberg | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 33.03 | 1:12.30 | 1:53.92 | 2:37.49 | |||
2 | Jesper Skoglund | 1995 | Uddevalla Sim | 33.48 | 1:13.24 | 1:56.10 | 2:39.53 | |||
3 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 39.26 | 1:24.87 | 2:11.11 | 2:57.68 | |||
- | Axel Pettersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.11 | 1:05.68 | 1:41.15 | 2:17.81 | |||
- | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.37 | 1:09.15 | 1:46.97 | 2:24.98 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.43 | 1:10.72 | 1:50.97 | 2:31.71 | |||
3 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 33.57 | 1:14.56 | 1:56.66 | 2:37.85 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 57.21 | 2:07.78 | 3:14.33 | 4:18.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.63 | 1:09.17 | 1:51.97 | 2:26.33 | |||
2 | Sofia Lindholm | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.14 | 1:10.50 | 1:53.19 | 2:26.34 | |||
3 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.26 | 1:12.76 | 1:57.44 | 2:30.09 | |||
4 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 35.26 | 1:16.94 | 2:06.03 | 2:41.90 | |||
5 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 35.50 | 1:17.40 | 2:07.89 | 2:43.94 | |||
6 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 34.96 | 1:19.10 | 2:06.36 | 2:44.72 | |||
7 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.59 | 1:19.77 | 2:08.37 | 2:48.69 | |||
8 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.66 | 1:19.34 | 2:10.55 | 2:48.98 | |||
9 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.63 | 1:27.22 | 2:18.00 | 3:00.96 | |||
- | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 29.55 | 1:05.95 | 1:48.57 | 2:22.54 | |||
2 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.66 | 1:13.03 | 1:54.23 | 2:30.11 | |||
3 | Amanda Sundström | 1995 | Uddevalla Sim | 32.33 | 1:11.50 | 1:57.75 | 2:34.63 | |||
4 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 34.39 | 1:16.32 | 2:03.04 | 2:40.78 | |||
5 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.01 | 1:18.85 | 2:06.14 | 2:42.89 | |||
6 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.60 | 1:15.30 | 2:04.71 | 2:44.37 | |||
7 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 36.60 | 1:18.02 | 2:07.45 | 2:45.44 | |||
8 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 36.53 | 1:19.95 | 2:09.24 | 2:47.47 | |||
9 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 39.83 | 1:24.75 | 2:16.45 | 2:53.92 | |||
10 | Johanna Johansson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.01 | 1:23.87 | 2:15.50 | 2:54.96 | |||
11 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 40.91 | 1:29.77 | 2:17.32 | 2:57.30 | |||
12 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 39.08 | 1:24.57 | 2:15.02 | 2:57.65 | |||
13 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.58 | 1:26.41 | 2:20.86 | 3:02.77 | |||
14 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 44.76 | 1:38.25 | 2:30.93 | 3:19.04 | |||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.40 | 1:16.80 | 1:58.22 | 2:33.69 | |||
2 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 33.73 | 1:13.73 | 1:59.06 | 2:34.96 | |||
3 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.09 | 1:13.89 | 2:01.40 | 2:36.12 | |||
4 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 34.62 | 1:16.01 | 2:00.99 | 2:37.13 | |||
5 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 35.23 | 1:16.40 | 2:02.39 | 2:38.47 | |||
6 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 34.39 | 1:15.71 | 2:04.99 | 2:42.79 | |||
7 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 37.38 | 1:19.41 | 2:06.95 | 2:46.55 | |||
8 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.69 | 1:17.21 | 2:11.97 | 2:49.07 | |||
9 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 39.15 | 1:24.21 | 2:12.44 | 2:51.85 | |||
10 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 39.23 | 1:23.85 | 2:12.13 | 2:52.07 | |||
11 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 37.77 | 1:21.65 | 2:11.42 | 2:52.51 | |||
12 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.89 | 1:22.67 | 2:13.15 | 2:53.12 | |||
13 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.51 | 1:21.95 | 2:14.32 | 2:53.26 | |||
14 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 38.25 | 1:24.82 | 2:15.04 | 2:53.79 | |||
15 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.13 | 1:24.51 | 2:15.91 | 2:54.43 | |||
16 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 39.75 | 1:23.86 | 2:16.39 | 2:55.84 | |||
17 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 39.27 | 1:26.13 | 2:20.41 | 2:58.52 | |||
18 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 38.28 | 1:25.85 | 2:18.93 | 3:00.52 | |||
19 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 42.19 | 1:31.17 | 2:28.77 | 3:10.47 | |||
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 34.62 | 1:13.77 | 2:01.26 | 2:37.40 | |||
2 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 33.78 | 1:15.56 | 2:00.74 | 2:37.79 | |||
3 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.40 | 1:15.37 | 2:05.64 | 2:41.62 | |||
4 | Amanda Janzon | 1997 | Göteborg Sim | 36.27 | 1:18.09 | 2:07.71 | 2:44.45 | |||
5 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.19 | 1:17.52 | 2:10.26 | 2:46.36 | |||
6 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.12 | 1:17.93 | 2:07.30 | 2:47.44 | |||
7 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 36.29 | 1:20.36 | 2:10.15 | 2:47.55 | |||
8 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 39.01 | 1:21.65 | 2:10.08 | 2:47.88 | |||
9 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.12 | 1:20.26 | 2:10.51 | 2:48.27 | |||
10 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 37.27 | 1:20.63 | 2:12.53 | 2:50.22 | |||
11 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.47 | 1:20.23 | 2:12.11 | 2:51.08 | |||
12 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 38.39 | 1:24.74 | 2:12.61 | 2:51.43 | |||
13 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.44 | 1:23.32 | 2:14.92 | 2:55.79 | |||
14 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 40.46 | 1:24.14 | 2:19.34 | 2:56.34 | |||
15 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.07 | 1:23.95 | 2:15.73 | 2:56.48 | |||
16 | Julia Marksund-Larsson | 1997 | Uddevalla Sim | 39.88 | 1:25.34 | 2:17.37 | 2:59.64 | |||
17 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 40.21 | 1:26.62 | 2:23.44 | 3:00.05 | |||
18 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 44.64 | 1:32.25 | 2:20.36 | 3:00.83 | |||
19 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.10 | 1:26.10 | 2:21.09 | 3:01.28 | |||
20 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 40.65 | 1:26.33 | 2:22.40 | 3:01.69 | |||
21 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.83 | 1:25.09 | 2:22.03 | 3:03.71 | |||
22 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 44.40 | 1:30.97 | 2:24.16 | 3:05.27 | |||
23 | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | 43.63 | 1:30.56 | 2:24.76 | 3:08.61 | |||
24 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.84 | 1:29.79 | 2:27.43 | 3:09.00 | |||
25 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 43.06 | 1:31.74 | 2:28.99 | 3:09.56 | |||
26 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 42.86 | 1:29.85 | 2:27.32 | 3:10.02 | |||
27 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.67 | 1:33.52 | 2:29.47 | 3:13.00 | |||
28 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 42.35 | 1:32.04 | 2:30.04 | 3:16.98 | |||
29 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.69 | 1:33.41 | 2:35.21 | 3:19.38 | |||
30 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 47.21 | 1:35.89 | 2:36.80 | 3:21.38 | |||
31 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 47.19 | 1:39.58 | 2:40.17 | 3:26.52 | |||
32 | Elin Alei | 1998 | Uddevalla Sim | 48.86 | 1:40.37 | 2:39.56 | 3:30.18 | |||
33 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 53.48 | 1:44.17 | 2:44.16 | 3:32.23 | |||
- | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 1:04.06 | 2:12.97 | 3:22.64 | 4:32.42 | |||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Qvirist | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.96 | 2:06.15 | 3:11.94 | 4:16.61 | |||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 1:01.47 | 2:07.39 | 3:13.20 | 4:17.62 | |||
3 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:01.02 | 2:07.92 | 3:13.02 | 4:19.00 | |||
4 | Christopher Jedel | 1995 | Göteborg Sim | 1:01.43 | 2:08.01 | 3:14.99 | 4:21.17 | |||
5 | Viktor Hörndahl | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:00.52 | 2:07.25 | 3:16.25 | 4:27.08 | |||
6 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.74 | 2:10.07 | 3:19.30 | 4:28.30 | |||
7 | Joachim Bratt | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.43 | 2:10.40 | 3:23.24 | 4:34.60 | |||
8 | Abel Fistume | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.52 | 2:16.77 | 3:30.17 | 4:43.82 | |||
9 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:09.07 | 2:24.18 | 3:39.48 | 4:51.77 | |||
10 | Mikael Lagging | 1995 | Göteborg Sim | 1:48.65 | 2:27.66 | 3:45.81 | 5:01.52 | |||
11 | Patrik Bjärterot | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.49 | 2:30.30 | 3:47.53 | 5:02.40 | |||
12 | Marcus Robertsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.15 | 2:30.79 | 3:51.76 | 5:11.64 | |||
13 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 1:12.70 | 2:33.77 | 3:54.74 | 5:13.22 | |||
- | Richard Wang | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Isak Eliasson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.48 | 2:08.53 | 3:15.99 | 4:23.67 | |||
2 | Joel Georgy | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.58 | 2:15.25 | 3:27.28 | 4:35.72 | |||
3 | Karl Olsson | 1996 | Uddevalla Sim | 1:05.19 | 2:16.32 | 3:27.70 | 4:37.62 | |||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 1:05.37 | 2:15.79 | 3:29.13 | 4:39.70 | |||
5 | Yosef Enouri | 1996 | Göteborg Sim | 1:07.86 | 2:21.70 | 3:37.13 | 4:52.25 | |||
6 | Simon Bodestig | 1996 | Lysekils Simsällskap | 1:09.33 | 2:24.58 | 4:19.69 | 4:55.98 | |||
- | Ivan Liljeqvist | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.85 | 2:12.87 | 3:21.85 | 4:30.02 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:06.40 | 2:18.68 | 3:31.69 | 4:45.29 | |||
3 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 1:11.51 | 2:27.38 | 3:42.18 | 4:55.43 | |||
4 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:10.21 | 2:26.74 | 3:45.71 | 5:01.42 | |||
5 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.61 | 2:34.14 | 3:52.19 | 5:07.01 | |||
6 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.66 | 2:34.16 | 3:53.19 | 5:07.28 | |||
7 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:13.72 | 2:32.40 | 3:51.02 | 5:09.23 | |||
8 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 1:12.07 | 2:32.08 | 3:53.07 | 5:10.09 | |||
9 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:16.02 | 2:35.35 | 3:54.42 | 5:11.29 | |||
10 | Magnus Ericsson | 1997 | S77 Stenungsund | 1:15.65 | 2:36.81 | 3:58.79 | 5:16.60 | |||
11 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:17.23 | 2:37.92 | 3:59.00 | 5:18.09 | |||
12 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 1:17.16 | 2:38.79 | 4:00.87 | 5:22.20 | |||
13 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 1:20.58 | 2:47.32 | 4:15.33 | 5:41.49 | |||
14 | Oscar Brohammer | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:19.66 | 2:47.36 | 4:15.56 | 5:43.17 | |||
15 | Robin Nordenmark | 1998 | Göteborg Sim | 1:19.42 | 2:49.20 | 4:19.11 | 5:45.30 | |||
16 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 1:21.54 | 2:51.22 | 4:22.67 | 5:51.32 | |||
17 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 1:22.16 | 2:53.69 | 4:27.21 | 5:58.28 | |||
18 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 1:26.75 | 3:02.02 | 4:41.13 | 6:16.09 | |||
19 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 1:40.89 | 3:29.87 | 5:18.43 | 6:59.95 | |||
20 | Viktor Sjöström | 2001 | Alingsås SLS | 1:43.17 | 3:35.35 | 5:26.97 | 7:06.64 | |||
- | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joseph Odén | 1997 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Westman | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.29 | 1:16.38 | 1:57.24 | 2:38.66 | |||
2 | Emelie Zachrisson | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.53 | 1:17.41 | 1:59.48 | 2:42.83 | |||
3 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.56 | 1:22.23 | 2:08.25 | 2:53.87 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Westman | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.97 | 1:16.04 | 1:56.03 | 2:37.16 | |||
2 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 48.72 | 1:42.13 | 2:35.92 | 3:30.21 | |||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.90 | 1:18.05 | 1:59.44 | 2:41.47 | |||
2 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.43 | 1:25.51 | 2:12.57 | 2:58.88 | |||
3 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 40.75 | 1:26.27 | 2:13.44 | 3:00.84 | |||
4 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.31 | 1:27.64 | 2:16.15 | 3:04.86 | |||
5 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 42.60 | 1:31.36 | 2:20.73 | 3:08.80 | |||
6 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 42.94 | 1:31.17 | 2:20.98 | 3:09.11 | |||
7 | Isabelle Hoverberg | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 43.09 | 1:32.04 | 2:23.64 | 3:15.71 | |||
8 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.13 | 1:32.44 | 2:24.09 | 3:16.93 | |||
- | Matilda Petersson | 1996 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 40.18 | 1:27.59 | 2:16.70 | 3:05.27 | |||
2 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 43.49 | 1:31.44 | 2:20.99 | 3:10.09 | |||
3 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.88 | 1:30.02 | 2:20.45 | 3:11.67 | |||
4 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 45.92 | 1:37.10 | 2:27.93 | 3:18.64 | |||
5 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 46.38 | 1:38.62 | 2:31.89 | 3:25.15 | |||
6 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 47.11 | 1:40.82 | 2:34.92 | 3:27.73 | |||
7 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.35 | 1:43.80 | 2:40.92 | 3:35.86 | |||
8 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 50.32 | 1:46.64 | 2:43.26 | 3:38.29 | |||
9 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 49.12 | 1:44.82 | 2:43.29 | 3:39.28 | |||
10 | Elvira Källberg | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 50.07 | 1:45.57 | 2:42.65 | 3:40.29 | |||
11 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 50.45 | 1:47.98 | 2:46.14 | 3:40.52 | |||
12 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 49.59 | 1:46.23 | 2:44.29 | 3:41.72 | |||
13 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 52.81 | 1:51.60 | 2:50.71 | 3:47.29 | |||
14 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 52.97 | 1:52.45 | 2:52.50 | 3:54.34 | |||
- | Ann-Kristin Karlsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patric Kartberg | 1992 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.81 | 1:02.49 | 1:36.16 | 2:09.54 | |||
2 | Gustav Blomgren | 1993 | Göteborg Sim | 33.03 | 1:09.58 | 1:45.45 | 2:21.62 | |||
3 | Oscar Frankenfelt | 1994 | Göteborg Sim | 34.60 | 1:11.15 | 1:48.70 | 2:26.00 | |||
4 | Daniel Blomberg | 1993 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.85 | 1:09.96 | 1:48.03 | 2:26.22 | |||
5 | Elias Eriksson | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.21 | 1:15.73 | 1:56.68 | 2:36.36 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Welliver | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.59 | 1:07.90 | 1:43.53 | 2:18.76 | |||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 33.80 | 1:09.84 | 1:45.93 | 2:19.99 | |||
3 | Emil Gustavsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 33.82 | 1:09.98 | 1:46.14 | 2:23.05 | |||
4 | Johan Andersson | 1995 | Uddevalla Sim | 35.07 | 1:12.83 | 1:50.39 | 2:27.46 | |||
5 | Erik Asp | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 34.50 | 1:12.11 | 1:49.92 | 2:28.75 | |||
6 | Emil Elton | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.32 | 1:13.34 | 1:54.29 | 2:34.50 | |||
7 | Hampus Johansson | 1995 | Uddevalla Sim | 34.65 | 1:13.06 | 1:53.82 | 2:34.55 | |||
8 | Kevin Kilit | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 40.19 | 1:24.65 | 2:08.18 | 2:48.20 | |||
9 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 41.03 | 1:25.88 | 2:10.19 | 2:51.69 | |||
10 | Oscar Sands | 1995 | Göteborg Sim | 39.60 | 1:24.14 | 2:08.96 | 2:53.19 | |||
11 | Kasper Trolltoft | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.41 | 1:25.29 | 2:10.56 | 2:55.49 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patrik Löfgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.13 | 1:06.41 | 1:41.69 | 2:17.05 | |||
2 | Olof Karlsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 34.14 | 1:11.43 | 1:49.74 | 2:26.62 | |||
3 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 35.94 | 1:14.53 | 1:52.88 | 2:31.01 | |||
4 | Anton Johansson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 38.62 | 1:19.72 | 2:02.32 | 2:43.28 | |||
5 | David Zachrisson | 1996 | Kungsbacka Simsällskap | 39.66 | 1:22.41 | 2:05.38 | 2:45.94 | |||
Gren 23, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.78 | 1:13.46 | 1:51.78 | 2:29.89 | |||
2 | Oskar Ehrnberg | 1997 | Göteborg Sim | 35.54 | 1:14.39 | 1:53.95 | 2:32.39 | |||
3 | Filip Wormeus | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 40.19 | 1:22.09 | 2:03.52 | 2:43.29 | |||
4 | André Idoffsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.59 | 1:22.28 | 2:04.84 | 2:44.55 | |||
5 | Jonathan Ekelund | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.71 | 1:21.38 | 2:05.04 | 2:46.95 | |||
6 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 39.68 | 1:21.43 | 2:04.59 | 2:47.11 | |||
7 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 40.07 | 1:23.35 | 2:07.67 | 2:49.22 | |||
8 | Pär Börjesson | 1998 | Göteborg Sim | 40.00 | 1:22.84 | 2:07.12 | 2:49.99 | |||
9 | Roberto Dobrescu | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 42.00 | 1:27.76 | 2:12.82 | 2:54.39 | |||
10 | Karl Zimmerman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.51 | 1:18.38 | 2:08.65 | 2:56.85 | |||
11 | Max Bergstrand | 1998 | Göteborg Sim | 41.46 | 1:27.03 | 2:14.12 | 3:00.29 | |||
12 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 45.43 | 1:32.45 | 2:20.66 | 3:07.76 | |||
13 | Alexander Söderberg | 1998 | Göteborg Sim | 43.37 | 1:31.49 | 2:20.80 | 3:08.61 | |||
14 | Ario Ebrahimpur | 1997 | Göteborg Sim | 44.11 | 1:33.16 | 2:23.37 | 3:11.02 | |||
15 | Albin Company Ekberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.53 | 1:33.55 | 2:25.13 | 3:13.52 | |||
16 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 47.64 | 1:41.62 | 2:34.22 | 3:24.63 | |||
- | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Christopher Havton | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 Mölndal 2010 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Mölndal | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Mölndals Allmänna Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 16 oktober 2010 |
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Rosén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.17 | 58.28 | |||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 28.43 | 58.53 | |||||
3 | Caroline Adolfsson | 1993 | Skövde Simsällskap | 28.15 | 58.78 | |||||
4 | Caroline Johansson | 1992 | Skövde Simsällskap | 29.19 | 1:00.09 | |||||
5 | Anna Sirenius Lundberg | 1994 | Göteborg Sim | 30.24 | 1:02.40 | |||||
6 | Janina Fredriksson | 1994 | Uddevalla Sim | 30.40 | 1:03.24 | |||||
7 | Malvina Reinhold | 1992 | Göteborg Sim | 30.45 | 1:03.97 | |||||
8 | Lisen Andersson | 1994 | Skövde Simsällskap | 32.04 | 1:06.09 | |||||
9 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 31.64 | 1:06.18 | |||||
10 | Anna Gustafsson | 1994 | Göteborg Sim | 31.88 | 1:06.67 | |||||
11 | Susanna Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.00 | 1:06.75 | |||||
12 | Elin Wallin | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.70 | 1:06.78 | |||||
13 | Charlotte Rosdahl | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.81 | 1:06.86 | |||||
14 | Sara Jonasson | 1993 | Kungsbacka Simsällskap | 32.12 | 1:06.94 | |||||
15 | Anna Ljung | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 34.36 | 1:11.92 | |||||
16 | Josefin Krüger | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.76 | 1:12.14 | |||||
17 | Caroline Landén | 1994 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.60 | 1:13.69 | |||||
- | Rita Tóth | 1994 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Céline Bertrand | 1995 | Skövde Simsällskap | 27.98 | 57.45 | |||||
2 | Klara Wakéus | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 29.29 | 1:00.82 | |||||
3 | Felicia Wallgren | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 30.56 | 1:04.84 | |||||
4 | Andrea Pavlic | 1995 | Skövde Simsällskap | 30.89 | 1:04.90 | |||||
5 | Johanna Rempling | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.95 | 1:05.94 | |||||
6 | Malin Sjöström | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.89 | 1:06.80 | |||||
7 | Jonna Andersson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | 31.88 | 1:07.20 | |||||
8 | Rebecka Greberg | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.04 | 1:07.74 | |||||
9 | Felicia Torbjörnsson | 1995 | Simklubben Laxen | 33.21 | 1:08.78 | |||||
10 | Malin Nilsson | 1995 | Trollhättans Simsällskap | 32.64 | 1:09.26 | |||||
11 | Lisa Jonsson | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.30 | 1:12.17 | |||||
12 | Evin Sadeghi | 1995 | Göteborg Sim | 34.71 | 1:12.23 | |||||
13 | Malin Gatzwiller | 1995 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.37 | 1:13.70 | |||||
14 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 35.51 | 1:14.61 | |||||
15 | Sara Rådman | 1995 | Alingsås SLS | 39.38 | 1:22.60 | |||||
16 | Maria Josefsson | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 39.90 | 1:24.07 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrika Holm | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.24 | 1:02.05 | |||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 31.04 | 1:03.50 | |||||
3 | Josefin Nielsen-Fernandez | 1996 | Kungälvs Simsällskap | 30.51 | 1:04.18 | |||||
4 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.63 | 1:04.86 | |||||
5 | Johanna Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 31.91 | 1:05.67 | |||||
6 | Amanda Knudsen | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.17 | 1:07.18 | |||||
7 | Sofia Johannesson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.01 | 1:08.16 | |||||
8 | Sarah Thuresson | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.05 | 1:09.05 | |||||
9 | Ulrika Krüger | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.74 | 1:09.28 | |||||
10 | Agnes Granberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.28 | 1:10.34 | |||||
11 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.05 | 1:10.36 | |||||
12 | Elin Ehner | 1996 | Trollhättans Simsällskap | 34.00 | 1:10.48 | |||||
13 | Maja Bergstrand | 1996 | Göteborg Sim | 33.60 | 1:10.49 | |||||
14 | Jennifer Falter | 1996 | Göteborg Sim | 34.67 | 1:10.59 | |||||
15 | Hanna Rydén | 1996 | Alingsås SLS | 33.75 | 1:10.87 | |||||
16 | Johanna Janebäck | 1996 | Göteborg Sim | 34.19 | 1:11.52 | |||||
17 | Josefin Company Ekberg | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.48 | 1:11.54 | |||||
17 | Sofie Andersson | 1996 | Göteborg Sim | 34.70 | 1:11.54 | |||||
19 | Rebecca Lundgren | 1996 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.14 | 1:11.91 | |||||
20 | Izabella Jedel | 1996 | Göteborg Sim | 34.93 | 1:12.69 | |||||
21 | Thea Widdgård | 1996 | S77 Stenungsund | 34.26 | 1:12.75 | |||||
22 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 37.29 | 1:17.51 | |||||
Gren 24, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 29.68 | 1:01.09 | |||||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.60 | 1:03.70 | |||||
3 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.58 | 1:04.86 | |||||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 31.43 | 1:05.45 | |||||
5 | Gabriella Petersson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.48 | 1:07.16 | |||||
6 | Mathilda Janzon | 1998 | Göteborg Sim | 32.82 | 1:07.53 | |||||
7 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 32.40 | 1:07.69 | |||||
8 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 32.53 | 1:07.70 | |||||
9 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.64 | 1:08.15 | |||||
10 | Therese Wibrink | 1998 | Alingsås SLS | 33.71 | 1:08.83 | |||||
11 | Julia Läth | 1997 | Mariestads Simsällskap | 33.34 | 1:09.11 | |||||
12 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 33.06 | 1:09.43 | |||||
13 | Ellinore Irvefjord | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 33.65 | 1:10.10 | |||||
14 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.55 | 1:10.29 | |||||
15 | Klara Carlström | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.78 | 1:10.55 | |||||
16 | Hanna Johansson | 1997 | Varabygdens Simsällskap | 33.83 | 1:10.64 | |||||
17 | Elvira Hörndahl | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.45 | 1:11.71 | |||||
18 | Elvira Trolltoft | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.73 | 1:12.39 | |||||
19 | Sandra Wivestrand | 1998 | Alingsås SLS | 35.24 | 1:13.74 | |||||
20 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.02 | 1:13.99 | |||||
21 | Alexandra Knudsen | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.30 | 1:14.55 | |||||
22 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.31 | 1:14.57 | |||||
23 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.43 | 1:14.84 | |||||
24 | Karolina Alvekrans | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.51 | 1:15.31 | |||||
25 | Nathalie Silfors | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 36.40 | 1:15.36 | |||||
26 | Hanna Wester | 1997 | Uddevalla Sim | 36.65 | 1:16.06 | |||||
27 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 35.95 | 1:16.55 | |||||
28 | Linnéa Ivansson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 37.05 | 1:17.33 | |||||
29 | Alicia Hellberg | 1997 | Göteborg Sim | 36.97 | 1:17.94 | |||||
30 | Malin Jonsson | 1997 | Uddevalla Sim | 37.32 | 1:18.37 | |||||
31 | Frida Johander | 1997 | Göteborg Sim | 37.98 | 1:18.91 | |||||
32 | Madeleine Andersson | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.08 | 1:19.44 | |||||
33 | Matilda Dahlman | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.59 | 1:19.87 | |||||
34 | Hanna Rostén | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.06 | 1:19.95 | |||||
35 | Iris Gerorgousis Abrahams | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 38.58 | 1:20.83 | |||||
36 | Malin Brokstorp | 1999 | Göteborg Sim | 39.57 | 1:20.95 | |||||
37 | Hanna Kewenter | 1999 | Göteborg Sim | 39.20 | 1:21.06 | |||||
38 | Thilde Pellbjer | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 37.48 | 1:21.49 | |||||
39 | Amanda Johansson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 38.54 | 1:22.03 | |||||
40 | Frida Kalmertun | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 39.49 | 1:22.09 | |||||
41 | Carmen Cheng | 1997 | Göteborg Sim | 38.82 | 1:22.78 | |||||
42 | Andrea Thuresson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.12 | 1:23.31 | |||||
43 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 40.14 | 1:23.40 | |||||
44 | Hanna Stenfeldt | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.01 | 1:23.98 | |||||
45 | Kim Dao | 1999 | Uddevalla Sim | 38.95 | 1:24.25 | |||||
46 | Nicole Modigh | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.07 | 1:24.58 | |||||
47 | Anna Nordfors | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.98 | 1:24.75 | |||||
48 | Elin Jonasson | 1997 | Trollhättans Simsällskap | 38.90 | 1:24.80 | |||||
49 | Maja Jernberg | 2000 | Uddevalla Sim | 41.33 | 1:25.29 | |||||
50 | Johanna Blomberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.35 | 1:25.67 | |||||
51 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.51 | 1:25.86 | |||||
52 | Ellen Fridriksson | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 40.19 | 1:26.68 | |||||
53 | Klara Rubin | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.91 | 1:28.55 | |||||
54 | Agnes Johansson | 1999 | Uddevalla Sim | 43.46 | 1:28.85 | |||||
55 | Elin Alei | 1998 | Uddevalla Sim | 41.83 | 1:30.08 | |||||
56 | Emma Pålsson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.40 | 1:30.18 | |||||
57 | Hanna Wretborn | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.03 | 1:30.59 | |||||
58 | Matilda Löfstrand | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 42.79 | 1:30.61 | |||||
59 | Sofie Björnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.45 | 1:31.91 | |||||
60 | Melina Hellberg | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 43.33 | 1:33.02 | |||||
61 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.98 | 1:38.53 | |||||
62 | Linn Callderyd | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 45.74 | 1:40.90 | |||||
63 | Frida Johansson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 46.02 | 1:41.67 | |||||
- | Gabriella Sanftleben | 1999 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 17 oktober 2010 |
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |