Resultat för Syysuinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kankaanpään syysuinnit 7.11.2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kankaanpään uimahalli |
Organizer: |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 7, 2020 to marras 7, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m VU P11-M 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viljami Rautiainen |
2009 |
Porin Pyrintö |
|
|
37.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
37.64 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Elonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
|
38.29 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niko Pirhonen |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
41.66 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sisu Eino Antero Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
42.70 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niila Marttila |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
43.56 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pyry Kivioja |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
43.92 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.96 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
44.77 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Heino |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
|
46.00 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Urho Suominen |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
49.27 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.78 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Finnberg |
2009 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
54.13 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaarlo Haapala |
2011 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:12.50 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Eliel Perkkiö |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 10.8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7.11.2020 11.50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m VU P11-M 12 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrik Pihlajamäki |
2002 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
27.07 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Arponen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
|
|
27.19 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jami Oravasaari |
2004 |
Laitilan Jyske |
|
|
30.49 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.77 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilho Okkonen |
2006 |
Rauman Uimaseura |
|
|
30.74 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
|
30.99 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7.11.2020 11.50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-11-07 11.53.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|