Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 26.32 | 54.87 | |||||
2 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 26.96 | 55.79 | |||||
3 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.90 | 57.90 | |||||
4 | Rasmus Ærenlund | 1992 | Værløse Svømmeklub | 28.54 | 1:00.43 | |||||
5 | Philip Nielsen | 1991 | Værløse Svømmeklub | 30.84 | 1:04.58 | |||||
6 | Alexander Rauschenberger | 1990 | Helsinge Skytte & IF | 32.04 | 1:06.95 | |||||
7 | Morten Jung Westermann | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 32.38 | 1:07.01 | |||||
8 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | Helsinge Skytte & IF | 32.97 | 1:07.57 | |||||
- | Jeppe Nejlund | 1993 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 27.30 | 56.43 | |||||
2 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 27.29 | 56.87 | |||||
3 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 28.20 | 57.48 | |||||
4 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 28.91 | 1:00.17 | |||||
5 | Lars Elsborg | 1994 | Værløse Svømmeklub | 29.94 | 1:01.84 | |||||
6 | Jonas Lagerbon Olsson | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 30.28 | 1:02.39 | |||||
7 | Victor Haurholm | 1995 | Orient Svømning | 31.24 | 1:05.16 | |||||
8 | Mathias Petersen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 32.25 | 1:07.68 | |||||
9 | Mads H. Jacobsen | 1995 | Værløse Svømmeklub | 35.65 | 1:15.59 | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.09 | 1:00.76 | |||||
2 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.62 | 1:00.94 | |||||
3 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.25 | 1:01.31 | |||||
4 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 29.74 | 1:01.68 | |||||
5 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.22 | 1:02.05 | |||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.68 | 1:02.74 | |||||
7 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.61 | 1:04.12 | |||||
8 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 31.36 | 1:04.58 | |||||
9 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.41 | 1:05.08 | |||||
10 | August Heegaard | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.97 | 1:06.26 | |||||
11 | Frederik Høst Lorenzen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.09 | 1:06.36 | |||||
12 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:07.63 | |||||
13 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 33.60 | 1:08.18 | |||||
14 | Martin Zillmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.17 | 1:09.24 | |||||
15 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.69 | 1:09.46 | |||||
16 | Sebastian Wøhlk | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.75 | 1:11.90 | |||||
17 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.07 | 1:12.12 | |||||
18 | Mads Theisen | 1996 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.61 | 1:13.29 | |||||
19 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.04 | 1:16.68 | |||||
20 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 37.67 | 1:18.12 | |||||
21 | Gustav Pedersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 38.58 | 1:22.99 | |||||
22 | Joakim Sletbjerg Skov | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.75 | 1:26.23 | |||||
23 | Alexander Barholm-Hansen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 44.61 | 1:34.68 | |||||
- | Mikkel Nyegaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 32.27 | 1:06.25 | |||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.18 | 1:08.92 | |||||
3 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.82 | 1:09.52 | |||||
4 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 34.14 | 1:11.18 | |||||
5 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.91 | 1:12.06 | |||||
6 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.04 | 1:12.62 | |||||
7 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 34.44 | 1:13.22 | |||||
8 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 35.81 | 1:13.67 | |||||
9 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 35.49 | 1:13.76 | |||||
10 | Emil S. Schmidt | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | 1:14.98 | |||||
11 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.66 | 1:15.84 | |||||
12 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 34.49 | 1:16.28 | |||||
13 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 37.31 | 1:17.00 | |||||
14 | Magnus Thode | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.41 | 1:17.01 | |||||
15 | Noah Thompson | 1998 | Herlev Svømning | 37.11 | 1:18.56 | |||||
16 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.20 | 1:19.12 | |||||
17 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.58 | 1:19.41 | |||||
18 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.94 | 1:19.70 | |||||
19 | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.46 | 1:19.89 | |||||
19 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.03 | 1:19.89 | |||||
21 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.87 | 1:20.65 | |||||
22 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 38.58 | 1:21.10 | |||||
23 | Thomas Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.66 | 1:21.49 | |||||
24 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.31 | 1:22.76 | |||||
25 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 40.65 | 1:23.27 | |||||
26 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 38.86 | 1:23.53 | |||||
27 | Morten Vindberg | 1998 | Værløse Svømmeklub | 39.18 | 1:24.42 | |||||
28 | Anton Juncker Neldeberg | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 39.97 | 1:24.48 | |||||
29 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 39.30 | 1:24.75 | |||||
30 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.08 | 1:25.47 | |||||
31 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.52 | 1:26.41 | |||||
32 | Michael Due | 1998 | Værløse Svømmeklub | 41.92 | 1:27.60 | |||||
33 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.85 | 1:27.76 | |||||
34 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 40.24 | 1:28.17 | |||||
35 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 43.30 | 1:30.30 | |||||
36 | Johan Kjaer Jensen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 41.58 | 1:30.90 | |||||
37 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 42.74 | 1:30.95 | |||||
38 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.75 | 1:31.40 | |||||
39 | Aslak Frederik Würtzen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 41.25 | 1:32.08 | |||||
40 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.02 | 1:33.68 | |||||
41 | Carl-Emil Auguestesen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 44.08 | 1:33.93 | |||||
42 | Magnus L.b. Nielsen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 47.27 | 1:37.72 | |||||
43 | Chris Nygaard-Rasch | 1998 | Værløse Svømmeklub | 47.09 | 1:39.72 | |||||
44 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 47.70 | 1:43.05 | |||||
45 | Frederik Filtenborg | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 49.68 | 1:48.98 | |||||
- | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonathan Kreiner | 1998 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicolai Appelgren | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander H Pichner | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.02 | 1:23.63 | |||||
2 | Oliver Schiellerup | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 40.68 | 1:25.15 | |||||
3 | Aleksander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 40.57 | 1:26.77 | |||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | 1:28.79 | |||||
5 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.75 | 1:32.47 | |||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:32.75 | 1:32.75 | |||||
7 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 43.20 | 1:33.41 | |||||
8 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:35.64 | 1:35.64 | |||||
9 | Emil Kjaer Jensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.60 | 1:37.39 | |||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.95 | 1:39.16 | |||||
11 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:52.40 | 1:52.40 | |||||
12 | Janick Jacobsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 54.63 | 1:52.89 | |||||
13 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.16 | 1:54.75 | |||||
14 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 53.13 | 1:54.81 | |||||
15 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 56.54 | 2:07.17 | |||||
16 | Bastian Smith-Sivertsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.29 | 2:18.18 | |||||
17 | Malthe Ørum | 2000 | Herlev Svømning | 1:05.54 | 2:22.32 | |||||
- | Philip Refslund | 2001 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laurits Theisen | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |