Results for ESK Klubmesterskab 2020, del 2
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 673 | 29.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.58 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 664 | 29.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 582 | 30.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 543 | 31.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
5 | Kathrine Weide | 2004 | 542 | 31.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | 502 | 32.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
7 | Tiana Mescher | 2004 | 499 | 32.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
8 | Astrid Nielsen | 2002 | 456 | 33.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.29 | |||||||||
9 | Millie Møller | 2007 | 446 | 33.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
10 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 440 | 33.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.61 | |||||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 423 | 34.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
12 | Victoria Underbjerg | 2004 | 419 | 34.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
13 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 321 | 37.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 313 | 37.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
15 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 253 | 40.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.57 | |||||||||
16 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 225 | 42.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
17 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 216 | 42.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.54 | |||||||||
18 | Naya Davidsen | 2008 | 214 | 42.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.76 | |||||||||
19 | Dicte Underbjerg | 2010 | 190 | 44.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.00 | |||||||||
20 | Alberte Hansen | 2009 | 189 | 44.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.32 | |||||||||
21 | Isabelle Weber | 2009 | 188 | 44.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.91 | |||||||||
22 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 180 | 45.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.69 | |||||||||
23 | Amalie Haals Jensen | 2009 | 169 | 46.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.21 | |||||||||
24 | Sofie Fur Lisby | 2010 | 156 | 47.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.32 | |||||||||
25 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 145 | 48.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.58 | |||||||||
26 | Liv Rong Hansen | 2010 | 127 | 51.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.07 | |||||||||
27 | Josefine Bay | 2008 | 120 | 51.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
28 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 119 | 52.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.55 | |||||||||
29 | Silke Grene | 2011 | 110 | 53.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
30 | Frida Agerskov | 2009 | 101 | 55.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.94 | |||||||||
31 | Vigga Frida Geisler Overgaard | 2011 | 97 | 55.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.43 | |||||||||
32 | Mathilde Mathiasen | 2010 | 72 | 1:01.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
33 | Silje Sofie Sig Heiberg | 2010 | 63 | 1:04.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Chenet Henriksen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.95 | |||||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
- | Jemima Patterson | 2011 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 566 | 26.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.06 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 540 | 27.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.51 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 449 | 29.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
4 | Carl Clausen | 2005 | 409 | 29.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.14 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 317 | 32.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
6 | Karl Heeb | 2005 | 266 | 34.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
7 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 265 | 34.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
8 | Nikolai Elgaard | 2009 | 167 | 40.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
9 | Oscar Hågensen | 2008 | 161 | 40.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.37 | |||||||||
10 | Simon Paschke | 2007 | 134 | 43.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.72 | |||||||||
11 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 125 | 44.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.23 | |||||||||
12 | Simon Nissum | 2008 | 125 | 44.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.06 | |||||||||
13 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 106 | 46.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.96 | |||||||||
14 | Rasmus Neuber | 2010 | 104 | 47.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.47 | |||||||||
15 | Louie Lindblad | 2010 | 99 | 48.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
16 | Nicolai Pedersen | 2009 | 84 | 50.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | 79 | 51.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.29 | |||||||||
18 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 58 | 57.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.40 | |||||||||
19 | Noam Bendtsen | 2009 | 48 | 1:01.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
- | Anton Rasmussen | 2010 | DSQ | Mave lig v. afslut. | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Emil Grensteen Thuesen | 2010 | DSQ | Mav. lig. v 24 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:22 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:22 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Mose | 2000 | 658 | 1:01.21 | 1:32.57 | 2:04.39 | 2:04.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:01.72 | |||||||||
2 | Tobias Boström | 2002 | 589 | 1:02.07 | 1:35.26 | 2:09.11 | 2:09.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.13 | |||||||||
3 | Anders Mose | 2004 | 455 | 1:05.93 | 1:43.35 | 2:20.64 | 2:20.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.82 | |||||||||
- | Bo Jacobsen | 1967 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:23.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 21, 50m Flyben Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 36.25 | 36.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
2 | Marie Thorup | 2006 | 43.47 | 43.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
2 | Millie Møller | 2007 | 43.47 | 43.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
4 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 45.92 | 45.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
5 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 48.30 | 48.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.77 | |||||||||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 50.32 | 50.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.82 | |||||||||
7 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 52.78 | 52.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
8 | Alberte Hansen | 2009 | 54.55 | 54.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.62 | |||||||||
9 | Lea Timmermand | 2008 | 55.24 | 55.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
10 | Naya Davidsen | 2008 | 55.81 | 55.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
11 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 58.18 | 58.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.65 | |||||||||
12 | Dicte Underbjerg | 2010 | 58.67 | 58.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
13 | Sofie Barack Søe | 2008 | 1:00.83 | 1:00.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.87 | |||||||||
14 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 1:01.22 | 1:01.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 1:01.70 | 1:01.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
16 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 1:02.15 | 1:02.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
17 | Ida Riddersholm | 2009 | 1:02.55 | 1:02.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.23 | |||||||||
18 | Josefine Bay | 2008 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 1:05.17 | 1:05.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
20 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 1:07.33 | 1:07.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 1:08.41 | 1:08.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.93 | |||||||||
22 | Isabelle Weber | 2009 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sofie Fur Lisby | 2010 | 1:22.80 | 1:22.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DSQ | Crawlben ved 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.22 | |||||||||
- | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 22, 50m Flyben Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Timmermand | 2006 | 34.58 | 34.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
2 | Jonas Mathiasen | 2006 | 35.70 | 35.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 39.83 | 39.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
4 | Noah Junior Grene | 2008 | 41.06 | 41.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
5 | Christian Pedersen | 2007 | 41.18 | 41.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
6 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 42.46 | 42.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.80 | |||||||||
6 | Malte Neuber | 2007 | 42.46 | 42.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
6 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 42.46 | 42.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 42.60 | 42.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 47.49 | 47.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
11 | Emil Asger Møller | 2009 | 47.69 | 47.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
12 | Hjalte Gregersen | 2008 | 49.23 | 49.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
13 | Oscar Hågensen | 2008 | 49.53 | 49.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
14 | Toke Kousgaard | 2008 | 53.55 | 53.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
15 | Nikolai Elgaard | 2009 | 54.38 | 54.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
16 | Simon Paschke | 2007 | 57.66 | 57.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.68 | |||||||||
17 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 58.49 | 58.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
18 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 1:01.98 | 1:01.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.74 | |||||||||
19 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.98 | |||||||||
20 | Simon Nissum | 2008 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.88 | |||||||||
21 | Sebastian Drachmann | 2008 | 1:04.30 | 1:04.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rasmus Neuber | 2010 | 1:13.26 | 1:13.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Louie Lindblad | 2010 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.42 | |||||||||
24 | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | 1:22.00 | 1:22.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | 1:36.02 | 1:36.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Villads Isko Pimenta | 2007 | DSQ | Asym. ben v. 22 m. | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 23, 100m Flyben Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 32.83 | 1:10.67 | 1:10.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 32.53 | 1:12.53 | 1:12.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.61 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 33.29 | 1:14.85 | 1:14.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
4 | Femke Iris Keulen | 2005 | 35.28 | 1:15.39 | 1:15.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.87 | |||||||||
5 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 35.44 | 1:16.03 | 1:16.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Ida Jacobsen | 2005 | 35.83 | 1:16.45 | 1:16.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.05 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 35.92 | 1:17.49 | 1:17.49 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.12 | |||||||||
8 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 35.49 | 1:18.40 | 1:18.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
9 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 37.52 | 1:23.45 | 1:23.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.57 | |||||||||
10 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 40.72 | 1:26.18 | 1:26.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
11 | Kathrine Weide | 2004 | 39.38 | 1:26.45 | 1:26.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
12 | Søs Freund | 2004 | 39.70 | 1:26.59 | 1:26.59 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
13 | Marie Zou Jensen | 2005 | 39.39 | 1:27.54 | 1:27.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
14 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 41.93 | 1:31.45 | 1:31.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.80 | |||||||||
15 | Astrid Nielsen | 2002 | 40.72 | 1:31.52 | 1:31.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.16 | |||||||||
16 | Astrid Gregersen | 2005 | 42.37 | 1:32.77 | 1:32.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.59 | |||||||||
17 | Tiana Mescher | 2004 | 40.73 | 1:34.64 | 1:34.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
18 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 44.10 | 1:42.29 | 1:42.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.68 | |||||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.29 | |||||||||
- | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.89 | |||||||||
- | Katrine Bech Poulsen | 2004 | DSQ | En hånd i mål v 100 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 24, 100m Flyben Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 28.14 | 1:01.42 | 1:01.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.02 | |||||||||
2 | Tobias Boström | 2002 | 30.37 | 1:06.79 | 1:06.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.06 | |||||||||
3 | Jakob Mose | 2000 | 30.75 | 1:08.45 | 1:08.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.44 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 31.16 | 1:08.58 | 1:08.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
5 | Mads Holm | 1998 | 31.67 | 1:10.75 | 1:10.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.94 | |||||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 34.90 | 1:16.02 | 1:16.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
7 | Carl Clausen | 2005 | 37.07 | 1:18.71 | 1:18.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
8 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 36.05 | 1:19.43 | 1:19.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.15 | |||||||||
9 | Anders Mose | 2004 | 38.96 | 1:21.63 | 1:21.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
10 | Alexander Drachmann | 2005 | 39.62 | 1:28.63 | 1:28.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
11 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 40.83 | 1:28.93 | 1:28.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
12 | Karl Heeb | 2005 | 44.96 | 1:40.34 | 1:40.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.04 | |||||||||
- | Nicolas Duvander | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.50 | |||||||||
- | Tobias Svenningsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
- | Jakob Heeb | 2001 | DSQ | Ekstra arm v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 448 | 39.43 | 1:23.73 | 2:09.23 | 2:55.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.63 | |||||||||
2 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 341 | 44.33 | 1:33.24 | 2:22.69 | 3:12.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:11.52 | |||||||||
3 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 306 | 45.40 | 1:36.22 | 2:28.28 | 3:19.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:23.32 | |||||||||
4 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 298 | 44.49 | 1:35.99 | 2:28.73 | 3:21.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:26.57 | |||||||||
5 | Astrid Gregersen | 2005 | 291 | 44.85 | 1:34.88 | 2:28.02 | 3:22.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:08.79 | |||||||||
6 | Carolina Schlander | 2007 | 256 | 48.30 | 1:42.38 | 2:37.06 | 3:31.73 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Riddersholm | 2009 | 161 | 55.44 | 1:59.55 | 3:03.83 | 4:07.10 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 322 | 39.19 | 1:23.88 | 2:10.07 | 2:55.14 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:09.22 | |||||||||
- | Tobias Svenningsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | 609 | 28.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.16 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 588 | 29.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 532 | 30.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
4 | Kathrine Weide | 2004 | 526 | 30.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 512 | 30.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
6 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 503 | 30.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 500 | 30.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.61 | |||||||||
8 | Marie Zou Jensen | 2005 | 487 | 30.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
9 | Femke Iris Keulen | 2005 | 485 | 31.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
10 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 464 | 31.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
11 | Victoria Underbjerg | 2004 | 449 | 31.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
12 | Millie Møller | 2007 | 418 | 32.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
13 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 413 | 32.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
14 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 381 | 33.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
15 | Marie Thorup | 2006 | 297 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
16 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 294 | 36.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.02 | |||||||||
17 | Lea Timmermand | 2008 | 195 | 42.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.64 | |||||||||
18 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 148 | 46.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
19 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 94 | 53.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
20 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 79 | 56.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.29 | |||||||||
21 | Liv Rong Hansen | 2010 | 77 | 57.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 542 | 26.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.58 | |||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 542 | 26.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
3 | Anders Mose | 2004 | 440 | 28.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
4 | Carl Clausen | 2005 | 406 | 29.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 377 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 375 | 30.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 370 | 30.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
8 | Jonas Mathiasen | 2006 | 368 | 30.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 351 | 30.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
10 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 341 | 31.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 339 | 31.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
12 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 296 | 32.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
13 | Jakob Heeb | 2001 | 260 | 34.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
14 | Noah Junior Grene | 2008 | 249 | 34.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
15 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 213 | 36.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.94 | |||||||||
16 | Malte Neuber | 2007 | 212 | 36.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
17 | Emil Asger Møller | 2009 | 208 | 36.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
18 | Toke Kousgaard | 2008 | 196 | 37.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
19 | Rasmus Neuber | 2010 | 50 | 58.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
20 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 42 | 1:02.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
21 | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | 19 | 1:20.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tiana Mescher | 2004 | 586 | 29.13 | 1:00.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
2 | Søs Freund | 2004 | 578 | 29.51 | 1:00.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 563 | 29.21 | 1:00.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.07 | |||||||||
4 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 549 | 29.77 | 1:01.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
5 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 473 | 30.92 | 1:04.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.40 | |||||||||
6 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 437 | 31.23 | 1:06.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
7 | Carolina Schlander | 2007 | 377 | 33.31 | 1:09.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 370 | 33.21 | 1:09.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.48 | |||||||||
9 | Marie Thorup | 2006 | 317 | 35.65 | 1:13.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
10 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 312 | 35.31 | 1:14.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
11 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 306 | 35.30 | 1:14.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.63 | |||||||||
12 | Sofie Barack Søe | 2008 | 268 | 36.66 | 1:17.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
13 | Astrid Gregersen | 2005 | 258 | 36.70 | 1:18.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.62 | |||||||||
14 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 235 | 39.15 | 1:21.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
15 | Lea Timmermand | 2008 | 221 | 39.64 | 1:23.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.14 | |||||||||
16 | Dicte Underbjerg | 2010 | 214 | 38.56 | 1:23.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.02 | |||||||||
17 | Naya Davidsen | 2008 | 210 | 41.00 | 1:24.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.00 | |||||||||
18 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 202 | 39.86 | 1:25.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.86 | |||||||||
19 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 202 | 42.05 | 1:25.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.63 | |||||||||
20 | Ida Riddersholm | 2009 | 194 | 40.84 | 1:26.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
21 | Isabelle Weber | 2009 | 184 | 41.37 | 1:28.22 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.10 | |||||||||
22 | Amalie Haals Jensen | 2009 | 171 | 43.07 | 1:30.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.11 | |||||||||
23 | Alberte Hansen | 2009 | 168 | 41.83 | 1:30.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.01 | |||||||||
24 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 149 | 45.16 | 1:34.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.88 | |||||||||
25 | Josefine Bay | 2008 | 147 | 46.42 | 1:35.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.43 | |||||||||
26 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 142 | 45.70 | 1:36.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.17 | |||||||||
27 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 130 | 48.88 | 1:38.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
28 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 130 | 47.08 | 1:39.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.74 | |||||||||
29 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 129 | 44.77 | 1:39.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.92 | |||||||||
30 | Sofie Fur Lisby | 2010 | 125 | 48.36 | 1:40.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.89 | |||||||||
31 | Liv Rong Hansen | 2010 | 115 | 50.05 | 1:43.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.17 | |||||||||
32 | Silke Grene | 2011 | 95 | 50.31 | 1:50.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
33 | Vigga Frida Geisler Overgaard | 2011 | 75 | 53.66 | 1:58.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:18.35 | |||||||||
34 | Mathilde Mathiasen | 2010 | 65 | 58.04 | 2:04.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
35 | Silje Sofie Sig Heiberg | 2010 | 48 | 1:04.64 | 2:17.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Chenet Henriksen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.16 | |||||||||
- | Jemima Patterson | 2011 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
- | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
- | Frida Agerskov | 2009 | DSQ | Afsæt fra bund v 75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 666 | 24.92 | 51.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.11 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 600 | 26.26 | 53.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.29 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 595 | 25.93 | 53.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.40 | |||||||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 519 | 26.91 | 55.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
5 | Tobias Boström | 2002 | 517 | 26.66 | 55.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.16 | |||||||||
6 | Jonas Mathiasen | 2006 | 430 | 29.09 | 59.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | 415 | 28.96 | 1:00.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 410 | 28.62 | 1:00.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.86 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 406 | 28.95 | 1:00.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 377 | 30.16 | 1:02.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.51 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 377 | 30.72 | 1:02.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
12 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 375 | 30.32 | 1:02.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.15 | |||||||||
13 | Noah Junior Grene | 2008 | 245 | 34.03 | 1:11.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
14 | Oscar Hågensen | 2008 | 217 | 35.49 | 1:14.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
15 | Simon Nissum | 2008 | 206 | 37.36 | 1:16.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
16 | Toke Kousgaard | 2008 | 203 | 36.28 | 1:16.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.70 | |||||||||
17 | Nikolai Elgaard | 2009 | 200 | 36.83 | 1:16.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
18 | Jakob Heeb | 2001 | 194 | 31.28 | 1:17.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.74 | |||||||||
19 | Emil Asger Møller | 2009 | 193 | 38.57 | 1:17.71 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.09 | |||||||||
20 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 192 | 36.96 | 1:17.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.67 | |||||||||
21 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 181 | 37.64 | 1:19.34 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.48 | |||||||||
22 | Simon Paschke | 2007 | 167 | 39.13 | 1:21.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.76 | |||||||||
23 | Sebastian Drachmann | 2008 | 135 | 42.21 | 1:27.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.62 | |||||||||
24 | Louie Lindblad | 2010 | 120 | 42.46 | 1:31.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
25 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 113 | 43.52 | 1:32.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.43 | |||||||||
26 | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | 80 | 49.25 | 1:44.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.55 | |||||||||
27 | Nicolai Pedersen | 2009 | 72 | 49.99 | 1:47.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.89 | |||||||||
28 | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | 69 | 51.85 | 1:49.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.94 | |||||||||
29 | Anton Rasmussen | 2010 | 61 | 50.37 | 1:53.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
30 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 59 | 52.89 | 1:55.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:43.45 | |||||||||
31 | Emil Grensteen Thuesen | 2010 | 57 | 55.04 | 1:56.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Noam Bendtsen | 2009 | 50 | 55.12 | 2:01.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Tobias Svenningsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.99 | |||||||||
- | Hjalte Gregersen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 630 | 31.65 | 1:04.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | 610 | 31.43 | 1:04.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.12 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 570 | 32.32 | 1:06.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
4 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 422 | 35.60 | 1:13.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.54 | |||||||||
5 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 387 | 36.27 | 1:15.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.38 | |||||||||
6 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 233 | 43.27 | 1:29.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.72 | |||||||||
7 | Sofie Barack Søe | 2008 | 203 | 45.65 | 1:33.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.73 | |||||||||
8 | Amalie Haals Jensen | 2009 | 116 | 52.88 | 1:52.27 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:54.18 | |||||||||
9 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 111 | 58.66 | 1:54.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:47.68 | |||||||||
- | Amanda Chenet Henriksen | 2009 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Neuber | 2007 | 226 | 38.65 | 1:20.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.68 | |||||||||
2 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 184 | 41.03 | 1:25.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.66 | |||||||||
3 | Hjalte Gregersen | 2008 | 153 | 1:31.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.38 | |||||||||
4 | Sebastian Drachmann | 2008 | 107 | 50.18 | 1:42.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 101, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 534 | 28.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
2 | Astrid Nielsen | 2002 | 523 | 28.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | 522 | 28.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
4 | Søs Freund | 2004 | 521 | 28.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | 521 | 28.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
6 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 507 | 28.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 102, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 510 | 25.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.56 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 488 | 25.70 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 474 | 25.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
4 | Jakob Mose | 2000 | 467 | 26.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.72 | |||||||||
5 | Jonas Kjær | 2003 | 466 | 26.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
6 | Tobias Boström | 2002 | 462 | 26.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 103, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 545 | 28.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | 537 | 28.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 530 | 28.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 528 | 28.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
5 | Søs Freund | 2004 | 521 | 28.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 104, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 510 | 25.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.56 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 493 | 25.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 489 | 25.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 487 | 25.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
5 | Jakob Mose | 2000 | 480 | 25.84 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 105, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 535 | 28.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 535 | 28.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 531 | 28.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
4 | Astrid Nielsen | 2002 | 520 | 28.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 106, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 573 | 24.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.56 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 531 | 24.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 496 | 25.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
4 | Mads Holm | 1998 | 494 | 25.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 550 | 27.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | 534 | 28.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 528 | 28.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 604 | 23.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.56 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 531 | 24.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 519 | 25.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 109, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 586 | 27.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | 530 | 28.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 110, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 619 | 23.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.56 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 498 | 25.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 201 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 201, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 679 | 27.94 | 57.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | 55.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 202 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 202, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 571 | 32.57 | 1:06.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 203 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 203, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 809 | 1:02.18 | 1:34.81 | 2:08.32 | ||||
Holstebro Svømme Club | 2:06.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |