2021-01-24   11:07:40
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for ESK Klubmesterskab 2020, del 2

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:02   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 17, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    673          29.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.58                 
Melanie Eggertsen  2002    664          29.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.76                 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    582          30.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.12                 
Christina M. Glargaard  2004    543          31.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.91                 
Kathrine Weide  2004    542          31.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.94                 
Femke Iris Keulen  2005    502          32.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.52                 
Tiana Mescher  2004    499          32.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.50                 
Astrid Nielsen  2002    456          33.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.29                 
Millie MÝller  2007    446          33.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.08                 
10  Anna Bjerrum MÝller  2004    440          33.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.61                 
11  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005    423          34.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.53                 
12  Victoria Underbjerg  2004    419          34.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.35                 
13  Katrine Bech Poulsen  2004    321          37.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.48                 
14  Laura Worm Glśsner  2006    313          37.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.74                 
15  Mathilde Sofie Karmar  2008    253          40.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.57                 
16  Mille NÝrskov Kaltoft  2009    225          42.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.06                 
17  Rosa Ella Kjems  2008    216          42.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  45.54                 
18  Naya Davidsen  2008    214          42.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.76                 
19  Dicte Underbjerg  2010    190          44.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  45.00                 
20  Alberte Hansen  2009    189          44.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  47.32                 
21  Isabelle Weber  2009    188          44.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.91                 
22  Filuka Lolk Frederiksen  2009    180          45.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  47.69                 
23  Amalie Haals Jensen  2009    169          46.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.21                 
24  Sofie Fur Lisby  2010    156          47.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  51.32                 
25  Evalina Jordt-Edwards  2010    145          48.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.58                 
26  Liv Rong Hansen  2010    127          51.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  55.07                 
27  Josefine Bay  2008    120          51.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.22                 
28  Signe Sejr Bentsen  2010    119          52.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.55                 
29  Silke Grene  2011    110          53.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.00                 
30  Frida Agerskov  2009    101          55.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.94                 
31  Vigga Frida Geisler Overgaard  2011    97          55.86   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.43                 
32  Mathilde Mathiasen  2010    72          1:01.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.00                 
33  Silje Sofie Sig Heiberg  2010    63          1:04.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Amanda Chenet Henriksen  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  55.95                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.97                 
Jemima Patterson  2011              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.00                 
Natalie Da Silva Jensen  2004              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  35.12                 
Thea Aggerholm  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.85                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:02   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 18, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Kjśr  2003    566          26.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.06                 
Martin H. Abel  2001    540          27.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.51                 
Elias Marius Elsgaard  2004    449          29.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.67                 
Carl Clausen  2005    409          29.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.14                 
Oskar Foss  2006    317          32.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.42                 
Karl Heeb  2005    266          34.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.70                 
Erik Hauge SÝrensen  2007    265          34.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.69                 
Nikolai Elgaard  2009    167          40.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.06                 
Oscar HŚgensen  2008    161          40.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.37                 
10  Simon Paschke  2007    134          43.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.72                 
11  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    125          44.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.23                 
12  Simon Nissum  2008    125          44.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  45.06                 
13  AsbjÝrn Kousgaard  2008    106          46.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  47.96                 
14  Rasmus Neuber  2010    104          47.23   
  Esbjerg SvÝmmeklub  47.47                 
15  Louie Lindblad  2010    99          48.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.06                 
16  Nicolai Pedersen  2009    84          50.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
17  Mikkel Guldager Stougaard  2010    79          51.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.29                 
18  Junior Jittipat Nielsen  2012    58          57.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.40                 
19  Noam Bendtsen  2009    48          1:01.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.82                 
Anton Rasmussen  2010              DSQ  Mave lig v. afslut. 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.00                 
Emil Grensteen Thuesen  2010              DSQ  Mav. lig. v 24 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  09:22   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:22 
 
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Mose  2000    658  1:01.21  1:32.57  2:04.39    2:04.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:01.72                 
                     
Tobias BostrŲm  2002    589  1:02.07  1:35.26  2:09.11    2:09.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:05.13                 
                     
Anders Mose  2004    455  1:05.93  1:43.35  2:20.64    2:20.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:22.82                 
                     
Bo Jacobsen  1967              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:20.00                 
                     
Nicolas Duvander  2005              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:23.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 21, 50m Flyben Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Bjerring Pedersen  2007      36.25        36.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.08                 
                     
Marie Thorup  2006      43.47        43.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.25                 
                     
Millie MÝller  2007      43.47        43.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
                     
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008      45.92        45.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.13                 
                     
Mathilde Sofie Karmar  2008      48.30        48.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.77                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008      50.32        50.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.82                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007      52.78        52.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.69                 
                     
Alberte Hansen  2009      54.55        54.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.62                 
                     
Lea Timmermand  2008      55.24        55.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.64                 
                     
10  Naya Davidsen  2008      55.81        55.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.36                 
                     
11  Mille NÝrskov Kaltoft  2009      58.18        58.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.65                 
                     
12  Dicte Underbjerg  2010      58.67        58.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  57.87                 
                     
13  Sofie Barack SÝe  2008      1:00.83        1:00.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.87                 
                     
14  Evalina Jordt-Edwards  2010      1:01.22        1:01.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Mie Bech BÝgedal  2010      1:01.70        1:01.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.40                 
                     
16  Johanne Falkenby Skytte  2008      1:02.15        1:02.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.21                 
                     
17  Ida Riddersholm  2009      1:02.55        1:02.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.23                 
                     
18  Josefine Bay  2008      1:03.93        1:03.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Sasha Lee T SÝrensen  2010      1:05.17        1:05.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  57.29                 
                     
20  Bell MÝller-Jacobsen  2010      1:07.33        1:07.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
21  Filuka Lolk Frederiksen  2009      1:08.41        1:08.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.93                 
                     
22  Isabelle Weber  2009      1:09.80        1:09.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
23  Signe Sejr Bentsen  2010      1:14.30        1:14.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
24  Sofie Fur Lisby  2010      1:22.80        1:22.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Thea Aggerholm  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Carolina Schlander  2007              DSQ  Crawlben ved 25 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  47.22                 
                     
Caroline SÝlbech Larsen  2009              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 22, 50m Flyben Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Timmermand  2006      34.58        34.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.65                 
                     
Jonas Mathiasen  2006      35.70        35.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.12                 
                     
Erik Hauge SÝrensen  2007      39.83        39.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.01                 
                     
Noah Junior Grene  2008      41.06        41.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.91                 
                     
Christian Pedersen  2007      41.18        41.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.07                 
                     
Frederik MÝhring Madsen  2007      42.46        42.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.80                 
                     
Malte Neuber  2007      42.46        42.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.25                 
                     
Tobias StaghÝj Andersen  2006      42.46        42.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.02                 
                     
Anton Egholm Husted  2006      42.60        42.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.47                 
                     
10  Oskar Foss  2006      47.49        47.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.44                 
                     
11  Emil Asger MÝller  2009      47.69        47.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.84                 
                     
12  Hjalte Gregersen  2008      49.23        49.23   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.34                 
                     
13  Oscar HŚgensen  2008      49.53        49.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.39                 
                     
14  Toke Kousgaard  2008      53.55        53.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.75                 
                     
15  Nikolai Elgaard  2009      54.38        54.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.17                 
                     
16  Simon Paschke  2007      57.66        57.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  46.68                 
                     
17  Jonas StaghÝj Andersen  2010      58.49        58.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.73                 
                     
18  AsbjÝrn Kousgaard  2008      1:01.98        1:01.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.74                 
                     
19  Jonas Cheuk Lam Tse  2007      1:02.68        1:02.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.98                 
                     
20  Simon Nissum  2008      1:02.70        1:02.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.88                 
                     
21  Sebastian Drachmann  2008      1:04.30        1:04.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
22  Rasmus Neuber  2010      1:13.26        1:13.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
23  Louie Lindblad  2010      1:14.08        1:14.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  55.42                 
                     
24  Mikkel Guldager Stougaard  2010      1:22.00        1:22.00   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
25  Lucas Cheuk Wing Tse  2012      1:36.02        1:36.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Villads Isko Pimenta  2007              DSQ  Asym. ben v. 22 m. 
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 23, 100m Flyben Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006      32.83  1:10.67      1:10.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.32                 
                     
Melanie Eggertsen  2002      32.53  1:12.53      1:12.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.61                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004      33.29  1:14.85      1:14.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:05.16                 
                     
Femke Iris Keulen  2005      35.28  1:15.39      1:15.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.87                 
                     
Anna Bjerrum MÝller  2004      35.44  1:16.03      1:16.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.55                 
                     
Ida Jacobsen  2005      35.83  1:16.45      1:16.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.05                 
                     
Christina M. Glargaard  2004      35.92  1:17.49      1:17.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.12                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005      35.49  1:18.40      1:18.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.70                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006      37.52  1:23.45      1:23.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.57                 
                     
10  Emilie ōhlenschlśger  2006      40.72  1:26.18      1:26.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.06                 
                     
11  Kathrine Weide  2004      39.38  1:26.45      1:26.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.84                 
                     
12  SÝs Freund  2004      39.70  1:26.59      1:26.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.00                 
                     
13  Marie Zou Jensen  2005      39.39  1:27.54      1:27.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.04                 
                     
14  Mathilde Hedekśr Mischorr  2005      41.93  1:31.45      1:31.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:38.80                 
                     
15  Astrid Nielsen  2002      40.72  1:31.52      1:31.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.16                 
                     
16  Astrid Gregersen  2005      42.37  1:32.77      1:32.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:40.59                 
                     
17  Tiana Mescher  2004      40.73  1:34.64      1:34.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:35.00                 
                     
18  Laura Worm Glśsner  2006      44.10  1:42.29      1:42.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:31.68                 
                     
Cecilie Baltzer Pedersen  2006              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.29                 
                     
Natalie Da Silva Jensen  2004              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.93                 
                     
Victoria Underbjerg  2004              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.89                 
                     
Katrine Bech Poulsen  2004              DSQ  En hŚnd i mŚl v 100 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.70                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 24, 100m Flyben Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001      28.14  1:01.42      1:01.42   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.02                 
                     
Tobias BostrŲm  2002      30.37  1:06.79      1:06.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub  57.06                 
                     
Jakob Mose  2000      30.75  1:08.45      1:08.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.44                 
                     
Jonas Kjśr  2003      31.16  1:08.58      1:08.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  59.67                 
                     
Mads Holm  1998      31.67  1:10.75      1:10.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  58.94                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004      34.90  1:16.02      1:16.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.10                 
                     
Carl Clausen  2005      37.07  1:18.71      1:18.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.60                 
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003      36.05  1:19.43      1:19.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.15                 
                     
Anders Mose  2004      38.96  1:21.63      1:21.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.56                 
                     
10  Alexander Drachmann  2005      39.62  1:28.63      1:28.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.19                 
                     
11  Andreas Nikolajsen  2005      40.83  1:28.93      1:28.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.22                 
                     
12  Karl Heeb  2005      44.96  1:40.34      1:40.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.04                 
                     
Nicolas Duvander  2005              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.50                 
                     
Tobias Svenningsen  2003              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.82                 
                     
Jakob Heeb  2001              DSQ  Ekstra arm v 50 m 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:26.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 25, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie ōhlenschlśger  2006    448  39.43  1:23.73  2:09.23    2:55.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:49.63                 
                     
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008    341  44.33  1:33.24  2:22.69    3:12.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:11.52                 
                     
Rosa Ella Kjems  2008    306  45.40  1:36.22  2:28.28    3:19.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:23.32                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007    298  44.49  1:35.99  2:28.73    3:21.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:26.57                 
                     
Astrid Gregersen  2005    291  44.85  1:34.88  2:28.02    3:22.88   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:08.79                 
                     
Carolina Schlander  2007    256  48.30  1:42.38  2:37.06    3:31.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Ida Riddersholm  2009    161  55.44  1:59.55  3:03.83    4:07.10   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:50.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 26, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias StaghÝj Andersen  2006    322  39.19  1:23.88  2:10.07    2:55.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:09.22                 
                     
Tobias Svenningsen  2003              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:33.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie A. Wolf  2006    609          28.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.16                 
Melanie Eggertsen  2002    588          29.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.32                 
Astrid Nielsen  2002    532          30.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.52                 
Kathrine Weide  2004    526          30.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.42                 
Christina M. Glargaard  2004    512          30.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.35                 
Karoline R. Frederiksen  2006    503          30.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.15                 
SÝs Freund  2004    500          30.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.61                 
Marie Zou Jensen  2005    487          30.97   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.32                 
Femke Iris Keulen  2005    485          31.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.10                 
10  Katrine Bech Poulsen  2004    464          31.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.64                 
11  Victoria Underbjerg  2004    449          31.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.04                 
12  Millie MÝller  2007    418          32.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.04                 
13  Andrea Bjerring Pedersen  2007    413          32.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.08                 
14  Laura Worm Glśsner  2006    381          33.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.64                 
15  Marie Thorup  2006    297          36.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.25                 
16  Caroline SÝlbech Larsen  2009    294          36.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub  48.02                 
17  Lea Timmermand  2008    195          42.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  42.64                 
18  Johanne Falkenby Skytte  2008    148          46.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  49.21                 
19  Mie Bech BÝgedal  2010    94          53.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.40                 
20  Sasha Lee T SÝrensen  2010    79          56.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  57.29                 
21  Liv Rong Hansen  2010    77          57.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Cecilie Baltzer Pedersen  2006              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.34                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Kjśr  2003    542          26.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.58                 
Mads Holm  1998    542          26.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.65                 
Anders Mose  2004    440          28.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  28.52                 
Carl Clausen  2005    406          29.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.81                 
Frederik MÝhring Madsen  2007    377          30.10   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.70                 
Christian Pedersen  2007    375          30.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.07                 
Andreas Nikolajsen  2005    370          30.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.11                 
Jonas Mathiasen  2006    368          30.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  31.12                 
Anton Egholm Husted  2006    351          30.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.47                 
10  Tobias StaghÝj Andersen  2006    341          31.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.02                 
11  Jacob Timmermand  2006    339          31.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.55                 
12  Erik Hauge SÝrensen  2007    296          32.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.01                 
13  Jakob Heeb  2001    260          34.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.71                 
14  Noah Junior Grene  2008    249          34.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.91                 
15  Villads Isko Pimenta  2007    213          36.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.94                 
16  Malte Neuber  2007    212          36.46   
  Esbjerg SvÝmmeklub  37.25                 
17  Emil Asger MÝller  2009    208          36.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  36.84                 
18  Toke Kousgaard  2008    196          37.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.75                 
19  Rasmus Neuber  2010    50          58.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  55.00                 
20  Junior Jittipat Nielsen  2012    42          1:02.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  52.66                 
21  Lucas Cheuk Wing Tse  2012    19          1:20.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Jonas StaghÝj Andersen  2010              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.73                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 29, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tiana Mescher  2004    586  29.13        1:00.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.00                 
                     
SÝs Freund  2004    578  29.51        1:00.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  59.61                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    563  29.21        1:00.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.07                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    549  29.77        1:01.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.30                 
                     
Anna Bjerrum MÝller  2004    473  30.92        1:04.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:03.40                 
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007    437  31.23        1:06.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.25                 
                     
Carolina Schlander  2007    377  33.31        1:09.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.39                 
                     
Nicoline Lee T. SÝrensen  2008    370  33.21        1:09.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.48                 
                     
Marie Thorup  2006    317  35.65        1:13.67   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.49                 
                     
10  Mathilde Sofie Karmar  2008    312  35.31        1:14.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:16.97                 
                     
11  Caroline SÝlbech Larsen  2009    306  35.30        1:14.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.63                 
                     
12  Sofie Barack SÝe  2008    268  36.66        1:17.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.48                 
                     
13  Astrid Gregersen  2005    258  36.70        1:18.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:09.62                 
                     
14  Filuka Lolk Frederiksen  2009    235  39.15        1:21.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.12                 
                     
15  Lea Timmermand  2008    221  39.64        1:23.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:21.14                 
                     
16  Dicte Underbjerg  2010    214  38.56        1:23.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:25.02                 
                     
17  Naya Davidsen  2008    210  41.00        1:24.51   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.00                 
                     
18  Mille NÝrskov Kaltoft  2009    202  39.86        1:25.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.86                 
                     
19  Johanne Falkenby Skytte  2008    202  42.05        1:25.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.63                 
                     
20  Ida Riddersholm  2009    194  40.84        1:26.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.56                 
                     
21  Isabelle Weber  2009    184  41.37        1:28.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.10                 
                     
22  Amalie Haals Jensen  2009    171  43.07        1:30.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:48.11                 
                     
23  Alberte Hansen  2009    168  41.83        1:30.96   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:35.01                 
                     
24  Evalina Jordt-Edwards  2010    149  45.16        1:34.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:37.88                 
                     
25  Josefine Bay  2008    147  46.42        1:35.10   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:48.43                 
                     
26  Signe Sejr Bentsen  2010    142  45.70        1:36.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:37.17                 
                     
27  Bell MÝller-Jacobsen  2010    130  48.88        1:38.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:42.98                 
                     
28  Sasha Lee T SÝrensen  2010    130  47.08        1:39.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:35.74                 
                     
29  Mie Bech BÝgedal  2010    129  44.77        1:39.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:32.92                 
                     
30  Sofie Fur Lisby  2010    125  48.36        1:40.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:45.89                 
                     
31  Liv Rong Hansen  2010    115  50.05        1:43.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:45.17                 
                     
32  Silke Grene  2011    95  50.31        1:50.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.00                 
                     
33  Vigga Frida Geisler Overgaard  2011    75  53.66        1:58.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:18.35                 
                     
34  Mathilde Mathiasen  2010    65  58.04        2:04.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.00                 
                     
35  Silje Sofie Sig Heiberg  2010    48  1:04.64        2:17.65   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Amanda Chenet Henriksen  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:48.16                 
                     
Jemima Patterson  2011              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.00                 
                     
Natalie Da Silva Jensen  2004              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.17                 
                     
Thea Aggerholm  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:49.89                 
                     
Frida Agerskov  2009              DSQ  Afsśt fra bund v 75 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:50.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 30, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    666  24.92        51.44   
  Esbjerg SvÝmmeklub  50.11                 
                     
Jakob Mose  2000    600  26.26        53.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.29                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    595  25.93        53.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub  53.40                 
                     
Jonas Krammer Knudsen  2003    519  26.91        55.92   
  Esbjerg SvÝmmeklub  56.81                 
                     
Tobias BostrŲm  2002    517  26.66        55.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  54.16                 
                     
Jonas Mathiasen  2006    430  29.09        59.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:00.35                 
                     
Alexander Drachmann  2005    415  28.96        1:00.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.88                 
                     
Karl Heeb  2005    410  28.62        1:00.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  58.86                 
                     
Anton Egholm Husted  2006    406  28.95        1:00.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:01.39                 
                     
10  Oskar Foss  2006    377  30.16        1:02.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.51                 
                     
11  Jacob Timmermand  2006    377  30.72        1:02.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.06                 
                     
12  Frederik MÝhring Madsen  2007    375  30.32        1:02.28   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.15                 
                     
13  Noah Junior Grene  2008    245  34.03        1:11.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.86                 
                     
14  Oscar HŚgensen  2008    217  35.49        1:14.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.39                 
                     
15  Simon Nissum  2008    206  37.36        1:16.04   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:16.79                 
                     
16  Toke Kousgaard  2008    203  36.28        1:16.35   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.70                 
                     
17  Nikolai Elgaard  2009    200  36.83        1:16.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.90                 
                     
18  Jakob Heeb  2001    194  31.28        1:17.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:10.74                 
                     
19  Emil Asger MÝller  2009    193  38.57        1:17.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:26.09                 
                     
20  Jonas StaghÝj Andersen  2010    192  36.96        1:17.80   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:25.67                 
                     
21  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    181  37.64        1:19.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:25.48                 
                     
22  Simon Paschke  2007    167  39.13        1:21.60   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.76                 
                     
23  Sebastian Drachmann  2008    135  42.21        1:27.55   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:25.62                 
                     
24  Louie Lindblad  2010    120  42.46        1:31.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:35.78                 
                     
25  AsbjÝrn Kousgaard  2008    113  43.52        1:32.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.43                 
                     
26  Mikkel Guldager Stougaard  2010    80  49.25        1:44.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:38.55                 
                     
27  Nicolai Pedersen  2009    72  49.99        1:47.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:49.89                 
                     
28  Lucas Cheuk Wing Tse  2012    69  51.85        1:49.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:04.94                 
                     
29  Anton Rasmussen  2010    61  50.37        1:53.87   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:10.00                 
                     
30  Junior Jittipat Nielsen  2012    59  52.89        1:55.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:43.45                 
                     
31  Emil Grensteen Thuesen  2010    57  55.04        1:56.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
32  Noam Bendtsen  2009    50  55.12        2:01.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:00.00                 
                     
Tobias Svenningsen  2003              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub  58.99                 
                     
Hjalte Gregersen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.95                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 31, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melanie Eggertsen  2002    630  31.65        1:04.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:02.43                 
                     
Ida Jacobsen  2005    610  31.43        1:04.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:04.12                 
                     
Sofie A. Wolf  2006    570  32.32        1:06.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:07.08                 
                     
Mathilde Hedekśr Mischorr  2005    422  35.60        1:13.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:13.54                 
                     
Emilie ōhlenschlśger  2006    387  36.27        1:15.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:12.38                 
                     
Line Bach-Henriksen  2007    233  43.27        1:29.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.72                 
                     
Sofie Barack SÝe  2008    203  45.65        1:33.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:32.73                 
                     
Amalie Haals Jensen  2009    116  52.88        1:52.27   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:54.18                 
                     
Bell MÝller-Jacobsen  2010    111  58.66        1:54.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:47.68                 
                     
Amanda Chenet Henriksen  2009              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 32, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malte Neuber  2007    226  38.65        1:20.19   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.68                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007    184  41.03        1:25.93   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:25.66                 
                     
Hjalte Gregersen  2008    153          1:31.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:26.38                 
                     
Sebastian Drachmann  2008    107  50.18        1:42.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:53.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 101, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Busk Olesen  2005    534          28.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.71                 
Astrid Nielsen  2002    523          28.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.61                 
Melanie Eggertsen  2002    522          28.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.19                 
SÝs Freund  2004    521          28.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.83                 
Ida Jacobsen  2005    521          28.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.58                 
Amalie StaghÝj Andersen  2004    507          28.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.74                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 102 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 102 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 102, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    510          25.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.56                 
Elias Marius Elsgaard  2004    488          25.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.79                 
Mads Holm  1998    474          25.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.27                 
Jakob Mose  2000    467          26.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.72                 
Jonas Kjśr  2003    466          26.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.20                 
Tobias BostrŲm  2002    462          26.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 103, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    545          28.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.58                 
Melanie Eggertsen  2002    537          28.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.19                 
Amanda Busk Olesen  2005    530          28.33   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.71                 
Astrid Nielsen  2002    528          28.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.61                 
SÝs Freund  2004    521          28.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 104 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 104, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    510          25.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.56                 
Elias Marius Elsgaard  2004    493          25.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.79                 
Mads Holm  1998    489          25.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.27                 
Jonas Kjśr  2003    487          25.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.20                 
Jakob Mose  2000    480          25.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.72                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 105, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Jacobsen  2005    535          28.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.58                 
Melanie Eggertsen  2002    535          28.24   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.19                 
Amanda Busk Olesen  2005    531          28.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.71                 
Astrid Nielsen  2002    520          28.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.61                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 106 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 106 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 106, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    573          24.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.56                 
Jonas Kjśr  2003    531          24.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.20                 
Elias Marius Elsgaard  2004    496          25.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.79                 
Mads Holm  1998    494          25.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 107 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 107 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 107, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melanie Eggertsen  2002    550          27.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.19                 
Ida Jacobsen  2005    534          28.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.58                 
Amanda Busk Olesen  2005    528          28.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 108 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 108 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 108, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    604          23.94   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.56                 
Jonas Kjśr  2003    531          24.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.20                 
Elias Marius Elsgaard  2004    519          25.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.79                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 109 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 109 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 109, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melanie Eggertsen  2002    586          27.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.19                 
Ida Jacobsen  2005    530          28.32   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.58                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 110 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 110 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 110, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martin H. Abel  2001    619          23.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.56                 
Jonas Kjśr  2003    498          25.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.20                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 201 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 201 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 201, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    679  27.94        57.15   
  Holstebro SvÝmme Club  55.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 202 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 202 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:03   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 202, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    571  32.57        1:06.13   
  Holstebro SvÝmme Club  1:04.19                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat LÝb 203 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 203 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  ESK Klubmesterskab 2020, del 2    Udskriftsdato  19 september 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  13:04   
  ArrangÝr  Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 september 2020         
 
 
LÝb 203, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Rosendahl Bach  2000    809    1:02.18  1:34.81    2:08.32   
  Holstebro SvÝmme Club  2:06.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 september 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark