Tulokset ESK Klubmesterskab 2020, del 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 2 | Udskriftsdato | 19 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2020 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 542 | 26.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.58 | |||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 542 | 26.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
3 | Anders Mose | 2004 | 440 | 28.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.52 | |||||||||
4 | Carl Clausen | 2005 | 406 | 29.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.81 | |||||||||
5 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 377 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
6 | Christian Pedersen | 2007 | 375 | 30.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 370 | 30.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
8 | Jonas Mathiasen | 2006 | 368 | 30.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 351 | 30.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
10 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 341 | 31.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 339 | 31.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
12 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 296 | 32.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
13 | Jakob Heeb | 2001 | 260 | 34.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
14 | Noah Junior Grene | 2008 | 249 | 34.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
15 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 213 | 36.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.94 | |||||||||
16 | Malte Neuber | 2007 | 212 | 36.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
17 | Emil Asger Møller | 2009 | 208 | 36.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
18 | Toke Kousgaard | 2008 | 196 | 37.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
19 | Rasmus Neuber | 2010 | 50 | 58.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
20 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 42 | 1:02.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
21 | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | 19 | 1:20.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |