2021-02-28   23:03:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag FM - Flickor (start kl.09:30)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 8, 100m Frisim Tjejer 13år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 1:02.32
50m: 29.48
100m: 1:02.32
(32.84)
2 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 1:03.81 +1.49
50m: 30.59
100m: 1:03.81
(33.22)
3 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:04.72 +2.40
50m: 31.01
100m: 1:04.72
(33.71)
4 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 1:05.32 +3.00
50m: 31.55
100m: 1:05.32
(33.77)
5 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 1:06.02 +3.70
50m: 31.06
100m: 1:06.02
(34.96)
6 Freja Malmgren 2007 S 71 1:06.16 +3.84
50m: 31.48
100m: 1:06.16
(34.68)
7 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:06.49 +4.17
50m: 31.77
100m: 1:06.49
(34.72)
8 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 1:07.33 +5.01
50m: 32.01
100m: 1:07.33
(35.32)
9 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:07.94 +5.62
50m: 32.77
100m: 1:07.94
(35.17)
10 Amy Clarén 2007 SK Triton 1:08.01 +5.69
50m: 33.85
100m: 1:08.01
(34.16)
11 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:08.08 +5.76
50m: 32.37
100m: 1:08.08
(35.71)
12 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.14 +5.82
50m: 32.19
100m: 1:08.14
(35.95)
13 Maja Bengtsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:08.63 +6.31
50m: 33.43
100m: 1:08.63
(35.20)
14 Julia Almquist 2007 SK Triton 1:09.68 +7.36
50m: 33.02
100m: 1:09.68
(36.66)
15 Eyla Lidberg 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:10.04 +7.72
50m: 33.55
100m: 1:10.04
(36.49)
16 Alice Christensen 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:10.41 +8.09
50m: 34.07
100m: 1:10.41
(36.34)
17 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:10.98 +8.66
50m: 34.04
100m: 1:10.98
(36.94)
18 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap 1:11.01 +8.69
50m: 33.66
100m: 1:11.01
(37.35)
19 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 1:11.03 +8.71
50m: 33.13
100m: 1:11.03
(37.90)
20 Valentina Fanu 2007 S 71 1:11.12 +8.80
50m: 33.73
100m: 1:11.12
(37.39)
21 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:11.13 +8.81
50m: 34.65
100m: 1:11.13
(36.48)
22 Hillevi Furöy 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.87 +9.55
50m: 34.23
100m: 1:11.87
(37.64)
23 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:12.03 +9.71
50m: 34.52
100m: 1:12.03
(37.51)
24 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 1:12.58 +10.26
50m: 35.11
100m: 1:12.58
(37.47)
25 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap 1:12.59 +10.27
50m: 34.94
100m: 1:12.59
(37.65)
26 Matilda Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:12.62 +10.30
50m: 34.28
100m: 1:12.62
(38.34)
27 Dehlia Svensson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:12.93 +10.61
50m: 35.03
100m: 1:12.93
(37.90)
28 Elly Vendel 2010 Höganäs Simsällskap 1:13.02 +10.70
50m: 35.08
100m: 1:13.02
(37.94)
29 Sanna Bankert 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:13.07 +10.75
50m: 36.19
100m: 1:13.07
(36.88)
30 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 1:13.75 +11.43
50m: 35.69
100m: 1:13.75
(38.06)
31 Eira Frentzell 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:14.35 +12.03
50m: 34.90
100m: 1:14.35
(39.45)
32 Moa Sandin 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:14.53 +12.21
50m: 35.46
100m: 1:14.53
(39.07)
33 Alice Johansson 2007 Höganäs Simsällskap 1:15.06 +12.74
50m: 35.84
100m: 1:15.06
(39.22)
34 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 1:15.11 +12.79
50m: 35.32
100m: 1:15.11
(39.79)
35 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:15.51 +13.19
50m: 35.55
100m: 1:15.51
(39.96)
36 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 1:15.55 +13.23
50m: 36.44
100m: 1:15.55
(39.11)
37 Ingrid Olsson 2007 Höganäs Simsällskap 1:15.70 +13.38
50m: 36.17
100m: 1:15.70
(39.53)
38 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:15.78 +13.46
50m: 35.38
100m: 1:15.78
(40.40)
39 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 1:16.18 +13.86
50m: 36.44
100m: 1:16.18
(39.74)
40 Filippa Vulic 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:16.84 +14.52
50m: 36.84
100m: 1:16.84
(40.00)
41 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 1:17.46 +15.14
50m: 35.56
100m: 1:17.46
(41.90)
42 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:17.72 +15.40
50m: 36.96
100m: 1:17.72
(40.76)
43 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 1:17.97 +15.65
50m: 37.23
100m: 1:17.97
(40.74)
44 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 1:18.00 +15.68
50m: 36.20
100m: 1:18.00
(41.80)
45 Elin Kugg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:19.54 +17.22
50m: 37.45
100m: 1:19.54
(42.09)
46 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 1:21.82 +19.50
50m: 37.28
100m: 1:21.82
(44.54)
47 Tina Kooregani Ahmad 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:29.49 +27.17
50m: 42.86
100m: 1:29.49
(46.63)
- Ellen Wejsfelt 2008 Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 11:22:21
2020-09-19 11:22:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner