2021-01-23   09:32:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag FM - Flickor (start kl.09:30)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 7, 200m Medley Tjejer 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:20.43
50m: 30.31
100m: 1:08.22
(37.91)
150m: 1:47.65
(39.43)
200m: 2:20.43
(32.78)
2 Alva Landälv 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:27.40 +6.97
50m: 30.09
100m: 1:08.69
(38.60)
150m: 1:49.54
(40.85)
200m: 2:27.40
(37.86)
3 Emma Ragnarsson 2004 S 71 2:29.30 +8.87
50m: 31.62
100m: 1:09.84
(38.22)
150m: 1:55.77
(45.93)
200m: 2:29.30
(33.53)
4 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 2:29.36 +8.93
50m: 31.09
100m: 1:09.73
(38.64)
150m: 1:55.81
(46.08)
200m: 2:29.36
(33.55)
5 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:30.05 +9.62
50m: 32.67
100m: 1:10.60
(37.93)
150m: 1:56.15
(45.55)
200m: 2:30.05
(33.90)
6 Isabel Smideberg 2004 Landskrona Simsällskap 2:30.73 +10.30
50m: 31.42
100m: 1:10.25
(38.83)
150m: 1:54.95
(44.70)
200m: 2:30.73
(35.78)
7 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:30.99 +10.56
50m: 32.86
100m: 1:10.06
(37.20)
150m: 1:55.38
(45.32)
200m: 2:30.99
(35.61)
8 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:31.62 +11.19
50m: 32.67
100m: 1:12.00
(39.33)
150m: 1:58.23
(46.23)
200m: 2:31.62
(33.39)
9 Hildur Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:31.89 +11.46
50m: 33.55
100m: 1:12.44
(38.89)
150m: 1:57.86
(45.42)
200m: 2:31.89
(34.03)
10 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:31.92 +11.49
50m: 33.22
100m: 1:14.02
(40.80)
150m: 1:57.17
(43.15)
200m: 2:31.92
(34.75)
11 Astrid Nilsson 2004 Osby Simsällskap 2:32.87 +12.44
50m: 32.22
100m: 1:11.14
(38.92)
150m: 1:57.10
(45.96)
200m: 2:32.87
(35.77)
12 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:35.17 +14.74
50m: 35.05
100m: 1:17.01
(41.96)
150m: 1:59.17
(42.16)
200m: 2:35.17
(36.00)
13 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap 2:35.49 +15.06
50m: 33.18
100m: 1:14.23
(41.05)
150m: 1:56.62
(42.39)
200m: 2:35.49
(38.87)
14 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap 2:35.95 +15.52
50m: 31.73
100m: 1:13.20
(41.47)
150m: 1:59.86
(46.66)
200m: 2:35.95
(36.09)
15 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:38.69 +18.26
50m: 33.62
100m: 1:14.39
(40.77)
150m: 2:02.16
(47.77)
200m: 2:38.69
(36.53)
16 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap 2:39.43 +19.00
50m: 33.93
100m: 1:14.79
(40.86)
150m: 1:59.64
(44.85)
200m: 2:39.43
(39.79)
17 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:39.87 +19.44
50m: 33.61
100m: 1:15.45
(41.84)
150m: 2:00.71
(45.26)
200m: 2:39.87
(39.16)
18 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap 2:41.46 +21.03
50m: 35.00
100m: 1:15.46
(40.46)
150m: 2:03.77
(48.31)
200m: 2:41.46
(37.69)
19 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:42.37 +21.94
50m: 34.89
100m: 1:18.18
(43.29)
150m: 2:05.55
(47.37)
200m: 2:42.37
(36.82)
20 Viola Berntsson 2005 Osby Simsällskap 2:48.58 +28.15
50m: 39.29
100m: 1:21.33
(42.04)
150m: 2:07.33
(46.00)
200m: 2:48.58
(41.25)
21 Agnes Strand 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:49.63 +29.20
50m: 34.71
100m: 1:17.91
(43.20)
150m: 2:11.98
(54.07)
200m: 2:49.63
(37.65)
22 Livianne Lesmac 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:51.71 +31.28
50m: 35.91
100m: 1:19.69
(43.78)
150m: 2:10.20
(50.51)
200m: 2:51.71
(41.51)
23 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 3:09.88 +49.45
50m: 40.21
100m: 1:26.61
(46.40)
150m: 2:25.48
(58.87)
200m: 3:09.88
(44.40)
24 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 3:23.09 +1:02.66
50m: 49.57
100m: 1:42.56
(52.99)
150m: 2:38.42
(55.86)
200m: 3:23.09
(44.67)
- Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-09-19 11:06:43
2020-09-19 11:19:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner