2021-01-24   09:49:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag FM - Flickor (start kl.09:30)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 3, 200m Frisim Tjejer 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:02.52
50m: 29.49
100m: 1:00.16
(30.67)
150m: 1:31.33
(31.17)
200m: 2:02.52
(31.19)
2 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:09.48 +6.96
50m: 30.64
100m: 1:03.33
(32.69)
150m: 1:36.32
(32.99)
200m: 2:09.48
(33.16)
3 Vega Vollmer 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:10.02 +7.50
50m: 30.29
100m: 1:03.43
(33.14)
150m: 1:37.28
(33.85)
200m: 2:10.02
(32.74)
4 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:10.74 +8.22
50m: 30.47
100m: 1:04.10
(33.63)
150m: 1:38.08
(33.98)
200m: 2:10.74
(32.66)
5 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:12.01 +9.49
50m: 30.86
100m: 1:03.84
(32.98)
150m: 1:37.73
(33.89)
200m: 2:12.01
(34.28)
6 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:12.43 +9.91
50m: 30.54
100m: 1:03.28
(32.74)
150m: 1:37.47
(34.19)
200m: 2:12.43
(34.96)
7 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:12.55 +10.03
50m: 30.56
100m: 1:03.94
(33.38)
150m: 1:38.14
(34.20)
200m: 2:12.55
(34.41)
8 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 2:13.62 +11.10
50m: 30.64
100m: 1:05.22
(34.58)
150m: 1:40.07
(34.85)
200m: 2:13.62
(33.55)
9 Maja Björnström 2005 SK Triton 2:14.49 +11.97
50m: 31.27
100m: 1:05.95
(34.68)
150m: 1:40.70
(34.75)
200m: 2:14.49
(33.79)
10 Isabel Smideberg 2004 Landskrona Simsällskap 2:17.30 +14.78
50m: 31.35
100m: 1:06.73
(35.38)
150m: 1:42.16
(35.43)
200m: 2:17.30
(35.14)
11 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:18.80 +16.28
50m: 31.57
100m: 1:06.09
(34.52)
150m: 1:42.47
(36.38)
200m: 2:18.80
(36.33)
12 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:21.86 +19.34
50m: 33.11
100m: 1:08.36
(35.25)
150m: 1:44.65
(36.29)
200m: 2:21.86
(37.21)
13 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap 2:22.57 +20.05
50m: 32.23
100m: 1:07.47
(35.24)
150m: 1:44.74
(37.27)
200m: 2:22.57
(37.83)
14 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap 2:24.31 +21.79
50m: 32.13
100m: 1:08.77
(36.64)
150m: 1:46.39
(37.62)
200m: 2:24.31
(37.92)
15 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 2:25.44 +22.92
50m: 32.40
100m: 1:08.48
(36.08)
150m: 1:46.95
(38.47)
200m: 2:25.44
(38.49)
16 Viola Berntsson 2005 Osby Simsällskap 2:26.85 +24.33
50m: 32.90
100m: 1:09.91
(37.01)
150m: 1:48.59
(38.68)
200m: 2:26.85
(38.26)
17 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 2:27.67 +25.15
50m: 32.19
100m: 1:09.28
(37.09)
150m: 1:48.07
(38.79)
200m: 2:27.67
(39.60)
18 Patrisia Lindén 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:28.10 +25.58
50m: 34.36
100m: 1:11.58
(37.22)
150m: 1:49.96
(38.38)
200m: 2:28.10
(38.14)
19 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:32.93 +30.41
50m: 35.67
100m: 1:14.61
(38.94)
150m: 1:54.01
(39.40)
200m: 2:32.93
(38.92)
20 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:36.71 +34.19
50m: 36.19
100m: 1:16.34
(40.15)
150m: 1:56.91
(40.57)
200m: 2:36.71
(39.80)
21 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap 2:37.16 +34.64
50m: 35.30
100m: 1:15.55
(40.25)
150m: 1:57.18
(41.63)
200m: 2:37.16
(39.98)
22 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:38.75 +36.23
50m: 36.12
100m: 1:16.50
(40.38)
150m: 1:57.89
(41.39)
200m: 2:38.75
(40.86)
23 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 2:57.57 +55.05
50m: 39.00
100m: 1:24.13
(45.13)
150m: 2:12.24
(48.11)
200m: 2:57.57
(45.33)
24 Emilia Ljunggren 2005 SK Triton 3:47.55 +1:45.03
50m: 49.58
100m: 1:50.53
(1:00.95)
150m: 2:50.57
(1:00.04)
200m: 3:47.55
(56.98)
- Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 10:01:10
2020-09-19 10:01:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner